Jump to content

Joe Biden, 46. predsednik SAD

Оцени ову тему


Bernard

Препоручена порука

пре 7 часа, Avocado рече

U nedostatku pravih argumenata, tu su uvek sličice sa naci foruma... :)

Можда су сличице са наци форума, али су уједно и тачне.

Ево погледам ону слику, ако је ово тачно.. ове птице све више мање изгледају исто, и није им проблем да причају да су друга раса. Али када видим да између једне групе људи на једном континенту, другом и трећем имаш јасне визуелне и друге разлике које су скоро па универазалне за тај континент, од једном то није друга раса.

како то? Који је то стандард по ком су оне птице друга раса а људи нису? Стандард не желимо да увредимо никог или је то неки општи стандард из биолошких наука? 


јел постоје неке подрасе међу људима или смо сви једноставно хомо сапеинси и то је ту ту се завршава.. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Avocado рече

Pa da...  :)  Tvoj "argument"...

 

Мој аргумент је сасвим на месту. Придона селекција постоји, група људи којим живот много више зависи од пољопрвиреде ће имати другачији развој и другачији селекцију неги група људи којима живот много више зависи од лова. 

Ево да се вратим на боју коже. Црнци и белци имају лето, црнци и белци имају зиму и али је лето тамо много јаче, и зима много блаћа самим тим је логичне да ће се селектовати тамнија боја коће кроз природну селекцију. 

И онда дође авокадо и каће ХАХА ЛОШ ТИ ЈЕ АРГУМЕНТ И ЦРНЦИ ИМАЈУ ЗИМУ ДАКЛЕ НЕ ВАЉА ТИ АРГУМЕНТ ДА ЈЕ КОЛИЧИНА СУНЦА УЗРОК БОЈЕ КОЖЕ. 

А аргумент сасвим на месту.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

А како се разликују расе, који је консезус око тога које разлике чине расу... 

Да прво кренемо од тога па да видимо које разлике значе или не значе. 

Meni nije poznato da postoji konsenzus oko toga...

Ali jel bi mogao ti jednom da odgovoriš na nešto što ja tebe pitam? Da li razumeš da ako sekvenciraš genom ljudi koji žive u Kraljevu i ljudi koji žive u Valjevu možeš da nađeš različite procente za različite alele?

 

Пре сат времена, haveaniceday рече

Jer ja знам како то иде у "науци". Да не буду увредљиви они крену да мењају термине и дефиниције да не би испало да су црнци и белци две подрасе хомо сапиенса. 

Za početak, ako bi to krenuli da rade, mogli bi samo da se uvrede belci... jer ako su crnci rasa, onda su belci podrasa crnaca...

 

Пре сат времена, haveaniceday рече

Исто тако у програмирању су нам променили термине из "slave i master" у сервис воркер и провајдер 

Па су нам на контроли верзије "master" променили у "main"

Сигуран сам да исте ствари раде у класификацији биологије... све у име политичке коректности, када овакве глупости мењају шта ли су све спремни у биологији да раде...

Kažeš, plaćaju te da rešavaš logičke probleme?   :)

Pera je ukrao automobil... i posle ga je prodao... siguran sam da i Đura radi to isto. :ok: :dobro:

 

Пре сат времена, haveaniceday рече

јер као што сам рекао научници су кукавице, као и већина програмера. Сви ти људи окренути на интелектуалне вештине имају ту особину да избегавају сукобе, посебно ако немају неку већу користи од истих а имају огромну штету. 

ево например: 



сиви вук.. и подврсте вукова.. реимо овај вук из тундре. ја више разлике видим између белца и црнца него између ова два вука.. 

Ako ti stručno vidiš više razlika, onda definitivno treba da menjamo udžbenike iz biologije...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Можда су сличице са наци форума, али су уједно и тачне.

Ево погледам ону слику, ако је ово тачно.. ове птице све више мање изгледају исто, и није им проблем да причају да су друга раса.

Moooooooooooooždaaaaaaaaaaaaaaaaaa zato što biolozi znaju i rade nešto više od toga da bace pogled na sliku i kažu da im na prvi pogled ptice sve manje više izgledaju isto???

 

Пре сат времена, haveaniceday рече

Али када видим да између једне групе људи на једном континенту, другом и трећем имаш јасне визуелне и друге разлике које су скоро па универазалне за тај континент, од једном то није друга раса.

