Jump to content

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

1. Добавио се к’о ћелав капе.

Ову изреку наш народ користи у тренуцима када се домогне ствари коју је дуго прижељкивао.

2. Пала Мара, пала Сара.

Није битно која, битно да падне. Помало шовинистичка изрека, али поента је јасна – свеједно је ко, само нек’ неко нешто уради.

3. Док ти коњу објасниш да је коњ, почнеш и сам да њиштиш.

Сви смо барем једном искусили ону грозну ситуацију кад некоме нешто покушавам да објаснимо и никако нам не иде од руке јер нас та особа не разуме. Дакле, понекад је боље једноставно дићи руке – док не “проњиштимо”.

4. Ако чиниш добро, не ударај у велико звоно.

Дошла су таква времена да је доста оних који могу и хоће да помогну, али под условом да се о томе чује на сав глас. Ова изрека апелује на супротно – помозите и немојте причати.

5. Шупљу главу и ветар носи.

Иако шупљоглавима неће много значити ова изрека, вама ће пасти камен са срца ако је бар једном изговорите наглас.

6. Нико није пророк у свом селу.

Премда ово баш и није народна изрека већ је, по предању, то реченица Исуса Христа коју је упутио мештанима свог родног места који га нису прихватали као пророка.

У данашње доба најлакше је схватити је овако – тешко је постати популаран (из ма ког разлога) у околини из које се потиче.

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7. Хоћеш ватру која не пече.

Тражите немогуће? Сви смо то бар једном покушали да пронађемо…

8. Страх је пола несреће.

Немојте се плашити, смирите се и све ће бити у реду. Знамо да звучи тешко, али дајте све од себе да контролишете своје страхове.

9. Вила се вила где није била.

Прилагодити се на било какве промене (позитивне или негативне) није нимало лако, па је зато наш народ смислио ову изреку.

10. Више вреди што жена уштеди, но што муж заради.

Јер, зна се, много је лакше зарадити новац него га уштедети водећи домаћинство.

11. Лако је прдети пуном гузицом. / Сита мачка мишеве не лови.

Све је прилично једноставно када сте сити и кад имате све што вам је потребно, зар не? Онда је лако и солити памет и причати другима како нешто треба да се уради. Отуд и ове изреке.

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12. Корила коза овцу. / Смејала се кука кривом бору.

Баш као и “Смејала се шерпа лонцу”. Ова изрека нам говори да морамо прво да сагледамо све своје врлине и мане, пре него што почнемо да осуђујемо друге људе и да им се смејемо.

13. Више је дана него кобасица.

Не ваља појести све за један дан.

14. Рачваст колац у земљу не иде.

Где је неслога онде ни напретка нема.

15. Ако ти могу купити капу, памет не могу.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, JESSY рече

12. Корила коза овцу. / Смејала се кука кривом бору.

Баш као и “Смејала се шерпа лонцу”. Ова изрека нам говори да морамо прво да сагледамо све своје врлине и мане, пре него што почнемо да осуђујемо друге људе и да им се смејемо.

13. Више је дана него кобасица.

Не ваља појести све за један дан.

14. Рачваст колац у земљу не иде.

Где је неслога онде ни напретка нема.

15. Ако ти могу купити капу, памет не могу.

Лепо. Да ли је ово Вукова збирка? 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

искрено не знам извор...послато ми је...са нета...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Милошшш рече

Да ли је ово Вукова збирка? 

искрено, не знам извор...послато ми је ...са нета...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, JESSY рече

искрено, не знам извор...послато ми је ...са нета...

В. Јеротић је стално говорио: "Кад год се разочарате у наш народ читајте Вукове народне изреке, у њима је Библијска мудрост изречена на србски начин". 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...