Jump to content

Зоран Ђуровић: Евергетинос - Нема митарстава

Оцени ову тему


Препоручена порука

Још једном: НЕМАМ НАМЕРУ ДО ДАЉЕГ ДА ПРИЧАМ С ТОБОМ ЈЕР СЕ КОНТИНУИРАНО  ПОНАШАШ НЕПРИМЕРЕНО ПРЕМА МЕНИ. 

Кад сам почео примјерено да се понашам па си ме вратио у комуникацију? Кад ти се учинило да имаш неке аргументе, па кад останеш празних руку узјогуниш се? Ниси одговорио ни на једно пистављено питање, па пошто си ти умишљени истиносац више нећеш моћи да вратиш у примјерену комуникацију без да објасниш бар како то ниси осудио Николаја за свечовјека и славу Кришни, ( а и друга питања за која си остао кратак) до тад ћу са тобом онако како ја мислим да ти приличи, као и са другим носиоцима истине,а не како се теби чини да се требам са тобом и другим носиоцима истине опходити. 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 827
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Пре сат времена, Hadzi Vladimir Petrovic рече

до тад ћу са тобом онако како ја мислим да ти приличи

Нећеш моћи. Једноставно нема комуникације, своје недолично понашање слаћеш себи. Истроветне ситуације су се понављале у прошлости, почев од оне теме-разговора са Ђуровићем, када сам се први пут појавио на Поукама после дуго времена, и где си исто сипао разне увреде и играо у колу са неколико Ђуровићевих трабаната. Па сам прешао преко тога. Па се то поновило још два или три пута. И сваки пут сам мислио да има смисла дати ти шансу. Сад је доста. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, grigorije22 рече

Dobro, mitarstva postoje idemo na drugu temu. Kakve su muke u paklu i da li se pakao nalazi u utrobi zemlje gde je usijana magma?

https://svetosavlje.org/dijalozi-povesti-o-vrlinama-i-cudesima-italskih-otaca/137/

КЊИГА IV
 
Глава ХLIV
ГДЕ ТРЕБА МИСЛИТИ ДА СЕ НАЛАЗИ АД
 
1. Григорије: Нећу се наћи устрашеним да ти поводом овога пружим недвојбен одговор. Неки, наиме, помишљају да се ад налази у некаквој области на земљи, док други пак држе да је испод ње. Мој дух, дакле, бива потакнут на овакво расуђивање: будући да га називамо преисподња, налази се, дакде, испод (=ниже од), те, сходно томе, где стоји земља у односу на небо, онде би имао да је смештен и ад у односу на земљу. Могуће је да управо отуда преко псалмопојца бива казано: Избавио си душу моју из пакла најдубљега,[1] што нам казује да се горњи ад налази на земљи, а онај доњи испод ње.
2. И Јованов је глас сагласан са овом тврдњом: реч је, наиме, о месту где вели да је угледао књигу запечаћену са седам печата, те будући да нико ни на небу, ни на земљи, ни под земљом не могаше да отвори књигу нити да загледа у њу, додаје још: Ија плаках много. Вели најзад да ће ову, ипак, отворити лав који је из племена Јудина.[2]
3. У овој, дакле, књизи, шта је друго оличено доли свештено Писмо, које једино Избавитељ наш могаше отворити? Овај заиста, очовечивши се, васкрснувши и вазневши се, разоткри свеколика таинства која у њему стајаху запечаћена. И не нађе се нико достојан да их отпечати, ни на небу – што ће рећи нико од ангела, ни на земљи – дакле нико од људи наставајућих у телу, нити пак неко од оних под земљом, односно од душа које су напустиле тело, будући да нам нико не могаше разоткрити тајне свештених словеса до ли сам Бог. Кад, дакле, вели да се ни под земљом не обрете нико достојан да отвори књигу, не налазим шта би се дало успротивити уверењу да се ад налази под земљом.

