Jump to content

Jermenija proglasila ratno stanje

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nikako nikako i nikad. Srbi su sa područja tzv Krajine sami izbjegli po detaljno utvrdjenom planu. Naravno nama je to odgovaralo praktično dans problem Srba u Hrvatskoj ne postoji i samo lud Hrvat može reći da je to protivno interesima Republike Hrvatske. Sa druge strane Hrvati su etnički izbrisani sa tih područja.

Uništeno je 400 katoličkih crkvi, čak i dva nacionalna Marijanska svetišta u Slavoniji !

Hrvati nisu ni jednu PC crkvu na području tzv Krajine, samo u Vinkovcima i Karlovcu ako se ne varam.

Srbi su se pobunili i izgubili i morali napustit Hrvatsku, jasno kao dan. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 604
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 31 минута, Dragi рече

Ovaj je sigurno Hrvat provokator. Da ne onaj ustaša Ivan ili kako se zvaše..?

Стави усташу на блок кад га већ администрација неће да га блокира а заслужио је трајан блок. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vikiliks Tenk popij nesto za zivce, sjedi odmori malo.  tzv "Ustaša" odgovara i vašem stilu i sad muka. Ignorirajte pa će i "Ustaša" bit miran. On nitkog ne vrijedja , niti jedna jedina osobna uvrijeda do sada niti jedno vrijedjanje srpskog naroda do sada jednom jedinom riječju. Pravi nacionalisti nikad ne bi takvo što ni radili to je ispod svakog nivoa poštivam sve narode pa i hrvatskom narodu one neprijateljske narode i drzave.

Medju ostalim ja sa  povlacim do daljnjeg. Nisam ni zainteresiran puno za ovaj forum. Pratim samo forum.hr tamo ima puno Srba i niti jedan nije izopcen zabranjen i sl. 

To pokazuje veličinu , uzvišenu kulturu i smirenost hrvatskog puka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, SrbinKatolik рече

Vikiliks Tenk popij nesto za zivce, sjedi odmori malo.  tzv "Ustaša" odgovara i vašem stilu i sad muka. Ignorirajte pa će i "Ustaša" bit miran. On nitkog ne vrijedja , niti jedna jedina osobna uvrijeda do sada niti jedno vrijedjanje srpskog naroda do sada jednom jedinom riječju. Pravi nacionalisti nikad ne bi takvo što ni radili to je ispod svakog nivoa poštivam sve narode pa i hrvatskom narodu one neprijateljske narode i drzave.

Medju ostalim ja sa  povlacim do daljnjeg. Nisam ni zainteresiran puno za ovaj forum. Pratim samo forum.hr tamo ima puno Srba i niti jedan nije izopcen zabranjen i sl. 

To pokazuje veličinu , uzvišenu kulturu i smirenost hrvatskog puka.

Да ипак не буде да си се сам повукао, имаш бан од два месеца...

 

Админ тим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Јерменија је у Крабаху поражена, а Русија је доживела дебакл. 

 
Мислим да је ово, само за себе, довољан коментар исхода тренутно примиреног, али нажалост још незавршеног рата Јермена и Азербејџана. 
Апологете недопустиве руске пасивности, која је само одраз дубље слабости Кремља и тамошње окоштале олигархије, изнеће низ, ван контекста поприлично тачних, критика Јерменије и њеног руководства. Тачно је да су Јермени пустили да Азербејџан утростручи војну надмоћ у односу на време првог рата, тачно је да је Јереван недавно прошао кроз плишани облик прозападне обојене револуције, тачно је да су их Азери не само надјачали, него и надмудрили и надиграли. Међутим, ништа од наведеног није ама баш никакво оправдање за овакво понашање једне државе која се представља као велика сила. 
 
Јерменија је, ако изоставимо Белорусију, у највишем облику формалне политичко-економске и војне интеграције с Русијом који постоји. Ако је она прошла тако, шта могу да очекују друге државе чији је поглед у тренуцима кризе упрт у Русију, укључујући, на концу, и Србију. Формалистички аргумент о неинтегрисаности Арцаха у Јерменију и, последично, руски безбедносни блок бледи пред упоредним искуством из Абхазије и Јужне Осетије за које (ни)су важила иста правила. 
 
