Jump to content

Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?


Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?  

81 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?

    • Да, Фајзерову (САД)
    • Да, Спутњик В (Руска)
    • Да, Синофарм (Кина)
    • Да, било коју
    • Не бих ни једну


Препоручена порука

пре 4 часа, dragisa рече

dakle tvoji "verski razlozi" zavise od procenta smrtnosti....

btw, "verski razlozi" se (koliko ja znam) prepoznaju samo u vezi sa nošenjem oružija i ničim drugim, tako da možeš da se pozivaš...

Ja rizikujem, i meni na dusu, .... ako je u pitanju visi interes i problem koji moze da paralise zivot ljudi, onda bi razmotrio...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Miami Doctor Dies After Getting Pfizer COVID-19 Vaccine, Reports Say

 

On 11 December the US Centres for Disease Control and Prevention reported on four cases of partial facial paralysis experienced by the recipients of the Pfizer vaccine.

A doctor died in the United States a little more than two weeks after being vaccinated with the Pfizer vaccine, the Daily Mail said, citing his wife.

Heidi Neckelmann, the widow of Dr. Gregory Michael, said her husband was vaccinated on 18 December and died 16 days later. He was 56 years old.

SPUTNIKNEWS.COM

On 11 December the US Centres for Disease Control and Prevention reported on four cases of partial facial paralysis experienced by the recipients of the Pfizer vaccine.

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, cloudking рече

Pa, ako ce svaki treci da je ne prima zbog verskih ili sebicnih razloga onda bas i ne...

Mislim da nece biti toliki broj vernika, .... ove druge grupe sebicnih ili sumnjicavih i slicno, pa ne znam tacno, mislim ono da ako bi se sto vise transparentno obavila prica oko virusa i vakcina da bi bio veci broj, ovako deluje da su mnogi ljudi pomalo sludjeni od svega i stvara se neki animozitet prema vakcini...itd

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bernard рече

Miami Doctor Dies After Getting Pfizer COVID-19 Vaccine, Reports Say

 

On 11 December the US Centres for Disease Control and Prevention reported on four cases of partial facial paralysis experienced by the recipients of the Pfizer vaccine.

A doctor died in the United States a little more than two weeks after being vaccinated with the Pfizer vaccine, the Daily Mail said, citing his wife.

Heidi Neckelmann, the widow of Dr. Gregory Michael, said her husband was vaccinated on 18 December and died 16 days later. He was 56 years old.

SPUTNIKNEWS.COM

On 11 December the US Centres for Disease Control and Prevention reported on four cases of partial facial paralysis experienced by the recipients of the Pfizer vaccine.

 

Ne zezaj da su ljudi nastavili da umiru i nakon vakcine? Ja sam mislio da ce vakcina da iskoreni smrt...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Bernard рече

13 Israelis suffer partial FACIAL PARALYSIS that lasted only 48 hours after taking Pfizer Covid jab, and after that they were completely ok, so this is not serious side effect

Popravio sam naslov teksta...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Avocado рече

Popravio sam naslov teksta...

 

 

 

Od korone umrlo 2.000.000 ljudi

giphy.gif

 

 

Od vakcine 13 osoba dobilo blazi facijalis koji je nestao posle dva dana bez ikakvih tegoba i posledica

giphy.gif

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

samo to konkretno nije bilo predmet studije pa ne mogu ni da iznose takve tvrdnje.

Али могу. Нон стоп трубим о томе и наставићу док не допре до ушију.

Наука не износи тврдње зато што има неке тамо студије на хиљадама људи, па гледа просеке и корелације, него зато што има претходне потврђене теорије на које се ослања.

Да РНК вакцина ради, то се знало пре него што је направљена, а направљена је на основу дедукције из теорије молекуларне биологије. Остало је било решити неке техничке проблеме. Вакцина је дизајнирана за један викенд, пре неко што је вирус званично изашао из Кине. Чим су Кинези објавили геном. Јер је то моћ науке, а не студије на хиљадама људи.

