Jump to content

Зоран Ђуровић: Евергетинос - Нема митарстава

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, Вукашин рече

Трезвеноумни оци уче да све потиче од помисли. 

Како ће демони да оптужују за греховне помисли, кад немају приступ човековим мислима?

Могу да сугеришу, али не могу да читају мисли.

Pa, mislim da je ovakav sistem,......nemaju pristup ali sugerisu i nagadjaju i nude razne pomisli, i onda je na coveku da li ce da ih prihvati ili odbije, ako ih prihvati i ako ih jos i realizuje, onda ce na osnovu toga demoni i da optuzuju i da traze ono sto su posejali kroz pomisli.

Citam nesto malo Dobrotoljublje i naso sam ovo od sv.Isihija Jerusalimskog :

"4. Човек који се роди слеп не види сунчеву светлост, док онај који не живи у трезвоумљу не види светлост изобилне благодати која нисходи свише. Он се неће ослободити од грешних и Богу мрских дела, речи и помисли. По свом исходу они неће слободно проћи поред кнезова тартара."

Znaci trezvoumlje i paznja upravo nam koriste kako bismo primetili predloge i kako se ne bi realizovali i kako onda demoni koji nam i predlazu predloge :!: ne bi nas onda optuzivali za to sto smo prihvatili i realizovali njihove predloge. Kao kazu svetitelji, njihovo je da predlazu i tu nema nase krivice, problem je ako prihvatimo i saglasimo se sa predlogom,....itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 827
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 часа, Вукашин рече

Трезвеноумни оци уче да све потиче од помисли. 

Како ће демони да оптужују за греховне помисли, кад немају приступ човековим мислима?

Могу да сугеришу, али не могу да читају мисли.

Uvijek sam se pitao na koji način ovo funkcioniše? 

Čovjek čovjeku može da šapće na uvce, da mu glasno govori, da mu pokazuje gestove rukama, da mu pokazuje pisani materijal, da mu pušta zvučni materijal. 

Šta mu dovraga znači "demonsko sugerisanje"? Neka stimulacija moždanih vijuga, kvanta spregnutost.....i????

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Justin Waters рече

Uvijek sam se pitao na koji način ovo funkcioniše? 

Čovjek čovjeku može da šapće na uvce, da mu glasno govori, da mu pokazuje gestove rukama, da mu pokazuje pisani materijal, da mu pušta zvučni materijal. 

Šta mu dovraga znači "demonsko sugerisanje"? Neka stimulacija moždanih vijuga, kvanta spregnutost.....i????

Цела трезвеноумна наука се темељи на бдењу и стражењу. 

Какко се рађа мисао је тајна, али све мисли нису наше. Те демонске оци називају предлогом. 

Ево мало Јефрема Филотејског:

Цитат

Трезвеноумно бдијмо над помислима. Почетак пада потиче од помисли. Дакле, снажно се боримо против тог почетка у помислима и не дозволимо им да ојачају услед нашег немара. Напротив, удаљимо маштања чим се појаве и гневно приграбимо мач духа, а то је реч Божија, односно „Господе Исусе Христе, помилуј ме.“ Призовимо најслађег Исуса и Он ће нам одмах доћи у помоћ, док ће се демони истог часа удаљити. Молитву, међутим, не смемо изговарати немарно, него тако што ћемо из дубине ватреним духом завапити: Учитељу, спаси ме, погибох(в. Лк. 8;24). На почетку, борба са помислима не захтева велики труд. Међутим, уколико им допустимо да ојачају, борба постаје тешка и често се догађа да будемо и рањени и поражени. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...