Jump to content

Како депресија отвара очи на свет око нас

Оцени ову тему


Препоручена порука

@psyche1979

Брате, ако би компарирали више су мене овде изнакиљали, Сања ми је лак говорила како, ако имам болесне сроднике, да их дам интитуцијама, јер сам, ето, злотвор, осуђивач и сл. А ја сам, глед чуда, гледао да она мало коригује своје ставове. него, верујем да смо се ја и ти некако, гле чуда, разумели. Уствари, бићу сад мало самоуверен - ниси ти мене разумео,  нисам ни ја тебе, али негде у дубини те разуме. Знаш зашто? Зато јер сам ја половину мог живота са њудима који осе бремена као ти. Гледано очима улице многи од њих носе вреча бремена, мада свакоме је његово бреме најтеже. намерно не кажем "крст"...али неки носе и крст.

Од сада ћу да ти певам, молитвено, па пошто сам ја далеко од тога да могу да пишем молитве, а и да се молим није ми лако, јер молитва је крв и сузе душе...толику љубав немам, стога ћу ти "певати" "српским псалмима". надам се да то нећеш схватити као провокацију. Пратим твоје постове, јер, ти једино и пишеш, осим нас пар још, остали само ваљају кратке кометаре. Дакле одговараћу ти "српским псалмима", кад доколим.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar мислила сам да смо тај мој пост закопали давно и да трули на ђубришту где му је и место... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, sanja84 рече

@Ćiriličar мислила сам да смо тај мој пост закопали давно и да трули на ђубришту где му је и место... 

Наравно, него сад да се мало смирацаш морамо брата утешити...па пошто му је важно, да види да није никава урота ка њему. Да није никаква "клап" се састала па њега напада.

Једноставно Цркву нењемо дирати...али чоцек се извину, оградио појединце од Цркве и показао тиме величину.

его...ја волем млого ликове као Психо или како се већ псеудомише...јер ије бљутав, него је или слан или сладак. Нема лицемерја у њему и дилеме нема да такве Христос воли.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не плашите се. Јесам вас мало исцимао али не одлазим ја тако лако зато што сам борац. Да нисам давно би се ко Никола Којо у филму Лепа Села Лепо Горе, изљубио па отпутовао. Али ако сам рекао да сам витез онда ми верујте на реч. Овако сам некада изгледао:

upitnik.jpg.6b867a6aa7b40eef6fca60763d4754ee.jpg

Био елита и остао елита. Служио својој држави. Био одличан ђак у својој држави. И? На крају ал сада ћу мало да будем прост: Маторима престао да се диже па одлучили да ратују. А нас децу ко ... Срећом ја нисам ратовао, барем не са овом пушком. Ја сам ратовао са свим онима што су се вратили пуни кеса блага и покуповали све до јуче државне фирме. И онда одједно више један одликаш, паметан човек не треба више никоме. И ту креће повлачење у себе и вера у правду божију која ће кад тад доћ иако ја никоме зло не желим. Кад се све то одузме и сабере сви смо ми најебали. Ми обични, ми просечни. А ви слободно реците да лажем. И да ми је жена добила први посао у струци као медицинар после 15 година чекања, и да ја са свим знањем и искуством никмоме не требам. Е видиш ствари се мењају. Видим полако.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, psyche1979 рече

Ево будала васкрсла опет. Прво @Bokisd неки су овде приметили степен интелигенције који поседујем. Неки су читали кратку биографију моју. А неки као ти пишу да би писали. Једини разлог што се појавих поново овде је да обришем налог и наравно ево још тражим али немаш ту могућност.

Као прво Боки ако нађеш икога сто се тиче IT сектора барем равног, нити се дижем нити уздижем. Јави ми. Заш ли ти шта је IRC, BBS ... Знаш ли да сам Војвођанима увео прву широкопојасна мрежу док сте у БГ-у чучали на модемима од 33кбс. И то на црно од изгледа веће браће Мађара. Па сте она удружили три усране фирме у један Орион и дошли да покупите харач. Нити сам био власник нити директор ја сам само и увек радио. Тако да о томе да ли неко зна или не зна шта је форум немој више да ми сереш.

И док сам још ту искористићу прилику да за ово кратко време издвојим @sanja84 , @Volim_Sina_Bozjeg, @Frenkii и њима сличнима да неког не увредим ако нехотице заборавих. А поготово Сању на чију кротку и смирену душу треба да се угледате. А @Aleksandar Stojkovic све сам ја написао само ти ниси читао. И зашто се појавих овде, и своју кратку биографију, и свој гнев, и своје праве вредности којима тежим истина и правда и тако даље.

Не знам да ли ме је господ овамо вратио али мејл који сматрах спамом кренух да откажем и отказах све пријаве и обавештења. Размислићу мало још можда ја вама треба да помогнем па ме господ овамо упути поима немам али уследиће озбиљне информатиче информације.

