Jump to content

Избори у Црној Гори 2020

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 12 часа, Вилер Текс рече

Јел власт признала тзв. независност тзв. Косова?

Јесте, у пракси, Бриселским споразумом. Да се подсетимо недавне историје.

Тадић је направио границу, и гранични прелази су горели. Роса је кренула на север, и један припадник је страдао од снајперског метка, па су се вратили на југ. Полиција, судство, образовање и здраство је било наше. Тадић и ДС губе на изборима због издаје на КиМ, и између осталих и ја гласам за напредњаке који су против границе, ил како су звали, административни прелаза. До тада се на Косово улазило као што се улазило из Шумадије у Мачву.

И шта се дешава по промени власти. Вучић даје судство, полицију новој Косовској држави, укида српске институције, даје међународни позивни број... Много више него што би Тадић хтео и смео. 

Ал Вучић каже, Косово је Србија. Па нек оде на Косово, ако може. Сад не може, ал могао је док је Тадић био на власти.

Тако да немојте лагати да нисмо признали Косово. Што рече владика Атанасије, причају да неће бити издаје, а издаја је већ била...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Косово није признато од стране Србије, иначе не би то толико сада тражили од нас. Косовска независност, таква каква је, се урушава. Глобална политика је у фази промене тежишта сила. Србија је купила доста времена да ојача и консолидује свој народ, у чему највише ометају то црногорски сепаратисти. Треба бити сталожен и даље и играти паметно.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе колико деце имате и да ли радите на повећању наталитета нашег народа? У супротном, дрвити и србовати нема разлике.

И да ли вашу децу учите да гину за Србију, да буду храбра и верна Богу и својим светима? У супротном, дрвити и србовати нема разлике.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас сам се вратио из ЦГ, био сам доле пар недеља. Оно што сам чуо од локалних Црногораца (Срба) је да су једва дочекали да виде леђа Милу и ДПСу и да су углавном незадовољни (не)чињењем ове владе али се надају да ће да изгурају и нађу начин за дијалог јер се боје да би нови избори неминовно водили повратку ДПСа на власт. Такође немају никакво поверење у власти у Србији јер сви одреда кажу да је Мило издашно помагао Вучића у доласку на власт и којекаквим међусобним шемама у које се нисам упуштао. Да ли се ситуација по том питању променила не знам, надам се да јесте и да људи па и Вучко могу да доживе промену, ваљда га не би залуд угостили у српској царској лаври Хиландара а да немају никакве наде у метаноју његову. Али свакако према властима било српским било црногорским било чијим остајем неповерљив и не полажем никакву безрервну наду на икога од њих. У Цркву да гледамо, да слушамо Патријарха, Митрополита и да на основу тога разлучујемо о ситуацији, и у складу с тиме поступамо мислим да је најбоље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ђорђе Р рече

Јесте, у пракси, Бриселским споразумом. Да се подсетимо недавне историје.

Тадић је направио границу, и гранични прелази су горели. Роса је кренула на север, и један припадник је страдао од снајперског метка, па су се вратили на југ. Полиција, судство, образовање и здраство је било наше. Тадић и ДС губе на изборима због издаје на КиМ, и између осталих и ја гласам за напредњаке који су против границе, ил како су звали, административни прелаза. До тада се на Косово улазило као што се улазило из Шумадије у Мачву.

И шта се дешава по промени власти. Вучић даје судство, полицију новој Косовској држави, укида српске институције, даје међународни позивни број... Много више него што би Тадић хтео и смео. 

Ал Вучић каже, Косово је Србија. Па нек оде на Косово, ако може. Сад не може, ал могао је док је Тадић био на власти.

Тако да немојте лагати да нисмо признали Косово. Што рече владика Атанасије, причају да неће бити издаје, а издаја је већ била...

А што нам онда ко манити траже ови кербери западни да потпишемо признање? Није баш да се улазило као из Шумадије у Мачву, просто није тачно. Све док се не потпише признање, не вреди ништа. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ђорђе Р рече

Јесте, у пракси, Бриселским споразумом. Да се подсетимо недавне историје.

Тадић је направио границу, и гранични прелази су горели. Роса је кренула на север, и један припадник је страдао од снајперског метка, па су се вратили на југ. Полиција, судство, образовање и здраство је било наше. Тадић и ДС губе на изборима због издаје на КиМ, и између осталих и ја гласам за напредњаке који су против границе, ил како су звали, административни прелаза. До тада се на Косово улазило као што се улазило из Шумадије у Мачву.

И шта се дешава по промени власти. Вучић даје судство, полицију новој Косовској држави, укида српске институције, даје међународни позивни број... Много више него што би Тадић хтео и смео. 

