Jump to content

Препоручена порука

пре 7 минута, Марек рече

Ja samo idem za činjenicama. Činjenica je da verodostojnošću TE pada u vodu crkveno predanje o sedmodnevnom stvaranju, o poreklu čoveka, o istoriji sveta uopšte. A ima tu još šta da se zagrebe i da se zapita o nekim stvarima. 

A šta ti znaš koliko Bogu traje jedan dan? To je nas pitao veroučitelj u cilju boljeg objašnjenja TE. Jer Bog je večan i njemu je uvek danas.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Марек рече

što se tiče TE možeš da nađeš odgovor, veruj mi. Ne znam kako možeš da ne veruješ u nešto što je toliko jasno.

Слажем се и ја да термоелектране загађују...

 

STANJESTVARI.COM

Кад небјелачки ученици дају нетачно рјешење задатка учитељима се налаже да одговорност припишу „премоћи...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Марек рече

Ne, poprilično je prosto, odbrambeni mehanizmi u čoveku čine stvar komplikovanom i "teškom za shvatanje", ali stvari su jako proste zapravo. Postoji vagon dokaza koji je brane i uistinu ne postoje tu prepreke oko shvatanja, osim onih koje ljudi sami sebi prave u cilju da je "obore".

Pa, da li moze bas da se napravi takva postavka stvari, ima raznih struja i ljudi koji na osnovu svojih razmatranja TE (i vere) 'obaraju' TE ili mozda prihvataju neke postavke TE i neke ne prihvataju i slicno...  itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@J_a_n_a to su uglavnom slobodne interpretacije, tako i ja sad mogu da uzmem bilo koji citat iz Pisma i kažem "a ovo treba da se shvati doslovno" pa uzmem drugi i kažem "a ovo je metafota, uopšte ovo ne znači ovo što piše ovde" i tako kako mi odgovara i kako mi se svidi. A mislim da je baš konkretno neko objasnio do tančina kako Crkva gleda na to, mislim upravo Isak Sirin, možda i Jefrem Sirin, tako da, nema tu baš prostora da se dodaje nešto. Zvanična Crkva ne priznaje TE kao validnu, čak je smatra hulom, pa jel ja treba to da vam pričam? 😁

  • Збуњен 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Марек рече

@Bokisd ne verovati u TE znači kao da, ne znam, ne veruješ da je nebo plavo ili ne veruješ da je zemlja kugla. Dovoljno je dva sata čitanja i na svaki odgovor što se tiče TE možeš da nađeš odgovor, veruj mi. Ne znam kako možeš da ne veruješ u nešto što je toliko jasno.

По теорији еволуције директни преци људи су ''Australopithecus afarensis''. Извор:

WWW.TEORIJAEVOLUCIJE.COM

Је ли ти стварно верујеш да су твоји преци ''Australopithecus afarensis''?! Њихова слика је доле у прилогу. (Не сматрај ово за увреду!)

afarensis_recon.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Марек рече

@Bokisd Nema tu postavke na osnovu ličnih afiniteta, TE je dokazana materijalnim dokazima, fosili, prelazni oblici, sve sve imaš.

Pa, vidi, za nekoga nije dokazana na osnovu njegovog saznanja o tome, zasto bi moralo svima da bude bas jasno, narocito ako mislis da mozemo razumeti bas sve mehanizme i dokaze o TE. Za mene licno i moje razumevanje nije dokazana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Плаво Небо a šta je ovo, kao neka provokacija? Treba da se nasmejem ovom humoru iz drugog osnovne?

Da, ovo su i moji i tvoji preci, ako se gleda širi evolucioni kontekst. Direktni preci nas obojice. Neko, međutim, uspe da razvije svoje kognitivne kapacitete i upotrebi svoju glavu, a neko ostane majmun koji uvek romantično veruje u deda mraza.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd

Управо сада, Bokisd рече

Pa, vidi, za nekoga nije dokazana na osnovu njegovog saznanja o tome, zasto bi moralo svima da bude bas jasno, narocito ako mislis da mozemo razumeti bas sve mehanizme i dokaze o TE. Za mene licno i moje razumevanje nije dokazana.

Ok, zaboravi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd ne znam kako objektivno stanje stvari može da bude "za mene to nije tako", to mi nije jasno. Postoje svi uslovi da pametan čovek pogleda u to što ga zanima u vezi TE i da se uveri, ne znam kako može da se kaže "a pa dobro, ovo se meni ne sviđa" kad upališ svetlo i vidiš svetlost i kažeš a pa mrak je ništa ne vidim 😉

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Марек рече

@Bokisd ne znam kako objektivno stanje stvari može da bude "za mene to nije tako", to mi nije jasno. Postoje svi uslovi da pametan čovek pogleda u to što ga zanima u vezi TE i da se uveri, ne znam kako može da se kaže "a pa dobro, ovo se meni ne sviđa" kad upališ svetlo i vidiš svetlost i kažeš a pa mrak je ništa ne vidim 😉

Ovako kako predstavljas ispalo bi da bi svi prihvatali TE, recimo ja takodje mislim da postoje svi uslovi da covek veruje u Isusa Hrista ili bar da ga postuje kao licnost i coveka, ali opet imamo da ne veruju, cak i vecina ne veruje, cak imaju i manji ili veci hejt na njega.

Jednostavno, zasto nekome ne bi bila jasna i ne prihvata TE, narocito ako ne izvlaci iz toga neke extremne stavove i zakljucke.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd @Марек Молим лепо, оладите са ТЕ....доста тога брате више на свим темама. Лпапо вас молим оладите обојица....Боки, прећути макар ти...зар ти више не досади да то преклапаш, тако паметан чова.

Ако наставите ће зовем газду да почисти сто...кад чује ТЕ, језа ме пролази више од тих будалаштина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Марек рече

Ne prihvataju jer se kosi sa njihovim shvatanjem sveta, koji onda nema smisla. Ako postoji TE, onda smo grane na vetru, sve je slučajno i život nema nekog preteranog smisla. Eto.

To jeste moguci problem, sad da li je odbijanje cisto sa verske strane ne znam, verovatno ima i cisto sa verske strane, ali verovatno i sa strane razmatranja dokaza istinitosti TE, pa kao neki miks. Just_Cuz_19 

Ne znam da li smem dalje nesto.....  Cirilicar mi deluje ozbiljno ....:kriminalac: :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...