Jump to content

Дара из Јасеновца

Оцени ову тему


Препоручена порука

Наше је да сведочимо и да не заборавимо.

Први задатак по мени је да се никада међу Србима не чује питање: "А зашто идеш у Јасеновац" и реченица " Немојмо о томе, то је тешко".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На овој теми је било говора о томе....

Ево шта каже Хрват Горан Шарић ко су Хрвати пореклом и шта каже о своме презимену Шарић, човек има храбрости да каже истину.... као што је то случај са неким муслиманима који не крију шта су пореклом....свако од нас зна да има и Срба са презименом Шарић.....

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад бисте били од света, свет би вас као своје љубио, а како нисте од света, јер вас ја изабрах од света, зато свет мрзи на вас (Јн. 15, 18–19).

  • Волим 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da nemamo kapacitete u kinematografskom i vizionarskom smislu da napravimo film koji bi dotakao publiku kako treba. Kod nas se ovakve priče svode na patetiku, neukusno manipulisanje sa publikom i loš marketing i onda nailazimo na zidove. Treba napraviti film koji će da bude propaganda, ali pametna, sa ukusom, da baš pogodi gde treba, sa univerzalnom porukom jer to radi, a ne 'mi smo žrtve, hrvati nas klali'. Treba nam neka Šindlerova lista koja bi poslala univerzalnu poruku ali bi se ljudi i zamislili kad bi film bio ozbiljno koncipiran i izveden. Pretpostavljam da je ovo opet neki loš pokušaj nadmetanja sa hrvatina ko je ispao veći zločinac/žrtva.

Produkciju i logistiku imamo, ne znam šta je problem, da li što se reditelji zadržavaju na istim opštim mestima i nemaju osećaj kako to treba da se radi a da ne bude banalno.  I iskreno, smučili su mi se više filmovi o ratu, imamo tri ratna filma po glavi stanovnika, ajde neko neka napravi ozbiljnaj film, coming-of age dramu ili nešto slično ali da ne krade fore baš toliko očigledno. Za početak. Kinematografija nam je katastrofa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Против пропаганде се не може. Никаква супер продукција неће промјенути причу коју бу на западу да чују. 

Кво вадис ушло у ужи избор, Дара није.. Крај приче, нема ту никакве кинематографије у слпролази оно што ја званични наратив. 

Ове филмове можемо евентуално, приказивати по Русији, Кини, Индији.. ван западног свијета гдје се пропаганда није примила.

Мада зашто уопште покушавати добити некакво признање путем филмова. Филмове треба снимати, ради продукције, то је 7 умјетност и успут историјски контекст али за нас најпре, а онда и за остале. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

rts.rs/page/magazine/ci/story/401/film-i-tv/4252235/jasenovac-igrani-film-istorija.html

WWW.RTS.RS

Време када су исписане најмрачније странице историје које се доводе у везу са Јасеновцем, нажалост није обрађивано у домаћој...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, uomo del Ve.Te. рече

На овој теми је било говора о томе....

Ево шта каже Хрват Горан Шарић ко су Хрвати пореклом и шта каже о своме презимену Шарић, човек има храбрости да каже истину.... као што је то случај са неким муслиманима који не крију шта су пореклом....свако од нас зна да има и Срба са презименом Шарић.....

 

 

 

 

Dobro i sta  tim?

Jel sad ozivele zrtve  iz Jasenovca? Eno ih hodaju knez Mihajlovom ko da se nista nije desilo?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

Dobro i sta  tim?

Jel sad ozivele zrtve  iz Jasenovca? Eno ih hodaju knez Mihajlovom ko da se nista nije desilo?

