Jump to content

Препоручена порука

@Жика

Inace, u potrazi sam za snimkom patrijarha Pavla u kome on za prirodu (ne znam o cemu je jos bilo reci u celom snimku) kaze i ovo (odgovarajuci novinaru) - "... pa vidite da je sve to staro milionima godina..." To sam sasvim neocekivano zakacio dok sam nesto bio tad kod roditelja (ima tome mozda 14-15 godina, nisam siguran), a oni gledali tu neku emisiju sa njim. Molim Boga da nekako nadjem taj snimak. Ne ocekujem da ce to nesto kljucno da promeni kod ljudi, ali je dobro da se ima kao svedocanstvo od takvog coveka.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

@Жика

Inace, u potrazi sam za snimkom patrijarha Pavla u kome on za prirodu (ne znam o cemu je jos bilo reci u celom snimku) kaze i ovo (odgovarajuci novinaru) - "... pa vidite da je sve to staro milionima godina..." To sam sasvim neocekivano zakacio dok sam nesto bio tad kod roditelja (ima tome mozda 14-15 godina, nisam siguran), a oni gledali tu neku emisiju sa njim. Molim Boga da nekako nadjem taj snimak. Ne ocekujem da ce to nesto kljucno da promeni kod ljudi, ali je dobro da se ima kao svedocanstvo od takvog coveka.

Ima i kod Prepodobnog Porfirija Kavsokalivita kad kaže „Ove stene su stare milionima godina."

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жика рече

Ima i kod Prepodobnog Porfirija Kavsokalivita kad kaže „Ove stene su stare milionima godina."

Eto. Ako se setis `de si to procitao, ti mi prebaci link ili nesto. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Eto. Ako se setis `de si to procitao, ti mi prebaci link ili nesto. :)

Ima u knjizi „Život i pouke starca Porfirija Kavsokalivita." Ja imam knjigu, ne znam da li ima na internetu.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жика рече

Bilo je tu još zamerki, a neki od tih potpisnika su i buntovali protiv Sinoda i patrijarha.

Uglavnom, ceo nastup jednih me je sasvim razocarao. Sve je, barem spolja, delovalo veoma partijski, a nimalo crkveno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Жика рече

Ima u knjizi „Život i pouke starca Porfirija Kavsokalivita." Ja imam knjigu, ne znam da li ima na internetu.

Odlicno. Nabavicemo knjigu, ako Bog da. :ok:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Жика

Jel to ova knjiga? Pitam posto ima i neka druga, slicnog imena (donji link).

WWW.KUPINDO.COM

Život i pouke starca Porfirija Kavsokalivita Episkop BaÄ�ki dr Irinej BuloviÄ� odliÄ�no stanje Beseda Novi Sad 2010. tvrd povez Ð�ивоÑ� и поÑ

...

WWW.PATRIJARSIJA-PUO.RS

Живот и поуке Светог Порфирија Кавсокаливита, приредило: Сестринство манастира Хрисопиги код Хања на Криту, 519 страница. Са грчког превео: Епископ бачки др Иринеј...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жика рече

@obi-wan To je ta knjiga, samo su kasnije dodali Sveti kad je uvršten u diptihe svetih.

E to. Znaci, ista je knjiga, to je bitno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.2.2021. at 12:39, Ćiriličar рече

Никола Врзић је најбољи српски новинар млађе генерације, један од оних које мош' на прсте избројати да су млади релативно а имају етику новинарску, образовање старих, добрих новинара - рецимо из НИНа.

Је л' то онај што је писао да је Ђинђића убио метак од леда?

  • Радостан 1

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Жика рече

Odlična je. Medju boljima je, ako ne i najbolja, što se tiče pouka modernih svetitelja pa čak i u istoriji Crkve. 

Пајсијеве књиге у издању манастира Св. Стефана из Врања су благо, као и ова беседина издања о Старцу Порфирију. 

Разлика је само што се Пајсије бавио писањем, па имамо доста његових дела.

Мислим да су издали његово житије, 6 томова поука (записи са магнетофонске траке), једну књижицу са посланицама монахињама у Суротију и још његова житија: Св. Арсенија Кападокијског, Хаџи Георгија и књигу "Света Гора и Светогорци" са портретима стараца које је затекао на Атосу као млад монах.

То је стварно вредан издавачки подухват. Све наравно са благословом манастира Суроти, тј. лиценцом, пошто имају право на Пајсијева дела.

 

 

 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...