Jump to content

Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?


Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?  

81 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?

    • Да, Фајзерову (САД)
    • Да, Спутњик В (Руска)
    • Да, Синофарм (Кина)
    • Да, било коју
    • Не бих ни једну


Препоручена порука

пре 1 минут, ГорданаП рече

Нису, то је сасвим истина. Али, на некоме се мора испитати. А нико од нас не жели да буде тај на коме се испитује, већ да .други људи то одраде за над. Имам сама са собом етички проблем.

Ima dosta i onih koji to žele i koji dobrovoljno pristaju na to... npr. ovaj lik:

WWW.FACEBOOK.COM

Zanimljiva priča čoveka koji je učestvovao u testiranju vakcine protiv parazitskog crva (Necator americanus), noseći ih šest meseci u svom organizmu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 минута, Марек рече

Ma briga me za planetu, interesuje me da nemam oko sebe idiote konspirologe koji mi bukvalno ugrožavaju zdravlje. I mojoj porodici. Zato se trudim da svaku rekla-kazala glupost debunkujem i bar malo smanjim verovatnoću da me zadesi neki susret sa idiotima. Idiotima bez skrupula i savesti, koji se štrecaju kad ih neko nazove idiotima, ali nemaju problem da šire virus koji ubija. Mukice male ?

šta ćeš, svako ima prava da živi život i umre kako želi. Ako ne poštuje mere koje je država prepisala, platiće kaznu. ALi briga o našem zdravlju ostaje na nama. Ne možemo gnjaviti i ljude oko sebe da misle kao mi. A kao što rekoh, postoje kazne za kršenje mera, i u Srbiji sigurno, ne samo kod nas.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 ne, nema svako prava da živi kako hoće. Ti recimo hoćeš da me upucaš, imaš poriv za to. Jel to treba neko da ti dozvoli, pod izgovorom poštovanja ljudskih prava??? 

Dakle ne, ne može da se živi kako se hoće ako to ugrožava nekog drugog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sanja84 рече

šta ćeš, svako ima prava da živi život i umre kako želi. Ako ne poštuje mere koje je država prepisala, platiće kaznu. ALi briga o našem zdravlju ostaje na nama. Ne možemo gnjaviti i ljude oko sebe da misle kao mi. A kao što rekoh, postoje kazne za kršenje mera, i u Srbiji sigurno, ne samo kod nas.

Kazne postoje... ali samo na papiru. U praksi imamo rasulo i u državi i u Crkvi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Марек рече

Oni koji se ne pridržavaju mera, ne nose maske, ne drže rastojanje, poriču postojanje virusa, izmišljaju zaprašivanje iz vazduha, nestorovići, alečkovići, stojkoviči, sladojevi, ljudi koji odu na internet pa slušaju ostale idiote i usvajaju njihove idiotske svetonazore. Sve su to idioti i krivci i materijal za zatvor.

Али зашто има пуно таквих? Од кога су покупили те ставове? Шта су држава и друштво уопште урадили да би они преиспитали те своје ставове? Какав је однос политичара, медија и струке у свету уопште према обичним људима, лаицима, откада је све ово почело, да ли можда ту постоји неки велики проблем? Шта се издешавало у Србији у задњих годину дана, какав је однос државе, струке и "струке" према обичним људима и колика је њихова одговорност за ово што си набројао?

Не пада ми на памет да браним било кога, само кажем да ако се гледају последице а не узроци, то не води ничему. И можемо да се делимо на "нас" и "њих" колко год 'оћемо, ситуација на терену може да буде само гора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, GeniusAtWork рече

Али зашто има пуно таквих? Од кога су покупили те ставове? Шта су држава и друштво уопште урадили да би они преиспитали те своје ставове? Какав је однос политичара, медија и струке у свету уопште према обичним људима, лаицима, откада је почело, да ли можда ту постоји неки велики проблем? Шта се издешавало у Србији у задњих годину дана, какав је однос државе, струке и "струке" према обичним људима и колика је њихова одговорност за ово што си набројао?

Не пада ми на памет да браним било кога, само кажем да ако се гледају последице а не узроци, то не води ничему. И можемо да се делимо на "нас" и "њих" колко год 'оћемо, ситуација на терену може да буде само гора.

Добро питање. Феномени таблодизације свега, clickbaits, генерално Интернет играју такође велику улогу. Како је то феномен присутан у целом свету, мање или више, мислим да чак и мање зависи од појединачних влада, локалних кризних штабова. Што не умањује одговорност поменутих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Марек рече

Vidim da si stavio Joy Division u isti post sa NSP, već me je nasmejalo.

