Jump to content

Владика Порфирије изабран за новог патријарха

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, Hadzi Vladimir Petrovic рече

 

Doznaj onda i za "druge" svete tajne jer si gore negirao da je pokojnik Hristos na opelu, sad negiraš da su bračnici u polnom aktu Tijelo Hristovo, a vjerovatno priznaješ da je sveštenik na hirotoniji Hristos, odaberi koje ti se tajne sviđaju a koje ne, to je tako zurlotski.

Toliko su vam LGBT popili mozak da je normalno, blagočetivo i dozvoljeno povezivati polni (tjelesni) odnos sa bludom, demonom, sotonom, a sablaznjivo sa Crkvom i Hristom, strašno zviuči reci da si poni organi svetnja, a sto Gospod muda ispituje, koga se to tiče:))

Pa sta gleda Gospod, ako ne koliko su sveta?

Pa Pricesce je najveca sveta tajna koja u sustini sve konstituise u Crkvi.

Nisi tako prico, pisao si da blagodat dolazi od pokojnika, i kako to mislis da je pokojnik Hristos na opelu, blagodat i Hristos su kroz sv.Tajne u Crkvi i sledstveno i kroz svetu tajnu Opela i molitve za pokojnike.

Valjda su bracnici Telo Hristovo kroz veru i kroz svetu tajnu braka i Pricesca. Nije bre polni akt sveta tajna crkve, brak je sveta tajna crkve, kao sto je svestenik na hirotoniji i liturgiji Hristos.

O bre Petrovicu opet ti ponovo, ko bre povezuje polni odnos sa demonom, to bre najveci sektasi gnostici i slicni su radili mrzeli ceo svet i ljude i zivot.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 8 минута, Bokisd рече

Pa Pricesce je najveca sveta tajna koja u sustini sve konstituise u Crkvi.

Nisi tako prico, pisao si da blagodat dolazi od pokojnika, i kako to mislis da je pokojnik Hristos na opelu, blagodat i Hristos su kroz sv.Tajne u Crkvi i sledstveno i kroz svetu tajnu Opela i molitve za pokojnike.

Valjda su bracnici Telo Hristovo kroz veru i kroz svetu tajnu braka i Pricesca. Nije bre polni akt sveta tajna crkve, brak je sveta tajna crkve, kao sto je svestenik na hirotoniji i liturgiji Hristos.

O bre Petrovicu opet ti ponovo, ko bre povezuje polni odnos sa demonom, to bre najveci sektasi gnostici i slicni su radili mrzeli ceo svet i ljude i zivot.

Pa gdje je Hristos na opelu, može li biti Hristos sa strane ili je u centru?

Negiras postojanje bludnih radnji i iskusenja kroz polnost? Ili mislis da su polni udi samo za demone, da se ne javlja kroz njih Gospod, uzgred ti si se javio kroz njh. 

Je si li zato zurlot?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Nego ko se pojavljuje demon? Ili Hristos?

Dozvoljeno je da blud vlada, a Hristu je tu zabranjeno? 

Pricamo o tome kako se Crkva projavljuje, to je tvoja pocetna postavka, pogledaj kako se Crkva i Hristos predstavlja u Pismu i kako se projavljuju i pojavljuju.

Naravno da nije demon, ne dao Bog takvo nesto, ako je brak blagosloven kroz svetu tajnu i veru bracnika, onda kroz polno opstenje i zacece dece prisustvuje i Hristos.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Pa gdje je Hristos na opelu, može li biti Hristos sa strane ili je u centru?

Negiras postojanje bludnih radnji i iskusenja kroz polnost? Ili mislis da su polni udi samo za demone, da se ne javlja kroz njih Gospod, uzgred ti si se javio kroz njh. 

Je si li zato zurlot?

Pa Hristos je ako cemo da tacno kazemo centar opela, ne mislis valjda da je pokojnik centar opela. ne_shvata

Uf, kakvo i je to pitanje, negiranje bludnih radnji i iskusenja kroz polnost, bre Petrovicu jel mozes terminoloski da budes precizniji, tako si terminoloski lose poceo i sa time da se Crkva projavljuje kroz polni odnos, ovde mora ipak terminologija da bude precizna i adekvatna i da ima odgovarajuci kontekst.

Meni je prikladnije da se kaze da Gospod blagosilja radjanje i razmnozavanje ljudi, pa tako je bilo odmah na pocetku stvaranja muskarca i zene, tako je i sada kroz brak i Crkvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Bokisd рече

Pricamo o tome kako se Crkva projavljuje, to je tvoja pocetna postavka, pogledaj kako se Crkva i Hristos predstavlja u Pismu i kako se projavljuju i pojavljuju.

