Jump to content

Penzioni fondovi u teskim gubicima...

Оцени ову тему


haveaniceday

Препоручена порука

Najveći svetski penzijsko-investicioni fond iz Japana (GPIF) zabeležio je rekordan gubitak u prva tri meseca 2020. godine nakon što je pandemija koronavirusa pokrenula globalno tržište.

Japanski vladin penziono-investicioni fond izgubio je 11 odsto, odnosno 17,7 biliona jena (164,7 milijardi dolara) u prvom kvartalu ove godine.

 

Pad vrednosti bio je najbrži u poređenju sa podacima iz aprila 2008. godine, čime je ukupna vrednost fonda opala na 150,63 biliona jena.

Ovi rezultati dolaze samo nekoliko meseci nakon što je fond dobio novo najviše rukovodstvo i revidirao raspoređivanje imovine kako bi se više fokusirao na strani dug.

GPIF je tokom tri meseca zabeležio negativan povrat na ukupna uložena sredstva u akcije od 10,71 odsto u poređenju s dobitkom od 4,61 odsto u prethodnom kvartalu, navodi se u saopštenju.

WWW.BIZLIFE.RS

Najveći svetski penzijsko-investicioni fond iz Japana (GPIF) zabeležio je rekordan gubitak u prva tri meseca 2020. godine nakon što je pandemija koronavirusa pokrenula globalno tržište...

OSLO – Norveški penzioni fond, „težak“ 1,15 biliona dolara, saopštio je danas da je ostvario gubitak od 188 milijardi norveških kruna (21,27 milijardi dolara) u prvoj polovini godine usled pada akcija i cena nekretnina tokom pandemije Kovid-19, izveštava Rojters.

„Mada su se tržišta prilično oporavila u drugom kvartalu, i dalje smo svedoci visokog stepena neizvesnosti“, naveo je u saopštenju zamenik izvršnog direktora fonda, Trond Grande.

 

WWW.KRSTARICA.COM

OSLO - Norveški penzioni fond, "težak" 1,15 biliona dolara, saopštio je danas da je ostvario gubitak od 188 milijardi norveških kruna (21,27 milijardi

 

Moje glediste svega ovoga: Ako se u Norveskoj i Japanu ovo desava mozete biti sigurni da su ostale zemlje (Srbija) u jos gorem stanju samo jos nismo videli posledice i o brojkama niko ne pise. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

Najveći svetski penzijsko-investicioni fond iz Japana (GPIF) zabeležio je rekordan gubitak u prva tri meseca 2020. godine nakon što je pandemija koronavirusa pokrenula globalno tržište.

Japanski vladin penziono-investicioni fond izgubio je 11 odsto, odnosno 17,7 biliona jena (164,7 milijardi dolara) u prvom kvartalu ove godine.

 

Pad vrednosti bio je najbrži u poređenju sa podacima iz aprila 2008. godine, čime je ukupna vrednost fonda opala na 150,63 biliona jena.

Ovi rezultati dolaze samo nekoliko meseci nakon što je fond dobio novo najviše rukovodstvo i revidirao raspoređivanje imovine kako bi se više fokusirao na strani dug.

GPIF je tokom tri meseca zabeležio negativan povrat na ukupna uložena sredstva u akcije od 10,71 odsto u poređenju s dobitkom od 4,61 odsto u prethodnom kvartalu, navodi se u saopštenju.

WWW.BIZLIFE.RS

Najveći svetski penzijsko-investicioni fond iz Japana (GPIF) zabeležio je rekordan gubitak u prva tri meseca 2020. godine nakon što je pandemija koronavirusa pokrenula globalno tržište...

OSLO – Norveški penzioni fond, „težak“ 1,15 biliona dolara, saopštio je danas da je ostvario gubitak od 188 milijardi norveških kruna (21,27 milijardi dolara) u prvoj polovini godine usled pada akcija i cena nekretnina tokom pandemije Kovid-19, izveštava Rojters.

„Mada su se tržišta prilično oporavila u drugom kvartalu, i dalje smo svedoci visokog stepena neizvesnosti“, naveo je u saopštenju zamenik izvršnog direktora fonda, Trond Grande.

 

WWW.KRSTARICA.COM

OSLO - Norveški penzioni fond, "težak" 1,15 biliona dolara, saopštio je danas da je ostvario gubitak od 188 milijardi norveških kruna (21,27 milijardi

 

Moje glediste svega ovoga: Ako se u Norveskoj i Japanu ovo desava mozete biti sigurni da su ostale zemlje (Srbija) u jos gorem stanju samo jos nismo videli posledice i o brojkama niko ne pise. 

Znas li ti Mladjoni odakle se isplacuju penzije?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Bilbija рече

Znas li ti Mladjoni odakle se isplacuju penzije?

Kako gde, ali uglavnom iz poreske kase, to jest penzionog fonda u ovoj ili onoj formi(malo varira od sistema do sistema). Al posto to cesto lopuze potrose na "izborna obecanja" i "kupovinu glasova", penzije isplacuju inflacionom potrosnjom. To uglavnom ne varira, to je uglavnom univerzalno. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, haveaniceday рече

Kako gde, ali uglavnom iz poreske kase, to jest penzionog fonda u ovoj ili onoj formi(malo varira od sistema do sistema). Al posto to cesto lopuze potrose na "izborna obecanja" i "kupovinu glasova", penzije isplacuju inflacionom potrosnjom. To uglavnom ne varira, to je uglavnom univerzalno. 
 

Sta placa poslodavac za radniks? Platu, zdravstveno .... penziono ...

 Penzioni "fond" se stalno "puni" sa uplatama poslodavaca i sa penzijamac"prazni" ... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Bilbija рече

Sta placa poslodavac za radniks? Platu, zdravstveno .... penziono ...

 Penzioni "fond" se stalno "puni" sa uplatama poslodavaca i sa penzijamac"prazni" ... 

Pa znam, zato sto je to sema. Od musterija koje ti trenutno placaju ti isplacujes one musterije koje su ti placale itd. Za takve stvari privatnici idu na robije, ovi sa wallstreeta itd. Evo sada ovaj nemac iz wirecard zaglavio robiju zbog toga. 

U principu penzioni fond bi trebalo da bude stednja. Cuvas pare tokom zivota da u starosti ne bi trebalo da radis. Tako bi bilo ispravno, ali jebigah politicari.. oportunitizam... 

Ali zato sam napomenuo od sistema do sistema, ne rade svi tako. Neki penzioni fondovi ulazu u berzu i kupuju papire od vrednosti. Naprimer americki 401 k. 

ovaj norveski ako se ne varam vezuje penzije za naftu kao i vecinu socijalnih troskova. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече


U principu penzioni fond bi trebalo da bude stednja. Cuvas pare tokom zivota da u starosti ne bi trebalo da radis. Tako bi bilo ispravno, ali jebigah politicari.. oportunitizam... 
 

I koliko bi novca onda trebalo da bude u "opticaju" ili ti u nekom sefu? To bi Mladjoni bilo smesno raditi tako. Novac treba da se vrti, okrece a ne da lezi u nekom podrumu. Ovaj sistem kakav imamo danas je najoptimalniji, radnici placaju penziono a ta suma se isplacuje penzionerima. krajnje jednostavan sistem i nema nikakve veze sa onom tvojom predhodnom primedbom i "robijama"..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Bilbija рече

I koliko bi novca onda trebalo da bude u "opticaju" ili ti u nekom sefu? To bi Mladjoni bilo smesno raditi tako. Novac treba da se vrti, okrece a ne da lezi u nekom podrumu.

Treba i jedno i drugo. I da lezi u podrumu i da se vrti.

Цитат

Ovaj sistem kakav imamo danas je najoptimalniji, radnici placaju penziono a ta suma se isplacuje penzionerima. krajnje jednostavan sistem



.... japanci sada duguju svojim obaveznicima 164 milijarde - koje nemaju da plati.... to je kombinacija nisko prirodnog pristaja kod japanaca i smanjenja ekonomske aktivnosti koje je izazvala korona....

Da je novac stedjen - sada bi imali da plate, ali su se oslonili na pare koje treba da dobiju u buducnosti i korona je poremetila taj tok.. i sada nece dobiti te pare. 

Ok, ako je tebi to idealno, meni je to uzas.  
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, haveaniceday рече



.... japanci sada duguju svojim obaveznicima 164 milijarde - koje nemaju da plati.... to je kombinacija nisko prirodnog pristaja kod japanaca i smanjenja ekonomske aktivnosti koje je izazvala korona....

 

"Japanski vladin penziono-investicioni fond..."

Zbog boldovanog je izgubio novac. Penzija je oblik solidarnosti mladih, zdravih i radno sposobnih clanova zajednice sa starim i nemocnim i ne bi trebala  biti koriscena ta sredstva za spekulkacije. Investiranje moze da donese dobit ali i gubitak...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Bilbija рече

Penzija je oblik solidarnosti mladih, zdravih i radno sposobnih clanova zajednice sa starim i nemocnim

Lepo ja kazem.. 50 godina ispiranja mozga marksizmom, komunizmom/socijalizmom u ljudima je dovela do toga da kod nas ljudi koji se nazivaju antikomunisti imaju ovakvu logiku. 

Moja logika: Ljudi trebaju da budu samoodgovorni i treba da stede svoj novac za svoju penziju. Penzija staraca nije odgovornost mladih. 
Tvoja logika: Mladi treba da budu solidarni i da daju svoj novac za koji tesko rade starima u drustvu generalno. 

Цитат

i ne bi trebala  biti koriscena ta sredstva za spekulkacije.



I naravno komunjarska logika iste probleme ima kod komunista kao i kod tebe. Sta bi "trebalo" i sta se "desi"... komunizam bi trebalo da donese cvece i leptirice al donese gulage, robovlasnistvo, diktaturu partije, ubistva opozicije i opste siromastvo i unistenje drustvenih vrednosti i ekonomije tog drustva. 

Zato treba malo manje da razmisljas sta bi trebalo, vec da gledas stvari kakve jesu, da pokusas da razumes ljudsku prirodu, i da gledas u kojim sistemima se ljudska priroda najbolje demonstrira. Na jednom polju si u pravu, nacionalizam je svakako u skladu sa ljudskom prirodom i imati naciju, nacionalnu kulturu i nacionalnu drzavu je prvi dobar aspekt. