Jump to content

Владика Порфирије изабран за новог патријарха

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Цццц... Није лепо тако говорити о епископима и свештеницима. А, боме и о патријарху. А могао би успут да прочиташ и шта је патријарх рекао зашто је отворио налог на инстаграму. 

И прилично злонамеран. Уместо да се смириш ти спинујеш.

Рекао сам чему служе друштвене мреже. Објасино сам зашто и како се тамо манипулише.

Црква је тамо јер је народ тамо, нажалост народ је тамо. Једно је кад Црква упути реч преко  тога а друго је кад се потпаљује народ преко мрежа.

Једно је кад се обзнани званичан став а друго је кад се исповедаш фејсбуку.

Да, неписмен си функционално и технолошки.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

И све пшто народ тамо говори је потпаљивање , спиновање, букање против Цркве? Сви ти појединци и групе од по неколико десетина и стотина чланова, сви су они будале, поводљиви, без свог размишљања и става? Ма дај...У тим групама се, оно што сам видео, итекако воде полемике и супротстављају мишљења, као што се ради и у црквеној порти после службе. Причаш голе небулозе. Наравно да има злоупотреба, потпаљивања, спиновања... То је јасно. Али све што црквени народ тамо пише свести на то је безвезарија. Заборављаш, уосталом, и да смо сада управо на једном месту јавне интернет комуникације. Ако је све тако, шта ћеш ти овде, што пишеш? Ајде не причај свашта, живота ти. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

И све пшто народ тамо говори је потпаљивање , спиновање, букање против Цркве? Сви ти појединци и групе од по неколико десетина и стотина чланова, сви су они будале, поводљиви, без свог размишљања и става? Ма дај...У тим групама се, оно што сам видео, итекако воде полемике и супротстављају мишљења, као што се ради и у црквеној порти после службе. Причаш голе небулозе. Наравно да има злоупотреба, потпаљивања, спиновања...Заборављаш и да смо сада управо на једном месту јавне интернет комуникације. Ако је све тако, шта ћеш ти овде, што пишеш? Ајде не причај свашта, живота ти. 

Ако теби није као судији, интелектуалцу,.искусном човек јасно у да се на интернету лако обликује правац мишљења ја ти не могу помоћи.

Ево.последњег покушаја. Данас кад се посече дрво крене линч на интернету у име екологије. Промишљај!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Вилер Текс рече

Ако теби није као судији, интелектуалцу,.искусном човек јасно у да се на интернету лако обликује правац мишљења ја ти не могу помоћи.

Ево.последњег покушаја. Данас кад се посече дрво крене линч на интернету у име екологије. Промишљај!

Промишљај мало и ти о ономе што сам ја рекао. Не одговараш, него само тераш у једном працу. Наравно да се на интернету И ТО  дешава. Али све свести на то и све писање и разговор видети у кључу потпаљивања је потпуно безвезе. И наравно, крајње поједностављено и зато нетачно. А мало си се  и "предозирао" хибридним ратом.  У свему видиш злонамерност и неискреност. Све је хибридни рат. Дај, попусти мало. 

И, зашто си ти овде на форуму, када је све тако? Шта ти спинујеш и за кога?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Вилер Текс рече

Једно је кад Црква упути реч преко  тога

Која Црква тачно?  На мрежама су и Патријарх, и Григорије, и Максим, и Ђуровић, и Ђого, и вероучитељи, и професори богословија и Богословског факултета, и свештеници, и игумани, и монаси, и монахиње...И те речи нису истоветне. Као што нису ни "обичног" лаоса који се налази на тим мрежама.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Родољуб Лазић рече

Промишљај мало и ти о ономе што сам ја рекао. Не одговараш, него само тераш у једном працу. Наравно да се на интернету И ТО  дешава. Али све свести на то и све писање и разговор видети у кључу потпаљивања је потпуно безвезе. И наравно, крајње поједностављено и зато нетачно. А мало си се  и "предозирао" хибридним ратом.  У свему видиш злонамерност и неискреност. Све је хибридни рат. Дај, попусти мало. 

И, зашто си ти овде на форуму, када је све тако? Шта ти спинујеш и за кога?

Јел ти схваташ да јерархија држи кормило? Не може морнар да виче а потооонућемо капетане шта радиш јер ће подбунити посаду и уплашити. Ако је видео опасност рећи је капетану или официру.

А теби је све у реду и нормално. Тргни се мало.

Спинујем за СНС кажу, зар ниси знао да су ме либерали/атеисти прогласили ботом који има вајду? :smeh1:

Пишем шта мислим. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Која Црква тачно?  На мрежама су и Патријарх, и Григорије, и Максим, и Ђуровић, и Ђого, и вероучитељи, и професори богословија и Богословског факултета. И те речи нису истоветне. Као што нису ни лаоса који се налази на тим мрежама.

Па сви наведени су Црква. Да ли сви добро увек говоре, употребимо кликере. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић прозиваш ме да не одговарам а ти ћутиш кад те питам шта је лоше у томе да се верник лично обрати свештенику, епископу или патријарху.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Па сви наведени су Црква. Да ли сви добро увек говоре, употребимо кликере. 

А нико од њих не спинује, не потпаљује, није букач? То је резервисано само за "обичан" лаос?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

@Родољуб Лазић прозиваш ме да не одговарам а ти ћутиш кад те питам шта је лоше у томе да се верник лично обрати свештенику, епископу или патријарху.

