Jump to content

Ja sam Dragi


Dragi

Препоручена порука

Levica, koja mrzi narodnu muziku, nije nikad levica. Pa narodnu muziku su izmislili komunisti!! Ona je komunistička doktrina. Komunisti su uveli i harmoniku u našu narodnu muziku itd. Levica, koja mrzi narodnu muziku, ne znam kakva je levica al' komunistička sigurno nije.
 
Samo im recite da oni nisu levica jer ne vole narodnu muziku, i da ne lažu sebe da su levica :)
 

 

 

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Da li bi dali živote da spasimo nedužne ljude u ratu koji bi hteli naši vojnici da pobiju?

:)

Onako malo razmišljam, pitam sebe... Svi znamo za zločin i da zlo jeste zlo, ali koliko smo spremni da ga prihvatimo, da se aranžujemo sa njim, a koliko smo sposobni da ga poznamo i odbijemo?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Četnici su najveći luzeri, sorry. Ne mogu da shvate da su sami krivi što su izgubili.

Srbi, znate li koji je najveći vic? Da neo-četnici misle da istorija prestaje 1945! A Japan kapitulira, ne zbog one dve atomske bombe na Hirošima i Nagasaki, nego zbog Staljina. Isti Staljin bi pregazio Srbiju i Jugoslaviju da je hteo. Budimo srećni da smo imali komunjare koji su spasli Srbiju i Jugoslaviju. Da smo na kraju izgubili - kockali smo se, i neko mora da izgubi - u ovom slučaju mi smo izgbili. To je tako. No, idemo dalje. Kada padnemo, ustanemo i idemo dalje. Kako reče Thomas Eddison: "Nema poraza, samo sledečeg pokušaja, ali ovoga puta inteligentije!" Ne bi Hrvati bili u panici od Srbije a da je sve završeno. Daleko od toga da je sve završeno ;)

Nešto su se zapalili ovi (neo-)četnici u zadnje vreme... ovo im je tetka rekla, ona iz Amerike? 

Ja nisam komunjara, kao mnogi nas ovde. Ali od njih sam izašo, kao mnogi nas ovde, jel' tako. Mi smo deca komunizma. I mi smo ustali protiv komunizma, da li je tako?! Ipak beše diktatura. Ali ne da bi nam sada dolazili razni ljotićevci, nedićevci i drugi njihovi hajl-ovci a kamoli oni američki četnici tamo, stupidni k'o moroni - Bog da mi oprosti - za koje je sve komunizam što oni ne razumeju (kao liberaši koji proganjaju sve u nacizam te i sam komunizam).

Meni su, inače, moji stradali u Jasenovcu. Ali nikad ne krivim za ovo komuniste ili kralja Aleksandra. To su istorijske prilike ili bolje neprilike na koje nemamo veliki uticaj, kao da udari tsunami, poplava. Bitnno je da preživimo i da nastavimo dalje da živimo. Hteo bi da znam da ovi, koji sad moraju da brane Jasenovac protiv samih Srba, koliko je njihovih stradalo u Jasenovcu?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Pošto radim sa dosta Muslimana - ne mislim na ove naše eks-srpske - nego na Turke, Avganistance, Afrikance i druge, i koji žive svoju veru, zasebno ovi iz Afrike, za razliku od mnogih nas, da se malo vežbam u argumentaciji u šta mi Srbi verujemo. :) 

 

Keine Fotobeschreibung verfügbar.

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
Autonomija me blokira tamo na FB a 😉
 
Ne sme da bidne da su partizani Srbi, a 😉
 
Ali partizani jesu bili Srbi. I partizani su se borili za Srbiju, ne protiv Srbije.
 
Nego ovi nemaju ništa svoje te sada prisvajaju naše što smo mi Srbi bili voljni da podelimo sa njima, onomad kada su bili sa nama. A sada bi naše nama da zabrane. Ustvari, to i jeste sistem: I nas Srbe bi da zabrane a kamoli Srbiju i sve ono što je naše.
 