Па и ти, ви "ваксери" осуђујете редом сваког ко има мрву сумње у манипулације свуда око нас. Нису људи будале ако немају зубе као Јована из јутарњег програма, или ако неће да приме вакцину. Или ако воле Русију, а не знају зашто је воле. Не воле они Русију ради бетона и мигова које нису ни видели, нити пара које им Руси неће дати јер их ни сами немају, него ради Духа Светога којим су крштени примивши "печат дара Духа Светога". Само ти то не можеш да разумеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@GeniusAtWork Urođeni odbrambeni mehanizmi u ovakvim situacija te teraju da razmišljaš iracionalno, da izmišljaš protivnike, da ignorišeš problem itd. I zato se u celom svetu dešava isto, u Italiji pale telekomunikacione tornjeve jer misle da 5g izaziva virus, u SAD slušaju Trampa, u Peruu piju sodu bikarbonu i tome slično. Tome pogoduje i navala dejvid ajk tipova ličnosti, koji 'imaju odgovor' na celu zbrku, a ljudi se hvataju za slamku.

Takođe je naša struka podbacila jer je pod šapom vlasti već godinama i sluša šta im partija kaže pa su dodatno spustili poverenje ljudi u zdravstvo. Par katastrofalnih odluka KŠ je bilo direktno instruirano od strane vlasti i zato je normalno da im ljudi ne veruju.

Ali ako ne verujem Konu ili Vučiću ne treba da znači da virus ne postoji. To ljudi nikako da shvate. Ako je Kon slagao o broju mrtvih na konferenciji za štampu to ne znači da virus ne postoji inne ubija ljude.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Марек Kao što rekoh, svako treba da brine o svom zdravlju. Ne možeš šećkati po marketima ako želiš da se ne zaraziš koronom. Sedi kući, naručuj hranu...zaboravi šoping...ponašaj se kao da jeste epidemija . ZAštiti sebe.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sanja84 рече

@Марек Kao što rekoh, svako treba da brine o svom zdravlju. Ne možeš šećkati po marketima ako želiš da se ne zaraziš koronom. Sedi kući, naručuj hranu...zaboravi šoping...ponašaj se kao da jeste korona. ZAštiti sebe.

Da, bravo, lakše je meni da sedim kući i naručujem hranu i platim duplo skuplje nego antivakseru da stavi masku i ćutke kupuje i zaštiti i sebe i druge.

Taj neki "lepo meni, tebi kako bude" pristup situaciji, sjajno stvarno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Марек рече

Da, bravo, lakše je meni da sedim kući i naručujem hranu i platim duplo skuplje nego antivakseru da stavi masku i ćutke kupuje i zaštiti i sebe i druge.

Taj neki "lepo meni, tebi kako bude" pristuo situaciji, sjajno stvarno.

ne znam, mi ne izlazimo bez preke potrebe, u prodavnicu idemo retko i tada kupimo više robe, da ne moramo da idemo često. Sve obavljamo preko telefona i interneta...To je što je do mene..I nismo imali koronu.Prosto čuvaš sam sebe

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ama, shvataš li ti da ti džaba to ako te spopadne neki "slobodoumni" zaverolog koji baš praktično želi da ti pokaže koliko ne veruje u koronu??? Cilj je da se smanje takvi kontakti i da se KAZNE svi koji postupaju tako nerazumno. Zato se ljudi moraju informisati, čitati, pitati lekare i farmakologe, a ne baba Vangu sa interneta. O tome se radi. Imala si sreću, super, šta ako te zadesi korona zbog nekog nesavesnog idiota, ko je kriv? 

I šta ćemo sa ljudima koji žive sami i nemaju pare da naručuju? Sa starima koji ne koriste internet? Jel lakše da svi oni rizikuju svoje živote kad idu u kupovinu ili da se spreči da se ljudi zaraze zbog budaletina? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да би исто требало имати у виду и то да "антиваксери" нису нека хомогена Борг скупина, него да се ради о различитим људима са различитим разлозима за своје ставове. Да, има безобразних егоистичних ликова које заболе педу што својим понашањем угрожавају некога и чак и ликују док то раде - јер им сујета не дозвољава другачије. Али већина су ипак обични, уплашени људи који не умеју да исфилтрирају информације до којих долазе. И тиме наседају на антиваксерске приче.

А они који шире те приче су мајстори свог "заната" и то је било јасно много пре ове пандемије. Ово им је само пружило прилику која се добија једном у животу да се мало рашире по свету много брже него што би иначе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, i ne znam zasto se u isti kos trpaju oni koji ne zele da se vakcinisu i razni teoreticari zavjera. Iz mog okruzenja su to uglavnom obrazovani ljudi koji jednostavno nemaju povjerenja u sve ovo. Nemaju toliko dodira sa Crkvom. Obicni ljudi sa porodicama koji nemaju vremena za provjeravanje svake informacije. Meni je sasvim razumljiva njihova sumnja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...