Jump to content

Vise glumica istupilo protiv Mike Aleksica profesora glume, sa optuzbama za silovanje

Оцени ову тему


Препоручена порука

Претпоставка невиности док се не докаже супротно је дивна тековина цивилизације која је доживела фијаско у српском квази-елитистичком друштву код случаја Горана Јевтића. Тад су га многе тзв елитне личности браниле најпре због припадања истом кругу, а највише због жуте штампе која је као Дијамант - у све се меша без ИКАКВИХ последица (па и у истражне поступке, износе се детаљи који не би смели, формира се одређено јавно мишљење итд).

Сада кад се догодила практично иста ствар (сексуално узнемиравање и недозвољене полне радње), а са Гораном је видљиво начињена масовна грешка неразумно превелике подршке насупрот жутој штампи док се не докаже да је невин - сви механизми су обесмишљени. То само показује да смо достигли занимљиву тачку "пред пуцање", јер су све вредности и системи у овој земљи врло упитни.

Биће занимљиво, јер се чини да креће лавина...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 183
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 16 часа, Александар Милојков рече

Знам, али ту су ствари биле врло очигледне. Манијака су данима јурили са отетим дететом.

Па није било очигледно, нестали су и он и девојчица, могло се десити да је неко трећи убио њега, а девојчицу отео, могло се десити хиљаду ствари. Али се нисмо бавили тим спекулацијама, јер је постојала основана сумња, као и овде.

Једино што овде застрашује је то што је силовање потпуно пало у други план, сад је актуелно да људи причају како му треба судити због начина како је третирао полазнике своје школе, а што је бесмислица.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Potencijalne žrtve ovog "učitelja glume" mogu biti obeshrabrene da ga prijave zbog ovakve medijske hajke.. u smislu "mogu da ga prijavim za silovanje pa cela Srbija da zna da sam silovan/a ili da ćutim kao i do sad".

Jednostavno, ovakvo izveštavanje krši prava okrivljenog, oštećenih, narušava kvalitet istrage i dodatno unižava već unižene institucije čitavog pravnog sistema. 

Za ovakve slučajeve je predviđena mogućnost isključenja javnosti tokom glavnog pretresa (u istrazi je svakako isključena javnost tj. trebalo bi da jeste..).

Skloni smo da posumnjamo da ovakvo složno izveštavanje svih medija o slučaju (i to suprotno Kodeksu novinara ) treba da prikrije nešto drugo ...

Uzgred, kako je moguće da su isti ti mediji selektivni te da jednako složno kriju identitet punoletnog lica koje je osumnjičeno da je pregazilo čoveka i dete u Nišu pa mu samo objavljuju inicijale?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Владимир Бошковић рече

Ма само сам хтео да кажем да је и Калајић елитиста јер је рекао да код њега у емисију могу да долазе само лепи људи, ништа релевантно за тему.

 

U toj emisiji (negde posle 32:20) Kalajić se razotkrio kao pozer kada je na jedno pitanje voditeljke koje nije čuo reagovao sa "a?" :D

Dobro, ipak ne mislim u tako pejorativnom smislu "pozer".. Kalajić je legenda, ali ceo taj filozofski pravac koji je on zastupao, iako vrlo zanimljiv i zavodljiv, u krajnjoj liniji zasniva se na zabludama.

Offtopic.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda je javno istupila voditeljka "posle ručka". Pa kako da bude tajno ista? Onda je javno istupio predsednik sindikata od pre 20 g. kada su smenili dotičnog sa mesta tamo nekog, pozoriste Dusko Radovic ako se ne varam....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Владимир Бошковић рече

 

Сви могу да упадну у лоше друштво али тамо немаш много избора... Мислим, људи одатле су ми лично причали то, то је отворено, све је то у неком наводном циљу инспирације и уметничке слободе.

Dobro, ali zaista ne verujem da je ijedna sredina isključiva

Ne moraš da upadneš u loše društvo 

Možda je teško ali ne moraš 

I ja znam ljude iz tog sveta pa većina nije loša

I meni su predlagali da idem kod Mike i znam jednu vršnjakinju koja je bila kod njega

Ništa nije samo po sebi automatski 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Tumaralo. рече

Uzgred, kako je moguće da su isti ti mediji selektivni te da jednako složno kriju identitet punoletnog lica koje je osumnjičeno da je pregazilo čoveka i dete u Nišu pa mu samo objavljuju inicijale?