И за сада сам овде првенствено због @sanja84 коју не бирам ни хипотетички ни теоретски већ свесно за пријатеља јер ми од свих вас једина руку у невољи пружи. Хвала ти драга САЊА!!!

Иначе овај мој мрежни надимак ( хакерски ) како год, мада код нас када споменеш хакер одма идеш у затвор колико је полиција интелигентна заједно са министарком. Постоји много врста хакера, бели шешир, црни шешир итд. Ја сам сав бео. Мисија исправна без наношења зла другим људима већ заштита истих. Потиче од грчеке речи Психа (грч. Psykhe) (лат. Psyche) је била прво љубавница, па затим жена бога љубави Ероса. Настао из љубави и цео живот само љубав и тражим. Значи реч није случајно изабрана.

И веома битна ствар коју сам научио у овој држави је да паметни никоме не требају. Е сад стварно мислим да више паметни не теба да ћуте јер будале завладаше светом!

Ako sve to znas u vezi foruma i ako imas inteligenciju zasto onda takva malo agresivna komunikacija ?

Prosto se plasim sta da napisem, Just_Cuz_19 moras da razumes da mi ovde razmenjujemo i stavove i principe i licna gledista i gledista Crkve, i ako ne mozes to da svaris ili da prihvatis, onda stvarno ne znam sta da ti kazem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd Зато што сам из искуства научио да је напад најбвоља одбрана. Ништа ја брате нема против тебе али си ти мене навео као непознаваоца форумске комуникације и шта си очекивао да ћу ћутати. Агресија је најбољи лек против депресије док сам ћутао и гутао дотле сам и тонуо у исту.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, psyche1979 рече

Не плашите се. Јесам вас мало исцимао али не одлазим ја тако лако зато што сам борац. Да нисам давно би се ко Никола Којо у филму Лепа Села Лепо Горе, изљубио па отпутовао. Али ако сам рекао да сам витез онда ми верујте на реч. Овако сам некада изгледао:

upitnik.jpg.6b867a6aa7b40eef6fca60763d4754ee.jpg

Био елита и остао елита. Служио својој држави. Био одличан ђак у својој држави. И? На крају ал сада ћу мало да будем прост: Маторима престао да се диже па одлучили да ратују. А нас децу ко ... Срећом ја нисам ратовао, барем не са овом пушком. Ја сам ратовао са свим онима што су се вратили пуни кеса блага и покуповали све до јуче државне фирме. И онда одједно више један одликаш, паметан човек не треба више никоме. И ту креће повлачење у себе и вера у правду божију која ће кад тад доћ иако ја никоме зло не желим. Кад се све то одузме и сабере сви смо ми најебали. Ми обични, ми просечни. А ви слободно реците да лажем. И да ми је жена добила први посао у струци као медицинар после 15 година чекања, и да ја са свим знањем и искуством никмоме не требам. Е видиш ствари се мењају. Видим полако.

Jel si bio gardista ili specijalac?

Ako se dobro sećam crvene beretke su za te rodove?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, psyche1979 рече

@Bokisd Зато што сам из искуства научио да је напад најбвоља одбрана. Ништа ја брате нема против тебе али си ти мене навео као непознаваоца форумске комуникације и шта си очекивао да ћу ћутати. Агресија је најбољи лек против депресије док сам ћутао и гутао дотле сам и тонуо у исту.

Ima istine

Ljudi koje teraju da ćute dugo trpe

Ali kad završe sa ćutanjem....Ne pitaj me kako znam ??

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, psyche1979 рече

Срећом ја нисам ратовао, барем не са овом пушком. Ја сам ратовао са свим онима што су се вратили пуни кеса блага и покуповали све до јуче државне фирме. И онда одједно више један одликаш, паметан човек не треба више никоме. И ту креће повлачење у себе и вера у правду божију која ће кад тад доћ иако ја никоме зло не желим. Кад се све то одузме и сабере сви смо ми најебали. Ми обични, ми просечни. А ви слободно реците да лажем. И да ми је жена добила први посао у струци као медицинар после 15 година чекања, и да ја са свим знањем и искуством никмоме не требам.