Појма немам како се у ”струку” увукло то ”не можемо да тврдимо док све не испитамо” трубљење, ал знам да прави несагледиву штету и збуњује људе. Људи се с правом онда питају како да знају да је недовољно испитана вакцина безбедна. Ако је раније требало десет година, како сад ова готова за мање од годину дана? Е па то не може да се објасни на основу клиничких студија него на основу изворне науке. Јер су, строго гледано, скептици у праву ако кажемо да без детаљних студија не смемо ништа да тврдимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Juanito рече

Али могу. Нон стоп трубим о томе и наставићу док не допре до ушију.

Наука не износи тврдње зато што има неке тамо студије на хиљадама људи, па гледа просеке и корелације, него зато што има теорије.

Да РНК вакцина ради, то се знало пре него што је направљена, а направљена је на основу дедукције из теорије молекуларне биологије. Остало је било решити неке техничке проблеме. Вакцина је дизајнирана за један викенд, пре неко што је вирус званично изашао из Кине. Чим су Кинези објавили геном. Јер је то моћ науке, а не студије на хиљадама људи.

Појма немам како се у ”струку” увукло то ”не можемо да тврдимо док све не испитамо” трубљење, ал знам да прави несагледиву штету и збуњује људе. Људи се с правом онда питају како да знају да је недовољно испитана вакцина безбедна. Ако је раније требало десет година, како сад ова готова за мање од годину дана? Е па то не може да се објасни на основу клиничких студија него на основу изворне науке. Јер су, строго гледано, скептици у праву ако кажемо да без детаљних студија не смемо ништа да тврдимо.

Pa ipak, desava se redovno da se napravi i vakcina ili neki lek pa budu povuceni iz prodaje zbog nekih nepredvidjenih komplikacija. 

Nije ovde probem u nauci nego mozda u tim tehnickim problemima "koje treba resiti".  A ubedjenost da ako radi u teoriji radice i u praksi nikako nije dobra kao pravilo. Nauka je jedna stvar, gotov proizvod koji drzis u rukama je nesto sasvim deseto.

Osim toga, kako da naucnici promovisu tu ideju da vakcinisani ne sire dalje virus kad trenutno imamo minimum jednu vakcinu sa efikasnoscu od jedva 60%? Razmisli o uticaju na javnost ako svi "znamo jer tako nauka kaze" da kad se vakcinises ti vise ne siris dalje i onda vakcinisani krenu u zurke i razvrat jer su jedva docekali a sad imaju i "naucnu potvrdu da su bezbedni"?

Ne pametujem. Pitam (da mi ne skaces odma za vrat ;) ).

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Juanito рече

Људи се с правом онда питају како да знају да је недовољно испитана вакцина безбедна. Ако је раније требало десет година, како сад ова готова за мање од годину дана?

Претпостављам да се неки људи не слажу да је (експоненцијални) развој науке и технологије акумулирао толико знања да је драматично скратио неке процесе. 

Мада мислим да је већи и главни проблем неповерење, не у науку, него неповерење у оне који научно знање стављају у употребу - власти, универзитети, компаније... Ако просечан човек чује да је Фајзер искористио теорију молекуларне биологије да би направио вакцину, нема он проблем само са теоријом него са тиме што мисли да би Фајзер газио преко лешева да заради. Не узимајући у обзир да Фајзер није неких пет људи који негде тамо седе и размишљају шта ће, него хиљаде и хиљаде људи, од којих су многи уложили деценије да изграде добар глас о себи. Нити да је врло мало вероватно да се на једном месту (па било то и у Фајзеру) стекне толико људи, који су довољно стручни да направе вакцину, а притом и толико зли да им људски животи ништа не значе. Као што је врло мала шанса да се толико зликоваца стекне било где, па и у затвору. Итд. итд. Не знам како се борити против ових начина размишљања, како формулисати аргументе тако да свима буду логични.