Možda zato što je Mika javna ličnost i neke glumice koje su zlostavljane su javne ličnosti. Primera radi da ga je strefio šlog sigurno bi bilo objavljeno javno - Poznati učitelj glume završio u urgentnom: svi detalji drame!

Ne branim medije, samo mi je ova preterana briga oko objavljivanja - too much. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Potencijalne žrtve ovog "učitelja glume" mogu biti obeshrabrene da ga prijave zbog ovakve medijske hajke.. u smislu "mogu da ga prijavim za silovanje pa cela Srbija da zna da sam silovan/a ili da ćutim kao i do sad".

Jednostavno, ovakvo izveštavanje krši prava okrivljenog, oštećenih, narušava kvalitet istrage i dodatno unižava već unižene institucije čitavog pravnog sistema. 

Za ovakve slučajeve je predviđena mogućnost isključenja javnosti tokom glavnog pretresa (u istrazi je svakako isključena javnost tj. trebalo bi da jeste..).

Skloni smo da posumnjamo da ovakvo složno izveštavanje svih medija o slučaju (i to suprotno Kodeksu novinara ) treba da prikrije nešto drugo ...

Uzgred, kako je moguće da su isti ti mediji selektivni te da jednako složno kriju identitet punoletnog lica koje je osumnjičeno da je pregazilo čoveka i dete u Nišu pa mu samo objavljuju inicijale?

 

 

пре 12 минута, J_a_n_a рече

Možda zato što je Mika javna ličnost i neke glumice koje su zlostavljane su javne ličnosti. Primera radi da ga je strefio šlog sigurno bi bilo objavljeno javno - Poznati učitelj glume završio u urgentnom: svi detalji drame!

Ne branim medije, samo mi je ova preterana briga oko objavljivanja - too much. 

Sa oboma se slazem u principu

Bas sam pomislio kako se to u Nisu skroz gurnulo pod tepih a ovo odmah u rafalima

