Jump to content

Владика Порфирије изабран за новог патријарха

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Рекао си да делим мишљење са инквизиторима.

Не, рекао сам да се понашаш  као инквизитор тако што лепиш етикету "вештице" свакоме ко изнесе некакав свој став који се тиче општецрквене и општедруштвене проблематике, а у неком делу, на неки начин се разликује или проблематизује (или ти сматраш да проблематизује) став јерархије. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

Не, ја не тврдим да су само они глас народа.

Значи тврдиш да ипак јесу. Е па нису. Поготово не са таквим  претећим тоном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

То није глас народа

А шта је глас народа? Где се он чује?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

А шта је глас народа? Где се он чује?

На Литургији прво. Своје недоумице и бриге треба народ да подели са парохијским свештеником, што да не и са епископом и патријархом. Али не преко запаљивих порука и саопштења на интернету. Лично, писмо. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Не, рекао сам да се понашаш  као инквизитор тако што лепиш етикету "вештице" свакоме ко изнесе некакав свој став који се тиче општецрквене и општедруштвене проблематике, а у неком делу, на неки начин се разликује или проблематизује (или ти сматраш да проблематизује) став јерархије. 

Вика и бука плус став у збиру даје понашање ЈК диве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

На Литургији прво. Своје недоумице и бриге треба народ да подели са парохијским свештеником, што да не и са.епископом и патријархом. Али не преко запаљивих порука и саопштења на интернету. Лично, писмо. 

Наравно да је и то глас народа. Итекако. Али нема никакве логике све остало дисквалификовати. Јер је све то легитиман вид комуникације. Ако је патријарх  на инстаграму, твитеру, фејсу (и остале владике и свештеници) и тамо износи своје ставове и мишљења и то јхесте њихов глас, по којој то логици оно што лаици пишу на том истом твитеру, инстаграму, фејсбуку, групама, форумима... није глас народа Божјег? 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Вика и бука плус став у збиру даје понашање ЈК диве.

Не знам ко виче и прави буку и ко је дива. Причаш тек да нешто кажеш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Али нема никакве логике све остало дисквалификовати. Јер је све то легитиман вид комуникације. Ако је патријарх  на инстаграму, твитеру, фејсу (и остале владике и свештеници) и тамо износи своје ставове и мишљења и то јхесте њихов глас, по којој то логици оно што лаици пишу на том истом твитеру, инстаграму, фејсбуку, групама, форумима... није глас народа Божјег? 

Они су тамо јер је народ отишао тамо.

Али али али то је медијски простор где су могућности спиноваља, потпаљивања, лагања и манипулације огромне. И многи злотвори га користе за насртаје на СПЦ.

Ако ја теби као искусном човеку ово морам да цртам, жао ми је не могу. Поражен сам твојом кратковидошћу брате.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Не знам ко виче и прави буку и ко је дива. Причаш тек да нешто кажеш. 

Твоја кратковидост ме је поразила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

На Литургији прво. Своје недоумице и бриге треба народ да подели са парохијским свештеником, што да не и са епископом и патријархом. Али не преко запаљивих порука и саопштења на интернету. Лично, писмо. 

Дакле свашта. Народ нема шта да разговара ни о чему,  да размењује мишење о нечом проблему и питању (чему служе и друштвене мреже и вибер групе, фејсбуци и остало) него ће једино у порти да прича са свештеником или да о томе што мисли напише писмо њему или епископу или патријарху. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Дакле свашта. Народ нема шта да разговара ни о чему,  да размењује мишење о нечом проблему и питању (чему служе и друштвене мреже и вибер групе, фејсбуци и остало) него ће једино у порти да прича са свештеником или да о томе што мисли напише писмо њему или епископу или патријарху. 

Ти си неписмен.

Друштвене мреже служе да би Ција знала које пиво волиш и шта мислиш. И то употребила против тебе. И да би те навели да мислиш они што је у интересу ције тј глобалиста.

Видим да имаш проблем са личном комуникацијом. Лакше је  преко Цукенберга, који је добри филантроп и смислио је фејсбук да би Црква лакше комуницирала.

Технолошки си неписмен. Функционално такође. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Родољуб Лазић рече

него ће једино у порти да прича са свештеником или да о томе што мисли напише писмо њему или епископу или патријарху. 

Извини а шта је проблем у овоме?

Оче, Преосвећени, Ваша Светости бринем због тога и тога. Шта ћемо,како ћемо, мислим ако дозволите, да би можда требало то и то.  Хвала и благословите.

Шта је проблем?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, ekdikos_apomahis рече

Па гдје се интелектуалци оглашавају о педерлуку?

Ајде да им напишемо саопштење да се хитро одмах огласе! Иначе нећемо читати књиге више!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Вилер Текс рече

Видим да имаш проблем са личном комуникацијом. Лакше је  преко Цукенберга, који је добри филантроп и смислио је фејсбук да би Црква лакше комуницирала.

Ти то мени или епископима и свештеницима који су на друштвеним мрежама?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Вилер Текс рече

Технолошки си неписмен. Функционално такође. 

Цццц... Није лепо тако говорити о епископима и свештеницима. А, боме и о патријарху. А могао би успут да прочиташ и шта је патријарх рекао зашто је отворио налог на инстаграму. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...