Jump to content

Vise glumica istupilo protiv Mike Aleksica profesora glume, sa optuzbama za silovanje

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 часа, Тражитељ рече

На суду ће се и доказивати. Али и у истражном поступку неке ствари могу да буду сасвим извесне. На пример, нисмо чекали ни правоснажну пресуду код оног манијака из Малче, иако смо се о томе информисали из медија.

Знам, али ту су ствари биле врло очигледне. Манијака су данима јурили са отетим дететом.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 183
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 минута, Александар Милојков рече

Знам, али ту су ствари биле врло очигледне. Манијака су данима јурили са отетим дететом.

Чини се да је начелно проблем што закон и право не познају нијасне претпоставке невиности, свако је невин док се у одговарајућем поступку не утврди да није и то је то. А у животу је сваки случај мање-више прича за себе, од оних где се исход не може ни претпоставити, до тих потпуно очигледних. Не знам где бих котирао овај случај, свакако негде ближе овим очигледним, мада можемо да причамо и о томе.

Ми имамо два паралелна проблема, тај што се претпоставка невиности крши рутински и тај што се злостављање почесто релативизује, тако што се за жртве злостављања постављају неки додатни 'услови' које ретко срећемо код других кривичних дела. Тако кад имамо овакве случајеве видимо масу коментара у смислу "сад су се сетиле да се јаве", "што су допустиле да се понови" итд., а кад ухапсе неког због примања мита нпр. или разбојништва, нема тих резерви и сумчичења према жртвама и сведоцима. Мислим да скоро никад нисам чуо да је неко критикован што је шетао сам ноћу па био опљачкан или што није одјурио одмах у полицију да пријави отимачину.

Тако да треба бити пажљив у овом случају да инсистирње на претпоставки невиности (која је несумњиво позитивна цивилизацијска тековина) не иде у прилог (макар и ненамерно) онима који стављају со на рану тим несрећним девојкама причама како су на овај или онај начин саме допринеле томе што им се десило.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Срђан Шијакињић рече

Чини се да је начелно проблем што закон и право не познају нијасне претпоставке невиности, свако је невин док се у одговарајућем поступку не утврди да није и то је то. А у животу је сваки случај мање-више прича за себе, од оних где се исход не може ни претпоставити, до тих потпуно очигледних. Не знам где бих котирао овај случај, свакако негде ближе овим очигледним, мада можемо да причамо и о томе.

Ми имамо два паралелна проблема, тај што се претпоставка невиности крши рутински и тај што се злостављање почесто релативизује, тако што се за жртве злостављања постављају неки додатни 'услови' које ретко срећемо код других кривичних дела. Тако кад имамо овакве случајеве видимо масу коментара у смислу "сад су се сетиле да се јаве", "што су допустиле да се понови" итд., а кад ухапсе неког због примања мита нпр. или разбојништва, нема тих резерви и сумчичења према жртвама и сведоцима. Мислим да скоро никад нисам чуо да је неко критикован што је шетао сам ноћу па био опљачкан или што није одјурио одмах у полицију да пријави отимачину.

Тако да треба бити пажљив у овом случају да инсистирње на претпоставки невиности (која је несумњиво позитивна цивилизацијска тековина) не иде у прилог (макар и ненамерно) онима који стављају со на рану тим несрећним девојкама причама како су на овај или онај начин саме допринеле томе што им се десило.

Igzekli maj thoughts. :skidamkapu:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Advokat napustio Aleksića, među žrtvama i ćerka prijatelja

Advokat Nemanja Jolović otkazao je punomoćje profesoru glume Miroslavu Miki Aleksiću, koga je nekoliko devojaka, među kojima je i glumica Milena Radulović, optužilo za silovanje i nedozvoljene polne radnje. Kako Jolović kaže za Nova.rs, stvar je lične prirode, odnosno nije znao ko su oštećene devojke, sve dok nije došao na saslušanje.

“Znate kako, ja nisam znao ko su oštećena lica, dok nisam došao na saslušanje. Tamo sam saznao ko su pomenute devojke i, između ostalog, saznao sam da je jedna od njih ćerka mog ličnog prijatelja i poslovnog saradnika. To je nespojivo po našem Kodeksu o etici advokata”, kaže Jolović za Nova.rs.

Advokat Nemanja Jolović otkazao je punomoćje profesoru glume Miroslavu Miki Aleksiću, koga je nekoliko devojaka, među kojima je i glumica Milena Radulović, optužilo za silovanje i nedozvoljene polne radnje. Kako Jolović kaže za Nova.rs, stvar je lične prirode, odnosno nije znao ko su oštećene devojke, sve dok nije došao na saslušanje.

“Znate kako, ja nisam znao ko su oštećena lica, dok nisam došao na saslušanje. Tamo sam saznao ko su pomenute devojke i, između ostalog, saznao sam da je jedna od njih ćerka mog ličnog prijatelja i poslovnog saradnika. To je nespojivo po našem Kodeksu o etici advokata”, kaže Jolović za Nova.rs.

Aleksića je prijavilo više devojka za silovanje i seksualno uznemiravanje, među kojima je i glumica Milena Radulović. U potresnoj ispovesti ispričala je da ju je Aleksić prvi put silovao početkom novembra 2012. godine, kada je imala 17 godina, a on 61.

https://nova.rs/vesti/hronika/advokat-napustio-aleksica-medu-zrtvama-i-cerka-prijatelja/

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Владимир Бошковић рече

Нисам за диктатуру ал некад је све шпијунирала удба па је владао страх као нормалност и то наравно није добро, ал бар је оваквих ствари теже могло бити.

Osim sto je Stane Dolanc, udbaski sef, voleo klinke. Ali na stranu to, ni ja nisam za diktaturu.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.1.2021. at 14:52, Владимир Бошковић рече

глумци пролазе кроз тако лоша друштва да се од њих нажалост у каснијем животу све може очекивати.

A to je predrasuda

Šta kao druge profesije ne prolaze kroz "loša" društva 

Svaki čovek je priča za sebe 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pretpostavka je da je nevin, kao isvi pre dokazivanja krivice i ovakav javni linc je krajnje primitivan i odraz je primitivizma, prvenstveno po internetu koji omogucava svima, ali bukvalno svima da dodju do “javnist” i kazu svoju ...

Ja sam veliki ljubitelj zakona, drzave, policije , suda i naravno da sve to bude zasnovano na parlamentarnoj demokratiji kao u Srbiji sto je ( Vicicu care ), ali nakon odluke Suda da mu produzi pritvor na 30 dana jasno mi je da tu ima elemanata na osnovu kojih je Sud odlucio da produzi pritvor osumnjicenom. Sada da li ce u postupku biti dokazano da je nekoga silovao ili ne ne moze se znati ali da nekih krivicnih dela ima, skoro je sigurno. Moje je misljenje.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.GOOGLE.COM

OPTUŽBE za seksualno zlostavljanje koje su rezultirale i hapšenjem profesora glume...

Pre 9 meseci sam saznao za ovo, imali smo nekoliko razgovora i sa pravnim timom i to je zaista jedan težak proces. Moram i ovog puta da se zahvalim i Mileni i porodici koji zaista nose jedan ogroman teret - objasnio je Jrić.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.NOVOSTI.RS

BEOGRADSKA policija zatrpana je novim prijavama protiv Miroslava Mike Aleksića (69), reditelja i vlasnika škole glume "Stvar srca".

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  

пре 15 часа, Ćiriličar рече

Meni vijugee malo škripuću, nisam baš razumo?

Ма само сам хтео да кажем да је и Калајић елитиста јер је рекао да код њега у емисију могу да долазе само лепи људи, ништа релевантно за тему.

  

Пре сат времена, drvce рече

Osim sto je Stane Dolanc, udbaski sef, voleo klinke. Ali na stranu to, ni ja nisam za diktaturu.