:POPOcorn1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

https://svetosavlje.org/dijalozi-povesti-o-vrlinama-i-cudesima-italskih-otaca/137/

КЊИГА IV
 
Глава ХLIV
ГДЕ ТРЕБА МИСЛИТИ ДА СЕ НАЛАЗИ АД
 
1. Григорије: Нећу се наћи устрашеним да ти поводом овога пружим недвојбен одговор. Неки, наиме, помишљају да се ад налази у некаквој области на земљи, док други пак држе да је испод ње. Мој дух, дакле, бива потакнут на овакво расуђивање: будући да га називамо преисподња, налази се, дакде, испод (=ниже од), те, сходно томе, где стоји земља у односу на небо, онде би имао да је смештен и ад у односу на земљу. Могуће је да управо отуда преко псалмопојца бива казано: Избавио си душу моју из пакла најдубљега,[1] што нам казује да се горњи ад налази на земљи, а онај доњи испод ње.
2. И Јованов је глас сагласан са овом тврдњом: реч је, наиме, о месту где вели да је угледао књигу запечаћену са седам печата, те будући да нико ни на небу, ни на земљи, ни под земљом не могаше да отвори књигу нити да загледа у њу, додаје још: Ија плаках много. Вели најзад да ће ову, ипак, отворити лав који је из племена Јудина.[2]
3. У овој, дакле, књизи, шта је друго оличено доли свештено Писмо, које једино Избавитељ наш могаше отворити? Овај заиста, очовечивши се, васкрснувши и вазневши се, разоткри свеколика таинства која у њему стајаху запечаћена. И не нађе се нико достојан да их отпечати, ни на небу – што ће рећи нико од ангела, ни на земљи – дакле нико од људи наставајућих у телу, нити пак неко од оних под земљом, односно од душа које су напустиле тело, будући да нам нико не могаше разоткрити тајне свештених словеса до ли сам Бог. Кад, дакле, вели да се ни под земљом не обрете нико достојан да отвори књигу, не налазим шта би се дало успротивити уверењу да се ад налази под земљом.

:POPOcorn1:

Dakle ako bi čeprkali mašinama ispod zemlje mogli bi da naiđemo na duše grešnika. A de su onda duše pravednika? Mlečni put ili sazvežđe Andromeda? 

Ovo više deluje kao teleogumen i razmišljanje svetog. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, grigorije22 рече

Dakle ako bi čeprkali mašinama ispod zemlje mogli bi da naiđemo na duše grešnika. A de su onda duše pravednika? Mlečni put ili sazvežđe Andromeda? 

Ovo više deluje kao teleogumen i razmišljanje svetog. 

To je duhovna kategorija, ili kao neka cetvrta dimenzija.

Pa, jel pali andjeli naseljuju ovo podnebesje iako ih ne vidimo, ali recimo eto sv.Antonije Veliki i mnogi drugi svetitelji su imali vidjenja tih demona u podnebesju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Слободно, што би рекао Рођа, ти мене називај дрским, али се држи теме, дакле тврдиш да тијело по палој природи није способно за благодат? Како је природа пала? Па тако што је лишена благодати за коју је способна, чим се је блогодаћује она се уздиже. А душа није пала, па је због непалости способна за благдоат? Палост и непалост те не може извићи из ситуације у који си запао је палост је стање, дакле само још један доказ да је тијело способно за благодат, али и да остане за без ње. Нигдје нисам рекао да су тијело или душа преплаћени за благодат,него да могу бити облагадаћени, наглашавам сво тијело почев од полних органа и сва душа почев од полних нагона.

Jesi drzak, u pocetku kada si dosao na forum u nekim temama jesi bio drzak (prema meni), kasnije, u poslednje vreme imali smo supet comunication', i sada opet nastavljas po starom u ovoj prici oko duse i tela.

Uzmes i interpretiras neke moje poruke na totalno pogresan nacin, bukvalno je kao da ja kazem danas je dan, ti kazes noc, i onda jos izvlacis jos besmisleniji zakljucak da sam u nekoj jeresi i slicno. :0426_feel:

Sad, ako smo uveli palost prirode - jer kazes da je palost prirode lisenost blagodati - kako onda odmah u sledecoj recenici mozes da kazes da me palost prirode (koju sam pomenuo odmah na pocetku ove price) ne moze izvuci da je palost kao neko stanje.