А не знам ни како да одговорим када ми неко генерално оспорава вредност тога што располажемо неком научном теоријом. Обично се извуче неки пример из историје где је постојао научни концензус у неком одређеном тренутку, који је каснији развој знања оповргао. И онда се људи питају ко им гарантује да се за 30, 40, 50 година неће открити нешто ново, што ће показати да су теорије којима баратамо данас погрешне. А на основу тих теорија смо доносили неке одлуке. Е сад, ја као научни лаик, верујем да нема генералног одговора, него да све зависи од конкретне теорије и конкретне примене. Али онда смо у ситуацији да највећи део људи не зна ништа о многим теоријама, па ни не може да разуме нити објасни другоме зашто у погледну конкретне теме није могуће (или је мало вероватно) да се у будућности сазна нешто што ће оповргнути конкретну теорију.

Да скратим, чини ми се да је проблем у томе што  човек мора имати конкретно знање детаља да би могао некога да умири у погледу вакцина (капирам да би морао да прилично добро влада знањем о свим компонентама вакцине), или ако нема конкретно знање, што мора имати поверење у науку и уопште цео систем укључен у вакцинацију (изграђено на неким премисама, попут те да је јако мало вероватно да постоји глобална завера или хазардерство које гура несигурне вакцине у примену). Знање или поверење, не видим трећи излаз. Ако је мало знања (по природи ствари), а мало и поверења, испада проблем... Онда имамо иначе бистре људе, образоване у другим пољима, који не желе да се вакцинишу јер немају специфична знања, а немају ни поверење ни у кога.

А слажем се да причу отежавају научници, који би требало да много боље разумеју све ове проблеме, а који захтевају искључиво истраживања да би о нечему говорили - пада ми напамет пример утицаја 4Г, 5Г итд. зрачења. Мислим да си и ти писао да је по физици из о.ш. немогуће да та зрачења имају негативан утицај на човека, а званичне комуникације о томе и даље не наглашавају те основне поставке него помињу некаква истраживања која нису показала штетне ефекте (или недотатак истраживања која јесу доказала исте). И онда су скептици хватају да истраживања, ко, када, како их је спроводио, или их није спроводио, а не за законе физике, које би много теже било оспоравати.

  • Свиђа ми се 1

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne razumem šta je toliko šokantno u tvrdnji da još uvek nije precizno utvrđeno da li vakcinisana osoba i dalje može biti prenosnik zaraze ili ne, odnosno kako dejan reče da li je takva osoba i dalje karika u lancu prenošenja zaraze ili ne.

ali da ... na forumu ima ljudi koji su popili svu pamet ovoga sveta za razliku od glupavog ostatka čovečanstva..

 

  • Свиђа ми се 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, dragisa рече

ne razumem šta je toliko šokantno u tvrdnji da još uvek nije precizno utvrđeno da li vakcinisana osoba i dalje može biti prenosnik zaraze ili ne, odnosno kako dejan reče da li je takva osoba i dalje karika u lancu prenošenja zaraze ili ne.

ali da ... na forumu ima ljudi koji su popili svu pamet ovoga sveta za razliku od glupavog ostatka čovečanstva..

 

a to ima neke krucijalne veze s odlukom da se ne vakcinises... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, dragisa рече

@cloudking i dalje hekla svoje zamišljene scenarije zašto neko nešto nije uradio i šta bi bilo ako bi taj neko rekao nešto a onda bi ovi uradili ovo a oni ono...:0426_feel:confused1 

Ne znam ja nista... nisam ja taj koji nema ni jedan jedini razlog da se ne vakcinise pa se ipak ne vakcinise ;)

 

Ovi ostali teoreticari zavere bar ljudi jasno kazu "mislimo da ce dumremo od vakcine pa zato necemo"...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, cloudking рече

Ne znam ja nista... nisam ja taj koji nema ni jedan jedini razlog da se ne vakcinise pa se ipak ne vakcinise ;)

 

Ovi ostali teoreticari zavere bar ljudi jasno kazu "mislimo da ce dumremo od vakcine pa zato necemo"...

a tebe tebe baš kopka da saznaš šta su moji razlozi da se ne vakcinišem, kolko vidim, jel?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...