На крају, све друго на страну, Русија није дужна Јерменији, него самој себи, и сопственом статусу велике силе. Ако занемраимо ограничену сиријску експедицију упитног исхода и значаја, Русија тај дуг није отплатила још од 2008. године. А пре тога још од пада комунизма. Русија допушта да јој се дешавају ствари које не само да су незамисливе за до сада увек победничке Англосаксонце, већ и за (у рату) увек поражене Немце (Хрватима се није десила никаква "Олуја" ни у време немачког тријумфа, а ни у време немачког пораза). 
 
Путинизам, не као идеологија (јер у том смислу ни не постоји), већ као историјска епоха свој врхунац је доживео 2008. Од тада до почетка украјинске кризе, он је у стагнацији, док је од 2014. па надаље мање-више у слободном паду. Руска моћ и утицај су на свим фронтовима у дефанзиви. Запад круни Белорусију и, ако је судити по досадашњим резултатима, само је питање времена када ће та држава постати једна мања Украјина. Русија је поражена и у Јерменији, прво политички, обојеном револуцијом, а сада и војно. Русија се повлачи и у Казахстану, још једном формланом савезнику и економском партнеру који "националну ренесансу" гради на што јаснијем отклону од свог великог суседа (тиха експанзија у етнички руски јужни Сибир, прелазак са ћирилице на латиницу).
 
У овом суморном конктексту на крају морамо да се запитамо "где смо ту ми", и шта бисмо ми могли да очекујемо од наше источне браће ако буде стани-пани. Нажалост, ништа. Мислим да је то одавно јасно оним циницима који немају проблем да то виде, а како време тече постаће све јасније и јасније и обичним људима ведријег духа и доживљаја света.
 
Ипак, покушаћу да ову кратку рефлексију (далеко је ово од озбиљне анализе), завршим у светлијем тону. Успех Азербејџана је добра показна вежба једног од могућих расплета косовског чвора. Јермени су у овом сукобу на својој страни, барем формално, имали доминантну велику силу на постсовјетском простору, као и подршку мање-више целог запада (САД, где је јерменски лоби други по снази, Француске, Велике Британије), али и свих регионалних сила (Саудијска Арабија, Иран), осим Азерима историјски и етнички блиске Турске. То им није ништа помогло. Азербејџан их је опет, голом силом, без икакве дипломатске виртуозности, потукао до ногу. Све то било је пропраћено само хорским одзивом неделатних осуда највећег дела света. Тресла се гора, родио се азерски Нагорно Карабах. 
Није незамисливо да се, за коју деценију, на исти начин Србима врати Косово. Односно, не да се врати, јер се ништа на овом свету не дешава само од себе. Да га вратимо."
 
Autor: Novak Drašković
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gadan je taj svrab kad Rusi "gube", iskidase se ljudi od sekiracije za njima... 0703_read

...

Ali na stranu s tim - @Tumaralo., sto bre citas ovakve bolide?

пре 6 минута, Tumaralo. рече

Ако занемраимо ограничену сиријску експедицију упитног исхода и значаја

Kapiram ja da je gadno da se podnese cinjenica da istok naglo raste, a zapad ide u decay, ali ipak...
Proberi malo, nemoj da se kompromitujes bas ovoliko.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Tumaralo. рече

Autor: Novak Drašković

Dosad samo slušam kako Rusija nije pomogla Jermeniji, ali niko od ovih prepametnih analitičara nije objasnio kako je trebala Rusija postupiti da bi bilo sve ispravno. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rusija je bas sad narocito pomogla Jermeniji time sto je otvorila oci narodu i omogucila mu da ustane u smenu sorosevih patuljaka. A bas to je ono sto narocito srvbi drugosrbijance, evrloslinavce, te ostale endemske vrste na Balkanu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za sad neproverena vest....

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Поуке.орг инфо рече

Да ипак не буде да си се сам повукао, имаш бан од два месеца...

 

Админ тим.

Зашто и даље дозвољавате да пише под ником "СрбинКатолик"?

Ово је озбиљан форум, доста чланова пише под именом и презименом, а ми што пишемо под псеудонимом, гледамо да пишемо одговорно и уважавамо место на ком се налазимо. Овај човек се пуна два месеца иживљава на форуму и на његово деловање је упозоравано. Како је могуће да ниједном није стављен на модерацију, да бар неко прегледа о одобри његове поруке пре него што освану на форуму?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

Rusija je bas sad narocito pomogla Jermeniji time sto je otvorila oci narodu i omogucila mu da ustane u smenu sorosevih patuljaka. A bas to je ono sto narocito srvbi drugosrbijance, evrloslinavce, te ostale endemske vrste na Balkanu.

