Jump to content

Владика Порфирије изабран за новог патријарха

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, Bokisd рече

A sta fali Petrovicu pa treba da je cuvamo,.... О Тимотије! Сачувај што ти је предано... vidis da je Timotej prvi koji je trebao da cuva predanje,... :kriminalac: sFun_bat ,.... nema tu cile mile ...:D

Malko se salim, ali vidim sta oces da kazes, procitaj sv.Vikentija Lerinskog on tamo objasnjava sta je cuvanje predanja i kako moze predanje da napreduje i usavrsava se ali i da ostane predanje koje smo primili i onda predali drugima koji dodju posle nas.

Које ти предање чуваш тиме што изједначаваш критику упућену Патријаршији Светог Јустина са саопштењем Др.Мировића и "забринутих" интелектуалаца где се прети расколом, при том Др. Мировић у више наврата наступа пљувачки и клеветнички према Патријарху?

Које ти је то предање? 

Конкретном ми одговори јер смо конкретне примере говорили.

Не одговарај, молим те, озбиљно те молим ако ћеш да спомињеш општа места па линк са неким светоотачким текстом који се баву нечим другим. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Kako da mu objasnis kad je on vec poznao istinu? I sad je samo cuva, kad bi nesto skonto, to bi bila izdaja i novacenje.

Појма он нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Које ти предање чуваш тиме што изједначаваш критику упућену Патријаршији Светог Јустина са саопштењем Др.Мировића и "забринутих" интелектуалаца где се прети расколом, при том Др. Мировић у више наврата наступа пљувачки и клеветнички према Патријарху?

Које ти је то предање? 

Конкретном ми одговори јер смо конкретне примере говорили.

Не одговарај, молим те, озбиљно те молим ако ћеш да спомињеш општа места па линк са неким светоотачким текстом који се баву нечим другим. 

 

Si ti citao sta pisem u porukama, 0703_read jel si vido da sam u dve poruke rekao za tu ekipu da mi je pomalo radikalno (u smislu misljenja i stavova) nastrojena, sedni bre i polako imas ceo dan da odgovoris pa procitaj pazljivo moje poruke (znam da volis da citas moje stare poruke girl_smiley) i onda polako da sve to rekapituliras.

I da procitas i ti to od sv.Vikentija Lerinskog, to ti je ono sto se tice principa i principijalnog stajalista.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

Si ti citao sta pisem u porukama, 0703_read jel si vido da sam u dve poruke rekao za tu ekipu da mi je pomalo radikalno (u smislu misljenja i stavova) nastrojena, sedni bre i polako imas ceo dan da odgovoris pa procitaj pazljivo moje poruke (znam da volis da citas moje stare poruke girl_smiley) i onda polako da sve to rekapituliras.

I da procitas i ti to od sv.Vikentija Lerinskog, to ti je ono sto se tice principa i principijalnog stajalista.

Читао сам.

И пошто сам капираш да писци саопштења маше жестоко не знам зашто си у причу увео Светог Јустина. Оклен ти идеја?

Потпуно две различите ситуације које би ти да изједначиш јер трипујеш да ти браниш предање. Човече пробуди се.

И онда се хваташ принципа и предањ које је познато само теби.

И молим те за конкретан одговор а ти мени рекао свети отац то и то, прочитај.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Ovo drugo, ali si se sad ispravio pa si napiso da je brak, umesto polni odnos,.....pohvalno Petrovicu popravljas se polako,.... :stadaradim:

Ispravilo se u tvojoj vugli. za sta se to rukopolazu bracnici da prave mekeke i sampite?, sto se tice tog drugog, pa cemu Sabranje oko bracnika, kakva je to uopste sveta tajna ako nema saborni karakter i reci slobodno iz punih usta Brak nije saborno djelo Crkve, pa da te odmah anatemisemo, a ne ovo drugo, "lakonski" i obrazloži, ako ti nije ispod zurlotske casti.

Kazem ja iz odnosa prema braku odma se vidi kakva je teologija u pitanju, čim tu ima nekog nipodastavanja, jasno je da je i sve ostalo, slabo i klimavo i monasi koji afirmativno govore o braku su ptavi monasi, a cim nesto protiv seksa, braka , žena, znaj da su u problemu sami.

Neće niko da unizava litirgiji, ali po braku hule nez zazora, a isto je svetinja je svetinja.

Recimo sveti Danilo Krstić bračnike je izjednačavao sa mučenicima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

i obrazloži

Пре ће ти уплатити 100 000 евра на рачун него да објасни нешто за шта се ухватио ко пијан плота. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Читао сам.

И пошто сам капираш да писци саопштења маше жестоко не знам зашто си у причу увео Светог Јустина. Оклен ти идеја?

Потпуно две различите ситуације које би ти да изједначиш јер трипујеш да ти браниш предање. Човече пробуди се.

И онда се хваташ принципа и предањ које је познато само теби.

И молим те за конкретан одговор а ти мени рекао свети отац то и то, прочитај.

 

Justin je uveden u pricu u potpuno drugom kontekstu, nema veze uopste sa saopstenjem za mene je to saopstenje potpuno nebitno u vezi onoga sto sam piso u porukama, prica o predanju je pocela na ovoj temi koliko se secam mnogo ranije od price o tom saopstenju.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ispravilo se u tvojoj vugli. za sta se to rukopolazu bracnici da prave mekeke i sampite?, sto se tice tog drugog, pa cemu Sabranje oko bracnika, kakva je to uopste sveta tajna ako nema saborni karakter i reci slobodno iz punih usta Brak nije saborno djelo Crkve, pa da te odmah anatemisemo, a ne ovo drugo, "lakonski" i obrazloži, ako ti nije ispod zurlotske casti.

