Jump to content

Jermenija proglasila ratno stanje

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 604
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 5 минута, Dragi рече

Da vidimo šta će da bude tek kad ono svetlo plavo (ili sivo kada se poveća slika) trebaju da predadnu Azerbejdžanu do 1. decembra.

QarabaghWarMap(2020).svg

To je jezero, ostaje u okviru suženog NK. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

To je jezero, ostaje u okviru suženog NK. 

Ne, ovo sivo:
 

PRNT.SC

Captured with Lightshot

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dolazak Rusa u Stepanakert.

...

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na unistenom jermenskom autu nacrtan kukasti krst i na azerbejdzanskom napisano ime grada u kome su Azerbejdzanci 1988. godine, neposredno pred prvi rat u ovom kraju, ubili nekoliko desetina jermenskih civila. Zato jer su Jermeni.

Pametnome dosta.

...

190353_57334952_6CDKki0E1UY.jpg

Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja razumem Jermene, ali šta vredi..? Najmanje 3/4 takozvane Republike Arcah treba da padne Azerbejdžanu a i ostatak nije siguran. A američki prijatelji ćute (ha, i mi Srbi bili smo jedino svetlo na Balkanu, reče onomad Warren Christopher u 1989, a samo dve godine kasnije postali smo primitivni, varvarski virus koji treba isterati iz Evrope). Rimljani su lepo govorili: Si vis pacem para bellum; ko želi mir, sprema se za borbu. Ili zašto Jevreji odbijaju onu formulu "dajem zemlju za mir". Neprijatelj ne odustaje nikad, i onda kada mu se dadne; te kad ima priliku, udariće, i udariće ponovo. Ovo onima koji vele da npr. Kosovo prepustimo Albancima - ma boli me uvo za Kosovo, ali ako im ostavimo Kosovo, sutra će da govore da im prepustimo Nashi (već znaju da i Niš jeste "autohtona Albanija"), a prekosutra pada onda i Beograd. To je uvek tako. Mali psi napadaju uvek onog koji leži na podu, nikad veliku životinju, a velike životinje se čuvaju da krenu jedna na drugu jerbo bi rane i usred pobede bile velike. Ovo je cena za carstvo zemaljsko. Ako ne želimo tu odgovornost, ne smemo da imamo državu. No i kosovoski zavet nije odbijanje države, jer zašto bi Lazar onda krenuo u boj iako bi izabrao carstvo nebesko..? Carstvo nebesko znači da je vera, pravda, da je čovek iznad države, ali ne da nemamo državu. Naprotiv, kosovski zavet nam sve vreme turskog ropstva čuva državu. 

 

 

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Armenci napuštaju domove, pale kuće i dobra da ne padnu u ruke Azera, posljednje molitve u crkvama diljem onog dijela Gorskog Karabaha koji će bit napušten znači kaos za Armeniju apsolutna kapitulacija iako imaju Rusiju iza sebe. Pobjeda Turske politike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa Rus je Nagorno-Karabah i dao Azerbejdžanu onomad 1921/23. Ali je uredio autonomiju za Jermene. Sa raspadom SSSR je onda došlo do konflikta između Jermenije i Azerbejdžana oko Nagorno-Karabaha.

U poslednje vreme Jermenija je počela da se okreće Americi jer tamo je bogata jermenska dijaspora - gde im je Amerika sada? Tek sada su se setili ponovo Rusije i Rus mora da spasi šta se spasit može.

To Srbiji treba da bude opomena da drži do Rusije, kao što Jevreji drže do Amerike. Muslimani se već nadaju da će Biden da ukine Srpsku a Albanci da će Beograd da prizna albansko Kosovo.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srbija je na neki način već priznala Kosovo pod Vučićem uvodjenjem carina i granicnih prijelaza na Jarinju. Biden neće traziti puno priznanje ali SAD ce sad puno zesce pritiskat Srbiju, oslabljena, okruzena neprijateljima na kraju ce popustit.