Ко ме то гледа нетремице кроза све звезде на небу и све ствари на земљи?
Закрите очи своје, звезде и ствари; не гледајте наготу моју. Довољно ме стид пече кроз моје очи.
Шта имате да видите? Дрво живота, које се смањило у трн на друму, те убада и себе и друге. Шта друго – него пламен небесни зароњен у блато, те нити светли нити се гаси?
Орачи, није главно ваше орање но Господ што посматра.
Певачи, није главно ваша песма но Господ што слуша.
Спавачи, није главно ваше спавање но Господ што бди.
Није главно нешто воде у шкаљама око језера но језеро је главно.
Шта је све време људско до један талас што окваси врео песак на обали, па се покаја што остави језеро, јер пресахну?
О звезде и ствари, не гледајте у мене но у Господа са очима. Он једини види. У Њега гледајте и видећете себе у домовини својој.
Нашто вам гледање у мене: у слику изгнанства свога? У огледало своје журне пролазности?
Господе, лепи убрусе мој, опточен златним серафимима, спусти се на мене као вео на удовицу, и покупи сузе моје, у којима ври жалост свих Твојих створења.
Господе, лепото моја, дођи ми у госте. Да се не бих стидео наготе своје. Да се многи жедни погледи, што падају на мене не би враћали дома жедни.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е и да додам поводом цркве. Шта баш од ње очекујем. Ја добро знам да је прву српску државу основала црква и да је црква ужасно пропатила. Очекујем да узмете мач у руке и кажете е стварно доста је било. Будите груби према неправди, лажи, неистини. Браните став.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Драшко Па види о прошлости нећемо и небитна је. А ово што рече да ја сам један од тих што гута али не дан већ сад би се могло рећи много година, основно школовање први рат. Прва година факултета други рат. Таман треба да почнеш да радиш а оно опет рат али овај пут мало другачији. И сви се повукосмо и ућутасмо. И кад сад мало поразмислим да ли нам је то ћутање помогло? И да додам да сам неколико држава променио а да дупетом са ове рачунарке столице нисам мрднуо.

Дакле када толико година у себи напупиш повреда, увреда, неистина итд. Онда кад пукнеш и отвориш се ја бих то никако другачије него овако назвао "Божији гнев". Е сад знаш зашто сам се ја повукао и зашто сам у тој назови депресији. Из разлога да не излијем сав свој гнев по тим злочинцима у милионима облика. Е зато га трпим и држим у себи и називам крстом својим јер ако га излијем мала ће земаљска кугла бити онима који зла начинише а ја ћу у том случају бити управо оно што би те сотоне пожелеле да будем - исто зло као и они. Али господо мало сте се зајебали.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, psyche1979 рече

Е и да додам поводом цркве. Шта баш од ње очекујем. Ја добро знам да је прву српску државу основала црква и да је црква ужасно пропатила. Очекујем да узмете мач у руке и кажете е стварно доста је било. Будите груби према неправди, лажи, неистини. Браните став.

 

Мрзећи на зло, држите се добра (Рим. 12, 9)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, psyche1979 рече

@Bokisd Зато што сам из искуства научио да је напад најбвоља одбрана. Ништа ја брате нема против тебе али си ти мене навео као непознаваоца форумске комуникације и шта си очекивао да ћу ћутати. Агресија је најбољи лек против депресије док сам ћутао и гутао дотле сам и тонуо у исту.

Okey, ali mislim da onaj ko hoce da opstane na bilo kom forumu mora da se prilagodi tom forumu i svoj stil pisanja i iznosenja stavova i prihvatanja ili ne prihvatanja drugacijih stavova i uopste argumentacije i komunikacije sa samim forumasima.

Pa, vidi, kada bi poceli sad da iznosimo neke svoje price i probleme na forumu i da obrcemo ceo svet oko sebe, ko zna gde bi to otislo, recimo ne znas i ne znaju 100% ni forumasi i nisam dosad iznosio, ovo sto postavljam u vezi bolesti sto navode sveti, to ja malo (vise) iz iskustva pricam i navodim odgovarajuce citate, jer evo vec jedno 15 godina imam bas velikih problema sa telesnim zdravljem i prosao sam puno vremena u manjim i vecim bolovima (padao sam i u nesvest od bola) i samim tim imam dosta iskustva sa bolescu i bolom i dosta dobro mogu da percepiram sustinske stvari koje svetitelji navode u svojim pisanijama o trpljenju raznih bolesti.

Ovo stvarno nisan uopste hteo da kazem, ali eto ajd nekako da odgovorim na tvoju poruku i da vidis da iapk svi mi imamo u vidu sta pises i kako se osecas.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, psyche1979 рече

@Драшко Па види о прошлости нећемо и небитна је. А ово што рече да ја сам један од тих што гута али не дан већ сад би се могло рећи много година, основно школовање први рат. Прва година факултета други рат. Таман треба да почнеш да радиш а оно опет рат али овај пут мало другачији. И сви се повукосмо и ућутасмо. И кад сад мало поразмислим да ли нам је то ћутање помогло? И да додам да сам неколико држава променио а да дупетом са ове рачунарке столице нисам мрднуо.

Дакле када толико година у себи напупиш повреда, увреда, неистина итд. Онда кад пукнеш и отвориш се ја бих то никако другачије него овако назвао "Божији гнев". Е сад знаш зашто сам се ја повукао и зашто сам у тој назови депресији. Из разлога да не излијем сав свој гнев по тим злочинцима у милионима облика. Е зато га трпим и држим у себи и називам крстом својим јер ако га излијем мала ће земаљска кугла бити онима који зла начинише а ја ћу у том случају бити управо оно што би те сотоне пожелеле да будем - исто зло као и они. Али господо мало сте се зајебали.

Razumem te

Slično sam se i ja osećao u mnogo čemu 

Ali ventil otvaraj polako

Ne treba nikoga ubiti ali treba sebe sačuvati i stavljati na mesto polako svakoga 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...