Jump to content

Ja sam Dragi


Dragi

Препоручена порука

пре 12 минута, PredragVId рече

Нека јој је вечан помен. Како се звала, да је поменемо? Моје искрено саучешће.

Ljubica.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нека јој је вечна   помен и царство небеско. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Прекјуче је било четрдесет дана, како ми је мајка умрула. То смо по закону испоштовали - црква, панаија, на гробље итд.

Но, јуче је дошао вртар на гроб да уклони цвеће. Тја.. да'л случајно, или је била нека виша сила, али замало да је умро. Добио је срчани инфаркт; дошла је хитна помоћ, једва су га реанимирали (дефибрилацијом) у живот. И то све крај маминог гроба, кад је хтео да уклони цвеће...

Лепо ја кажем очуху: "Не скачи на туђе гробље! Имај поштовaње." Он сав полудео због мајке, па к'о пас који жаји господара око њеног гроба.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
пре 36 минута, Dragi рече

Da li bi vi hteli penziju, ili da radite u miru dokle vam je to zdravstveno moguće?

 

 

Zavisi, na istoku je puno opuštenije.  Koliko vidim ne moraš ni ruke da pereš kad radiš u kuhinji. :)

Tamo bih radila opušteno do 100 te.

No, Dragi. Šta si uradio sa vakcinacijom. Koliko sam čula, sad je obavezna...Šta se radi. Plati kazna i to je to?

  • Волим 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84

пре 49 минута, sanja84 рече

Zavisi, na istoku je puno opuštenije.  Koliko vidim ne moraš ni ruke da pereš kad radiš u kuhinji. :)

Tamo bih radila opušteno do 100 te.

No, Dragi. Šta si uradio sa vakcinacijom. Koliko sam čula, sad je obavezna...Šta se radi. Plati kazna i to je to?

Čekam dok stigne valneva, klasična vakcina mrtvih tela odnosno protejinska. Kao kineski sinofarm.

Ćerao bih se ja dalje sa njima; ali nažalost, nisam finansijski nezavisan. Moram u obzir da uzimam radno mesto. Na poslu su već par puta pokušavali da mi uvale genetsku vakcinu, ali do sad sam odbio; no navek da teram kontra biće malo teško. Trenutno isto imamo talas inficiranih, a sve vakcinisani...

https://en.wikipedia.org/wiki/Valneva_COVID-19_vaccine

Vidiš, Astra Zenecca i Johnson & Johnson više ne špricaju ovde u Austriji. A, kao, 100 % su sigurni^^

  • Свиђа ми се 1

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

Zavisi, na istoku je puno opuštenije.  Koliko vidim ne moraš ni ruke da pereš kad radiš u kuhinji. :)

Tamo bih radila opušteno do 100 te.

No, Dragi. Šta si uradio sa vakcinacijom. Koliko sam čula, sad je obavezna...Šta se radi. Plati kazna i to je to?

Haha, jesi li videla dedin šporet :ani_biggrin:

Higijena, nema šta, gore nego kod mene :smeh1:

Ali Japanci su takvi. Oni se isto zajedno kupaju, u istoj vodi. Ali su zdravi. Dobro, priroda im je važna. 

  • Свиђа ми се 1

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гидеон Грајф није једини.
 
Ево још неколико познатих јеврејских историчара холокауста, који не признају геноцид у Сребреници.
 
И не заборавимо да је геноцид у Сребреници прогласио једино међународни суд за ратне злочине у бившој Југославији у Ден Хаг. Немамо ОУН, немамо ништа, једино тај суд, за који знамо да је био суд за политички обрачун са непослушнима, у овом случају то би највише српска страна. Јесте оно у Сребреници био тешки ратни злочин. Стрелани су, да'л четири хиљаде или осам хиљаде заробљених војника (иди Блајбург). Али ипак није био геноцид.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Deda mi je bio partizan, ali dosta je narodne podele...

Četnik je slovenska reč.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Československé_četnictvo

Ustvari je milicioner, žandarm.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Četnictvo

U Poljake je vatrogasac odnosno dobrovoljac. 

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ist möglicherweise ein Schwarz-Weiß-Bild von 3 Personen, Personen, die stehen und Text „A student once asked Bruce Lee "You teach me fighting, but you talk about peace. How do you reconcile the two?" Bruce Lee beautifully replied "It's better to be a warrior in a garden than to be a gardener in a war."“

Učenik pitaše Bruce Lee'a kako to može da ga uči borbom a istovremenom da govori o miru. Bruce Lee mu odgovori da je bolje biti ratnik u vrtu nego li vrtar u ratu. 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...