Jump to content

Да ли сте се причестили?


Препоручена порука

  • 1 month later...

    Морам са вама нешто да поделим.

      Јутрос сам се причестила.У реду, ништа ново.Али за мене јесте.

      Ранијих година сам се причешћивала једном годишње, породично,одемо сви обично на Цветну недељу, у Васкршњем посту.

      Онда смо почели да се причешћујемо,као сада. У Првој,чистој, недељи...задњих седам-осам година.

      Ове године сам се причестила и у Божићном посту.И јутрос.

      Прилазећи Часном Путиру, осетила сам на тренутак, по први пут у животу, да прилазим као живом огњу

који ме преображава, слама неке окоштале обруче око мене, сузе су ми саме потекле,тело је задрхтало, схватила сам да прилазим сили Божијој која делује око нас, и подаље од Чаше.

      Раније сам се питала када ћу моћи да схватим душом колика је сила Свето Причешће.

      Слава Богу и његовим светима.

      Драга браћо и сестре,сви ви који који се трудите овде да објасните,научите, Обожите људе око себе.

      Молим вас наставите тако, верујем и знам да сте на правом путу.

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја ћу сутра,слава Богу 0442_fee lМирођијо,јако ме је дирнуло ово што сте написали,јер се и мени то догодило на причешћу за Божић,тако да Вас разумем у потпуности ekstra 0442_feel

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dada dada dada

.mense.

Служба почела у 07:30 и у наставку Литургија пређеосвећених Дарова до око 10:20, уз 50-ак метанија, а затим агапе до подне............. ekstra ekstra ekstra

ekstra

1405_love

0442_feel

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

    Морам са вама нешто да поделим.

      Јутрос сам се причестила.У реду, ништа ново.Али за мене јесте.

      Ранијих година сам се причешћивала једном годишње, породично,одемо сви обично на Цветну недељу, у Васкршњем посту.

      Онда смо почели да се причешћујемо,као сада. У Првој,чистој, недељи...задњих седам-осам година.

      Ове године сам се причестила и у Божићном посту.И јутрос.

      Прилазећи Часном Путиру, осетила сам на тренутак, по први пут у животу, да прилазим као живом огњу

који ме преображава, слама неке окоштале обруче око мене, сузе су ми саме потекле,тело је задрхтало, схватила сам да прилазим сили Божијој која делује око нас, и подаље од Чаше.

      Раније сам се питала када ћу моћи да схватим душом колика је сила Свето Причешће.

      Слава Богу и његовим светима.

      Драга браћо и сестре,сви ви који који се трудите овде да објасните,научите, Обожите људе око себе.

      Молим вас наставите тако, верујем и знам да сте на правом путу.

Постављена слика

1405_love ekstra .Bogorodica.Na zdravlje i spasenje sestro 0442_feel

"Samo nas ljubav može spasiti!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Марти,ја сам за певницом,па да питам има ли неких промена у Литургији(што се песама тиче)? greengrin 0409_feel

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...