Jer (kao sto kaze pokojni novinar Dragan Babic) javnost je AŽDAJA , koja se po mom mišljenju hrani tuđom intimom i bezrezervno melje i jede ljude 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
"Priča o traumi je mnogo važna! Mnogo je čak preslaba reč da to pokrije. Zato smo mi pokrenuli projekat "Trauma - naša priča", zato pišemo, prevodimo i izdajemo knjige na tu temu i zato krećemo i sa "Herojima traume". Nažalost, širi (a posebno medijski) prostor se otvori samo kada neko progovori. To je značaj i ove Milenine priča. Takve priče pokrenu druge da se ohrabre da progovore, pokrenu medije da se time bave (samo mene su, na primer, danas zvali sa 3 različita medija), pokrenu nažalost i salvu neprimerenih komentara koji čuče i vrebaju iz mraka. Pokrene lavinu pogrešnih zaključaka donešenih iz neznanja, pokrenu našu nadmenost koja ide po principu "ja bih to ovako, ja ne bih" i sl. Ja mnogo radim sa ljudima koji su preživeli razlićite traume (pa i mnogo manje stvari od trauma) i svako mi je u nekom trenutku rekao isto "mislio sam da ja nikada neću to i to", "sad razumem...", "ne mogu sebe da prepoznam i sl.". Dakle, ne znamo dok nam se ne dogodi! Većina ljudi ne zna, na primer ni to, da kod traume važe drugačija "pravila". Pošto mozak traumatska iskustva interpretira kao životno ugrožavajuća, on ode u jedan potpuno drugi mod. Deo koji misli, analizira, interpretira, donosi odluke i zaključuje ne radi. Rade naši "instinkti" i deo mozga usmeren na preživljavanje. Nekada se pojave jake, preplavljujuće reakcije koje ne možemo da zaustavimo i kontrolišemo. Kojih čak postanemo svesni tek sa nekoliko milisekundi zakašnjenja. Primer, pukne auspuh, veteran zalegne na pod i tek na podu shvati da je na sred ulice i u bezbednom. To donekle i znamo, ali manje znamo da je naš mehanizam preživljavanja i zaleđenost tokom koje, narodski rečeno, mozak kao da nije upaljen i nema reakcija. "Uperio je pušku u mene, ja sam krenuo da podignem svoju i osetio sam da ne mogu da se pomerim...ni da je repetiram, ni da bežim". Mnogi kažu, pa "što nije vrištala i zvala upomoć". Biologija ima odgovor i na to - zato što u takvim stanjima deo mozga odgovoran za tu reakciju (Brokina zona), jednostavno rečeno prestaje da radi i ljudi bukvalno "izgube glas", zaneme, "viču ali glas ne izlazi". Ljudi se zalede, ne pomeraju, isključe i odu u mod koji štiti tako što izgubite kontakt sa sobom i trenutnom realnošću. "Kao da sam spolja gledala da mi se to dešava, ništa nisam osećala, ništa nisam mogla". Dakle, nemamo kontrolu...sve ide automatski i po principu "samo da preživim", a u tom momentu razmišljanje nije opcija. Jedine opcije su beg, borba (ukoliko je uopšte moguća) ili zaleđenost i "pravi se mrtav i čekaj da prođe" opcija.
Traumatsko iskustvo, toliko je preplavljujuće za naš um i telo da ga često potisnemo, ne želimo da se bavimo, nastavimo KAO da se ništa nije desilo. Osećamo da moramo tako! Nesećanje na traumu, nereagovanje na nju može da traje i godinama. I zato između ostalog neko i ne prijavi. S druge strane, kada "živimo s traumom" i do svakog čulnog detalja znamo šta se dogodilo, kada sanjamo užasne snove, kada nam se te slike vraćaju na dnevnom nivo, osećamo da ćemo se raspasti i nemamo snage da prijavimo, da objašnjavamo, da budemo izloženi sumnji, izbegavanjima drugih i sl. Mislimo da smo mi krivi, loši, oštećeni i da će nas i drugi tako videti, da nam neće verovati... Ako nas je zlostavljao roditelj ili autoritet strahujemo da ga ne izgubimo jer nam znači. Nije bilo ko! S druge strane, ta zlostavljanja od strane važnog autoriteta često bivaju praćena pretnjama, kažnjavanjima, ponižavanjima, relativizovanjem onoga što se dešava, pravljenjem osobe ludom, manipulacijama i tako dalje i tako dalje. U tome i pratećem strahu, krivici, stidu, lako dođemo u poziciju da više i ne znamo šta je istina, da možda jesmo sve izmislili, da možda stvarno ne razumemo i sl. Lakše pristanemo da sumnjamo u svoj um nego u autoritet. Lakše nam je da prihvatimo da smo ludi nego da nam se dešava nezamislivo. "Izaberemo" da je lakše da se pravimo da se ništa nije desilo nego da uđemo u borbu sa "veličinama" i vetrenjačama sa neizvesnim ishodom. Treba nam puno rada na sebi uz podršku drugačijih ljudi i umova da bismo krenuli sve to da menjamo i da bismo ojačali dovoljno da možemo da prijavimo.