Није леп коментар. Јермени су претрпели огромне жртве, и војне и цивилне. Врши се масовно исељавање, трагедија једног народа. И сад као Руси им помогли тако што су допустили ово, а налазе се у војном савезу :( . И Руси имају војну базу у Јерменији :( .

Ја да сам Јерменин, и те како би био киван на Русију, и желео да дам ту базу НАТО, и уђем у савез који ће ме штити кад ме неко нападне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ђорђе Р рече

Није леп коментар. Јермени су претрпели огромне жртве, и војне и цивилне. Врши се масовно исељавање, трагедија једног народа. И сад као Руси им помогли тако што су допустили ово, а налазе се у војном савезу :( . И Руси имају војну базу у Јерменији :( .

Ја да сам Јерменин, и те како би био киван на Русију, и желео да дам ту базу НАТО, и уђем у савез који ће ме штити кад ме неко нападне.

Pazi ovo:

1) ODKB vazi kad je Jermenija napadnuta. A nije. Zato direktna intervencija Rusa nije bila moguca. NK je na teritoriji Azerbejdzana, a ne Jermenije.
2) Jermeni u NK su prakticno pusteni niz vodu od strane Jermenije. Rusi su Pasinjanu predlagali od prvog dana rata resenja mnogo bolja nego ovo sad, jermenski politicari su odbili svaku takvu ponudu.
3) Narod u NK nije mog`o sam da se brani, tamo ima svega 150.000 stanovnika.

I sta tu nije jasno? Politicka struktura u Jermeniji je iz roza revolucije od pre neku godinu. Odbijali su resenja koja su im nudili Rusi, ocekivali su - sto je obicna fantazija - da se zapad direktno umesa. Naravno da do toga nije doslo. Sad, u poslednjem trenutku, nemajuci vise kud, prihvatili su posredovanje Rusa, ali sa nepovoljnijom pozicijom, za koju su sami krivi.

Zato sad bukte protesti u Jermeniji - narod je ukapirao sta je bilo i traze smenu kompletne politicke garniture. Oni nisu kilavi kao mi, trebao im je jedan dan da se organizuju i upadnu u skupstinu. To jos nije gotovo, ali vise nema nazad.

Drugim recima, Jermeni su preko svoje politicke garniture vec ranije izabrali natu, mnogo pre, a ovo sad je samo zla posledica toga. Sad kusaju corbu koju su zakuvali sami.

Nisi citao temu, sve je ovo vec unapred pisano, a evo ti kratak sumarum: ne moze Jermenija u natu, gde je i Turska, a da istovremeno zadrzi NK; zapad nece da im cuva NK, kao sto mozes da vidis. O tome su trebali da misle mnogo ranije.

Sad su ih Rusi povadili bar u poslednjem koraku i sacuvali jezgro NK, gde je inace ziveo najveci deo tamosnjeg stanovnistva, a mogli su i bez toga da ostanu. Dakle, Rusija itekako jeste pomogla Jermenima. Moglo je da bude dosta bolje, ali kad imas politicare iz zapadnjacke fioke, prosto si uvek na gubitku.

Mi to znamo odavno, Gruzija je ucila posle nas, Ukrajina jos kasnije, a Jermeni uce tek sad.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jermenija je bila u američkoj "koaliciji voljnih" u Iraku, zar ne..

https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-National_Force_–_Iraq

Eto kako im se Amerika odužila. Nije da sam protiv Amerike, naprotiv. Ali ova danas nije ona dobra, stara Amerika (koja je bila i nama saveznik). 

  • Свиђа ми се 1

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ђорђе Р рече

Ја да сам Јерменин, и те како би био киван на Русију, и желео да дам ту базу НАТО, и уђем у савез који ће ме штити кад ме неко нападне.

Kako mali perica. To tako može ako su geopolitički odnosi igranje igrice. Baš vidim ovih dana dosta ljudi koji na ovu temu zamišljaju da je vođenje politike najobičnije igranje konzole. 

Jermeni su držali NK čvrstim stiskom, i još ga dijelom drže ali ovaj put mnogo oslabljenim. Jermenija nikako nije mogla postati članica NATO jer za to bi morala da popusti pod zahtjevom arhineprijatelja Turske, i povuče se iz NK, kao minimalan uslov za ulazak u NATO. To u Jermeniji nikad ne bi prihivatili, radije bi svi od jednom pomrli nego učinili nekakav ustupak Turskoj. Toliko o NATO-u. 

