Jump to content

Личност Стефана Немање на удару Блиц-а


Justin Waters

Препоручена порука

пре 1 минут, Рапсоди рече

Значи, треба да се склањамо у страну, да не потенцирамо национално, боље рећи  патриотско и родољубиво  само зато  да не бисмо иритирали неистомишљенике. Да св.Стефана Мироточивог сматрамо великаном прошлости а не оцом нације, само зато да бисмо показали  толерантност и човекољубивост према неистомишљеницима. Да се извињивамо после сваке одслужене Литургије, да будемо невидљиви када идемо у Литије, и све само зато да покажемо колико ми Срби... ето поштујемо ту европејску толерантност и политичку коректност...мало сутра. 

Не, управо супротно. Да будемо супериорни, а у победи достојанствени. Подизање споменика Стефану Немањи у новом центру Београда је управо знак да смо престали да се склањамо у страну и да с пуним поносом потенцирамо и национално и патриотско и родољубиво, без обзира што то иритира наше непријатеље. Оно што ја кажем је да у свему томе треба бити и смирен, јер није свако ко се не слаже са нама нужно и непријатељ - непријатељ ће увек бити непријатељ, била ти према њему блага или груба, понизна или агресивна. Овде је поента у томе што није свако ко није са нама уједно и непријатељ, јер можда из незнања мисли да смо зли и да му од нас прети опасност. А ако кренемо са нападима, само их у томе утврђујемо.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Тражитељ рече

Овде је поента у томе што није свако ко није са нама уједно и непријатељ

Пси лају, каравани пролазе. Не разумем тај наратив   " Србин си а ниси " а ја треба супериорно, благо и достојанствено да ти објасним  ( оксиморично ) да ти само не знаш ко си и да ми нисмо уопше зли и да ти заправо од нас   никаква опасност не прети . 

пре 14 минута, Тражитељ рече

јер можда из незнања мисли да смо зли и да му од нас прети опасност. А ако кренемо са нападима, само их у томе утврђујемо.

 

Мало ми је смешно, али бих плакала.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Рапсоди рече

да будемо невидљиви када идемо у Литије,

... a ne ko oni, bozemeprosti,  homoseksualci ...

 

:POPOcorn1:

  • Волим 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Леп је споменик. 

ОК је и симболика - Немања доле као отац државе, Сава горе на Врачару као духовни отац Срба.

Немам веће замерке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам из Бг па га још нисам видео уживо, али делује лепо на сликама.

А што се тиче оних који критикују - има људи који знају да иза овога, као уосталом и свега у Србији, стоји лик који се јавно дивио Мурату, протестантској радној етици и променио име једној основној школи из Свети Сава у име тренутног владара УАЕ (а ту је и овај бисер). Плус што су трошкови израде споменика државна тајна. Тако да се не ложе баш сви на то да је ово чист патриотизам на делу :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Рапсоди рече

Значи, треба да се склањамо у страну, да не потенцирамо национално, боље рећи  патриотско и родољубиво  само зато  да не бисмо иритирали неистомишљенике. Да св.Стефана Мироточивог сматрамо великаном прошлости а не оцом нације, само зато да бисмо показали  толерантност и човекољубивост према неистомишљеницима.

Jok... treba da ga ne smatramo ocem nacije upravo iz poštovanja prema njemu i onima pre njega... bulažnjenje o istoriji nije poštovanje ničeg osim sopstvenih zabluda...

 

пре 5 часа, Рапсоди рече

 да будемо невидљиви када идемо у Литије, и све само зато да покажемо колико ми Срби...

Ovo ako hoćete da ispoštujete ono što vam Isus reče... al što se mene tiče ne morate... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Jok... treba da ga ne smatramo ocem nacije upravo iz poštovanja prema njemu i onima pre njega... bulažnjenje o istoriji nije poštovanje ničeg osim sopstvenih zabluda...

