Jump to content

Владика Порфирије изабран за новог патријарха

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Почињемо да се вртимо у круг, понављамо се и ти и ја. А то је прилично добар знак да смо стигли до зида у овом конкретном разговору.

Биће тема за неслагање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, logdanov рече

Ја само могу теби да захвалим што си почео да ме третираш као човека који има шта да каже, а не више као крвног непријатеља.

Нисам те третирао као крвног непријатеља, него је у питању било реаговање на разне етикете. Али предлажем да то оставимо иза.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Родољуб Лазић рече

Нисам те третирао као крвног непријатеља, него је у питању било реаговање на разне етикете. Али предлажем да то оставимо иза.

Како год. Мислим да сам најчешће прилично суздржан у личном обраћању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vanjah рече

Protivargumentacija kvaziargumentaciji bi bila besmislica.

Ne možeš da pričaš šta ti padne na pamet i da očekuješ da će drugi da trčkara i demantuje svaku glupost. I za demanti je potreban kakav takav nivo.

Види, ако нешто не конташ и ниси у стању да испратиш то је можда бесмислица, а можда те превазилази, тешко је разговорати са неким ко је прије свега лажно у дијалогу, а онда све зна најбоље, учи Патријарха а камо ли мене, како га подићи на неки виши ниво?  

Никако он је самозадоваљан са својим конструктима о Цркви и оцима, "примио истину", "коцкаст у глави", па ти дирај у те конструкте, за њега су ти консртукти у његовој главурџи свети, што их више има то је духовнији, они су вјера и права истина, и њему фино, само што  спољњи свјет, реални људи и сва Црква неће да усвоје његове конструкте за своју вјеру.

Да би ствар била гора некад се нешто и поклопи и то је то, за њега ја сам деструктиван, јер гледам да немам ништа од тога у себи, а неки смисао ако ме евентуално погоди то мора да је од споља у вези са неким другим човјеком природом и Богом по том канону ане мишљењејебиће, сам узео да живим, тако да сам свјесно у сатању лишености "смисла", онако како га ви узимате "истину", немам ништа.

И што сад ти  ово причам да бих испао грбав, меније  ваша позиција изгледа јасна и заостала пар стотина година, можда грјешим а ти изволи покажи, осим тога и ако сам то пустио не влада логика тамо гдје се прибјегава есхатологизмима, али ето  живите поред и уз живот, шта ја ту могу.ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Види, ако нешто не конташ и ниси у стању да испратиш то је можда бесмислица, а можда те превазилази, тешко је разговорати са неким ко је прије свега лажно у дијалогу, а онда све зна најбоље, учи Патријарха а камо ли мене, како га подићи на неки виши ниво?  

Никако он је самозадоваљан са својим конструктима о Цркви и оцима, "примио истину", "коцкаст у глави", па ти дирај у те конструкте, за њега су ти консртукти у његовој главурџи свети, што их више има то је духовнији, они су вјера и права истина, и њему фино, само што  спољњи свјет, реални људи и сва Црква неће да усвоје његове конструкте за своју вјеру.

Да би ствар била гора некад се нешто и поклопи и то је то, за њега ја сам деструктиван, јер гледам да немам ништа од тога у себи, а неки смисао ако ме евентуално погоди то мора да је од споља у вези са неким другим човјеком природом и Богом по том канону ане мишљењејебиће, сам узео да живим, тако да сам свјесно у сатању лишености "смисла", онако како га ви узимате "истину", немам ништа.

И што сад ти  ово причам да бих испао грбав, меније  ваша позиција изгледа јасна и заостала пар стотина година, можда грјешим а ти изволи покажи, осим тога и ако сам то пустио не влада логика тамо гдје се прибјегава есхатологизмима, али ето  живите поред и уз живот, шта ја ту могу.ne_shvata

Čitaš li ti ono što pišeš?

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, sanja84 рече

Čitaš li ti ono što pišeš?

Да, Роћко учи Патријарха, а камо ли мене да не учи, гдје би дозволио мени да га подучим, кад не дозвољава ни Патријарху, не знам шта ти ту није јасно, али контам како си прочитала, не пише то и нити сам то мислио. Можда те задњи дио реченице збунио због караткоће, а пуној форми би било, како Роћка који се уздигао толико високо подићи више, а на више га је неопходно подићи да би разумио било кога осим себе, мене....па и Патријарха, ваљада је јасно да описујем неразумјевање и велики јаз раскола званог истина је само једна, истина је изнад сабора и изнад Патријарха (сад немој мени приписат да то мислим, ја мислим да истине нема)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 Треба мало да оладим, видим да ме некима доста тешко пратити, али не могу се тешки проблеми једноставно рјешавати, ето реци ти шта ти је прече истина или Патријарх, својим рјечима па ћеш обавезно запасти у апорије,а може то и поетски да се постави:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic можда је проблем што не слушамо једни друге. Имамо предрасуде, па пројектујемо. Логданов је био у праву пост је, па је боље искулирати мало... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic Каже Рафаило Бољевић у проповеди (мислим да је била Литургија на недељу св. Паламе): "Што рече један наш пјесник, сви смо ми хипнотисана гомила". :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, sanja84 рече

@Hadzi Vladimir Petrovic можда је проблем што не слушамо једни друге. Имамо предрасуде, па пројектујемо. Логданов је био у праву пост је, па је боље искулирати мало... 

Вукашин, а не ја.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, logdanov рече

браним поједине епископе од махнитог румунског попа зато што није примерено

:)

изгледа да се је румунски поп мало примирио у току овог поста, што је добро, још кад би се покајао за ове (на)пенале спроћу епископа:

image.thumb.png.b9ff05a74c8c2e57ae60e6808a64e26c.png

а додуше знао је и да оплете по блаженопочившем патријарху Иринеју.  

П.С. Одавно није било скриншота, па да се друг Логданов мало најежи... :)  Алекса не би био Алекса да није Жуњић  :)

А што се тиче нашег новог Патријарха Порфирија, свака част и на многаја љета!

Показује мудрост, саборност и љубав изнад свега...

 

 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Golub Ти си међу реткима који су ми стварно антипатични.

Накарадно си ме цитирао да би постигао неку своју љигаву и перверзну насладу.

Ја се ни једног трена нисам сврстао међу твоје истомишљенике нити ти чиме дајем за право да ме употребљаваш у свом опсесивном прогањању о. Зорана Ђуровића.

Какав мора да буде човек да би се бавио стварима којима се ти бавиш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://spc.rs/files/u5/2012/3/patrijarh_porfirije_prijem_prosveta.jpg

 

Где ли ће вл. Стефан? Ваљево, или Јасеновац ако вл. Јован буде митрополит. А можда остане и у Храму, треба патријарху помоћ...наглас размишљам :)

Кад добије једном епархију, има много да учини. Јако пректичан човек, уз доброту, једноставност, љубав...честита, народна душа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Golub Ја мислио ти већ предајеш, падре, а ти у Краљеву? Мислим да су се духови на ПБФу затресли кад си крочио на сербску земљу :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@logdanov Нисам ни слутио да сам ти толико антипатичан!?

наљутих те плахо, праштај... нећу више, турио сам неколико ,,смајлова''  као знак да је и шала у питању...

Ценим твоју потребу да браниш патријарха!  ту смо на истом терену...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...