Jump to content

Владика Порфирије изабран за новог патријарха

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Вукашин рече

Боксид и Рођа за @Hadzi Vladimir Petrovic  вероватно помисле да је луд (у прелести), а можда им буде и жао, па се помоле за човека, кад крене да цитира Соњу, Џонија, или Цанета :D

Dzoni-Sveti Sava-Hajdeger

Pjevanje-molitva-misljenje

Mnoge smo i mnogo voljeli
Na ovoj šarenoj cesti
Al tek usput, na cesti
Ravnodušne, po dvoje
U ciničnoj postelji stizale su nas
Mučne radio vijesti
Brojeći poene u sportu, piću i ljubavi
Za volju časka spiskali smo snagu
Ne brini Vlado, tim se više nitko ne bavi
Sad kad je sve otišlo k vragu
Nama su se objavljivala nebesa
Tek kroz rastrežnjena usta sumnjivih dama

Na zabavama pučkim
Izmedju dva plesa
Kroz prozor bi nas dotaknula tama
Za razliku od svjetla
Tama je bila prava
Najgore su vijesti bile najtačnije
Dubok je san Bokside, a plitka je java
Mirno spavaj Rodoljube, sve je mračnije
I prije nas, doduše, mnogi su se tješili
Da je vrijeme na njih bilo suviše kivno
Ne postavljajuć pitanje, Vilere
Divno smo ga riješili:
Živjeli smo kratko
Umirući intenzivno

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Патријарху се свиђа "Хоћу да знам" од Брејкерса : )

Каже Цане: 

Тамо где је срце, тамо сија Сунце

Тамо где је страх, тамо живи мрак 

НИје лош : )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Родољуб Лазић рече

Ето, мало сам и ја гуглао о Бугарској Цркви и прајду, и нашао да је (барем) три пута Бугарски синод реаговао на прајд: 2010, 2014. и ове године. Кажем "барем" јер је могуће да је било и више пута, а да о томе није изашла вест у нашим медијима. Постоји вест да је 2013. отказан прајд уз коментар у чланку да је то учињено на притисак Бугарске Цркве. Али не постоји вест о захтеву Синода БПЦ за ту годину, тако да то остаје отворено.

 

Случајно сам погледао у живом преносу беседу Патријарха у Тузли, са прославе-годишњице од подизања храма.

Ту је био баш оштар, помињао је изопачености које нам се намећу са запада и рекао како су ово простори где још увек постоји традиционална породица и још је доста тога рекао...

Дакле, није да се не говори са највишег места о овој теми, а да ли ће бити оштрије реакције и званичног саопштења то ћемо видети?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вукашин рече

Дакле, није да се не говори са највишег места о овој теми, а да ли ће бити оштрије реакције и званичног саопштења то ћемо видети?

Не слушају неки. 

Ствар је проста, боље види пилот од путника. Не знам ко би од путника био толико несмирен да виче на пилота и да му сугерише куда да лети?

Сигурно ни један од букача из наше приче. Али зато овде из њима знаних разлога са свог места, где имају мали прозор вичу на оног ко има и контролну таблу и бољи поглед и везу са контролом лета. Интересантно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интересантно је много тога. На пример да се замењују тезе и прича о викању и не знам шта још. Ствар је врло проста. Постоји у Цркви и народ Божји који такође има дар Духа Светога на крштењу/миропомазању, и ваљда не служи само да каже амин, него и да пита, сагледава, предлаже, да буде у љубавној, синовској комуникацији са оцима. Ако је некоме проблем што је син жив, а није икебана, онда има проблем са разумевањем Цркве. И ако је у неком паничном страху од не знам чега - рушења ауторитета или откуд знам - то је опет његов проблем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Родољуб Лазић рече

Интересантно је много тога. На пример да се замењују тезе и прича о викању и не знам шта још. Ствар је врло проста. Постоји у Цркви и народ Божји који такође има дар Духа Светога на крштењу/миропомазању, и ваљда не служи само да каже амин, него и да пита, сагледава, предлаже, да буде у љубавној, синовској комуникацији са оцима. Ако је некоме проблем што је син жив, а није икебана, онда има проблем са разумевањем Цркве. И ако је у неком паничном страху од не знам чега - рушења ауторитета или откуд знам - то је опет његов проблем. 