Немој мислити да сам хтео рећи да је то било добро, само сам бацио један контраст. Сувишно је и причати какав је тек он био, ако ништа бар се није лажно представљао као хришћанин.

 

Пре сат времена, Драшко рече

A to je predrasuda

Šta kao druge profesije ne prolaze kroz "loša" društva 

Svaki čovek je priča za sebe 

 

Сви могу да упадну у лоше друштво али тамо немаш много избора... Мислим, људи одатле су ми лично причали то, то је отворено, све је то у неком наводном циљу инспирације и уметничке слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Владимир Бошковић рече

Сви могу да упадну у лоше друштво али тамо немаш много избора... Мислим, људи одатле су ми лично причали то, то је отворено, све је то у неком наводном циљу инспирације и уметничке слободе.

Opet relativizuješ, to svakako ne znači da su svi umetnici promiskuitetni ili da su ljudi sa FDU loši, navodim FDU zato što si već spominjao glumce u predhodnom postu. Ako neko odluči da živi nemoralno to je njegov lični izbor, nije uslovljen profesijom ili izborom fakulteta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, J_a_n_a рече

Opet relativizuješ, to svakako ne znači da su svi umetnici promiskuitetni ili da su ljudi sa FDU loši, navodim FDU zato što si već spominjao glumce u predhodnom postu. Ako neko odluči da živi nemoralno to je njegov lični izbor, nije uslovljen profesijom ili izborom fakulteta.

Не не, па нисам мислио да су сви глумци неморални наравно. Само сам рекао да је у том свету клима јако лоша. Ја сам рекао своје лично мишљење базирано на причама које сам чуо директно од тих људи, они сами то кажу за њих, нисам ја тај који их сатанизује. Све то и јесте управо из разлога што они то и не гледају као професију већ као култ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Владимир Бошковић рече

Само сам рекао да је у том свету клима јако лоша. Ја сам рекао своје лично мишљење базирано на причама које сам чуо директно од тих људи, они сами то кажу за њих, нисам ја тај који их сатанизује. Све то и јесте управо из разлога што они то и не гледају као професију већ као култ.

Ok, imaš pravo na svoje mišljenje.

Ne bih se složila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

Pretpostavka je da je nevin, kao isvi pre dokazivanja krivice i ovakav javni linc je krajnje primitivan i odraz je primitivizma, prvenstveno po internetu koji omogucava svima, ali bukvalno svima da dodju do “javnist” i kazu svoju ...

Ja sam veliki ljubitelj zakona, drzave, policije , suda i naravno da sve to bude zasnovano na parlamentarnoj demokratiji kao u Srbiji sto je ( Vicicu care ), ali nakon odluke Suda da mu produzi pritvor na 30 dana jasno mi je da tu ima elemanata na osnovu kojih je Sud odlucio da produzi pritvor osumnjicenom. Sada da li ce u postupku biti dokazano da je nekoga silovao ili ne ne moze se znati ali da nekih krivicnih dela ima, skoro je sigurno. Moje je misljenje.

 

 

Да, овај линч је свакако примитиван и наслађивање таблоидних медија и њихових коментатора над овим је примитивно. Да им је до жртава стало бар 5% колико им је стало да некога лично казне, линчом наравно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А колика је народ једна опасна руља може се видети и у коментарима на овај видео са Миком Алексићем:

https://www.youtube.com/watch?v=5p543_vlP2g

Видео постављен у августу 2019. године, на каналу БК Телевизије, први негативни коментари кренули тек пре три дана. И то не два-три, него хрпа. Једна толика маса нормалних људи којима је толико очигледно колики је Алексић био психопата и болесник, само ето напрасно прогледали пре три дана, и утркивање у томе шта је заслужио да му се уради, где доминира она већ чувена казна коју поштени и нормални људи воле да деле - да се неко затвори доживотно, да га свакодневно бију и силују робијаши. Тачно отрежњење, да се човек исповраћа, да никад не заборави да се од руље треба склањати и да се просто најежи од идеје да и он постане њена мета.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...