Hoćeš li naučiti da ljudi crne boje kože ne žive samo u Africi i da se boja kože ne podudara sa kontinentima? Već nekoliko puta baljezgaš tako nešto, prvo sam mislio da je u pitanju standardna tvoja funkcionalna nepismenost, ali sad postaje već dramatično...

 

Пре сат времена, haveaniceday рече

како то? Који је то стандард по ком су оне птице друга раса а људи нису? Стандард не желимо да увредимо никог или је то неки општи стандард из биолошких наука? 

Opšti standardi iz bioloških nauka...

 

Пре сат времена, haveaniceday рече

јел постоје неке подрасе међу људима или смо сви једноставно хомо сапеинси и то је ту ту се завршава..

Ne postoje... mogu da nastanu ako izoluješ jednu grupu na bar nekoliko desetina hiljada godina...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, haveaniceday рече

Мој аргумент је сасвим на месту. Придона селекција постоји, група људи којим живот много више зависи од пољопрвиреде ће имати другачији развој и другачији селекцију неги група људи којима живот много више зависи од лова. 

Hoće ali svuda si imao i jedno i drugo i treće (stočarstvo) u većoj ili manjoj meri... i kod ljudi su se uvek mešali geni...

 

пре 1 сат, haveaniceday рече

Ево да се вратим на боју коже. Црнци и белци имају лето, црнци и белци имају зиму и али је лето тамо много јаче, и зима много блаћа самим тим је логичне да ће се селектовати тамнија боја коће кроз природну селекцију. 

И онда дође авокадо и каће ХАХА ЛОШ ТИ ЈЕ АРГУМЕНТ И ЦРНЦИ ИМАЈУ ЗИМУ ДАКЛЕ НЕ ВАЉА ТИ АРГУМЕНТ ДА ЈЕ КОЛИЧИНА СУНЦА УЗРОК БОЈЕ КОЖЕ. 

Ne kaže... kaže da je to potpuno tačno... doduše ne zbog jačih leta i zime, već zbog položaja sunca (i stoga vitamina D) ali hajde da uzmemo da si mislio na sunce i vitamin D... a pritisak selekcije povodom vitamina D je (nadam se složićeš se) jači nego pritisak povodom toga da li više oreš, skupljaš plodove, loviš, pecaš ili čuvaš krave?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Avocado рече

Pa da...  :)  Tvoj "argument"...

 

Ne... moja primedba ti jasno piše u mojim porukama... evo mogu da ti ponovim u najjednostavnijoj formi:

- tvrditi da su Etiopljani i Samoanci ista rasa zato što su Etiopljani brži od Italijana i još brži od Samoanaca je izuzetno glupo.

Eto piše ti jasno, pa ne moraš da ga izmišljaš, možeš da probaš da odgovoriš na njega...

Evo ti još jedan:

Jedini geni koje imaju svi crnci, a nema ni jedan belac (i obrnuto) su geni koji regulišu boju kože.

@haveaniceday  Što preskoči ovo?

 

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Ko neka nudi? 
Nudio je bajden po 2000 dolara pa ih slagao dao im je po 1600. 

Tramp je nudio stabilan i dobar ekonomski sistem, niske poreze itd. 


Vidis ti kako ti demokratski politicari svi su slicni Vucic, Bajden.. vole da kupuju glasove i isti tip ljudi glasa za njih. 

Da mu je bio bolji program, da je nudio vise onoga sto ljudi zele pobedio bi na izborima.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Nudio je bajden po 2000 dolara pa ih slagao dao im je po 1600

Pa eto znaci resenja za nasu opoziciju!

Samo neka lazu u obecanjima i programima i pobedice ko bajden!

Pa tako odma kazi. 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

јер као што сам рекао научници су кукавице

...и немају кохонес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, GeniusAtWork рече

...и немају кохонес.

Smećari...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, haveaniceday рече

А како се разликују расе, који је консезус око тога које разлике чине расу... 

Да прво кренемо од тога па да видимо које разлике значе или не значе. 

Jer ja знам како то иде у "науци". Да не буду увредљиви они крену да мењају термине и дефиниције да не би испало да су црнци и белци две подрасе хомо сапиенса. 

Исто тако у програмирању су нам променили термине из "slave i master" у сервис воркер и провајдер 

Па су нам на контроли верзије "master" променили у "main"

Сигуран сам да исте ствари раде у класификацији биологије... све у име политичке коректности, када овакве глупости мењају шта ли су све спремни у биологији да раде... јер као што сам рекао научници су кукавице, као и већина програмера. Сви ти људи окренути на интелектуалне вештине имају ту особину да избегавају сукобе, посебно ако немају неку већу користи од истих а имају огромну штету. 