Samo je problom sto si se samoovlastio da zastupas taj narod, a nisi jedini.

Citava grupa takvih nazvanih sa pravom bas zbog toga bukacima, neovisno od prividnih ili i stvarnih razloga, promasuje i ne zna reda ili se pravi blesava, ti mislim da znas reda, tako da tvoj motiv nije jasan, vjerovatno se boris za ocuvanje vjere, zahtjevajuci ovo ili ono, te se u nacinu ne razlikujes od onih koji su pobrojani koje privodis pa se od njih ogradjujes, ali u dusi ti se vidi, da i Sabor i Patrijrha smatras nedovoljno pravoslavnim, mislim kad se sa tobom porede12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Родољуб Лазић рече

Интересантно је много тога. На пример да се замењују тезе и прича о викању и не знам шта још. Ствар је врло проста. Постоји у Цркви и народ Божји који такође има дар Духа Светога на крштењу/миропомазању, и ваљда не служи само да каже амин, него и да пита, сагледава, предлаже, да буде у љубавној, синовској комуникацији са оцима. Ако је некоме проблем што је син жив, а није икебана, онда има проблем са разумевањем Цркве. И ако је у неком паничном страху од не знам чега - рушења ауторитета или откуд знам - то је опет његов проблем. 

ne snalazim se ovde, nov sam... a imam pitanje, pa ako neko naleti na njega neka mi ogovori... plač.. dali postoje različite vrste plača... dali plač može da bude dar od boga... i dali kontekst uvek mora da bude negativan... svestan za da je ovo izvan teme. oprostite.

I reče mu žena: oćeš li se još držati dobrote svoje? Prokuni Boga, pa umri. A on joj reče: govoriš kao luda žena; dobro smo primali od Boga, a zla zar nećemo primati?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То као начелни став. Наравно, увек постоји могућност грешке и злоупотребе у комуникацији, може се десити да се то чини на не сасвим прикладан начин, али злоупотреба неке ствари није доказ да је нека ствар лоша.

А друго, неки никако да направе разлику између  директног обраћања у смислу писма, саопштења или шта већ и размишљања о одређеном питању, на јавном месту као што је форум. На форуму се износе ставови и води разговор, са форума се не обраћа никоме директно ван форума, поготову не патријарху или Сабору. Ако, пак, неки мисле да су неке ствари недопустиве на форуму, могу да предложе затварање теме или шта већ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, vildest рече

ne snalazim se ovde, nov sam... a imam pitanje, pa ako neko naleti na njega neka mi ogovori... plač.. dali postoje različite vrste plača... dali plač može da bude dar od boga... i dali kontekst uvek mora da bude negativan... svestan za da je ovo izvan teme. oprostite.

Ili ti je nesto usliseno ili oprosteno, ili si citao temu pa si naisao na nesto smjesno. nece da ti skodi.:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, vildest рече

ne snalazim se ovde, nov sam... a imam pitanje, pa ako neko naleti na njega neka mi ogovori... plač.. dali postoje različite vrste plača... dali plač može da bude dar od boga... i dali kontekst uvek mora da bude negativan... svestan za da je ovo izvan teme. oprostite.

Наравно да постоје различите врсте плача. Међу њима је и плач као дар од Бога, који се у православљу назива дар суза. Плач као дар од Бога није негативан. Али је потребно духовно искуство да би се  увидела разлика, а без тога човек се може преварити у доживљају. У праву си, ово није тема за ту врсту разговора. Можда би било добро да се обратих администраторима који би те могли упутити на одговарајућу тему. Поздрав.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@vildest Nisam ti ja neki savetnik, uzmi uslovno ovo što objavljujem, ali meni je ovaj uvid na tu temu značio. Svaki plač koji nije mazohistička seta, dobar je.