Ал Вучић каже, Косово је Србија. Па нек оде на Косово, ако може. Сад не може, ал могао је док је Тадић био на власти.

Тако да немојте лагати да нисмо признали Косово. Што рече владика Атанасије, причају да неће бити издаје, а издаја је већ била...

Треба додати да су дошли на власт обећањем да ће понишптити све Боркове споразуме и имали су подршку Коштунице послије потписаног споразума да неће ништа радити у ЕУ. Без подршке ДСС-a Тома Николић не би добио изборе. Али све се заборавило.

Што се тиче прелаза, они су горили у љето 2011, када ни ДС није хтио да им дозволи прелазе, тада су они насилно покушали. Сјећамо се тада и поста који је заповедио патријарх. Тада је ЕУЛЕКС хтио да примјерни одлуку Приштине на ембарго на увоз српске робе. Томе се тада противила и српска Влада. Они нису хтјели да признају царинска документа Косова. И тада Еулекс и Унмик покушавају да помогну Приштини да уведу прелазе. Увођењем де факто стања хоће да помогну и де јуре стање. И тако настаје 2011. договор о прелазима, тек послије нарушеног де факто стања, који је наметнут вољом Еулекса. Међутим, он се у потпуности имплементира тек 2012. у вријеме када је био предсједник Ивица Дачић и СНС-СПС коалиција.  Тада исто протестују људи на Косову, блокирају прелазе, али схватање које се дешава, на власти у Београду нису више издајници, шта се ови буне. Протести су кратког даха. И тако до 2013. када се у птпуности предаје суверенитет на Косову и дио интегритета. И опет то не чине жути издајници, неко српске патриоте.

Лијепо је гледати како српске патриоте из Београда раде ствари против националних интереса Срба и Србије и оптужују нове власти из Црне Горе које ничим нису обавезне да штите српске интересе. Одрадили су ову акцију за Сребреницу, свака им част. Дупли пас. Као ономад Туђман и Милошевић, Туђман и Караџић... Кривокапић са резолуцијом има везе, колико и сви ми на форуму.

 

  • Свиђа ми се 1

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ристо Подвожњак  Него шта ти кажеш о Здравку који не потписа темељни уговор али се упро из петнух жила да смени Лепосавића због ничега и намести изгласавање ове срамне резолуције о Сребреници? 

Пс: А онда после каже Здравке по обичају: Па што ово би? Нијесам ја ништа ту петљао. Није то то што видите него што ја кажем да јесте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ристо Подвожњак рече

Лијепо је гледати како српске патриоте из Београда раде ствари против националних интереса Срба и Србије и оптужују нове власти из Црне Горе које ничим нису обавезне да штите српске интересе

Да ја сам крив за све што се дешава у Црној Гори а Дритана, Бечића и Здравка ћемо и у календар одмах по теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс

Па већ смо о томе причали, и рекао сам ти. Здравко је имао пуно право што није потписао споразум у Београду. Није имао ни мандат нити је достојно функције. То је понижење за државу. Плус, никако нико да ми каже, шта чемо са попом који убацио два члана накнадно и тиме већ договорени уговор компромитовао? Зашто се лаже да није послао писмо у петак у патријаршију, када је послао, па се онда у следећој седмици и расправљало о два спорна члана?

Наравно да треба да смијени Лепосавића. Јер је договор да се не наступа о стварима гдје се коалиција може распасти. УРА и Демократе сматрају да је у Сребреници геноцид, као један члан ДФа, 7 чланова ДФ је уздржано, остали су против. Знао је да је то шав по којем може да пукне коалиција, и да би предуприједио ескалацију, хтио је да каже, није став Владе, није дозвољено солиурање, ајде напоље. И Лепосавић да је човјек изашао би и имао вечи углед. Али не, он остаје намјерно, да проблем ескалира, и да се иде кроз резолуцију, да се заиста види ко је гдје и како је коалиција потпуно крхка по том питању. Здравко нема везе са резолуцијом, то је дупли пас Мила и структура у Србији. Сад се каже да је Влада ЦГ донијела резолуцију, пљује се по Кривокапићу, а он ни лук јео ни лук мирисао. Ако ДФу смета резолуција толико, онда нек напусти коалицију са Демократама и Уром, а не да манити Пипун говори како ће Абазовић да буде премијер. Не ваља Кривокапић који нема ниједног посланика из своје странке који је гласао за резолуцију, а ваља Дритан који је гласао.

Они стварно мисле да смо весла сисали. 

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Вилер Текс рече

Да ја сам крив за све што се дешава у Црној Гори а Дритана, Бечића и Здравка ћемо и у календар одмах по теби.

Ко је тебе помињао.