Jok... luđe... to znači da su Srbi ubijali Srbe u Jasenovcu... ili Hrvati Hrvate (jer ako je A=B onda je i B=A)...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Немачке увлаке, Хрвати, са насилно придруженим генетски модификованим Србима и даље праве проблем и себи и нама.
Наравно да нису сви исти и да има и нормалних људи међу Хрватима, али није у томе ствар.
Ствар је у томе да се Хрвати нису колективно покајали за најгоре злочине забележене у двадесетом веку, злочине које су чинили према Србима. На јавној сцени Хрватске не постоји нешто тако јасно и недвосмислено као немачко покајање за учињено у Другом светском рату.
У сред расправа о филму "Дара из Јасеновца" - хвала Богу да је коначно направљен филм о једном од највећих геноцида двадесетог века - појављују се монструми испод камена да објасне како је Јасеновац био у ствари образовни центар за српску децу! На државној хрватској телевизији.
Анкете на улицама хрватских градова показују потпуну равнодушност и идиотско непознавање онога што се у НДХ дешавало.
Оно чега су се стидели италијански па и немачки фашисти не стиде се данашњи Хрвати! Злочина које је немогуће ни описивати а да се човек не разболи. Незамисливих садистичких злочина према деци, женама, старцима.
То што у Хрватској никад није било великог јавног покајања за монструозно изопачење у време НДХ, прави проблеми њима и нама. Довело је и до глупух грађанских ратова при распаду Југославије.
Ми Срби нисмо у свему томе невини. Покушали смо због несрећне Југославије да направимо немогући компромис, да заборавимо шта се догодило на капијама НДХ пакла. Договорили се са зликовцима да зидамо кућу на гробљу, па да у њој играмо и веселимо се.
И онда се и тој кући на гробљу и нама догодило што се догодило.
Хвала Богу да је дошло до отрежњења. Сви смо солидарни макар сад, у подршци једном филмском прилазу истини о страдању и светим жртвама. Гласа се се на форумима и листама, подносе се тужбе због негирање геноцида...
Освета је, поготово после толико времена, наравно бесмислена, али јасан став према болештини која још није угушена је обавеза у нашим односима.
У злочинима на Србима учествовало је преко хиљаду припадника римокатоличког свештенства. То обавезује и Ватикан и папу и сваког верника римокатоличке цркве да покрену колективно покајање које је неопходно за наставак, нормалних односа између римокатолика и православних, као и нормалних међунационалних односа на Балкану.
Без тога нема основе за било какву нормалну комуникацију. А болест ако се не лечи - не одлази сама од себе.
И само немојте да неко од нас опет прво потегне несавршенство Срба и одређене злочине које су и Срби чинили. Не брините, лако ћемо их ми сами признати и покајати се за њих, казнити их ако треба, ми смо чак претерано стручњаци за самокритику и самобичевање - ако се прво распукне огавни чир НДХ наслеђа који се деценијама прекрива јефтином шминком, а који смо се ми Срби предуго правили да не видимо.
Ако смо због нечег криви - због тога смо. Због покушаја да заборавимо наше свете жртве.
Изгледа да ће један филм учинити да нам то више неће бити лако. Хвала свима који су њему учествовали."
 
148328975_10225182316253348_780317807945
 
148372953_10225182316293349_435558014933
 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ сам сам себи досадио понајвљајући то али ево још једном да кажем:

Ми већ имамо вековно искуство са Западом и добро знамо са каквим су се методама кориситли да остваре своје интересе на Балкану.... не каже наша стара народна Епска песма без разлога: "латини су старе варалице" (што не значи да нема добрих људи на Западу)....

Ми као народ морамо да се изборимо за своје интересе.....

Дакле недавно смо видели како је било, кадија те тужи кадија ти суди овако је било  у Хагу.... исто је сад са филмом Дара из Јасеновца и тим другим филмом о Аиди.... дакле иста мустра/шаблон је у питању..... и ту знамо шта можемо да очекујемо......

Е сад шта ми у овој цело ситауцији можемо и требамо да урадимо је то:

....пошто се све пребацује на поље интернета треба да будемо присутни стартешки у овом простору и то на дуге стазе.... тј. треба да своје ставове представимо широј светској јавности на разним језицима... на разним интернет платформама....да се штампају материјали и да се то пошаље у све универзитетске бибилотеке на Западу.... Јевреји имају групу људи који прате на глобалном нивоу шта ко пише о њима... и онда ако виде потребу моментало одговарају...... и милион других начина постоји да се ово одради.....држава/Црква има новчана средства, дакле треба да се уложи новац у људе и да се створе тимови људи који ће радити за наше интересе....ту нема шта да се паметује пуно....

