Jump to content

Избори у Црној Гори 2020

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Ђорђе Р рече

Шта да ти кажем. Путовао сам, и лично сам видео како је било. Косовска Митровица је била Србија, никаквих препрека није било. Енклаве и манастири су били окружени жицом, и чувао их је КФОР. Косово је била држава на папиру, док Вучић није дошао, и гурнуо СНС у владу "државе" Косово.

Путовао сам и ја и показовао сам ЛК и на тзв. прелазу су били неки Индуси из УН. Не сећам се коме сам давао личну. Пре 2010 сигурно.

Значи није као из Мачве у Шумадију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sampaganini92 рече

сви одреда кажу да је Мило издашно помагао Вучића у доласку на власт и којекаквим међусобним шемама

Ствар је у томе што је ово лаж и за такву ствар не постоје никакви докази. Али за довођење Мила Ђукановића у положај какав и даље има заслужан је нико други до блаженопочивши митрополит Амфилохије.

Не треба заборављати да су српске службе прожете црногорским обавештајцима, којима је једини посао да науде Србији и све снаге улажу у дестабилизацију Србије. Оно што Србија данас ради је постепено ослабађање од таквих. Да ли још увек има оних који раде за Мила, свакако да има. И на нама је да се боримо против њих и да их прогонимо и изгонимо као пацове. Али није Мило цело зло наспрам нас, него је и добар део НАТО-а и фанарске отпадничке папазјаније, коју би следили и неки из наше Цркве, те и такве треба разобличити.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Вилер Текс рече

Путовао сам и ја и показовао сам ЛК и на тзв. прелазу су били неки Индуси из УН. Не сећам се коме сам давао личну. Пре 2010 сигурно.

Значи није као из Мачве у Шумадију.

Где си показивао ЛК? Јариње није постојало као прелаз. Из правца Рашке ником ниси могао показати ЛК. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Показивала се лична карта и за Црну Гору кад смо били једна држава.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ђорђе Р рече

Где си показивао ЛК? Јариње није постојало као прелаз. Из правца Рашке ником ниси могао показати ЛК. 

Искрено, не сећам се ничега око лк. Ја нисам возио и мислим да сам да возачу лк. Можда и нисам показивао. Али био је ту оклопни транспортер, били су страни војници, дакле не стоји Мачва- Шумадија.

Да за Црну Гору си исто показивао лк, што Милан.каже

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, sampaganini92 рече

У Цркву да гледамо, да слушамо Патријарха, Митрополита и да на основу тога разлучујемо о ситуацији, и у складу с тиме поступамо мислим да је најбоље

Не знам шта може бити нејасно више браћи у Црној Гори или било ком православном Србину.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Искрено, не сећам се ничега око лк. Ја нисам возио и мислим да сам да возачу лк. Можда и нисам показивао. Али био је ту оклопни транспортер, били су страни војници, дакле не стоји Мачва- Шумадија.

Да за Црну Гору си исто показивао лк, што Милан.каже

Опет ти кажем да није постојао никакав транспортер. Полиција је имала униформе Републике Србије, таблице су биле наше, са ознакама Републике Србије, као и судови. Не можеш да кажеш да је било, кад није. Тамо где је стајао транспортер, то је на прелазу у Јужну Митровицу. КФОР-а није било на северу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ђорђе Р рече

Опет ти кажем да није постојао никакав транспортер. Полиција је имала униформе Републике Србије, таблице су биле наше, са ознакама Републике Србије, као и судови. Не можеш да кажеш да је било, кад није. Тамо где је стајао транспортер, то је на прелазу у Јужну Митровицу. КФОР-а није било на северу.

Ниси у праву. Добро се сећам два Индуса са полуаутоматским пушкама и једно оклопно возило. Знам шта сам видео. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сетите се само докле је била Турска. Против силе је тако, али докле год не признамо независно Косово, а нећемо никада, Косово је српско.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

Па било је време па Здравко не потписа.

Сигурно, битно је да се Здравко не осети згаженим и увређеним него да се гази и вређа СПЦ тиме што се не потписује уговор.

Мила ће вратити једино Здравко који је прво честитао Лепосавићу на добром одговору а онда шо обичају променио мишљење и покренуо смену. Резолуцију није тражио  ни Бечић ни Дритан него нека странка Бошњака. 

Солира Здравко у свему, од потписивања срамног коалиционог споразума где ништа за Србе нике обезбедио иако су Срби главни победници па до дана данашњег.

Здравко је два три пута обећао да ће потписати темељни уговор, по вој прилици је слагао. 

Здравкан добро ради... 

