Jump to content

Да ли сте се причестили?


Препоручена порука

Moram da vam postavim jedno pitanje povodom nečega što mi je rekao jedan sveštenik.

Elem, tokom Božićnog posta, ja sam postila. Negde pred kraj posta sam shvatila da ću 2-3 dana pre Božića dobiti menstruaciju, tako da se ne mogu pričestiti. Međutim, ja sam nastavila da postim, i rešila da postim do kraja, pa nema veze što neću moći da se pričestim. Međutim, muž mamine koleginice, sveštenik, mi je rekao da bolje da prekinem ,tj da ne postim do Božića ,jer mi post ništa ne vredi ako se ne pričestim. Nisam ga poslušala, želela sam da postim do Božića, i postila sam. Da li sam pogrešila, tj da li sam trebala da ga poslušam?

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

слушаш свог исповедника а не сваког свештеника који има мишљење.

треба један свештеник да те води и исповеда :)

а што не би могла да се причестиш, зар свештеници код тебе не дозвољавају прилазак путиру у тим данима?

https://www.pouke.org...post__p__552560

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1330019085' post='590301]

слушаш свог исповедника а не сваког свештеника који има мишљење.

треба један свештеник да те води и исповеда :)

а што не би могла да се причестиш, зар свештеници код тебе не дозвољавају прилазак путиру у тим данима?

https://www.pouke.org...post__p__552560

Jao Medo 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jao Medo 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

прво, то није нимало смешно.

друго, нису сви свештеници као твој и правиш себи предрасуду безразложном генерализацијом.

треће, девојка треба да сазна нешто ново, уколико већ не зна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1330019705' post='590305]

прво, то није нимало смешно.

друго, нису сви свештеници као твој и правиш себи предрасуду безразложном генерализацијом.

треће, девојка треба да сазна нешто ново, уколико већ не зна.

Ali velika vecina jeste.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne dozvoljavaju prilazak... pa mene sveštenik koji je bio sa nama u autobusu za Ostrog maltene nije izbacio napolje kad sam mu rekla da sam u tim danima, jer, pobogu, ja ne smem ući u manastir uopšte. Doduše, tu su drugi sveštenici ,,uskočili'' i rekli mi da slobodno ušem.

Mene jedan monah ispoveda, ali ne mogu uvek da se pričešćujem u njegovom manastiru- na 30 km je od našeg grada, a ne mogu baš uvek da idem kolima. Kad mogu, naravno da ću da odem tamo, ali kad nisam u prilici, odem u našu Sabornu Crkvu.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne dozvoljavaju prilazak... pa mene sveštenik koji je bio sa nama u autobusu za Ostrog maltene nije izbacio napolje kad sam mu rekla da sam u tim danima, jer, pobogu, ja ne smem ući u manastir uopšte. Doduše, tu su drugi sveštenici ,,uskočili'' i rekli mi da slobodno ušem.

Mene jedan monah ispoveda, ali ne mogu uvek da se pričešćujem u njegovom manastiru- na 30 km je od našeg grada, a ne mogu baš uvek da idem kolima. Kad mogu, naravno da ću da odem tamo, ali kad nisam u prilici, odem u našu Sabornu Crkvu.

Koji smarac ne verujem, stvarno umeju da budu drndosi :angry: <_< <_< <_<

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali velika vecina jeste.

хоћеш да кажеш да знаш велику већину од 6000 свештеника и монаха СПЦ и упозната си са њиховим ставовима? :)

Koji smarac ne verujem, stvarno umeju da budu drndosi :angry: <_< <_< <_<

ако не поштујеш човека, можеш слободно да научиш да поштујеш чин од Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne dozvoljavaju prilazak... pa mene sveštenik koji je bio sa nama u autobusu za Ostrog maltene nije izbacio napolje kad sam mu rekla da sam u tim danima, jer, pobogu, ja ne smem ući u manastir uopšte. Doduše, tu su drugi sveštenici ,,uskočili'' i rekli mi da slobodno ušem.

Mene jedan monah ispoveda, ali ne mogu uvek da se pričešćujem u njegovom manastiru- na 30 km je od našeg grada, a ne mogu baš uvek da idem kolima. Kad mogu, naravno da ću da odem tamo, ali kad nisam u prilici, odem u našu Sabornu Crkvu.

пусти, има свакавих људи у мантији, ал то не значи да им је молитва и благодат ускраћена ...

какав ти је благослов од твог исповедника, с њиме улазиш у цркву и прилазиш путиру, где год да се налазиш. ако те неко пита испред путира шта и како, само одговориш какав ти је благослов исповедника.

ако те неко одбије, уколико из неког разлога има различиту праксу или слично, а имала си благослов да се причестиш - прођи и сматрај се причешћена а помоли се за душу оног који те није пустио у путир.

са смирењем то прихвати и све је у реду :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1330021452' post='590314]

хоћеш да кажеш да знаш велику већину од 6000 свештеника и монаха СПЦ и упозната си са њиховим ставовима? :)

ако не поштујеш човека, можеш слободно да научиш да поштујеш чин од Бога.

Ja ne cuh da se neka pravoslavka pricescuje u te dane, da joj je dozvoljeno.

Na coveka sam i mislila, nisam se obazirala na mantiju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne cuh da se neka pravoslavka pricescuje u te dane, da joj je dozvoljeno.

Na coveka sam i mislila, nisam se obazirala na mantiju.

у мојој парохијској цркви нема забране приласка у те дане, већ сам ти то рекао, а рекао сам ти и зашто је послушање исповеднику још боље.

пошто је чин свештенства личносно везан доживотно а благодат је од Бога, тако бисмо требали и да се опходимо јер то није униформа попут војне или полицијске код којих одговорност престаје кад се оде с посла, пензионише или скине. који год да човек носи тај чин ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1330023445' post='590328]у мојој парохијској цркви нема забране приласка у те дане, већ сам ти то рекао, а рекао сам ти и зашто је послушање исповеднику још боље.

пошто је чин свештенства личносно везан доживотно а благодат је од Бога, тако бисмо требали и да се опходимо јер то није униформа попут војне или полицијске код којих одговорност престаје кад се оде с посла, пензионише или скине. који год да човек носи тај чин...Nije ličnosno vezan doživotno, takvu 'teologiju' imaju artemiti. Čin ima samo onaj koga crkva prepoznaje kao takvog.

In communio sanctorum

Link to comment
Подели на овим сајтовима

post ništa ne vredi ako se ne pričestim.

ово први пут чујем... osamucen

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije ličnosno vezan doživotno, takvu 'teologiju' imaju artemiti. Čin ima samo onaj koga crkva prepoznaje kao takvog.

добро буквалисто, причам о идеалном случају, не о фијуцима који постоје ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1330023445' post='590328]

у мојој парохијској цркви нема забране приласка у те дане, већ сам ти то рекао, а рекао сам ти и зашто је послушање исповеднику још боље.

пошто је чин свештенства личносно везан доживотно а благодат је од Бога, тако бисмо требали и да се опходимо јер то није униформа попут војне или полицијске код којих одговорност престаје кад се оде с посла, пензионише или скине. који год да човек носи тај чин ...

Ne secam se da si mi to rekao .mislise. .

Pa sta ako je blagodat od Boga, sve je blagodat od Boga, samo je pitanje nase (zlo)upotrebe, a vise smorise sa mentruacijom. Jaaaaaooooooooo menstruacija, jao strasno, jao Evin pad, uuuuuuuuuuu menstruacija, UZAS sta cemo sad. Kao da ne znaju zasto do toga dolazi pa prave dramu, tako Starozavetni manir <_< <_< <_< <_< .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...