ево например: 



сиви вук.. и подврсте вукова.. реимо овај вук из тундре. ја више разлике видим између белца и црнца него између ова два вука.. 
 

EN.WIKIPEDIA.ORG

 

Ma diskutuje se o glupostima ... ima-nema rasa. naravno da ima, ima rasa, ima rasizma, ima belih, crnih... crni gladuju, kolonizovani, prihvataju milom ili silom tudj jezik, kulturu, obicaje... beli siti i napiti, kolonizuju, sure i namecu svoj jezik i kulkturu drugima ..

Situacija je potpuno jasna, imas sa jedne strane sposobnije, vestije, prilagodljivije, kreativnije, produktivnije a sa druge strane one koje ne krase ove osobine ... imas lavove i gazele ...jedni love drugi su lovina.

Neko moze samo da se pravi blesav da ovo ne vidi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bilbija рече

Ma diskutuje se o glupostima ... ima-nema rasa. naravno da ima, ima rasa, ima rasizma, ima belih, crnih... crni gladuju, kolonizovani, prihvataju milom ili silom tudj jezik, kulturu, obicaje... beli siti i napiti, kolonizuju, sure i namecu svoj jezik i kulkturu drugima ..

Situacija je potpuno jasna, imas sa jedne strane sposobnije, vestije, prilagodljivije, kreativnije, produktivnije a sa druge strane one koje ne krase ove osobine ... imas lavove i gazele ...jedni love drugi su lovina.

Neko moze samo da se pravi blesav da ovo ne vidi.

Zavisi na šta te vještine primjenjuješ. Kad bi stavio jednog bjelca rame uz rame sa jednim bušmanom u Kalahariju i rekao od sad nećete dobiti nikakvu hranu ni piće snađite se da nešto ulovite..Bušman bi lako došao do lovine i podzemne vode, dok bi bijelac skapao od gladi i žeđi. Naravno jedan prosječan evropski naci mozak će se izrugati i reći kako se može porediti "primitivac" sa "Grandioznim evropskim dostignućima". Viđao sam i takve pacijente koji bez parodna sve najgore izbljuju o australskim Aboridzinima kao ološu koji nije uspio za 40,000 g da se pomakne iz pećine. Narodi podsaharske Afrike su bili dobri onoliko koliko su im prilike to omogućavale, u tom okruženju su se prilagodili i razvili vještine koje su im bile neopohodne, i ne samo vještine nego razvili kompletnu kulturu..Ma koliko nekom prosječnom naci evropskom mozgu sinomim za kulturu bio samo Vagner i evropski baroknii renesansni period, i podsaharski narodi su imali svoje kulltove, religiju, muziku, običaje, jezik, što ih svakako izdvaja od nekakvih primtivaca, terminu koji skovan za potrebe veličana bjelačkekolonijalne hegemonije. 

Postoje studije koje daju moguće objašnjenje zašto je afrički kontinent ostao osiromašen za takozvana "velika civilizacijska dostignuća", jer Afrika za razliku od ostalih kontinenata duža je u pravcu sjever jug, nego šira u pravcu zapad istok što je slučaj sa Evroazijom..time je podjeljena na mnoge klimatske zone sa nepovoljnom srednjom godišnjom temperaturom, što je spriječilo ujednačavanje životnih prilika za nesmetanu razmjenu dobara i ostala podjeljena u brojne dzepove svaka sa svojom lokalnom ekonomijom. Sve velike civilizacije u prošlosti su bile u okviru Evroazije, i na sličnoj paraleli ili makar bliske toj paraleli kao Egipat.

Prosječnom naci mozgu nije jasno da stanje neke civilizacije i njeno navodno dostignuće nema nikakve veze sa genetskom predispozicijom njenih pripadnika nego sa nagomilanim i akumuliranim znanjem. Razmjena znanja i ekonomskih dobara je išla u pravcu istok zapad i zapad istok zaobilazeći pod saharsku Afriku, Australiju i Američki kontinent. Piramide, Angkor Vat, Mohenđodaro, Teotihuakan i razne druge građevine na Američkom kontinentu koje i danas intrigiraju kako su napravljene stvorene su od strane inteligentnih, prilagodljivih, sposobnih, kreativnih i vještih ljudi koji nisu bili ni bijeli ni evropljani i nikakvo nazi trabunjanjce tu činjenicu ne može promjenuti. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...