Неко из СПЦ је газио и вријеђао СПЦ када је у њено име додао два спорна члана, накнадно. Неко ко мисли да ће му премијер суверене државе доћи на миг и потписати, је глуп или не схвата шта је држава. 

Бечић и Дритан су подржали резолуцију, значи да мисле да је геноцид. Здравко је знао да је питање Сребренице шав по коме пуца коалиција, покушао је да спријечи да се изјашњава и да заташка све смијеном Лепосавича, али Лепосавиће је солирао. Намјерно играо да дође до овога. Ако ДФ не одговарају Демократе и УРА, и њихов став о Сребреници, ајте брате у опозицију. Немате коалициони потенцијал за оно што сматрате да је важно.

Обезбијеђено је за Србе колико треба, да буду равноправни грађани у грађанској држави. Ако хоће Срби нову заставу, химну, повлачење Косова, а онда опет, нек иду у опозицију и освоје 50 плус 1 глас. Чак и онда не могу да олако мијењају неке ствари. Није демократија тиранија већине. Но неће никако да схвате свесрпски Србо централисти.

Здравко јесте обећао, понудио, кад сам ја овдје говорио да је послао упит и приједлог темељаног уговора у Патријаршију, говорили сте да лажем. Сад исто вам кажем, да из СПЦ кажу да није вријеме да се потпише. Они су хтјели да понизе предсједника Владе Црне Горе, да потпише уговор у Београду под окриљм ноћи. Свака част да се Здравко показао достојним премијерске функције. То се тако не ради. Коме то није јасно, или је осион, или глуп или не зна како функционише држава. 

Одлично Здравакан вуче конце, кад га нападају милогорци, вучичоиди, удбашки Срби, уз све то неискрен однос коалиционих партнера, плус без иједног посланика. Плус наступа поштено и искрено. Једног вјерника, предсједника Владе у Србији смо исмијали, сад смо на овог наврзли. Дражи су нам неокомунисти Вулин и Вучић.

 

 

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, sampaganini92 рече

Данас сам се вратио из ЦГ, био сам доле пар недеља. Оно што сам чуо од локалних Црногораца (Срба) је да су једва дочекали да виде леђа Милу и ДПСу и да су углавном незадовољни (не)чињењем ове владе али се надају да ће да изгурају и нађу начин за дијалог јер се боје да би нови избори неминовно водили повратку ДПСа на власт. Такође немају никакво поверење у власти у Србији јер сви одреда кажу да је Мило издашно помагао Вучића у доласку на власт и којекаквим међусобним шемама у које се нисам упуштао. Да ли се ситуација по том питању променила не знам, надам се да јесте и да људи па и Вучко могу да доживе промену, ваљда га не би залуд угостили у српској царској лаври Хиландара а да немају никакве наде у метаноју његову. Али свакако према властима било српским било црногорским било чијим остајем неповерљив и не полажем никакву безрервну наду на икога од њих. У Цркву да гледамо, да слушамо Патријарха, Митрополита и да на основу тога разлучујемо о ситуацији, и у складу с тиме поступамо мислим да је најбоље.

Ne znam sa kim si se ti sretao, ja sve koje znam, a znam ih mnogo i svakodnevno smo u kontaktu, niko ovako ne misli. Oni koji ovako misle, listom imaju diretktne koristi od ove valade, Krivokapića i Bečića, ili lična poznanstva na osnovovu kojih brane neodbranjivo. Doslovno su svi očajni ovim potezima vlade, smenom Leposavića a rezolucijom su rezignirani toliko da iako se plaše povratka Mila na vlast jer birački spiskovi nisu sredjeni, svi se slažu da je bolje i da se Milo vrati nego da ćute u vladi koja je sastavila novu izdajničku većinu. Bar bi se znalo opet ko je ko, pa kom opanci kom  obojci, a ne ovako, izdajnička vlada koja ispunjava sve ono zbog čega je prethodna smenjena. Ovo podmetanje i uplitanje priče o Srbiji i Vučiću u ovu sramnu priču o rezoluciji, doslovno ljude još više iritira, i baca prašinu u oči, jer ni jedan častan čovek niti bi glasao za to u skupštini niti bi iko častan to branio a da se nalazi na strani Srba. Takve teze mogu da brane i proturaju samo ljudi kojima je vlast draža od svega, ljudi koji su plaćeni ili imaju neku korist. Apsolutno je neodbranjivo ovo što je vlada na čelu sa Krivokapićem uradila i to je jasno svakome. A što se tiče Patrijarha, slažem se - da ga slušamo. A ako ga slušamo - čuli smo sta je imao da kaže povodom svega toga. Pametnom dosta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПРОТИВ СМО РУШЕЊА ОВЕ ВЛАДЕ И НОВИХ ИЗБОРА: Заједничко саопштење Кривокапића, Абазовића и Бечића

ПРОТИВ смо рушења ове Владе и одржавања нових парламентарних избора јер је Црној Гори потребна стабилност уз неодложно спровођење коренитих реформи, наводи се у саопштењу које потписују председник Владе Здравко Кривокапић, потпредседник Владе Дритан Абазовић и председник Скупштине Алекса Бечић.

