Jump to content

Да ли сте се причестили?


Препоручена порука

И јуче, а и данас, Богу хвала

srcee isus-sinai

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И јуче, а и данас, Богу хвала

srcee isus-sinai

Такође!!!

Господе, буди милостив мени грешној.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

даааа!!! на дан моје омиљене светитељке... slavabogu bighugbighug

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Причестих се данас. А причестио се и један комшија. Прво ме питао да ли може да се причести ако пости среду и петак. Сад шта ту рећи, кад нема контакта са свештеником нити се исповеда. Рекох му да пита попа али да вероватно може. И отишао да се причести и долази касније и каже: Имам тешко болесног рођака па сам се хтео причестити за њега, за његово здравље... :krstix:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Причестих се, Слава Богу, и у петак, и у суботу, и у Недељу, а и у среду ћу, ако Бог Да !

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

нисам већ неко време... према канонима сам вероватно већ екскомунициран ЛОЛ

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, јер се још увек сматрам недостојном за причест.  amin-nas

 Док год волимо некога због његових врлина, то није ништа озбиљно. Али кад га почнемо љубити због његових мана, онда је то љубав.  srcee

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесам.

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...