Naravno da nije demon, ne dao Bog takvo nesto, ako je brak blagosloven kroz svetu tajnu i veru bracnika, onda kroz polno opstenje i zacece dece prisustvuje i Hristos.

Ako prisustvuje Hristos onda prisustvuje i sva Crkva, onda i brak osnosno polni odnos ima potencijal da bude ljubavni, blagodatan, osvecujuci itd,

Takodje lako se i pada i klizavo je ali nemojte biti veci satanisti od LGBT i učiti da je polno opštenje necisto i da nema Boga u njemu, jer LGBTQ+ kazu nema ni Boga ni djavola mi se krljamo kako hoćemo i imamo pravo da cinmo kako nam volja, šta vas to smeta?

A po Crkvi se uvrezio, ne u ekcilitnom obliku, ali pritajeno i zapreteno, nema Boga u polnom opštenju a ima demona, pa kome se tu služba čini?

I onda se nemojte čuditi što idu ljudi tamo gdje misle da nema demona, nego se trljaju "neutralno".

Idi na opelo i pogledaj gdje svi gledaju tu je centar i tu je mrtavac Hristos, ili mrtav Hristos, jer kao sto su na pričešću pričesćeni tjelo Hristovo, tako je i pokojnik poistovjecen sa Hristom, idi na Novo groblje, zaviri u paraklise, vidićes pokojnik u centru a Hristos i Bogorodica sa strane cudni neki deizisi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само на једну реченицу ћу се осврнути. Ионако ми изгледа да ови разговори немају никакве сврхе.

пре 7 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Jer svi su ljudi djeca Bozija, ali nema muza u Marije jer Isus jedinorodni, a ne zbog necistoce, jer mogao se naci i ravan Mariji covjek, kao sto se nadje i ona zena, jer kako Marija nicim ne unizi ovaplocenje, tako ga ni covjek ne bi unizio, jer priroda nije necist.

Јел стварно мислиш да је ова реченица смислена и да си њоме нешто разјаснио и ријешио?

Нпр. које везе има Марија с јединородним Сином Очевим, рођеним прије свих вијекова? Јер на то се односи јединородство, и без икаквог смисла си га ту угурао, а тако се ту нађе и Марији раван човјек, исто без икаквог смисла угуран у питање оваплођења. А чему тек прича о ничим униженом оваплоћењу од стране Марије, иако се Бог управо унизио оваплоћењем, свеједно што се није оваплотио у нечистој природи, чиме је на крају све и кулминирало. Изјавом, да природа није нечиста, што би ваљда значило да није ни грешна, ни пала.

Озбиљне празнине имаш у познању, али опет ћу се само једног проблема дотаћи. То, што није згријешила природа (човјек) већ личност - Адам, не значи да он није за собом повукао природу, и у пад и у гријех. Јер природа би онда остала безгрешна у Рају, а личност би пала мимо природе, у некакав вакуум тј. не знам ти шта (што је, наравно, немогуће). А сасвим је друга ствар што гријех не може да продре у природу већ се задржава "на површини", као полип. Али, да ли и како онда познајемо ту природу "испод површине"? Ако је Адам у Рају познавао ту природу кроз благодат, у свјетлости, да ли је ми сада познајемо у свјетлости? Или је од пада познајемо кроз гријех?

То је оно до чега си дошао, како кажеш, у разговору са вл. Атанасијем, до питања шта је природа и како се пад одразио на њој? И шта си урадио по том питању? Дошао до закључка да природа није нечиста. Па ето није, ако си испод свих тих наслага гријеха стигао до пуноте Христове, захваљујући благодати, наравно. Али ни таквим познањем природе не би поништио нити је могуће поништити оно из Символа (не, посљедњег), да нам је Христос подобан у свему осим гријеха.

Само ми сад немој одговорити да имам и ја празнине у познању. Имам, и исто су тако озбиљне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Kao sto rekoh jeretici redovno hule na brak, reci zurlote sta ti nije jasno? Da je brak polni odnos ili da je brak saborno djelo Crkve?

Брак јесте у саставу литургије и саборно је дјело Цркве, али полни однос није. Узми за примјер само сва силовања и полне односе изван брака. Шта је ту саборно дјело Цркве?

Нигдје не води тај једнострани приступ, од тога човјек само заслијепи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, slovoA рече

Само на једну реченицу ћу се осврнути. Ионако ми изгледа да ови разговори немају никакве сврхе.

Јел стварно мислиш да је ова реченица смислена и да си њоме нешто разјаснио и ријешио?

Нпр. које везе има Марија с јединородним Сином Очевим, рођеним прије свих вијекова? Јер на то се односи јединородство, и без икаквог смисла си га ту угурао, а тако се ту нађе и Марији раван човјек, исто без икаквог смисла угуран у питање оваплођења. А чему тек прича о ничим униженом оваплоћењу од стране Марије, иако се Бог управо унизио оваплоћењем, свеједно што се није оваплотио у нечистој природи, чиме је на крају све и кулминирало. Изјавом, да природа није нечиста, што би ваљда значило да није ни грешна, ни пала.

Озбиљне празнине имаш у познању, али опет ћу се само једног проблема дотаћи. То, што није згријешила природа (човјек) већ личност - Адам, не значи да он није за собом повукао природу, и у пад и у гријех. Јер природа би онда остала безгрешна у Рају, а личност би пала мимо природе, у некакав вакуум тј. не знам ти шта (што је, наравно, немогуће). А сасвим је друга ствар што гријех не може да продре у природу већ се задржава "на површини", као полип. Али, да ли и како онда познајемо ту природу "испод површине"? Ако је Адам у Рају познавао ту природу кроз благодат, у свјетлости, да ли је ми сада познајемо у свјетлости? Или је од пада познајемо кроз гријех?

То је оно до чега си дошао, како кажеш, у разговору са вл. Атанасијем, до питања шта је природа и како се пад одразио на њој? И шта си урадио по том питању? Дошао до закључка да природа није нечиста. Па ето није, ако си испод свих тих наслага гријеха стигао до пуноте Христове, захваљујући благодати, наравно. Али ни таквим познањем природе не би поништио нити је могуће поништити оно из Символа (не, посљедњег), да нам је Христос подобан у свему осим гријеха.

Само ми сад немој одговорити да имам и ја празнине у познању. Имам, и исто су тако озбиљне.

Pa da li ti misliš da je bezgresno začeće zbog nečistoće braka - polnog odnosa ili zbog toga sto je Logos već ima Oca? Mislim ako mu nije smetalo da ima majku, na kraju svi smo ljudi Hristu majka, mi mu dajemo prirodu, da se rodi u nama i javi "svjetu"

 Atanasije, ti, ja ne možemo to sasvim razlučiti, ja mislim da je anatomija ok, da nije do toga, ni do blagoslova da se množimo, braka, spajanja vulve i falusa, mislim da je to sve ok, odnosno sve sto je prorodno, ali ne znamo šta je priroda, odnosno kod po Hristu poznajemo šta je to autentična ljudska priroda, a ako dozvolimo da je Hristos prisutan u našim brakovima to se možemo tome i ućiti, odnosno slobodno u saradnji sa Hristom kao bračnici određivati šta jeste čovjek, jer se ličnost uvjek radja, a pririda stvara, ili sastvara.

Svako će od nas odrediti slobodno sta jeste čovjek, a čovjek je Hristos, odnosno sudićemo prvo mi Hristu, svojim životom, a onda ce se to strasno okrenti na nas. To što smo uspostavili kao čovjeka, nesto će Hristos da usvoji a nesto da odbaci. Šitanje zjapi otvoreno svak će dati svoj odgovor, čak predlog.

Da otrgnes jednu vlas za spas vrste da li bi to uradio? (Jene, Krivo Srastanje, Azra)

Vec smo prosli krug o prorodi, suštom i stanju ili ako hoćeš polipu.

Necist sam ja, a ne priroda.

Mada imas u onom filmu "Zavisnost" kad Harvi Kajtel kaže: nismo mi gresni zato što činimo grjeh, nego činimo grheh zato sto smo gresni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, slovoA рече

Брак јесте у саставу литургије и саборно је дјело Цркве, али полни однос није. Узми за примјер само сва силовања и полне односе изван брака. Шта је ту саборно дјело Цркве?

Нигдје не води тај једнострани приступ, од тога човјек само заслијепи.

Nravno, mnogi poginu zbog prejedanja, pa ne negiramo pričeće zbog toga, niko ne spori da demoni napadaju kroz tijelo, nego kao da se spori osvecujući karakter polnog odnosa o kome govori i Apostol Pavle, da će se neznabožci osveštati polnim opštenjem sa Hrisćanima. 

Gdje to učenje nestade?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Nravno, mnogi poginu zbog prejedanja, pa ne negiramo pričeće zbog toga, niko ne spori da demoni napadaju kroz tijelo, nego kao da se spori osvecujući karakter polnog odnosa o kome govori i Apostol Pavle, da će se neznabožci osveštati polnim opštenjem sa Hrisćanima.

