Jump to content

Pijete li kafu na Zoom-u? Mentalno zdravlje u vreme pandemije


J_a_n_a

Препоручена порука

Da li se vaš život promenio usled korona situacije? Ako jeste, na koji način? Nedostaju li vam drugi ljudi? :smeh1: usamljenost kao posedica nedostatka ili smanjenog socijalnog života…

Pijete li kafu na Zoom-u? Vi koji radite od kuće kako izdržavate rad od kuće? :D Vi koji ne radite kako izdržavate rad pod maskama ili zaštitnim odelima? (zavisno od profesije) :D   

Da li ste naučili nešto novo o sebi i drugima? I da li su vas neki bliski ljudi razočarali, tj. zahvaljujući izolaciji ste otkrili neke njihove osobine za koje ranije niste znali?

Uopšteno, jedan iskren osvrt i vaše viđenje cele situacije. Sam virus kao takav nije preterano bitan već kako se mi osećamo povodom toga, tako da, kako ste? Jeste li anksiozni i koliko? Šta vam stvara najviše anksioznosti i šta radite povodom toga? Ili ste pak preterano opušteni? Jeste li zadržali posao, ostali bez posla, našli novi? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, J_a_n_a рече

Šta je smešno? ne_shvata 

Ništa 

Izvini

Pomislih

Šta bi bilo da skroz iskreno odgovorim na tvoje pitanje

Izbacili bi me sa foruma najzad 

Nadam se

:))

  • Оплаках :)) 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, J_a_n_a рече

Da li se vaš život promenio usled korona situacije? Ako jeste, na koji način? Nedostaju li vam drugi ljudi? :smeh1: usamljenost kao posedica nedostatka ili smanjenog socijalnog života…

Pijete li kafu na Zoom-u? Vi koji radite od kuće kako izdržavate rad od kuće? :D Vi koji ne radite kako izdržavate rad pod maskama ili zaštitnim odelima? (zavisno od profesije) :D   

Da li ste naučili nešto novo o sebi i drugima? I da li su vas neki bliski ljudi razočarali, tj. zahvaljujući izolaciji ste otkrili neke njihove osobine za koje ranije niste znali?

Uopšteno, jedan iskren osvrt i vaše viđenje cele situacije. Sam virus kao takav nije preterano bitan već kako se mi osećamo povodom toga, tako da, kako ste? Jeste li anksiozni i koliko? Šta vam stvara najviše anksioznosti i šta radite povodom toga? Ili ste pak preterano opušteni? Jeste li zadržali posao, ostali bez posla, našli novi? 

 Врло занимљива тема.

Тренутно сам у изолацији. :( Не знам одкуда ми тај осећај као да сам стигматизована. Ааааа коронашица, бежтее.Шуга, шугица.

Помало радим, седим, лежим, читам, па опет седим , лежим, читам, одмарам итд....Хвала Богу на лакшој клиничкој слици.Прошла сам само са витаминима. Имам издвојену канцеларију, тако да нисам у обавези да носим маску а искрено не знам ни како бих. Ужасан ми је рад и живот уопште под маскама. Ја не бих издржала. Заиста се дивим људима који раде под маскама.

Трудимо се да не мислимо, не причамо, односно да се изолујемо од приче и присутности короне. И поприлично нам успева.

Омела нас је у неким планираним путовањима...Па помените, ако се сетите... једну скроз на скроз, позитивну  форумашицу :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Рапсоди рече

коронашица

Stvarno? Kako si? Kako je Peđa? 

Bezveze :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mi se mnogo život promenio jer sam dobila bebu u aprilu, tako da kafenisanje u zatvorenom i odlazak na posao svakako nisu opcija. Brinem o dvogodisnjaku i sedmomesečnoj bebi, brišem guze i noseve, kupam, nunam, kuvam izvodim u šetnje i to je to, veze sa koronom nema moj specifičan ritam. Masku nosim u zatvorenom, ne prija mi, jedva čekam da izađem. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Stvarno? Kako si? Kako je Peđa? 

