Jump to content

Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?


Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?  

81 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?

    • Да, Фајзерову (САД)
    • Да, Спутњик В (Руска)
    • Да, Синофарм (Кина)
    • Да, било коју
    • Не бих ни једну


Препоручена порука

пре 5 часа, Рапсоди рече

Њихове себичне задњице не би уопште да се боду .

Ја лично чекам да видим како ћеш ти проћи...па оно, моЖ бит и одлучим да се боцнем :smeh1:

Javljam čim me bocnu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 минута, Вукашин рече

Чувај своју главу вакцином :D, никакав проблем са тим немам. ОК ми је да прими ко хоће, али избор мора да постоји.

@dragisa evo ga jos jedan :D

Ljudi ko je vas ubedio da vam je oduzeto pravo na izbor? :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, dragisa рече

ja diskutujem o PRAVU da želiš da primiš ili ne želiš da primiš vakcinu. (jel se čujemo?)

Evo ga sad  pa i ti! :D

JEsi siguran da citas ove postove koje pisemo posto imam osecaj da se razgovaras sam sa sobom :D

 

Dakle KO vam je ugrozio to pravo aman? Skrecete svi temu na onu stranu na koju bi ste voleli ali tamo nema nicega!

NIko vam niuo pravo na izbor! Nigde vakcina nije obavezna! Aman, sta je vas problem? 

 

Imas pravo da odbijes da se ponasas odgovorno i pomognes ljudima. BAs kao sto i ja imam pravo da pokazem prstom na tebe i  kazem "ovo je covek koji nije hteo da pomogne. Prosto nije hteo. NIje imao nikakav razlog da odbije nego je samo odbio jer ima prava da odbije". Niko ga nece zakonski goniti zbog toga jer IMA PRAVO da odbije. 

 

Stvarno... jbt... aman.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

@dragisa evo ga jos jedan :D

Ljudi ko je vas ubedio da vam je oduzeto pravo na izbor? :D 

pa što se onda sekiraš i upinješ kilometarskim komentarima kako nama nije ugroženo pravo i kako ne donosimo informisanu odluku... sedi ćuti i vodi svoju brigu

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vama je ladno najveci problem sto vakcina jeste dobrovoljna. 

Time sto nije obavezna vam je udaren samar jer da jeste imali biste lep, zgodan i ispravan razlog da se bunite- povreda vasih prava. Ali posto te povrede nema vi se  i dalje pretvarate da je ima jer samo tako olaksavate savest s obzirom da je odluka pala isklucivo na vas same. Ne mozete sutra da kazete da ste naterani nego je odluka cisto vasa i odgovornost je skroz licna.

Tu su vas zeznuli vise nego da je vakcina obavezna sto bi vama bilo sjajna stvar ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, dragisa рече

pa što se onda sekiraš i upinješ kilometarskim komentarima kako nama nije ugroženo pravo i kako ne donosimo informisanu odluku... sedi ćuti i vodi svoju brigu

Apsolutno ste doneli neodgovornu, sebicnu... i odluku koja cini nesrecu drugim ljudima. To je fakat. 

Pravo na izbor vam nije ugrozeno a vi ste i pored njega doneli pogresnu odluku koja je em losa em stetna po druge ljude.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, cloudking рече

evo ti jos jedan primer. Cuju ljudi nesto sto ne razumeju i sad pricaju mirne glave kako ove vakcine sadrze nekakve celijske linije embriona... sto nije tacno. RNK vakcine ne sadrze nikakve celije embriona.

Изгледа да садрже ћелије које се узгајају у лабораторији и које су настале на основу неких ћелија из абортуса '70-их:

"However, Pfizer and Moderna did perform confirmation tests (to ensure the vaccines work) using fetal cell lines.

But it's important to have the full context: Fetal cell lines are not the same as fetal tissue. Fetal cell lines are cells that grow in a laboratory. They descend from cells taken from elective abortions in the 1970s and 1980s. Those individual cells from the 1970s and 1980s have since multiplied into many new cells over the past four or five decades, creating fetal cell lines. Current fetal cell lines are thousands of generations removed from the original fetal tissue."

WWW.NEBRASKAMED.COM

Do the COVID-19 vaccines contain aborted fetal cells?

Мени се ово чини сивом зоном и питањем личног осећаја пред дилемом - шта је мање зло, примити вакцину која је испитивана на ћелијама које су сасвим посредно потекле из ћелија добијених абортусом или ризиковати да се разболиш, доживиш теже последице, евентуално умреш и свему поменутом изложиш друге. Ја бих лично примио ову вакцину без икакве етичке резерве и дилеме, иако сам принципијелно против абортуса и мислим да је абортус убиство (сем у изузетним случајевима). Исто тако бих прихватио да хирург при операцији користи анатомски атлас који су нацисти припремили тако што су сецирали жртве Холокауста (иако у вези са тим имам много већу нелагоду него у вези са вакцином). 

WWW.BBC.COM

Eduard Pernkopf created an "atlas" of anatomy by dissecting the bodies of Nazi political prisoners.

 

Колико видим ни 'званична' Црква нема неких дилема по овом питању вакцина.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Imas pravo da odbijes da se ponasas odgovorno i pomognes ljudima. BAs kao sto i ja imam pravo da pokazem prstom na tebe i  kazem "ovo je covek koji nije hteo da pomogne. Prosto nije hteo. NIje imao nikakav razlog da odbije nego je samo odbio jer ima prava da odbije". Niko ga nece zakonski goniti zbog toga jer IMA PRAVO da odbije. 

ti si izgleda prirodno takav...."Stvarno... jbt... aman" nemaš pravo da upireš prstom jer je to samo tvoja ocena da li ja korištenjem svog prava "pomažem" ili "odmažem" drugima

klasično "tripovanje" sopstvenog (umišljenog) scenarija uz opravdanje linča

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Срђан Шијакињић

Ovde kaze da nisu:

KSLTV.COM

In an ongoing series on COVID-19 misconceptions, the KSL Investigators separate fact from fiction. What’s in the vaccines? Brittany Glas digs into the ethical background of these drugs.

 

A u tvom tekstu kaze:

Fetal cell lines are not the same as fetal tissue. Fetal cell lines are cells that grow in a laboratory.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dragisa рече

ti si izgleda prirodno takav...."Stvarno... jbt... aman" nemaš pravo da upireš prstom jer je to samo tvoja ocena da li ja korištenjem svog prava "pomažem" ili "odmažem" drugima

klasično "tripovanje" sopstvenog (umišljenog) scenarija uz opravdanje linča

haha, cekaj znaci ti imas pravo da odlucis da ne zelis da doprineses da ljudi ne umiru a ja nemam pravo da kazem da je to za mene pogresno razmisljanje? :D

prava nisu nesto sto se odnosi samo ne tebe dragisa... ako uzivas  u njima valjalo bi daih i drugima priznajes ;)

 

Jel bi voleo da obrazlozis svojju odluku o vakcinaciji? Kapiram da imas pravo, ali ne verujem da si samo zbog toga odlucio. Dakle sta te je navelo da odlucis da ne primis vakcinu? Ako zelis da podelis, naravno. Imas PRAVO da ne odgovoris :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Apsolutno ste doneli neodgovornu, sebicnu... i odluku koja cini nesrecu drugim ljudima. To je fakat. 

mada me ne interesuju tvoje lične procene (u smislu da ja govorim o pravu a ne o tome kako će neko da kvalifikuje to moje pravo), ali baš me zanima a čime ja to "činim nesreću drugima" 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, dragisa рече

klasično "tripovanje" sopstvenog (umišljenog) scenarija uz opravdanje linča

a sta bi onda bila svesna odluka da ne pomognes ljudima koji umiru? Tripovanje- cega... "bozijeg kompleksa"-a? Ili prosto sebicluk biblijskih proporcija... :D 

 

Na primer, ako vidi coveka koji se gusi hranom... niko te ne tera da mu pomognes ti IMAS pravo da se okrenes i produzis dalje? IMas li? E ako imas ia ko to i uradis, ti ces i dalje imati pravo, samo ce svi upirati prstom u tebe i reci "eno coveka koji nije hteo da pomogne umirucem"... ti meni sad objasnjavas da ljudi "nemaju pravo" da to misle o tebi... pa jok, ti ce im zabranis :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, dragisa рече

mada me ne interesuju tvoje lične procene (u smislu da ja govorim o pravu a ne o tome kako će neko da kvalifikuje to moje pravo), ali baš me zanima a čime ja to "činim nesreću drugima" 

A zasto govoris  o pravu? KO ti ga je oduzeo? Jel ti neko ukazao da ga nemas? Jel ti neko preti da ce ti ga uzeti?

Ozbiljno... zasto i dalje pricas  o pravu kad NIKO NIKAD to tvoje pravo nije ni doveo u pitanje? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

a sta bi onda bila svesna odluka da ne pomognes ljudima koji umiru? Tripovanje- cega... "bozijeg kompleksa"-a? Ili prosto sebicluk biblijskih proporcija... :D 

o kojoj pomoći / odmoći ljudima pričaš?

ako misliš na vakcinisanje onda patiš od klasičnog tripovanje sopstvenom scenariju

dečko da je tvoj trip TAČAN moje pravo ne bi postojalo!!!

пре 4 минута, cloudking рече

Na primer, ako vidi coveka koji se gusi hranom...

trip trip trip

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

A zasto govoris  o pravu? KO ti ga je oduzeo? Jel ti neko ukazao da ga nemas? Jel ti neko preti da ce ti ga uzeti?

Ozbiljno... zasto i dalje pricas  o pravu kad NIKO NIKAD to tvoje pravo nije ni doveo u pitanje? 

odgovori ti na pitanje:

пре 8 минута, dragisa рече

a čime ja to "činim nesreću drugima" 

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...