Jump to content

Jermenija proglasila ratno stanje

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 минута, Rabbi рече

Nigdje nisam spomenio Oslobodilacku Vojsku Kosova, već narod. ??

Baš su čekali i spremali se za ovo. Podsjećaju me malo na Kosovare iz okruženja. Vrlo pametan i strpljiv narod.

Не постоји реч Косовари на српском. Не знам на кога мислиш.

Али да предпоставим да мислиш на Албанце, они који су дуго чекали и спремали се су терористи овк и њихове претече из другог и првог рата. Није се спремала и чекала баба Љатифа.

Али свакако из констекста се види да симпатишеш отимање Косова и Метохије од Србије и доказујеш да си најобичнији провокатор.

Како гледаш на тврдње да се Исис дрекавци боре на страни Азербејџана?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 604
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Rabbi рече

Nova uništavanja "maketa". 

Ja sam oduševljen Azerima i njihovom državom. Od devedesetih su se uspjeli stabilizovati, izgraditi, oformiti vojsku i kupiti kvalitetno nauruzanje. 

I jedan veliki plus sto se jako dobro bore protiv armenske propagande i njihovog lobiranja po svijetu. 

Baš su čekali i spremali se za ovo. Podsjećaju me malo na Kosovare iz okruženja. Vrlo pametan i strpljiv narod. 

 

Azerbajdžan je diktatura. Nisu demokratija. Nikad nisu ni bili demokratija. Ovo mi nije baš indikator za pametnost. Ili ako su pametni, šta su stvorili?

Ali imaju naftu. I već znamo razloga njihovog uspeha: Nafta! Bez nafte bili bi jednaki stočari i nomadi kao nedavno u Ujedinjenim Arapskim Emiratima koji su sve do 1960-ih ako ne i 1970-ih bili srednjevekovno arapsko selo ako su i takvo selo imali. Danas imaju naftu i sve kupuju, i novac sugeriše da su kulturni narod - možda su kultivirani narod, ovo može da se nauči; ali sigurno nisu kulturni narod. Pre pedeset godina bili su unazadniji od naših najunazadnijih Roma (Cigana) ili Albanaca. A danas sve zlatne i staklene palate... To je mamon!

Ovde je i odgovor o pametnim i strplivim "Kosovarima". Pokaži mi samo jedan njihov klozet a da je stariji od pedeset godina! Ama ništa svoje nemaju na Kosovu a prodaju priču kako ih je na Kosovu barem pet hiljadu godina. Za sve to vreme, 5.000 godina, morali bi da imau nešto svoje, barem neku kućerdu, jedan klozet. Ali nemaju. Niti su ikad imali.

Nisu oni pametni ni strpljivi, nego mi Srbi smo se precenili, ulagali smo suviše i izgubili. 

A inače, ni Kosovo nisu stvorili Albanci! Ne samo da je Kosovo srpska reč, nego autonomnu pokrajinu Kosovo i Metohiju mi Srbi smo ustanovili. Mi smo stvorili Kosovo, mi Srbi, ne Albanci! Mi Srbi smo stvorili Kosovo misleći, shodno tadašnoj komunističkoj ideologiji, da na taj način pomirimo Srbe i Albance i da ako Albancima dadnemo autonomiju da će da postanu lojalni građani Srbije i Jugoslavije. A mogli smo isto tako da ih, tada ni pola miliona, da ih proteramo kao saveznike nacista i niko se tad ne bi bunio. Ali nismo ih proterali iako su bili nacisti. Oprostili smo im. Pružili im ruku pomirenja. Dali smo im autonomiju. Da li je ovo bila greška? Mislim, u jednom trenutku mogli smo sve ovo danas da rešimo. Ali mi Srbi smo bili idealisti, svima ljudska prava bla bla... Zato rekoh: Greška?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Baš su čekali i spremali se za ovo. Podsjećaju me malo na Kosovare iz okruženja. Vrlo pametan i strpljiv narod.

Не постоји реч Косовари на српском. Не знам на кога мислиш.

Али да предпоставим да мислиш на Албанце, они који су дуго чекали и спремали се су терористи овк и њихове претече из другог и првог рата. Није се спремала и чекала баба Љатифа.

Али свакако из констекста се види да симпатишеш отимање Косова и Метохије од Србије и доказујеш да си најобичнији провокатор.

Како гледаш на тврдње да се Исис дрекавци боре на страни Азербејџана?

Nastavi da preDpostavljas... ☺️

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Dragi рече

Azerbajdžan je diktatura. Nisu demokratija. Nikad nisu ni bili demokratija. Ovo mi nije baš indikator za pametnost. Ili ako su pametni, šta su stvorili?

