Jump to content

Да ли сте се причестили?


Препоручена порука

Нажалост нисам . Нисам стигао ни у парохијску цркву да одем .... molimoli crosseo tuzansmajli8904

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја сам се причестила на Видовдан, а Боже здравља и сутра ћу на литургији св,Јовану шангајском... bliss jeeee

Ја се Богу хвала, Причестих на Видовдан и у Недељу, а ево и данас у Цркви Св.Трифуна на Топчидерском гробљу

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се Богу хвала, Причестих на Видовдан и у Недељу, а ево и данас у Цркви Св.Трифуна на Топчидерском гробљу

били смо заједно... :drugarstvo:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

на Видовдан , први пут у парохијској Цркви Св Симеона, лепа мала Црква, после тога било је послужење у Цркви, жито и колач са парастоса косовским Јунацима, сокићи, некако јако топла атмосфера

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam . Ovde gde sada zivim ima samo jedna crkva u citavoj drzavi za koju tvrde da je pravoslavna ali ja nesto nisam siguran .Sa druge strane , alergican sam na alkohol i ne smem ni najmanju kolicinu da unesem u organizam pa ne znam kako bih i taj problem resio cak i da ova crkva jeste pravoslavna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam . Ovde gde sada zivim ima samo jedna crkva u citavoj drzavi za koju tvrde da je pravoslavna ali ja nesto nisam siguran .Sa druge strane , alergican sam na alkohol i ne smem ni najmanju kolicinu da unesem u organizam pa ne znam kako bih i taj problem resio cak i da ova crkva jeste pravoslavna.

Веома интересантан проблем. Када би свештеник био предусретљив, можда бисте се могли причестити само телом тј. хлебом. А која је држава и црква у питању?

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zivim na Tajvanu a crkva je navodno Kineska Pravoslavna Crkva .

Колико се може схватити из следећих извора, у питању је заиста канонска Црква

http://izvestia.ru/news/523948

http://polusharie.com/index.php?topic=30495.0

http://theological.asia/

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

у току овог Петровског поста причестила сам се једном. Нажалост, нисам успјела више пута, што ми је био циљ. Иначе годишње се причестим доста пута molimoli

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесам,хвала Богу да ми је дао могућност да се могу причестити и два пута седмично,јер код нас има литургија и суботом и недељом, па се причестим увијек на литургији.Радост причешћа не бих мијењала ни зашта на свијету. slavabogu

Господе, буди милостив мени грешној.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

даааааа, нека нам је свима на здравље и спасење.... 0442_feel

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...