I koliko god da znate o traumi i svemu ovome, uvek ima nešto što ne znate, nešto što čujete prvi put. Imam zvanje "doktora psihologije", tri psihoterapijske edukacije (uključujući i onu za supervizora), superviziram ljude koji rade sa traumom, idem na supervizije kod dva vrhunska svetska eksperta, barem 8 sati dnevno pričam sa ljudima koji su doživeli traumu ili prevodim nešto o tome i TOLIKO toga još uvek ne znam i učim. Dakle, ne znamo i ne možemo da znamo sve! Posebno ne možemo da znamo kako je u tuđoj koži! I to je ok, dokle god smo svesni da ne znamo i dokle god ne pretendujemo da nesvesni svog neznanja, svojih limita ili "ličnih slepila" ne počnemo onome ko pati da objašnjavamo šta treba ili ne treba da oseća, šta treba ili ne treba da radi. Dakle, pre nego što napišete ili progovorite, razmislite da li je to ok i da li može nekoga da povredi još više i još dublje. Mnogo duboko režu te reči i ostaju. I ta osoba kojoj "otvarate oči" već se kinji i već tone u stidu i krivici. Iako oni nisu i ne treba da budu njeni. Samo je jedna osoba odgovorna za zlostavljanje - Zlostavljač! Toliko je jednostavno! S druge strane, podrška (čak i ona tiha, neverbalna) pomaže da zacelimo. Kao sisari i "bića čopora" naša prva linija odbrane upravo su drugi. Ako osećamo da možemo da podelimo i pozovemo upomoć, ako osetimo empatiju i podršku, nećemo morati da angažujemo mehanizme za preživljavanje (poznatije kao beg i borba), nećemo morati da se zaledimo, povučemo, potisnemo, sakrijmo u sebe i u sopstveni mrak. Nećemo biti usamljeni u svom bolu. uz pravu podršku, ne samo da ćemo zaceliti nego ćemo i porasti i biti jači. Zato je odgovornost svih nas velika. Jer mi smo "jedno pleme" i saborci u svemu ovome što se zove život, a saborci ne ostavljaju jedni druge da krvare i odumiru sami. Budimo heroji, pomozimo nekome da ranjen ustane i da zaceli. Nemojmo da ga šutiramo dok je na podu. Jadno je, neljudski je! Odgovornost za bolji i bezbedniji svet i zaštitu drugih je na svima nama. Nije na žrtvama traume!
Na nama je odgovornost da napravimo i bolji obrazovni sistem. Onaj gde se autoritet postaje znanjem i zasluživanjem poštovanja, a ne usađivanjem straha, ponižavanjem i pretnjama. Na nama je da reagujemo kada znamo da kolega maltretira svoje đake ili studente. Jer koliko god to nama bilo teško i koliko god nadrljavali posle zbog toga, njima je teže i zbog tog iskustva i zbog godina i zbog nemanja podrške. Vrlo dobro znam koliko se često okreće glava, kao i to koliko često bi roditelji odbijali da napišu prijavu (a to je neophodan korak za reagovanje uprave) jer se boje odmazde i daljeg maltretiranja dece. I onda mi kažemo, zašto se nije požalio? Vrlo dobro znamo i kako veliki sistemi reaguju kada se neko požali. Pedofili se vraćaju u škole nakon žalbi, silovatelji izlaze posle minimalnih kazni, a oni koji su prijavili često ostaju sa posledicama i onoga što im se desilo i onoga što je usledilo nakon što su prijavili. Možda ne možemo da menjamo velike sisteme, ali možemo da pokušamo. A svakako možemo da menjamo sebe...da ne budemo činioc u svemu tome i deo takvog naopakog sistema.
Na nama je i odgovornost da učimo decu da vole i poštuju sebe, da je ok da kažu ne, da je ok da budu drugačiji od nas, da je ok da nam se usprotive. Da ih učimo da nije njihovo da štite nas, već je naše da štitimo njih. Znate li koliko žrtava seksualnog i svakog drugog zlostavljanja u detinjstvu nikada ne kaže to roditeljima jer se boji da ne bude ono krivo, jer se boji da se tata ne osveti, a mama raspadne? Jako, jako mnogo!
Na kraju, na nama je i odgovornost da ne pratimo i ne kupujemo medije koje žrtve i njihove porodice razvlače po naslovnim stranama, koje porodice presreću po sahranama najmilijih, koje spinuju priču u smeru koji će da proda najviše primeraka. A ,mi. čitamo, verujemo, zaključujemo na osnovu tih bljuvotina i neistina i onda nastavljamo da maltretiramo žrtve i njihove porodice svojim komentarima po mrežama i javnom prostoru. Odgovornost medija je i da ako već žele da otvaraju važne društvene teme poput seksualnog zlostavljanja, trauma i sl. da za to ostave dovoljno vremena. Da ne zovu stručnjake da im u 5minuta objasne šta je to i zašto se dešava. Svaka priča vredi, ali skraćena, pojednostavljena, zbrzana priča nije dobar način da se priča o traumi.
Dakle, hajde da pričamo, hajde da delimo, ali hajde da to bude u funkciji zaceljenja, rasta, učenja, podrške, zajedništva, boljeg sistema vrednosti i stvarno boljeg sveta za sve nas. Hajde da razmislimo pre nego što kažemo ili napišemo ili izventiliramo svoju frustraciju. Trauma je mnogo, rane imamo svi i nikada ne znate ko to što pričate sluša i da i je ta osoba pored vas preživela baš ono što vi negirate, osuđujete ili kvazi razumete.
Raspisala sam se jer me sve ovo boli i frustrira i kao stručnjaka i kao Tijanu i kao ljudsko biće. Eto, izventilirah u ja svoje frustracije"
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, J_a_n_a рече