Ти си само пропустио да учиш историју из правих књига, а не из удбашких гласила. Искрене намјере да заштитиш српство, а у ствари се примаш на удбашке форе. Као и већина народа. Јбг, онда послије нема Срба у Книну, нема их у Федерацији БиХ, угашена су огњишта, једног дана ће сви Срби бити у БЈР Србији, али шта да се ради. 

Под српске патриоте мислим на оне које подржаваш и радо их цитираш.

Нпр. Раковића дијаболу и Бокана рекеташа.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ристо Подвожњак рече

@Вилер Текс

Па већ смо о томе причали, и рекао сам ти. Здравко је имао пуно право што није потписао споразум у Београду. Није имао ни мандат нити је достојно функције. То је понижење за државу. Плус, никако нико да ми каже, шта чемо са попом који убацио два члана накнадно и тиме већ договорени уговор компромитовао? Зашто се лаже да није послао писмо у петак у патријаршију, када је послао, па се онда у следећој седмици и расправљало о два спорна члана?

Наравно да треба да смијени Лепосавића. Јер је договор да се не наступа о стварима гдје се коалиција може распасти. УРА и Демократе сматрају да је у Сребреници геноцид, као један члан ДФа, 7 чланова ДФ је уздржано, остали су против. Знао је да је то шав по којем може да пукне коалиција, и да би предуприједио ескалацију, хтио је да каже, није став Владе, није дозвољено солиурање, ајде напоље. И Лепосавић да је човјек изашао би и имао вечи углед. Али не, он остаје намјерно, да проблем ескалира, и да се иде кроз резолуцију, да се заиста види ко је гдје и како је коалиција потпуно крхка по том питању. Здравко нема везе са резолуцијом, то је дупли пас Мила и структура у Србији. Сад се каже да је Влада ЦГ донијела резолуцију, пљује се по Кривокапићу, а он ни лук јео ни лук мирисао. Ако ДФу смета резолуција толико, онда нек напусти коалицију са Демократама и Уром, а не да манити Пипун говори како ће Абазовић да буде премијер. Не ваља Кривокапић који нема ниједног посланика из своје странке који је гласао за резолуцију, а ваља Дритан који је гласао.

Они стварно мисле да смо весла сисали. 

Мислим да ти мислиш да су други весла сисали....

Нема потребе даље само ти брани Кривокапића и остале са троструким идентитетима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да сам ја на Здравковом мјесту, као што нисам, не бих потписао уговор док не добијем извињење на сајту спц.рс. Ко год да је, не би му дао да ме гази ђоном, па да је и владика и патрика.

Бтв, питам ових дана у Подгорици, шта је са уговорм, кажу да су у патријаршији рекли, да није вријеме. И Раковић каже да не треба потписивати уговор са Здравком. Тако да Здравко више нема ни шансе да потпише.

Вратиће се Мило, Пинк га дозива, каже да је бољи. Онда ћемо сви бити срећни.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ристо Подвожњак рече

Да сам ја на Здравковом мјесту, као што нисам, не бих потписао уговор док не добијем извињење на сајту спц.рс. Ко год да је, не би му дао да ме гази ђоном, па да је и владика и патрика.

Бтв, питам ових дана у Подгорици, шта је са уговорм, кажу да су у патријаршији рекли, да није вријеме. И Раковић каже да не треба потписивати уговор са Здравком. Тако да Здравко више нема ни шансе да потпише.

Вратиће се Мило, Пинк га дозива, каже да је бољи. Онда ћемо сви бити срећни.

Па било је време па Здравко не потписа.

Сигурно, битно је да се Здравко не осети згаженим и увређеним него да се гази и вређа СПЦ тиме што се не потписује уговор.

Мила ће вратити једино Здравко који је прво честитао Лепосавићу на добром одговору а онда шо обичају променио мишљење и покренуо смену. Резолуцију није тражио  ни Бечић ни Дритан него нека странка Бошњака. 

Солира Здравко у свему, од потписивања срамног коалиционог споразума где ништа за Србе нике обезбедио иако су Срби главни победници па до дана данашњег.

Здравко је два три пута обећао да ће потписати темељни уговор, по вој прилици је слагао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Вилер Текс рече

А што нам онда ко манити траже ови кербери западни да потпишемо признање? Није баш да се улазило као из Шумадије у Мачву, просто није тачно. Све док се не потпише признање, не вреди ништа. 

 

Шта да ти кажем. Путовао сам, и лично сам видео како је било. Косовска Митровица је била Србија, никаквих препрека није било. Енклаве и манастири су били окружени жицом, и чувао их је КФОР. Косово је била држава на папиру, док Вучић није дошао, и гурнуо СНС у владу "државе" Косово.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...