Kazem ja iz odnosa prema braku odma se vidi kakva je teologija u pitanju, čim tu ima nekog nipodastavanja, jasno je da je i sve ostalo, slabo i klimavo i monasi koji afirmativno govore o braku a cim nesto protiv seksa, braka , žena, znaj da su u problemu sami.

Neće niko da unizava litirgiji, ali po braku hule nez zazora, a isto je svetinja je svetinja.

Recimo sveti Danilo Krstić bračnike je izjednačavao sa mučenicima.

Ma bre mesas babe i zabe, reko si da se crkva projavljuje unutar polnog odnosa, kakav sad brak i sveta tajna braka i crkvena sluzba koja se vrsi nad bracnicima, potpuno razlicite teme i konteksti.

Naravno da je ludilo nipodostavanje braka koji je blagosloven od strane Crkve i Boga i naravno da u to spada i seks, pa sta ce da rade bre u braku da broje zvezde, :D, bre Petrovicu gde zuris sa zakljucima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Bokisd рече

Ma bre mesas babe i zabe, reko si da se crkva projavljuje unutar polnog odnosa, kakav sad brak i sveta tajna braka i crkvena sluzba koja se vrsi nad bracnicima, potpuno razlicite teme i konteksti.

Naravno da je ludilo nipodostavanje braka koji je blagosloven od strane Crkve i Boga i naravno da u to spada i seks, pa sta ce da rade bre u braku da broje zvezde, :D, bre Petrovicu gde zuris sa zakljucima.

Zbir si u dusi, dakle po tebi je brak crkvena treba, a ne polno opštenje branika12:smeha:.

Blagosloven, ali ipak pogan i nečist?, pa se iščuđavas kako je to u polnom odnosu bračnika prisutna sva Crkva, u stvari negiras cin u kojem si rođen, svoje roditelje i Tvorca- sve radi vlastitog bluda.

:smeh1:Jesi li ti nastao u okviru crkvene trebe ili u krevetu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Kao sto rekoh jeretici redovno hule na brak, reci zurlote sta ti nije jasno? Da je brak polni odnos ili da je brak saborno djelo Crkve?

 

пре 3 часа, Bokisd рече

Ovo drugo, ali si se sad ispravio pa si napiso da je brak, umesto polni odnos,.....pohvalno Petrovicu popravljas se polako,.... :stadaradim:

?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Zbir si u dusi, dakle po tebi je brak crkvena treba, a ne polno opštenje branika12:smeha:.

Blagosloven, ali ipak pogan i nečist?, pa se iščuđavas kako je to u polnom odnosu bračnika prisutna sva Crkva, u stvari negiras cin u kojem si rođen, svoje roditelje i Tvorca- sve radi vlastitog bluda.

:smeh1:Jesi li ti nastao u okviru crkvene trebe ili u krevetu?

Ma bre prvo si reko da se crkva projavljuje u polnom opstenju, i onda posle uvodis brak i crkveni obred i ono sto je spojeno sa brakom seks i polno opstenje, ako vec pises onda pisi tacno i precizno se izrazavaj. 

Kako si izveo da je brak i seks pogan i necist na osnovu moje poruke, to mi je misterija veca od misterije Atlantide. :smeh1:

Koliko znam Crkva se projavljuje kao Telo Hristovo i kroz Pricesce svi postajemo udovi medjusobno u tom Telu Hristovom,.... itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Hadzi Vladimir Petrovic рече
пре 7 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Kao sto rekoh jeretici redovno hule na brak, reci zurlote sta ti nije jasno? Da je brak polni odnos ili da je brak saborno djelo Crkve?

 

пре 4 часа, Bokisd рече

Ovo drugo, ali si se sad ispravio pa si napiso da je brak, umesto polni odnos,.....pohvalno Petrovicu popravljas se polako,.... :stadaradim:

Sve je ovo povezano sa onim tvojim da se Crkva projavljuje unutar polnog odnosa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 24 минута, Bokisd рече

Koliko znam Crkva se projavljuje kao Telo Hristovo i kroz Pricesce svi postajemo udovi medjusobno u tom Telu Hristovom,.... itd...

Doznaj onda i za "druge" svete tajne jer si gore negirao da je pokojnik Hristos na opelu, sad negiraš da su bračnici u polnom aktu Tijelo Hristovo, a vjerovatno priznaješ da je sveštenik na hirotoniji Hristos, odaberi koje ti se tajne sviđaju a koje ne, to je tako zurlotski.

Toliko su vam LGBT popili mozak da je normalno, blagočestivo i dozvoljeno povezivati polni (tijelesni) odnos sa bludom, demonom, sotonom, a sablaznjivo sa Crkvom i Hristom, strašno zviuči reci da si polni organi svetnja, a sto Gospod muda ispituje, koga se to tiče:))

Pa sta gleda Gospod, ako ne koliko su sveta?

Tebi i Rođaku Gospod ispituje ideološku sposobnost, kako se drzite demagogije?

Na kraju sta je vaznije od toga? Malo sta, a i to je neka forma braka, kao npr monastvo koje nije u tajnama.

U čemu je izvor dostojanstva majki i očeva, ako ne u aktu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Bokisd рече

Sve je ovo povezano sa onim tvojim da se Crkva projavljuje unutar polnog odnosa.

Nego ko se pojavljuje demon? Ili Hristos?

Dozvoljeno je da blud vlada, a Hristu je tu zabranjeno? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...