....ово на интернету је рат/борба на дуге стазе и ако се има план/стратегија и уложи се новац у људе који ће то радити за наше интересе, могу се постићи одлични резулати, ето погледајте пример Russia Today руске медијске куће.... циљ треба да буде да на што више језика представимо аргуменотвано наше ставове пред целим светом по кључним питањима, видео презентације, да се штампају књиге/документи..... ово је оно то што треба да се уради.....

Нажалост има доста људи у држави/Цркви који не виде даље од свог личног банковног рачуна и не разумеју важност овог горе што сам написао....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, uomo del Ve.Te. рече

Ми као народ морамо да се изборимо за своје интересе.....

Дакле недавно смо видели како је било, кадија те тужи кадија ти суди овако је било  у Хагу.... исто је сад са филмом Дара из Јасеновца и тим другим филмом о Аиди.... дакле иста мустра/шаблон је у питању..... и ту знамо шта можемо да очекујемо......

Е сад шта ми у овој цело ситауцији можемо и требамо да урадимо је то:

....пошто се све пребацује на поље интернета треба да будемо присутни стартешки у овом простору и то на дуге стазе....

Наш пораз као народа је у томе што смо спали на то да такве ствари радимо ми, гологуза сиротиња и обични људи са интернета, док код Албанаца, Бошњака и Хрвата такве ствари раде озбиљни лобисти и професионалци.

А код нас... Пуна нам држава не богаташа, него пребогатих људи. Нове зграде и луксузни станови се граде више него икад, а све се распрода за кеш пре него што се и заврши. Станови по 150 до 300 хиљада евра продају се као да су џакови купуса. Кад је дрога у питању, организоваће транспорт авиона кокаина из Јужне Америке, улагаће новац у подмазивање и Курте и Мурте, организовати убиства и по другим државама, а људе мучити методама горим него што су биле оне у Јасеновцу... и ТО има образа да се зове Србима и српским патриотама, и ТО нам ведри државом и облачи, лупа рекет и на леву и на десну страну, купује јахте и авионе, на такве ствари и у такве токове се слива новац који припада свима нама и после се чудимо, кад спомену Хаг, како наше комплетно руководство третирају и бацају као крпе, пљују по медијима и газе нашу успомену на Јасеновац, а од Сребренице дижу споменик и називају је местом геноцида.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Тражитељ рече

Наш пораз као народа је у томе што смо спали на то да такве ствари радимо ми, гологуза сиротиња и обични људи са интернета, док код Албанаца, Бошњака и Хрвата такве ствари раде озбиљни лобисти и професионалци.

А код нас... Пуна нам држава не богаташа, него пребогатих људи. Нове зграде и луксузни станови се граде више него икад, а све се распрода за кеш пре него што се и заврши. Станови по 150 до 300 хиљада евра продају се као да су џакови купуса. Кад је дрога у питању, организоваће транспорт авиона кокаина из Јужне Америке, улагаће новац у подмазивање и Курте и Мурте, организовати убиства и по другим државама, а људе мучити методама горим него што су биле оне у Јасеновцу... и ТО има образа да се зове Србима и српским патриотама, и ТО нам ведри државом и облачи, лупа рекет и на леву и на десну страну, купује јахте и авионе, на такве ствари и у такве токове се слива новац који припада свима нама и после се чудимо, кад спомену Хаг, како наше комплетно руководство третирају и бацају као крпе, пљују по медијима и газе нашу успомену на Јасеновац, а од Сребренице дижу споменик и називају је местом геноцида.

Већ сам писао о томе....због свега овога, овај избор за Патријарха који је пред нама за који дан је од велике важности.... надам се да ће дати Господ неба и земље да дође неко ко ће имати храборсти да направи неке промене.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...