Rusko pomaganje ... Ljudi, gdje i kad je zapad pomogao nekome, s kim ima kolebljive odnose, na način od koga prepametni ljudi ovih dana podrugljivo spuštaju Rusiji? NK je teritorija Azerbejdzana po međunarodno pravu, koga ni sama Jermenija nije priznala. Bilo kakvo angažovanje Rusije u NK na diretkan način, ili kako prepametni ljudi misle da je trebalo da se desi, samo bi navuklo gnijev međunarodne javnosti, dalo povoda zapadu da udara nove sankcije i ozbiljno narušilo odnose sa Turskom. U ovom sukobu čak nije bilo nikakvog indirektnog povoda da se Rusija umješa kako bi odbranila čast velike sile, i da spriječi dalji razvoj prilika koje bi na njenim granicama dovelo još jendu državu u NATO, ugrozilo sigurnost i još da je bilo ugroženo rusko stanovništvo što je bio slučaj sa Gruzijom 2008. Azebejdzan nema namjeru da ulazi u NATO pa da Rusija igra neku igru protiv njih. Gruzija je bila zatvorila koridor prem Jermeniji, što je u mnogome otežalo snabdjevanje resursima Jermenije jer se ono moralo odvijati preko Irana. I pored toga što su poslednjih godina antiruski povici u Jermeniji bili sve glasniji, što je Pašnjina zazizavo "dmeokratizaciju" i otvaranje prema zapadu, što su ruske televizije bile zatvranje, ruski izbacivan iz škola, traženo da se ugase ruske vojne baze...Rusija do određene mjere pomagal Jermeniu prekoa Irana u ovom sukobu. Toliko o pomaganju. 

Jermeni su platili visoko cijenu koketirajući sa zapadom. Jermeni ovih dana zapravo su najmanje kivni na Rusiju, koliko se osjećaju da su izdani od strane hrišćanskog svijeta. Ovo je moram reći vrlo naivno, i razmišljanje na nivou uvređenje babe. Njihova elita je zapravo razočarana na zapad jer smatraju da zapad nije adekvatno reagovao. Imali su uvjerenje svoje dijsapore da će oni uticati na moće krugove na zapadu ako dođe do napada Azerbejdzana, ali se to pokazao kao jalovo obeaćanje. A ono gdje su platili najveću cijenu je da su totalno bili zaostali u vremenu što se tiče modernizacije vojske i strateškog planiranja, i predviđanja da bi do ovakvog napada moglo doći. Za ovih 26 godina su kupovali nekakve avione od Rusije koji su više bili za prestiž nego pomagalo u ovakvom ratu, a dronove kojim su ih Azeri rasturili nisu imali ni na listi. Na frontu su se izgleda raspoređivali tako što su se sami crtali kao idealna meta za takve dronove. Vojni establišment im je prespavao Siriju, iz koje su mnogli mnogo da nauče. 

Da podvučemo crtu. Nakon što je potpisan sporazum o prekidu rata, isplivao je u javnost da su borci koji su ginuli na prvoj linij mladići i vojska samog NK. Jermenski rezervisti se nikad nisu primakeli aktivnom bojištu i uvijek su bili u pozadini..zbog čega, to samo oni znjau. Jermeni su uglavnom bijesni jer smatraju da su imali dovoljno dobrovoljaca koji nisu adekvatno raspoređeni. Može da se kaže da se jermenska vojska pokazala l taktički užasnom. A opet oni glavni oficiri, generali i pukovnici su vrlo vjerovatno bili sputano svo ovo vrijeme korumpiranim političarima. Za 26 godina su se mogli sasvim dobro pripremiti strateški, vojno, ali ako imaš političku elitu kao u Jermeniji koja je korumpirana i koja ne vodi zemlju u dobrom smjeru što na kraju kulminira obojenom revolucijom, i uzdanje u zapad, onda ti neupitno slijedi propast. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све су то изговори.

Ситуација подсећа на Олују. Да је у Србији тада постојала руска војна база, и да смо имали војни савез са Русијом, наравно да би очекивали да се не догоди етничко чишћење. Ал изгледа да би се по вама исто десило, а да би и даље подржавали Руског "савезника".. :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...