Jump to content

Да ли сте се причестили?


Препоручена порука

  • Гости

У току је петровски пост, драга браћо и сестре, који траје све до Петровдана, сада у недељу. Преиспитајте се, да ли сте искористили овај пост и причестили се, као и да ли су се ваша деца причестила ако их имате?

Водимо рачуна о причешћивању!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odlicna tema, oce Gorane! Ne znam kako je kod vas na parohiji, ovde u Ar. se narod nesto kao i pricescuje. Ali, nazalost, ima i dosta ljudi koji dolaze na Liturgiju godinama i cak decenijama, a nikada ne pristupe Casi. Hriscanstvo se za neke svelo na post i podvige, zajednicarenje u Tajnama izgleda kao da nije toliko vazno. :0405_feel:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odlicna tema, oce Gorane! Ne znam kako je kod vas na parohiji, ovde u Ar. se narod nesto kao i pricescuje. Ali, nazalost, ima i dosta ljudi koji dolaze na Liturgiju godinama i cak decenijama, a nikada ne pristupe Casi. Hriscanstvo se za neke svelo na post i podvige, zajednicarenje u Tajnama izgleda kao da nije toliko vazno. :0405_feel:

na zalost cinjenicno stanje ali dace Bog bice bolje :smiley:

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dosta ljudi,spunjava formu,i zaboravlja sustinu..Npr, pojedini ljudi se trude da zarade novac,da idu po manastirima da nadju mir,zive ceo zivot sa mislju da posete svetu goru,ili svetu zemlju(ne kazem ad je to lose naprotiv to je blagoslov),zele da se klanjaju mostima svetitelja,ali zaboravlja se evharistija(prinosenje sebe Bogu i sabranje),a gde je pricesce?Gde je sjedinjenje sa Bogom?Nije li to preteznije,nije li to zivot,nije li to sve za nas?Eto misli se kako otici u manastir,i gde provesti vreme za vikend u kom manastiru,a zaboravlja se pricesce,najveca tajna,i nama najveci poklon od Boga,nema nista vrednije..Zelim samo reci da treba da mislimo stalno o pricescu,pa tek onda o ostalim stvarima,koje su kasniji blagoslov..

Naveo sam banalan primer,koji sam primetio kod dosta ljudi..Oprostite mi ako gresim,i ispravite..

Mir vam i ljubav od Gospoda..;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovaj post sam na žalost prekinula poklon da bih nekom ispunila poslednju želju

ali neću čekati sledeći post za pričest, možda se pričestim i na Sv.Iliju, ko zna ,što bi rekli inšalah, neka bude po volji Božjoj ;)

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

кад видим ово "последња жеља"

одмах ми на памет падне смртна пресуда...

посебно што сам синоћ гледала "Dead Man walking".

Кад сам видела ову тему, помислих да баш и није добро много причати о томе јавно,

али кад видех ко је тему осмислио, рекох да размислим ја још мало  bleh.gif' class='bbc_emoticon' alt='girl_jumping' />

Наравно да се не сме занемарити,

како ћемо бити бољи ако се не причешћујемо...

На здравље и спасење свима који су се причестили!

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovaj post sam na žalost prekinula :) da bih nekom ispunila poslednju želju

ali ne?u ?ekati slede?i post za pri?est, možda se pri?estim i na Sv.Iliju, ko zna ,što bi rekli inšalah, neka bude po volji Božjoj 0405_feel

nadam se lazarice da si htela da kažeš da si jela mrsnu hranu a ne da si prekinula post...ili sli?no  :) 319.gif 0122_tuk

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovaj post sam na žalost prekinula :drugarstvo: da bih nekom ispunila poslednju želju

ali ne?u ?ekati slede?i post za pri?est, možda se pri?estim i na Sv.Iliju, ko zna ,što bi rekli inšalah, neka bude po volji Božjoj 0405_feel

nadam se lazarice da si htela da kažeš da si jela mrsnu hranu a ne da si prekinula post...ili sli?no  0705_read 0703_read 1204_drink

naravno :)

našla sam kompromis da uskladim njegove želje i svoju potrebu

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ??????? ???? ?? ???? ??????? ???????

Hm, ovo je jako zanimljivo.. Obicno, ma sta obicno, obavezno, iz kreveta ne ustajem bez dobre doze kafe, koja podrazumeva bar 2dl miomirisnog napitka i ne zapocinjem dan bez nje. Medjutim, kada krecem na pricest, probudim se tako sveza, tako brzo se razbudim, da mi kafa cak i ne padne na pamet. To je jedino jutro kada mi kafa ne treba, samim tim sto mi je zabranjena, podsvest je to savrseno shvatila....bleh Isto se odnosi i na prvu jutarnju cigaretu...

Pricestila se jesam, i priznajem, skoro se nisam tako dobro osecala kao ovog puta nakon pricesca....

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije loše reći da,jedan sveti otac kaže,ne sećam se koji ali to mi je monah u studenici rekao,da djavo uvek radi protiv našeg spasenja pa zato ne treba da dopustimo da nas nepažnja tipa -zapalio sam cigaretu,popio vodu,uzeo žvaku -odvoji od pričešća,to nikako  0104_cheesy 0104_cheesy 0104_cheesy

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije loše re?i da,jedan sveti otac kaže,ne se?am se koji ali to mi je monah u studenici rekao,da djavo uvek radi protiv našeg spasenja pa zato ne treba da dopustimo da nas nepažnja tipa -zapalio sam cigaretu,popio vodu,uzeo žvaku -odvoji od pri?eš?a,to nikako  0104_cheesy 0104_cheesy 0104_cheesy

slazem se ukoliko se time ne izgovaramo

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...