Jump to content

Да ли сте се причестили?


Препоручена порука

jesam... slava Bogu

ali najjači je bio lapsus sveštenika na velikom hodu-Vas i sve pravoslavne hrišćane ovde sabrane d pomene Gospod Bog u carstvu svom

lol

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

jesam... slava Bogu

ali najjači je bio lapsus sveštenika na velikom hodu-Vas i sve pravoslavne hrišćane ovde sabrane d pomene Gospod Bog u carstvu svom

lol

mi smo danas čitali jedno pet-šest zaglavlja jevanđelja :D

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesam, hvala Bogu. Bio sam na liturgiji u jednom ženskom manastiru pored Trebinja, bilo je predivno na liturgiji. Poslije Božije službe pozvani smo u prostorije manastira, gdje smo počašćeni kafom, rakijom, sokom, kolačima. Liturgiju je služio otac Dragiša.

Шта за духовни живот хришћанина значи св. Причешће јасно је из те речи самога Господа: "Ја сам живи Хлеб који је сишао с неба. Kо једе од овога Хлеба живеће вечно... Ако не једете тела Сина човечијег и не пијете крви његове, живота нећете имати у себи. Kо једе Тело моје и пије Kрв моју има живот вечни и ја ћу га васкрснути у последњи дан. Јер је моје Тело право јело и Kрв моја право пиће."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1322936787' post='537288]

а ја идем сутра опет :)

a где то опет може сутра?

и код мене је данас била препуна црква...и јако много народа се причестило...прва недеља поста...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a где то опет може сутра?

и код мене је данас била препуна црква...и јако много народа се причестило...прва недеља поста...

i kod mene je bila prepuna crkva ,na tri mesta su se ljudi pricescivali

divnoooooo

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa 4 putira se delila pričest, pa je opet potrajalo 30 min. Da je bilo iz jednog, znači da bi bilo 2 sata...

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pričestila sam se danas, hvala Bogu klapklap U Crkvi je bila ogromna gužva i svi su se pričešćivali. A moj sveštenik je nešto bio nervozan pa je održao lekciju o oblačenju kad se pričešćujemo jer su neki došli u trenerci i patikama, a žene sa karminom na usnama. Nisam ga nikada videla tako ljutog...nije bilo baš prijatno slušati ga kako se dere, ali ajd' nema veze...

Jedino me iznerviralo guranje u redu za ispovest - stvarno treba ispovest vršiti van Liturgije ! Nema nikakvog smisla da se prave toliki redovi dok je Liturgija u toku! Plus ogroman red za sveće, opšta pometnja i haos Just_Cuz_19

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја нисам, муж и син јесу. и то син , од годину дана-једва. каже протосинђел из тог манастира у који смо јутрос ишли, да беба мора 4 сата да "пости" пре причешћа. а ја сину дала млеко пред полазак. никад нисам чула за тако нешто и вррррррло сам се згранула :blink:

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

. каже протосинђел из тог манастира у који смо јутрос ишли, да беба мора 4 сата да "пости" пре причешћа. а ја сину дала млеко пред полазак. никад нисам чула за тако нешто и вррррррло сам се згранула :blink:

dizzy999 7896634 :229229229: fmqmtx

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја сам исто први пут чула. и такође се не слажем. мораћу малко боље да се распитам, на крају-причешће лепо у нашој, парохијској цркви, и не боли ме глава ;)

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pričestila sam se,naravno,kao i svake nedelje,Bogu hvala.A naroda? Paaa bilo je,s obzirom da je inače nedeljom 15ak do 20 ljudi,danas je bilo recimo 50ak i uglavnom su se pričestili.

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...