Нисам рекао да је лоше. Добро је. Рекао сам да се не може мишљење народа Божјег укалупити и формализовати само на то што си рекао. Да не причам да је било много случајева да се људи јесу обраћали, али никаквом реаговања нити одговора није било. Или је било у стилу - "ко си ти да ми пишеш?" "Имаш ли ти нека преча посла?".  Народ комуницира, размењује мишљење на много начина. Међу собом, са свештеницима, са владикама.... И све је то разумљиво и нормално. 

 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић  Rocko nemoj ti da govoris u ime laosa i sve ce biti u redu, ozeni se pa te nece toliko prajd uzbudjivati.

Ne kazem da treba sljedjedujemo Grcima, ali Bugari su u NATO, a nas je NATO oznacio kao neprjatelje, i da li su se Bugari digli na ustanak?

Nas hoce da pocjepaju na komade, teba li jos da se djelimo oko takvih gluposti, mozda si u pravu, ali dajes mjesta tome, ja ne bih ni znao za to, a sad danima razmisljam o tome, kao otisli smo u filozofiju pa si temu preusmjerio na Prajd.

 

Ti konstanto mjenjas teze, jer niko tebi ne brani da imas svoje misljenje i da mislis svojom glavom, naprotiv to je uslov da se bude u Crkvi i to je pokazatelj toga da covjek razgovara sa Bogom.

Toliko mjenjas teze da kao neko kome spocitavmo ideoloski pristup, dovodis nas u situaciju da se pravdamo.

Tvoj je problem sto ti nemas svoje misljenje o vjeri nego uzimas tekstove bukvalno i naivno, kao nemisleci Bokisid.

Ali zato imas svoje kreativno misljenje o tome sta bi neko drugi trebao da radi, sta moze Patrijarh da kaze, sta treba da uradi Sabor i sta laos misli, ali to je mnogo glupo, a ti nisi glup, premda sam rekao i da si dobar covjek, dakle da nisi nepeijatelj Crkve, ali nisi ni u miru, nisi mi jasan, a i ne izrazavas se do kraja srca, to ti sigurno Crkva i forumasi ne brane, nego si se samogranicio sa predomisljajem, naivno mislis da je to mudro.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Вилер Текс рече

Јел ти схваташ да јерархија држи кормило? Не може морнар да виче а потооонућемо капетане шта радиш јер ће подбунити посаду и уплашити. Ако је видео опасност рећи је капетану или официру.

Јел то важи и за свршене богослове и професоре богословља, да и они немају шта да причају о било којој теми јавно, него да пишу свом пароху и епископу? А шта ћемо са силесијом црквених интелектуалаца који немају ни формалне богословска звања (ако сматраш да је то оно што професорима  даје привилегију да размишљају и промишљају без личног обраћања пароху, епископу и патријарху, елем претежније је од печата дара Духа Светог које смо сви добили у миропомазању). Шта ћемо са Берђајевим, Иљином, Маријом Скопцовом...? Берђајев је написао брдо чланака и књига где је испљувао јерархију, и целу Цркву практично, па је и дан-данас за велики број људи, свештеника и владика приличан ауторитет...

Ко је Хомјакова овластио да пише о богословским темама и износи ауторитативне ставове?  Нешто ми се чини да се и Берђајев и Хомјаков изучавају (или се изучавали) у склопу литературе на ПБФ.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

Наравно да је и то глас народа. Итекако. Али нема никакве логике све остало дисквалификовати. Јер је све то легитиман вид комуникације. Ако је патријарх  на инстаграму, твитеру, фејсу (и остале владике и свештеници) и тамо износи своје ставове и мишљења и то јхесте њихов глас, по којој то логици оно што лаици пишу на том истом твитеру, инстаграму, фејсбуку, групама, форумима... није глас народа Божјег? 

Nije Rocko to je glas razno raznih pojedinaca od kojih su neki i crkveni i po neki Crkveni glas malo izmjesten iz liturgije plus, razno razne necrkvene teme, politizacije, zloupotrebe Crkve, nastojanja da se ona uvuce u ovaj ili onaj problem.

Slicno sam uradio i ja neki dan, dodijala mi mafija, pa sam prizeljkivao da im Crkva uskrati Svete Tajne. Ne vidim nacin da im se stane u kraj, drzava i narod ne uspjevaju, ali nisam ja murija, moje je da slikam, ali...

Sta hocu da ti kazem, nije to glas laosa, dobro ti Teks kaze, jer kako ti to  sve to da precistis, onda ono sto je ostalo saberes da bi to bio glas naroda Bozijeg? Kojim metodom?

Svako, od natoblobiste, do muslimana tu moze naci nesto i onda demagoski: narod kaze, dakle ili si glup ili manipulises sa narodom da bi izmanipulisao Crkvu. 

I to sigurno nije od Duha Svetog jer da nam je Duh Sveti htjeo da se obrati preko tebe, sto podrzavam svim srcem, ne vjerujem da bi se pozivao na narod.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Родољуб Лазић рече

 Берђајев и Хомјаков изучавају (или се изучавали) у склопу литературе на ПБФ.

 

Izucavace se i Rodoljub Lazic, Ava ce te uvrstiti u literaturu, ne brini.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...