,,Šta je seta? Seta je histerija duha. Dođe u 
životu čoveka čas kada je neposrednost takoreći sazrela i kada duh zahte jedan viši oblik, u kome bi se kao duh dojmiti mogao. Kao neposredni duh vezan je čovek sa vascelim zemaljskim životom, a 
sad bi duh da se sabere iz ove rasejanosti, da samog sebe preobrazi. Ličnost bi da postane svesna sebe u svojoj večnoj važnosti. Ne dogodi li se to, spreči li se i potisne uzmah, onda nastupa seta. 
Mnogo što može se preduzimati da se na nju zaboravi. Može se raditi, može se latiti nevinijih sredstava nego Neron: seta ne uzmiče. Ima nečeg neobjašnjivog u seti. Koga mori briga i neraspoloženje, taj zna zašto se brine i pašti. Ako zapitamo setnika kakav je razlog njegove sete, šta je 
to što ga tišti, on će odgovoriti: ne znam, ne umem da objasnim. U tome je beskrajnost sete. Njegov je odgovor sasvim tačan. Jer čim on prozre svoju setu, ona je otklonjena, dok briga kod brižnika nije otstranjena samim tim što on zna zašto se brine. Ali 
je seta greh, upravo greh instar omnium. Jer seta je greh: ne hteti duboko i prisno. A to je izvor svih grehova." Seren Kjerkegor

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код Македонаца смо све урадили да предухитримо расколника из Цариграда тако да примедбе Рође и ових са листе су дискутабилне а оно са борба са вечеру је јадно. Што се тиче демонстрације за педере и небулозе ту Црква мора да се изјасни јер то је директно удар на јеванђеље како је и рекао Патријарх Кирил да хоће Сатана да оправда грех. То што Рођу проглашавате букачем је смешно, у дилу сте са сатанистима тада. Рођа је православље пар екселанс мада није увек у праву, али је мој брат увек шта год да каже.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Onufrije рече

Рођу проглашавате букачем је смешно, у дилу сте са сатанистима тада

Ma jelte, da nisi ti malo nesmotreno prosirio satanina ovlastenja? 

Da ne mora mozda Crkva da donese i kakav saborni akt o poslanici Cicolini?

To je prosto jedna od politickih partija iscasene ljeve orhentacije o kojoj je vjernicima manje vise sve receno.

Bilo je nekih pojava u okviru SPC da su se pisale knjige Vilotic, Jeftic, drzali simpozijumi (Perisic Vladan,Trebinje)o rodnoj ravnopravnosti krstile trandze, pokokni Amfilohihe,  tome se stalo u kraj, po neki je monah ili vladika mozda nazadnjak, tome se teze staje u kraj...

Ali zasto bi se Crkva morala valjati u blatu?

Da nemas ti neku dilemu?

Ja ih ne bi osudjivao, jer poslusaj sta Vlada Dimitrijevic kaze o tome.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Onufrije рече

Рођа је православље

Uvjek sam slutio da pravoslavlje ima ipostas, da nije to tek istina, sad si nam orkrio i koja je.

Sad me i ne cude prijemjedbe bukaca da Sabor nije dovoljno pravoslavan.

Mora svi da se potpuno orodoljubimo, olazicimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Родољуб Лазић рече

Интересантно је много тога. На пример да се замењују тезе и прича о викању и не знам шта још. Ствар је врло проста. Постоји у Цркви и народ Божји који такође има дар Духа Светога на крштењу/миропомазању, и ваљда не служи само да каже амин, него и да пита, сагледава, предлаже, да буде у љубавној, синовској комуникацији са оцима. Ако је некоме проблем што је син жив, а није икебана, онда има проблем са разумевањем Цркве. И ако је у неком паничном страху од не знам чега - рушења ауторитета или откуд знам - то је опет његов проблем. 

Не замењују се тезе.

Апел/саопштење које си окачио је викање. Није народ који је питао: Ваша Светости, бојимо се овога, шта ћемо са оним. 

Да су ону узели саставили писмо, отишли у Патријаршију рекли, ствар је таква и таква, то би било у реду.

Овако вичу и придружују се, верујем несвесно, (а неки можда свесно мада тешко да имају свест шта раде) напду на СПЦ.

Ти мењаш тезе говорећи о паничном страху и гласу народа. Народ јесте као и сва Црква против тога али ова саопштења су дрска и међу потписницима има и један опадач, пљувач и незналица.

Довољно је да сиђеш са облака и погледаш како све вичу и нападају на Цркву с лева и десна.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...