I zbog toga, Srbi, ne dajte partizane!! Braneći partizane i (donegde) SFRJ vi branite Srbiju!
🙂
 
----
Moj deda sa majčine strane je bio partizan, po svojoj tvrdnji prvoborac ali ovo su svi oni tvrdili 😉 šta'š, partizanska ćeljad, mi smo se tome smejali 😂
 
Posle rata bio je 'cajac u Aranđelovcu, Borac drot^^
 
A ja kad sam bio mali bio je u penziji i predsednik aranđelovačkog SUBNORa. Mislio je da je bio neko i nešto, zamisli, predsednik aranđelovačkog SUBNORa, predvodio veteransku delegaciju u (tada komunističku) Poljsku, velika stvar... pa da. Ali imao je ideale, verovao je u nešto.
 
Komunjara, 91-e išao da se prijavi kao dobrovoljac, oni ga vratili kući uvređenog jer "deda idi kući, nisi ti za ovo"... veliki antisrbin deda partizan!
 
Komunjara, a kada bio psovao, rekao bi "sunce ti Isusovo". Najgore bi mu bilo "sunce ti je*em!" Kada čujem ove danas kako psuju... najveći Pravoslavci, a svaka druga rečenica je "je*o te Bog" i "je*em ti Boga". Meni je ovo uvreda. Boga da mi niko psuje! Mi partizanska ćeljad 😎
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Neko vežbao jogu i pronašo garudu, orla. Originalno je albansko kao i Dečani i Gračanica.

https://www.youtube.com/results?search_query=garuda+mudra

Isto i mi Srbi da prisvojimo Serafijela, belog anđela u obliku belog orla, najviši anđeo od svih, anđela ognja, ocila, iz jevrejske kabale. Serafijel/Serapijel - Srbljin ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Seraphiel

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj deda partizan, predsednik SUBNOR Aranđelovac, bio je toliki "antisrbin" da je morao obavezno da ima jednu guslu, iako nije znao da je svira. Gusla je bila fetiš, svetinja, niko nije smeo da je dirne. Sećam se i jedne harmonike, ali ne znam da li je bila njegova. Slavio je i svoju slavu, to je bilo slavlje (a ja klinac sam krao kolače, prvi put upoznao ledene bombe^^), ali ako se pravo sećam izbacio je sve hrišćanske motive. Ali ipak, nešto je ostalo.

Keine Fotobeschreibung verfügbar.

WWW.FACEBOOK.COM

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam Svetosavac i demokrat, zalažem se da se gusla malo razvija 😉
 
Hrišćanstvo nije Hrišćanstvo ako neće da se razvija, da se usavršava, da stvara novo :)
 
 
Mongoli, Kinezi, Korejanci, Samuraji, svi je imaju.
 
 
Imamo malo problem sa muzikom, zar ne. Razvili smo pesništvo. Ali muzika nam je nekako izmakla. Vehabije zabranjuju muziku, jer obmanuje, vodi, kao, od Boga u svet itd. Ali zar i naši isihasti, tihovatelji?
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danas razgovaram sa kolegama iz Italije, mladi oko 20+, i stariji (50), i nemaju pojma da su dobili na evroviziji. Kada bi shvatili o čemu govorim, samo bi dodali: "Da, da, u redu je tako! Ko ako ne mi." (jer ionako sve potiče iz Italije, sva kultura, civilizacija, nauka i ostalo, prvo Italijani pa amebe - poznato?^^ da, da, mali bratići, fratelli 'talijanski, trebalo bi ih malo pustit' na 'rvate i duPljane 😂 )
 
Jako im je važna ta evrovizija ;)
 
Dok nas jadne istočnjake dave sa tim vestima...

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovakog sam mačka nedavno sanjao, beo a crno lice; nudi mi se, ali ja ga neću. Grdan mi je, kao đavo. Pa mislim i pitam se, da li se možda varam, možda je super mačak... ali opet, ne mogu, mnogo mi je ružan!!!

https://www.facebook.com/Meowedby9gag/photos/pcb.873034743277730/873034266611111/

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...