Ako i sam pominjes da je palost prirode ekvivalentno lisenosti blagodati. 

I, zato i ne mozemo da udjemo u crkvu bez krstenja putem kojeg nam se daje da mozemo da prevazidjemo tu nasu trenutnu palu prirodu.

Znaci, evo sam si napisao..... "дакле само још један доказ да је тијело способно за благодат, али и да остане за без ње"..... sto znaci, kada imamo palu prirodu, nemamo blagodat, dok kada se borimo i prevazilazimo i preobrazujemo tu nasu palu prirodu, onda i imamo blagodat.

I, to samo primenimo na pricu o polnim organima, u paloj prirodi nema blagodati, dok u preobrazenoj prirodi i polni organi ucestvuju u osvecenju.

Ja ne znam da li razumes, da si u ovoj poruci po kontekstu rekao ono sto sam i ja pisao u svojim porukama,...... pa, i ne moze da bude drugacije :D.... i kad malo razmislim, uopste mi nije jasno gde ti vidis neki spor izmedju tebe i mene.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Кад сам почео примјерено да се понашам па си ме вратио у комуникацију? Кад ти се учинило да имаш неке аргументе, па кад останеш празних руку узјогуниш се? Ниси одговорио ни на једно пистављено питање, па пошто си ти умишљени истиносац више нећеш моћи да вратиш у примјерену комуникацију без да објасниш бар како то ниси осудио Николаја за свечовјека и славу Кришни, ( а и друга питања за која си остао кратак) до тад ћу са тобом онако како ја мислим да ти приличи, као и са другим носиоцима истине,а не како се теби чини да се требам са тобом и другим носиоцима истине опходити. 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

 

 

пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

Нећеш моћи. Једноставно нема комуникације, своје недолично понашање слаћеш себи. Истроветне ситуације су се понављале у прошлости, почев од оне теме-разговора са Ђуровићем, када сам се први пут појавио на Поукама после дуго времена, и где си исто сипао разне увреде и играо у колу са неколико Ђуровићевих трабаната. Па сам прешао преко тога. Па се то поновило још два или три пута. И сваки пут сам мислио да има смисла дати ти шансу. Сад је доста. 

За Рођка је добра она молитва ( или клетва): Дабог да био са Хаџијом и Аавом у рају?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ти просто не правиш разлику између душе и духа, када Оци говоре о одуховљењу душе је исто као да говоре одуховњу тијела, то је погођеност човјека благодаћу - спољњим елементом,божијом силом, благодаћу то стање Оци зову дух. 

Нису страсти страсти тијела него страсти душе, када душа своје силе нпр либидо, веже за свијет нпр жену, али без благодатног опосредовања -љубави ,без бога... итд, оци говоре о кидању неблагодатног повезивања - свјетске таштине и о повезивању са Богом, односноса другим бићима преко Бога, у том смислу и ерос постаје божанствени ерос, каоштои све друго,осјећања ум може да постане божанствено, благодаћу стањем духа, нестворено обожује, а не створено,а душа је створена или и то негираш?

Али као што се душевне силе одвајају од свијета тако се и тјелесне силе одвајају од свијета и посвећују Богу на многе начине.

Можеш ти као Роћко кад немаш куд да се љутиш и да удараш по мојој маленкости, али ја не видим излаз из твојих тврдњи, ако ти је излаз да нисам ја ок, ок.

Bolje je reci, strasti i duse i tela, nije valjda stast duse polni nagon, kao i strast tela osecaj mrznje.

I, te sve strasti se medjusobno preplicu i povezane su kako pisu svetitelji u jedan lanac strasti i borba ide i protiv svih strasti i duse i tela.

Ali je borba u dusi i u umu i osecanjima i zato se i zove duhovna borba, iako se borimo i protiv telesnih strasti.

(nemoj da dajes preterano sebi na znacaju..... :D)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 7.10.2020. at 10:41, Toma рече

у. И по смрти јуре за душом док не прође ваздушна пространства у којима лебде и имају своје јазбине. „О како је то неутешно и страшно!“ За верујуће, међутим, ту нема ничег страшног. Јер, над оним ко је богобојажљив они немају никакве силе, већ само галаме унаоколо. Трезвоумни молитвеник пушта стреле на њих, и они се држе далеко од њега, не смејући да му приступе. Јер, они се боје истинског пораза. Они у понечему успевају само због наших пропуста.