Iz hrvatske perspektive teško je objasnit srbijanski mentalitet da kad si sve izgubio tvrdis da si dobio to u nas nije moguće.

Mi priznajemo svoj poraz sa Hrvatima u BiH velika je to sramota i za Hrvatsku ali na neki način morali su bit žrtvovani da bi bila obnovljena Hrvatska. To je velika zal i gubitak Hrvata u BiH etničko čišćenje hrvatskih krajeva i na kraju genocid. Ali tako je kako je.

Albanci na cijelom prostiru Balkana prezivljavaju svenacionalnu renesansu i slijedi nacionalno ujedinjenje albanskih teritorija, nakon Kosova prvo federalizacija a zatim podjela MK i na kraju jug Srbije pod povoljnim okolnostima za Albance na jugu Srbije. 

Ali najveci usjeh Albanaca kao malog naroda je sto su sljedili put Hrvata, nasli velike i mocne saveznike i svaki mali narod koji ih ima ima ne samo djelomice vec u potpunosti isunjene nacionale ciljeve kada se u miru moze okrenit sebi.

Srbiju karakteriziraju ne samo kontinuirani gubici etničkog teritorija, odljev mozgova (medju 10 u svijetu) vec i svenacionalna depresija u narodu ao rezultat neprestanih gubitaka i drustveno političkih pvreviranja i unutar srbijanskih podjela.

Srbija zivi zapravo kao jedina "nerjesena" nestabilna drzava svoj nemir i to sad se vidi trajno bez ikakve perspektive jer i mali pomaci naprijed, vracaju je zbog politike koju vodi unazad.

Treba vam makar jedna nacionalna pobjeda da bi se narod vratio i uzdigao ali ni jedne na vidiku. Svaki narod  mora imam makar jedan rjesen nacionali cilj.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ili kako se postaje Hrvat. Ali Hrvati nisu mnogo cenjeni u Evropi. Italijani npr. ih uopšte ne podnose. A ovde u Švabiji na istom su glasu kao i mi Srbi. Hrvati da su gospoda je samo scena za neobrazovane i nesigurne Srbe. To je hrolivud. 

Zna za genocid Srba ali ne zna za holokaust nad Srbima, ono kad osam hiljadu muslimanskih vojnika vrede više od dva miliona srpskih civila.... Ili zar nemam ja pravo da odlučim kojoj će državi da pripada Carića Brdo koje se zove po meni i mojoj familiji? Moje ime nosi a ne sme da bude moje.

Ali ne brini ti za nas Srbe. Kao što sam odgovorio jednom Albancu: Petsto godina smo trčali na turski zid sve dok ga nismo srušili; ako mora, trčaćemo isto tako i na američki zid. Oterali smo Osmana, oteraćemo i Emerika. I ako učimo iz istorije, onda bi Emerik trebao da gleda da se pomiri sa nama Srbima, jer mi nekako pokrećemo i dodajemo dinamici koja ruši carstva. Albanac je to razumeo pa gledao sve da ublaži i da nikome ne treba sran*e. I ne treba. Ipak, neprijatelj je, sve dok polaže pravo na moju domovinu i kulturu.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justin Waters

Znaju ljudi s kim imaju posla, crno na belo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto lažeš kada je 170.000 do 196.000 Hrvata proterano ili su izbegli iz ratnog područja?

Izvor - a HRW sigurno nije prosrpski nastrojen!

https://www.hrw.org/reports/1995/Croatia.htm

Dok je 300.000 Srba (od njih 35-45.000 vojnika) proterano iz Krajine ili je izbeglo samo nakon operacije Oluje. Opet izvor: HRW!

https://www.hrw.org/de/news/2004/05/13/kroatien-kein-fortschritt-bei-ruckkehr-von-fluchtlingen

I onda još imamo srpske izbeglice pre oluje, tako oko 250.000. Ustvari, 400.000 je srpskih izbeglica, ne hrvatskih! 

Ovaj je sigurno Hrvat provokator. Da ne onaj ustaša Ivan ili kako se zvaše..?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...