Они су се огласили поводом, како наводе, шпекулација које се ових дана могу чути у јавности, а које се тичу начина за решавање тренутне политичке кризе у Црној Гори, а као потписници Споразума на основу којег је формирана актуелна Влада.

Кривокапић, Абазовић и Бечић су у саопштењу констатовали следеће:

  • "Изборна победа остварена 30. августа 2020, године представља највећу вредност нашег политичког рада и изнад је личних и партијских амбиција свих нас појединачно;
  • Споразум закључен 8. септембра 2020. године, од стране носилаца листа три побједничке коалиције, успоставио је политички оквир за формирање Владе који остаје неупитан и убудуће, имајући у виду идеолошку разнородност различитих субјеката парламентарне већине;
  • Актуелна Влада ужива пуну подршку потписника овог саопштења, а о евентуалним променама у њеном саставу и начину деловања неопходно је спровести отворен и конструктиван дијалог измеду Владе и парламентарне већине;
  • Против смо рушења ове Владе и одржавања нових парламентарних избора јер је Црној Гори потребна стабилност уз неодложно спровођење коренитих реформи;
  • Свако решење за излаз из тренутне политичке кризе мора уважавати међусобне разлике конституената власти о појединим питањима која су протеклих месеци актуелизована деловањем дела парламентарне већине и бивше власти;
  • Будуће деловање Владе треба да буде усмерено на четири теме - економски развој, придруживање државе Европској унији, борбу против корупције, организованог криминала и реформу изборног законодавства.
  • Неприхватљиво је уплитање иностраног фактора у решавање унутрашњих питања која се тичу државе Црне Горе".

https://www.novosti.rs/c/crna-gora/vesti/1009691/protiv-smo-rusenja-ove-vlade-nobih-izbora-zajednicko-saopstenje-krivokapica-abazovica-becica

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ДОДИК О СРАМНОЈ РЕЗОЛУЦИЈИ: Црногорски посланици који су гласали за њу нису добродошли у Српску!

 

ПРЕДСЕДАВАЈУЋИ Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је да сви посланици у Скупштини Црне Горе који су гласали за Резолуцију о Сребреници нису добродошли у Српску јер та њихова одлука представља директан удар на РС и српски народ.

- Овим чином доношења поменуте резолуције црногорска Скупштина се претворила у антисрпско политичко позориште - истакао је Додик.

Додик је упитао какве везе има Црна Гора са трагичним дешавањима у БиХ и какав је мотив за доношење таквог једног акта који је донешен безочно и без аргумената, без обзира да ли је реч о њиховом личном ставу или је у питању испуњавање интереса антисрпских страних налогодаваца.

- Поставља се и питање зашто опозиција из Републике Српске сада све време ћути, а отворено су се хвалили добрим односима са Алексом Бечићем, Дританом Абазовићем и још некима. И кад су већ у тако добрим односима зашто се нису изборили да спрече усвајање ове срамне антисрпске резолуције - рекао је Додик.

Он је упитао и зашто нико из опозиције није изашао и јасно и гласно осудио овај непријатељски чин својих политичких пријатеља из Црне Горе.

Председавајући Председништва БиХ Милорад Додик истакао је за Срну да је данашње обраћење председника Србије Александра Вучића доказ односа које сваки озбиљан државник треба да има према суштинским националним питањима.

- У потпуности подржавам напоре Србије и председника Вучића, а посебно његово обраћање на седници Скупштине посвећеној Косову и Метохији где је говорио и о невероватном лицемерству међународне заједнице када се постави питање паралеле између Косова и Републике Српске те да се од западних званичника не добија одговор на просто питање какве везе има хуманитарна катастрофа са сецесијом - нагласио је Додик.

Додик је оценио да је ово први пут да један председник Србије има овакав јасно изражен државнички однос према положају Срба и српском националном питању.

- Данашње Вучићево обраћање имало је велики одјек у Републици Српској и велико одобравање њених грађана и српски народ у Републици Српској подржава његове напоре да се остане на српском становишту да будемо своји на свом, без угрожавања туђе слободе и туђих националних, верских културних, људских и других права, истакао је Додик.

https://www.novosti.rs/c/republika-srpska/vesti/1009712/dodik-sramnoj-rezoluciji-crnogorski-poslanici-koji-glasali-nju-nisu-dobrodosli-srpsku

 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НЕМА ВИШЕ ПОНИЖЕЊА, НЕ ДАМО НА СРБИЈУ! Најјачи Вучићев одговор на провокације из Црне Горе и региона

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић представио је данас посланицима у парламенту извештај о току преговора са Приштином и о стању на Косову и Метохији.