Ali imaju naftu. I već znamo razloga njihovog uspeha: Nafta! Bez nafte bili bi jednaki stočari i nomadi kao nedavno u Ujedinjenim Arapskim Emiratima koji su sve do 1960-ih ako ne i 1970-ih bili srednjevekovno arapsko selo ako su i takvo selo imali. Danas imaju naftu i sve kupuju, i novac sugeriše da su kulturni narod - možda su kultivirani narod, ovo može da se nauči; ali sigurno nisu kulturni narod. Pre pedeset godina bili su unazadniji od naših najunazadnijih Roma (Cigana) ili Albanaca. A danas sve zlatne i staklene palate... To je mamon!

Ovde je i odgovor o pametnim i strplivim "Kosovarima". Pokaži mi samo jedan njihov klozet a da je stariji od pedeset godina! Ama ništa svoje nemaju na Kosovu a prodaju priču kako ih je na Kosovu barem pet hiljadu godina. Za sve to vreme, 5.000 godina, morali bi da imau nešto svoje, barem neku kućerdu, jedan klozet. Ali nemaju. Niti su ikad imali.

Nisu oni pametni ni strpljivi, nego mi Srbi smo se precenili, ulagali smo suviše i izgubili. 

A inače, ni Kosovo nisu stvorili Albanci! Ne samo da je Kosovo srpska reč, nego autonomnu pokrajinu Kosovo i Metohiju mi Srbi smo ustanovili. Mi smo stvorili Kosovo, mi Srbi, ne Albanci! Mi Srbi smo stvorili Kosovo misleći, shodno tadašnoj komunističkoj ideologiji, da na taj način pomirimo Srbe i Albance i da ako Albancima dadnemo autonomiju da će da postanu lojalni građani Srbije i Jugoslavije. A mogli smo isto tako da ih, tada ni pola miliona, da ih proteramo kao saveznike nacista i niko se tad ne bi bunio. Ali nismo ih proterali iako su bili nacisti. Oprostili smo im. Pružili im ruku pomirenja. Dali smo im autonomiju. Da li je ovo bila greška? Mislim, u jednom trenutku mogli smo sve ovo danas da rešimo. Ali mi Srbi smo bili idealisti, svima ljudska prava bla bla... Zato rekoh: Greška?

Vidi sa sobom, pa javi... ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Rabbi рече

Nastavi da preDpostavljas... ☺️

Да тачно. Правописна грешка. Дешава ми се често.

А сада да ли би могао да одговориш на конкретно питање?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Цвеће испред конзулата Јерменије у Београду, и порука `Погинулим јерменским херојима у Нагорно-Карабаху од српског народа.`''

...

kek67zp9ugq51.jpg

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pogodjena i crkvica/kapela. Sasvim tipicno za turad.

...

403829_84292076_23C6EC3C-EC65-4203-8C25-8FE6CC6DFC0E.png

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jermeni otpakovali i najnovije iz klase - "9K333 Verba", koja treba da zameni izvrsne "Igle".

...

479446_94208826_Verba_Jermenija.jpg

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Selo sa iranske strane - nesto od projektila palo kod njih.

...

143473_133463678_EjQFs3UU0AArGKX.jpg

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedno kratko objasnjenje ko je tu ko. Pametnome dosta.

...

"Odnosi Irana i Azejberdžana su malko šizofreni. Sa jedne strane su i jedni i drugi šiiti, ajatola je Azer, ima više Azera u Iranu no u Azejberdžanu, bili do pre 150 godina jedna država. Sa druge strane Azerbjedžan je Izraelov Hezobolah.
Teheran podržava Jermene da rat duže traje, da bi promenili režim (Azerbejdzana). Bili bi i agresivniji, al im fali desna ruka..."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jermeni u jurišu pri osvajanju neprijateljski položaja kao na Ceru 1914-te :D

 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovaj je puk`o skroz, `oce da dobije opet po tamburi pa to ti je.

...

"Ja imam utisak kad njemu sile odluče da pošalju poruku da neće morati da šalju dva puta. Previše se uzdigao, vrlo lako i pored toga što je u NATO i što ima takav položaj, može da dobije po ušima. Onaj ko se igrao sa Amerima i Rusima nije se nešto naigrao."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Jermenija

...

Poruka je reakcija na ovaj clanak.

Erdo ima poruku za velike sile

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вилер Текс рече

Да тачно. Правописна грешка. Дешава ми се често.

А сада да ли би могао да одговориш на конкретно питање?

Mogu. Zao mi je sto omladina gine sa obe strane. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...