Jump to content

Ja sam Dragi


Dragi

Препоручена порука

Ne samo Rusija - i komunistička Kina je pronašla religiju. Dok je na zapadu zabranjuju....

 

 

Vulin je maoista, zar ne ;)

Brda su im svakako sveta, Kinezima, dodiruju, kao, nebo...

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Dragi рече

Sanja ne voli svinjokolj :smeh1:

 A pršut voli :unbelieveble:

A žao mi svinjčeta, pomislio da je kralj, nose ga onako uz počasti. Kad ono... 

  • Хахаха 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, sanja84 рече

 A pršut voli :unbelieveble:

A žao mi svinjčeta, pomislio da je kralj, nose ga onako uz počasti. Kad ono... 

Ja bih u vegetarijance, ili bolje pesketarijance, bez ribe i mleka ne mogu; ali ne uspevam. Ali danas stvarno nije potrebno ubijati životinje radi hrane. Drugo pitanje, naravno, jeste šta bi bilo kada bi svi postali vegetarijanci, da li bi onda imali dovoljno :smeh1:

Ali rekoh, dosad nisam uspeo da postanem vegetarijanac. A i suviše smo fiksirani na meso.

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Dragi рече

Ja bih u vegetarijance, ili bolje pesketarijance, bez ribe i mleka ne mogu; ali ne uspevam. Ali danas stvarno nije potrebno ubijati životinje radi hrane. Drugo pitanje, naravno, jeste šta bi bilo kada bi svi postali vegetarijanci, da li bi onda imali dovoljno :smeh1:

Ali rekoh, dosad nisam uspeo da postanem vegetarijanac. A i suviše smo fiksirani na meso.

 

Ja izdržim nedelju, dve.. Ali da, treba biti vegetarijanac. Bogorodica je rekla jednom monahu da će se spasiti ako ispunjava nekih par uslova, a jedan od njih je ne jesti meso. 

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Danas mi je umrula majka. Bukvalno u moim rukama, još više u rukama očuha. Dobila je infarkt pluća, nismo mogli da joj pomognemo. Ni hitna pomoć nije mogla da je spasi koja je brzo stigla.

Majka je bila teško bolesna, tako da sam godinama računao da može u svakom trenutku da se desi, da dobijem poziv: Umrula ti je majka. Ipak, u prirodi je da se čovek nada, i Bogu moli, da majka živi još puno godine.. No, jednom se desilo.

2005-e je imala zločudni rak mozga, tri tumora. Prvo hemoterapija, posle radioterapija. Tada, svakako, počinje njeno mučenje koje je trajalo do dan danas. Ipak je dugo i izdržala. Sećam se kako sam molio Boga da joj podari barem pet godina. Dobila je šesnaest. Ali.. imalo je cenu: Uz dan po dan sve je više umirala, sve je manje bilo od one osobe ranije. Naime, posle raka u 2005, sledi totalna amnezija u 2010, zbog hidrokefalus, vode u glavi. Tamo gde su bili tumori skupila se voda i došlo je do infekcije. I ovo je pretrpela, ali nije bila više kao pre. Sa vremenom postajala bi sve više dementna. Ponekad bi se pitao da'l nije bilo bolje da je odjednom, brzo, iznenada, umrula....

Na kraju nije mogla više ni sama da jede. Inkontinetna, odsutna...

Malo se ljutim na Bogu što je tako završila. Majka daleko da je bila savršena. Ali dosta se i namučila, a vala dosta je i pomagala, najpre u staračkom domu gde je godinama radila kao pomoćna sestra. Zar nije mogla malo srećnije da ode..? 
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

baš mi je žao....odmorila se konačno...

Gospod da joj podari rajsko naselje...:babuska:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...