Bezveze :(

Најстварније :) Добро хвала Богу, лакша клиничка слика. Пијем само витамине. Пеђа добро. Хвала на питању.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Рапсоди рече

Тренутно сам у изолацији. :( Не знам одкуда ми тај осећај као да сам стигматизована. Ааааа коронашица, бежтее.Шуга, шугица.

Bezveze, želim brz oporavak, dobro da je lakša slika, zagrljaj :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Рапсоди рече

 Врло занимљива тема.

U zadnje vreme dosta razmišljam o ovome i malo mi je neverovatno da se velika većina ponaša kao da se ništa ne dešava (kao super sam, čitam 4 knjige istovremeno i pohađam 5 online kurseva i trčim svaki dan po 37 km i kao super mi – realno koga lažeš sebe ili mene, biće samog sebe:smeh1:)

Hvala Bogu nisam u izolaciji ali ko da jesam, kao neko ko ima dosta interesovanja, i želje da saznam i naučim nove stvari, i ko zna da kvalitetno provede sama sama i sa drugim ljudima, imam momente kad nije lako, I uvek se iznenadim kada ljudi koji nisu takvi po prirodi, zapravo ne pokazuju interes da se socijalizuju i druže. U fazonu sam kako možete tako, ja evo ne mogu, tj. mogu ali mi ipak nedostaju ljudi.

Nisam neko ko se brine zbog virusa, više me brinu posledice, nezaposlenost, recesija...u principu živim i ponašam se normalno, koliko je moguće obzirom na okolnosti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, J_a_n_a рече

U zadnje vreme dosta razmišljam o ovome i malo mi je neverovatno da se velika većina ponaša kao da se ništa ne dešava (kao super sam, čitam 4 knjige istovremeno i pohađam 5 online kurseva i trčim svaki dan po 37 km i kao super mi – realno koga lažeš sebe ili mene, biće samog sebe:smeh1:)

Hvala Bogu nisam u izolaciji ali ko da jesam, kao neko ko ima dosta interesovanja, i želje da saznam i naučim nove stvari, i ko zna da kvalitetno provede sama sama i sa drugim ljudima, imam momente kad nije lako, I uvek se iznenadim kada ljudi koji nisu takvi po prirodi, zapravo ne pokazuju interes da se socijalizuju i druže. U fazonu sam kako možete tako, ja evo ne mogu, tj. mogu ali mi ipak nedostaju ljudi.

Nisam neko ko se brine zbog virusa, više me brinu posledice, nezaposlenost, recesija...u principu živim i ponašam se normalno, koliko je moguće obzirom na okolnosti. 

Да је исто није...али све је то живот, идемо даље, генерално социјални живот јесте  упитан, неки људи заиста недостају, као и нека дешавања на социјалном плану, али шта да се ради . Неку снагу црпимо из себе из вере из наде.Нама је црквена заједница прилично јака и стабилна, тако да нам дружења не недостаје. На неком ширем друштвеном плану да, али опет шта да се ради. Баш ми се нешто и не пати и не носталгише. Кажем себи....од онога чега тренутно имаш обликуј што можеш лепши живот и то је то.

  • Волим 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 6 минута, Рапсоди рече

Нама је црквена заједница прилично јака и стабилна, тако да нам дружења не недостаје. Баш ми се нешто и не пати и не носталгише. Кажем себи....од онога чега тренутно имаш обликуј што можеш лепши живот и то је то.

Ovo je baš lepo pročitati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od onoga što smijem ovde reći:

Okrečio sam dve sobe svojeručno i maksimalno kolko umem i sredio ih

Pročitao par knjiga

Uveo nove  fizičke vežbe

Navezbao Betovenovu sonatu koju nisam pre svirao i obnovio koncert Prokofjeva no1

Uz to navezbao i nekoliko novih etida 

Izbacio pola krša iz šupe, treba još da se izbaci

Na poslu u sobi gde radim doneo jednu sliku finu (uradili mi ram u nekoj radnji) dva kaktusa i jedan cvet i pobacao sve stare grinjave note

 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...