Jump to content

Владика Порфирије изабран за новог патријарха

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

SPC.RS

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије разговарао је 27. децембра 2022. године у Патријаршијском довору у Београду са г. Александром Вучићем, председником...

Патријарх је, каже, "молио лично и Председника, као и Владу Србије коју молимо преко њега, да учине све да се сачува мир и да, не дај Боже, не дође до оружаних сукоба, јер они никоме добро донети неће. У исто време молим и оне који имају власт у Приштини, али једнако молим, подвућићу још једампут и велике силе, политичке институције које су важне и доносе одлуке у центрима моћи, одлуке које неретко утичу на животе свих нас, да и они дају све од себе да помогну да се сачува мир и да људски животи буду интерес већи од сваког интереса. Ја сам потпуно сигуран да они то могу, а молим се Богу да у ове предпразничне дане Бог својом љубављу, својом благодаћу дотакне умове и срца свих људи."

Од молбе упућене Вучићу не може бити користи, јер су његове одлуке највећим делом изнуђене деловањем тзв. Косова и оних чија је тзв. Косово марионета. 

Од молбе упућене Приштини и "великим силама" такође нема никакве вајде, то је јасно као дан. (Али је, ваљда, по "правилима"  јавног дипломатског обраћања, патријарх то морао поменути, да остане забележено да је апеловао, иако је и њему јасно да је потпуно илузорно очекивати позитивну реакцију ).

Остаје само ово последње, у ствари прво, у ствари ЈЕДИНО што има смисла, а то је молитва упућена Богу, Богородици, Светим Србима. Јер је Он рекао "призови Ме у дан жалости, и избавићу те, и прославићеш Ме." (Пс. 49, 15).  Дај Боже да патријарх позове све нас на такву покајну и вапајну молитву, јер без тога не може бити избављења за Косово и Метохију, народ и светиње. Вртели смо се деценијама у кругу бескорисном кругу апела, молби, преговора, разговора...и ништа се суштински није окренуло на боље. Када ћемо схватити?   

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Председник стварно као неки покрадени шибицар кукумавче, драми, није лако Патријарху да слуша, али Богу је све могуће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RT.RS

Зашто се цариградски патријарх Вартоломеј Први није огласио поводом забране одласка патријарха СПЦ у Пећку патријаршију?

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvazeni Zurloti, samozvani postovaoci onoga što ne razumiju, branitelji, mitarstva, kalendara, "pravoslavnog ikonopisa", otvorenih ili zatvorenih dveri, ispovjesti prije pričešća i sličnih stvari da ne zaborave ono suštinsko šizme: a to je pitanje negiranja nestvorenih energija i našeg zajedničarenja u njima, koje se danas pod uticajem katoličke misije odvija u učenju u zajedničarenju u Ličnosti Hristovoj kao surogatu za energije, što Zurlotima ostaje ispod radara, ali zato grizu svaki ispaljeni mamac ili grizu tek po navici da bi se samozadovaljavali uzivajući u prijatnoj misli kako revnuju za pravoslavlje većma...od angela.:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која је порука најтужнија? Она чији је најсмисленији део емотикон.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Родољуб Лазић рече

Која је порука најтужнија? Она чији је најсмисленији део емотикон.

U pravu si Rodjeni ali samo za slučaj kada se se smilenost mjeri tvojom moći recepcije.:)))

Bavi se ti svojim domenom: datumom koncerta nekog hora i pravoslavnošću Djota, ovo su fina razlikovanja i ozbiljna podmestanja.:skidamkapu:

Da povećam broj emotikona da bih te obasjao smislom:sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић То шта је било у саопштењим је форма која надопуњава суштину, а суштину не треба увек по медијима развлачити - он је:

  • Никава посета КиМ патријархова није била у плану.
  • Патријерх је отиша да буде са народом - само његово присуство доле обесхрабрује непријатеље, а укрепљује народ.
  • Можда је чак био и свестан да ће га вратити, или имати некаквих проблем, а и то му је био циљ - да његова посета буде медисјки широко испраћена.
  • То што су га вратили корисније је, медисјки, него да нису и можда је кап која је натерала оне који подржавају Албанце да попусте.

Шта је ко рекао је медијска игра. Патријарх је јако мудро поступи што је само "бануо" на границу - имало је одјека. За похавалу је да и држава и Црква и договорно и прећутно делују у хармонији. То је нужно у кризним тренуцима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ćiriličar рече

@Родољуб Лазић То шта је било у саопштењим је форма која надопуњава суштину, а суштину не треба увек по медијима развлачити - он је:

  • Никава посета КиМ патријархова није била у плану.
  • Патријерх је отиша да буде са народом - само његово присуство доле обесхрабрује непријатеље, а укрепљује народ.
  • Можда је чак био и свестан да ће га вратити, или имати некаквих проблем, а и то му је био циљ - да његова посета буде медисјки широко испраћена.
  • То што су га вратили корисније је, медисјки, него да нису и можда је кап која је натерала оне који подржавају Албанце да попусте.