I to mu je Bog otkrio?

Ili može da se daje predstava samo zato što ima srećan kraj?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

@Bokisd Није тешко, кажеш: погрјешио сам тијело је способно за благодат душа је створена и то је то. Или идеш Роћковим путем.

Можеш да додаш и да душа није посредник, да она не освећује, да је дух стање благодатно а не неки орган или дио човјека....

Да се читаво тијело освећује. 

Nista ne fali Rodji.

Ako pogledas pisanja svetitelja o duhovnoj borbi, oni pisu prvenstveno o osvecenju duse, jer se na tom planu i vodi duhovna borba. Dok konacno i potpuno osvecenje tela ostavljaju za kraj vremena i vaskrsenje tih nasih smrtnih tela u preobrazena i duhovna tela.

Iako, sigurno se i sada osvecuje i dusa i telo, svako prema svojoj odgovarajucoj prirodi i duhovnom poredku stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Родољуб Лазић рече

Доказивање теби, Ђуровићу и још некима је есенцијално губљење времена. 

Ti ćeš teologiju da dokazuješ profesoru? 

Piši optužnice i duši slobodno.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Bokisd рече

Telo esencija (Esencija - glavna stvar.).... ipak zar nije ovo esencija coveka..... А створи Господ Бог човека од праха земаљског, и дуну му у нос дух животни; и поста човек душа жива..... tek sa duhom zivotnim covek zivi i kada taj duh zivotni napusti coveka, imamo smrt i propadanje tela.

I, to je dusa, i kako pisu svetitelji, telo je kocija i konji, dusa i razum su kocijasi koji upravaljaju kocijom i konjima....itd....

I bre Hadjija, znas i sam koji je organ za blagodat, pise u Pismu, unutra u vama je carstvo Bozije, i to ti je opet dusa,.... tako da obrni okreni od duse ne meres pobeci.... :D

Duša je stvorena i nije nikakvo carstvo božje, već je Carstvo sam Sin Božji Telom svojim koji nije u nama samo u duši već prožima čitavo naše biće, te će vaskrsli obloženi čovek po blagodati biti isto što i Isus Hristos po prirodi.

Duševno telo je telo koje se ima dušu i ono umire,jer je stvoreno, tebi ni apostol Pavle nije dovoljan da zaustavio jeresi koje izgovaraš.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Nista ne fali Rodji.

Ako pogledas pisanja svetitelja o duhovnoj borbi, oni pisu prvenstveno o osvecenju duse, jer se na tom planu i vodi duhovna borba. Dok konacno i potpuno osvecenje tela ostavljaju za kraj vremena i vaskrsenje tih nasih smrtnih tela u preobrazena i duhovna tela.

Iako, sigurno se i sada osvecuje i dusa i telo, svako prema svojoj odgovarajucoj prirodi i duhovnom poredku stvari.

Gde će tvoja duša ako ovo potraje neku milijardu godina do kraja vremena i sveopšteg suda?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Duša je stvorena i nije nikakvo carstvo božje, već je Carstvo sam Sin Božji Telom svojim koji nije u nama samo u duši već prožima čitavo naše biće, te će vaskrsli obloženi čovek po blagodati biti isto što i Isus Hristos po prirodi.

Duševno telo je telo koje se ima dušu i ono umire,jer je stvoreno, tebi ni apostol Pavle nije dovoljan da zaustavio jeresi koje izgovaraš.

Pa, ko je rekao da je dusa carstvo bozje, nemoj sad i ti da pricas napamet i bez osnova.

I daj malo koncetracije, kakvo to dusevno telo pominjes, i jos u dusi, i jos i umire ne_shvata ..... to isto kao da si rekao da andjeli imaju neko telo iako su bestelesni i cisti duhovi.

Ti i ap.Pavle,.... kao best friends.....  :stadaradim:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...