Да, али није ту освећујући сам полни однос, него нас Бог освећује по самом чину стварања, по којем је све створено кроз и за Христа. И наравно да Он ту учествује, али не кроз полни однос, већ кроз чин самог стварања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Pa da li ti misliš da je bezgresno začeće zbog nečistoće braka - polnog odnosa ili zbog toga sto je Logos već ima Oca? Mislim ako mu nije smetalo da ima majku, na kraju svi smo ljudi Hristu majka, mi mu dajemo prirodu, da se rodi u nama i javi "svjetu"

Управо се о томе ради, не дајемо ми Њему природу, она је по самом стварању већ Његова, за Њега је створена. А ми смо је по паду само присвојили и у томе је величина Богородице, што се тога одрекла и принијела Му своје тијело (природу), да би се Он оваплотио у њој и просто повратио што Му припада. И нисмо ми Њему мајка, него је Он нама и отац и мајка, а оваплоћењем је само "испеглао" Адамово одбијање да Му принесе природу човјека. Али и завршио стварање, приносећи природу човјека Богу Оцу. Васкрсењем, као нетрулежну, а вазнесењем до самог пријестола Свете Тројице и царства Божијег, које је већ "изнад" првобитног Раја, као ново небо и нова земља, што и сам јасно каже.

"Ево све ново творим..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Bokisd рече

Justin je uveden u pricu u potpuno drugom kontekstu, nema veze uopste sa saopstenjem za mene je to saopstenje potpuno nebitno u vezi onoga sto sam piso u porukama, prica o predanju je pocela na ovoj temi koliko se secam mnogo ranije od price o tom saopstenju.

 

Увео си га у причу када је @Родољуб Лазић говорио да френетично аплаудирамо јерархији, да није свако писање по интернету хибридни рат релтивизујући тиме оно наопако и букачко саопштење са којим се не слаже.

Па си ти онда желео да се покажеш мудар и рекао, носталгично " шта би тек рели нашем оцу Јустину..." а он никада није написао ништа слично конкретном критикованом саопштењу.

Опет се оравиш блесав, читав контекст приче је да ти браниш принципе и предање,које нико не напада и притом пролазиш поред конкретних ствари као поред турског гробља умишљајући да си праведник. Пробуди се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, slovoA рече

Да, али није ту освећујући сам полни однос, него нас Бог освећује по самом чину стварања, по којем је све створено кроз и за Христа. И наравно да Он ту учествује, али не кроз полни однос, већ кроз чин самог стварања.

Dobro znaci, sinergijski, bracnici polno opste a Bog ih obasjava ljubavlju i stvara, otkriva itd, blagsilja, cini casnim.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, slovoA рече

Управо се о томе ради, не дајемо ми Њему природу, она је по самом стварању већ Његова, за Њега је створена. А ми смо је по паду само присвојили и у томе је величина Богородице, што се тога одрекла и принијела Му своје тијело (природу), да би се Он оваплотио у њој и просто повратио што Му припада. И нисмо ми Њему мајка, него је Он нама и отац и мајка, а оваплоћењем је само "испеглао" Адамово одбијање да Му принесе природу човјека. Али и завршио стварање, приносећи природу човјека Богу Оцу. Васкрсењем, као нетрулежну, а вазнесењем до самог пријестола Свете Тројице и царства Божијег, које је већ "изнад" првобитног Раја, као ново небо и нова земља, што и сам јасно каже.

"Ево све ново творим..."

Ne izokreci, ljudska priroda je autenticno nasa, to sto je stvorena i za Njega je drugostepeno, sada kada je uzeo ne mogu da kazem da sam vise covjek od Logosa, ali mogu reci to Duhu Svetom.

Ne izmisljaj, cuj mi po padu prisvojli prirodu, mi smo je doveli u smrtno stanje.

Cega se odrekla Bogorodica? prisvajanja prirode?

Ja sam za slobodno razmisljanje, ali ti si se bas se prepustio u proizvoljne konstrukcije.

Zavrsio stvaranje? Dje to procita? Kad ga zavrsio ovaplocenjem, vasksenjem ili strasnim sudom?

Ne, mi ljudi smo Hristu majka, zato i jeste sin covjeciji i sin Ocev.

Bogomajka je nasa prestavnica u Svetoj Trojici. Darodavka prirode Logosu, bezumnice.

Nije mogo Bog sam sebe da stvori kao covjeka. Zapamti to i uci se od Tase koji kaze da je Hristos spasenje Boga, a Bogu ne treba spasenje, pa sta veli?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...