pa ko je onda drugi otac nacije,....valjda i mi mozemo da imamo neku odredjenu licnost koja treba da bude otac nacije kao i druge nacije,.... i polako bre Avocado sa to bulaznjenje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Bokisd рече

pa ko je onda drugi otac nacije,

Niko... toliko smo star narod da smo zaboravili i legende o rodonačelniku... a ni jedan od vladara se nije toliko istakao iznad drugih da bi ga smatrali ocem nacije... imaš dva Nemanjina sina koja su daleko značajnija... jedan u svetovnom, drugi u duhovnom smislu...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče samog spomenika i prostora, moram dodati još da mi je baš drago što je ono ruglo sa Savskog trga rasklonjeno i počišćeno, nadam se da će ovo održavati i da će postaviti klupe i da se nećemo vraćati na stari klošarski izgled. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Avocado рече

Niko... toliko smo star narod da smo zaboravili i legende o rodonačelniku... a ni jedan od vladara se nije toliko istakao iznad drugih da bi ga smatrali ocem nacije... imaš dva Nemanjina sina koja su daleko značajnija... jedan u svetovnom, drugi u duhovnom smislu...

Govorimo o tome kako nas prepoznajemo danas, taj nas drzavni kontinuitet i postojanje i pravoslavlje i Crkvu, i to je sve pocelo sa Nemanjom i njegovom lozom, on je rodonacelnik svega i svoje loze,..... i zacetnik nase drzavnosti i vere i nacije kako se prepoznajemo danas.... svi ostali dalje su nastavili njegovo delo,.... ako je on to poceo i osmislio i drugi su nadogradili .... kao kada neko pocne neki veliko posao i to je njegova ideja, ali u medjuvreme umre i neko drugi nastavi njegovo delo i dalje nadogradi tu njegovu ideju ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Bokisd рече

Govorimo o tome kako nas prepoznajemo danas, taj nas drzavni kontinuitet i postojanje i pravoslavlje i Crkvu, i to je sve pocelo sa Nemanjom i njegovom lozom, on je rodonacelnik svega i svoje loze,..... i zacetnik nase drzavnosti i vere i nacije kako se prepoznajemo danas....

Pa nije... nije začetnik ničeg osim svoje dinastije... Srbi su postojali pre njega... imali su i vladarsku dinastiju i bili hrišćani par vekova pre Nemanje... 

Time što ne poznaješ istoriju svog naroda i države ne činiš nikakvo poštovanje ni Nemanji ni narodu ni državi... samo baljezgaš... 

 

пре 44 минута, Bokisd рече

svi ostali dalje su nastavili njegovo delo,.... ako je on to poceo i osmislio i drugi su nadogradili .... kao kada neko pocne neki veliko posao i to je njegova ideja, ali u medjuvreme umre i neko drugi nastavi njegovo delo i dalje nadogradi tu njegovu ideju ....

Ne znam koju "ideju" zamišljaš da je Nemanja imao, a koju su drugi nadogradili... 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Рапсоди рече

Пси лају, каравани пролазе. Не разумем тај наратив   " Србин си а ниси " а ја треба супериорно, благо и достојанствено да ти објасним  ( оксиморично ) да ти само не знаш ко си и да ми нисмо уопше зли и да ти заправо од нас   никаква опасност не прети . 

Мало ми је смешно, али бих плакала.  

Ево, објаснићу ти пластично.

Моја мајка је против овог споменика, сматра то глупошћу, прањем новца и читава прича око свега је нервира. Не занимају је Стефани и Немање, не занима је изградња и шминкање Београда док мања места пропадају, занимају је обезвређене пензије, лопови на власти, упропаштена индустрија малих средина и будућност која се нуди младим генерацијама, а које се све више или исељавају из својих градова у Београд, или у иностранство.

И она није никаква "Друга Србија", непријатељ Србије, издајник или шта већ, него добра, племенита и пожртвована жена која се у животу и напатила и нагледала неправде и која је у старијим годинама изгубила стрпљење за ствари које је нервирају. Она да се, на пример, појави на форуму и напише своје мишљење о Стефану Немањи, онако пуна накупљеног једа, ти би је напала и извређала, након тога ни теби она не би остала дужна и шта бисте направили? Ти би била убеђена да се кољеш са неким другосрбијанским зликовцем, а она са неким ко уништава будућност њене деце и унука. И, шта се ту направи, који је резултат тога? И ко ту треба да буде одговорнији за неговање смирености? Ево, ја сам на пример ЗА споменик Стефану Немањи и вреднујем га као једну од најзначајнијих личности наше историје и као националног великана, али теби чак ни то није довољно, већ си на ивици да се и са мном посвађаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...