Председник је подсетио да су западне силе нахушкале мале државе да признају приштинске институције и да агитују за лажну државу чим је Србија подигла главу и почела да се бори.

- Па онда они кажу: "Знаш Вучићу, ми смо независне државе, не смеш да се мешаш". И ко вам смета. Јел вас неко дира? Јесмо ли ми признали Боку, или Плав и Гусиње као независне. Па чекај, ви се не мешате у наше ствари, а признали сте независност делу наше територије. Па сте први дан ступања на власти честитали Куртију, и протерали амбасадора због изјаве о Мојковачкој битци. А после тога наставили са истом том политиком, и најавили слање ваших изасланика на прославу Олује. Па сте онда донели још једну резолуцију о Сребреници! А Јасеновац и Јадовно? Нећу да говорим о Велики и Плаву. Само су Срби ти који су геноцидни, и то тако треба да буде.

- И они ће са тим наставити, зато што је једина Србија која им је подобна неуспешна Србија. Србија пропале економије, фабрика са катанцима и ланцима. Градимо мир у региону, добре односе са свима, али да им буде јасно - нема више понижења Србије, не интересује нас ваша независност. Радите са њом шта хоћете, али вам не дамо више на Србију - рекао је Вучић, након чега је поздрављен громогласним аплаузом.

https://www.novosti.rs/c/vesti/politika/1009662/nema-vise-ponizenja-damo-srbiju-najjaci-vucicev-odgovor-provokacije-crne-gore-regiona

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Ристо Подвожњак рече

Здравкан добро ради... 

Неко из СПЦ је газио и вријеђао СПЦ када је у њено име додао два спорна члана, накнадно. Неко ко мисли да ће му премијер суверене државе доћи на миг и потписати, је глуп или не схвата шта је држава. 

Бечић и Дритан су подржали резолуцију, значи да мисле да је геноцид. Здравко је знао да је питање Сребренице шав по коме пуца коалиција, покушао је да спријечи да се изјашњава и да заташка све смијеном Лепосавича, али Лепосавиће је солирао. Намјерно играо да дође до овога. Ако ДФ не одговарају Демократе и УРА, и њихов став о Сребреници, ајте брате у опозицију. Немате коалициони потенцијал за оно што сматрате да је важно.

Обезбијеђено је за Србе колико треба, да буду равноправни грађани у грађанској држави. Ако хоће Срби нову заставу, химну, повлачење Косова, а онда опет, нек иду у опозицију и освоје 50 плус 1 глас. Чак и онда не могу да олако мијењају неке ствари. Није демократија тиранија већине. Но неће никако да схвате свесрпски Србо централисти.

Здравко јесте обећао, понудио, кад сам ја овдје говорио да је послао упит и приједлог темељаног уговора у Патријаршију, говорили сте да лажем. Сад исто вам кажем, да из СПЦ кажу да није вријеме да се потпише. Они су хтјели да понизе предсједника Владе Црне Горе, да потпише уговор у Београду под окриљм ноћи. Свака част да се Здравко показао достојним премијерске функције. То се тако не ради. Коме то није јасно, или је осион, или глуп или не зна како функционише држава. 

Одлично Здравакан вуче конце, кад га нападају милогорци, вучичоиди, удбашки Срби, уз све то неискрен однос коалиционих партнера, плус без иједног посланика. Плус наступа поштено и искрено. Једног вјерника, предсједника Владе у Србији смо исмијали, сад смо на овог наврзли. Дражи су нам неокомунисти Вулин и Вучић.

 

 

И да је све ово овако а није, баш ме занима како ћеш оправдати слање изазланика Црне Горе на  усташку прославу Олује, ако до тога дође.

Саветовао бих ти да послушаш шта је Патријарх говорио у Сремчици.

Пс: На миг неких свештеника да се прихвати места носиоца листе скаче и то ти није понижење а на позив Сабор да уради оно због чега и јест постао премијер, да заштити СПЦ коначним потписивањем уговора, је тром и то му је понижење. Не вреди, ја као обичан лаик мислим да си ти брате у тешкој заблуди. 

И ово је замена теза, Коштуница,није радио на расрбљавању за разлику од Здравкана који није у стању ни историјску тробојку да врати него ону Милову крпетину држи.И мислим да то намерно ради.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...