Шта је ко рекао је медијска игра. Патријарх је јако мудро поступи што је само "бануо" на границу - имало је одјека. За похавалу је да и држава и Црква и договорно и прећутно делују у хармонији. То је нужно у кризним тренуцима.

 Политичке играрије не могу суштински решити проблем Косова и Метохије. Шта год радили на нивоу (само или углавном) политике, то је куповина времена или наставак окретања у круг. Мада је питање колико је времена уопште преостало. Хајде да видимо, за месец дана шта ће бити са политичким играма и уздањем у људе. Прилично сам сигуран да ће бити горе него сада.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владимире, разговор са тобом је непотребно губљење времена, то се показало много пута на овом форуму. Уопште ме не занимају ни твоја паметовања ни твоје смешне пакости. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Родољуб Лазић рече

 Политичке играрије не могу суштински решити проблем Косова и Метохије. Шта год радили на нивоу (само или углавном) политике, то је куповина времена или наставак окретања у круг. Мада је питање колико је времена уопште преостало. Хајде да видимо, за месец дана шта ће бити са политичким играма и уздањем у људе. Прилично сам сигуран да ће бити горе него сада.

 

Дођоше Вавилоњани, похараше, порушише, поробише...ал' дође и Кир, па ослободи...Косово се решава од доласка Мурата...и, што 'но ти рече "окретање у круг"...до данас.

Можда не можемо да покренемо заједничку молитву, али можемо се молити појединачно...ово са Украјином је показало свима нама да није само КиМ окупирано...окупација је мало ширих размера...једино су на КиМ окупаторски "стражари" мало бруталнији и методе другачије.

Кад узмеш , рецимо, економски...да је Србија богата окупирали би је мигранити из Африке и са истока. Да нисмо на овај начин окупирани и страдали, можда би зли имао већу жетву душа кроз "меку моћ" педерастије, хедонизма и дригих западних пошасти. Тако да...

Неоспорна је чињеница да се већина данашњих богољубивих Срба освестило кроз страдања од 90-тин на овамо...добар дио није, и вероватно неће. Да се закључити да - не би ли страдања на шта би тек онда народ личио?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Родољуб Лазић рече

Владимире, разговор са тобом је непотребно губљење времена, то се показало много пута на овом форуму. Уопште ме не занимају ни твоја паметовања ни твоје смешне пакости. 

Što se onda uplićeš u to kad ti je jasan ishod, idi lovi vjestice, i vjeruj zajedno sa katolicima da je ličnost Isusa Hrista pričasna ljudima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не уплићем се, управо ти и објашњавам да ме не занимају твоје шупље приче и ситне пакости, вређања и клевете, које овде набацујеш, како и доликује правим хришћанима. Бог нека је у помоћи твојој јадној души, то могу да ти кажем за крај, као што сам ти већ много пута рекао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ко не промени у стари календар тај ће отпасти јако брзо. Пољаци су већ то схватили, а ЦИА одавно и на томе успешно ради, а ми причамо није догматско питање на БТФ:navijanje:.

Иначе што се тиче хармоније :unbelieveble: ко са овим Председником може да буде у хармонији, а да остане нормалан, једино српски Патријарси јер им је обилато дат Дар Духа Светога који и ово покрива. 

Да имамо бар 2% те хармоније као у Русији не би барем имали лезбејку за премијера, закон о родном правопису, писали би ћирилицом барем на ТВ. Али ми смо тежак народ не ваља ни Патријарх Кирил издао на Куби сасатао се са папом:unbelieveble:, ни Путин комуњара .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Родољуб Лазић рече

Не уплићем се, управо ти и објашњавам да ме не занимају твоје шупље приче и ситне пакости, вређања и клевете, које овде набацујеш, како и доликује правим хришћанима. Бог нека је у помоћи твојој јадној души, то могу да ти кажем за крај, као што сам ти већ много пута рекао.

Prelesćeni,  ti u kontinutetu objašnjavaš urbi et orbi da si pravoslavniji od Patrijarha, a ne da si u stanju dočuti šta ti veli moja malenkost. 

Ali kad se ponavljamo da ti ponovim: ubi te inoslavni koncept istine.:citac:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...