Možda zato što je Mika javna ličnost i neke glumice koje su zlostavljane su javne ličnosti. Primera radi da ga je strefio šlog sigurno bi bilo objavljeno javno - Poznati učitelj glume završio u urgentnom: svi detalji drame!

 

To ne bi trebalo da ima veze jedno s drugim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Video directed by Stephen Mullan. Actress - Kez Mcateer I am addressing some very personal experiences in my life through music.This song is the result of a time when I struggled to come to terms with a family member abusing me as a child. He stole my childhood and I was therefore pre destined to accept abuse from men the rest of my life. Those patterns can be broken though and I am proof of that. Now I am loved unconditionally by the most wonderful man BUT only because I learned to love myself and accept that what happened to me wasn't my fault. When someone mentions child sex abuse, we instinctively become uncomfortable. WHY? Why would you feel uncomfortable if it didn't happen to you, why won't people talk openly about it? Should we just continue to brush things aside because it makes us feel this way? NO, I can't accept that.What I can do through my music is try to educate and perhaps help those still suffering to speak out. I don't have big labels or investment, instead I have the most wonderful friends who help me put the visual to my life in song so thank you to my dear friend Stephen Mullan for directing as ever. I leave these words, if you made it this far DO NOT SUFFER IN SILENCE! Ask for help, DO NOT LET IT RUIN YOU! I am proof of SURVIVING the trauma! All my love Kaz.

Kaz Hawkins

 

Surviving

So many say keep quiet
 
So many think they know
So many go unnoticed
So many never grow
To wake each day with something
To wake each day with you
Is waking up in fear of love
For all that you could do
 
But I'm surviving without you
I'm surviving my whole life through
 
Survivor of a pain
Survivor of a false love
A human of a hushed up world
Survivor overall
Surviving isn't for you for
It's me who fights the fight
So one day I hope you'll suffer
For my breath you held so tight
 
I'm surviving without you
I'm surviving my whole life through
 
I'm surviving oh without you
I'm surviving oh yes my whole life through
I'm surviving without you
I'm surviving my whole life through
 
But I'm cleansed of all your deeds now
I know you'll never know
So just don't warn the others
It's my time to tell and show
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Драшко рече

Dobro, ali zaista ne verujem da je ijedna sredina isključiva

Ne moraš da upadneš u loše društvo 

Možda je teško ali ne moraš 

I ja znam ljude iz tog sveta pa većina nije loša

I meni su predlagali da idem kod Mike i znam jednu vršnjakinju koja je bila kod njega

Ništa nije samo po sebi automatski 

 

Ок, сад капирам да си ти из тог света, свакако онда знаш боље од мене. Ако су лагали мене, ја лажем вас. А мени су управо људи одатле причали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Potencijalne žrtve ovog "učitelja glume" mogu biti obeshrabrene da ga prijave zbog ovakve medijske hajke.. u smislu "mogu da ga prijavim za silovanje pa cela Srbija da zna da sam silovan/a ili da ćutim kao i do sad".

Jednostavno, ovakvo izveštavanje krši prava okrivljenog, oštećenih, narušava kvalitet istrage i dodatno unižava već unižene institucije čitavog pravnog sistema. 

Za ovakve slučajeve je predviđena mogućnost isključenja javnosti tokom glavnog pretresa (u istrazi je svakako isključena javnost tj. trebalo bi da jeste..).

Skloni smo da posumnjamo da ovakvo složno izveštavanje svih medija o slučaju (i to suprotno Kodeksu novinara ) treba da prikrije nešto drugo ...

Uzgred, kako je moguće da su isti ti mediji selektivni te da jednako složno kriju identitet punoletnog lica koje je osumnjičeno da je pregazilo čoveka i dete u Nišu pa mu samo objavljuju inicijale?

 

Pa javnost i jeste iskljucena i ne zna se pouzdano nista o ovom slucaju. Jedino sto se zna je da ga je iva glumica prijavila policiji za silovanje pre punoletstva. A sve ostalo sto pise stampa, postovi po FB itd je obicna gomila kretenluka. Ne zna se apsolutno nista u vezi ovog slucaja. Oni sto pisu po novinama znaju o ovom slucaju isto koliko znas i ti ili ja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predatora ima svuda, uglavnom u profesijama gde mogu da sprovedu svoje namere. 

Pričamo , najčešće, o visokomanipulativnim i inteligentnim osobama.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...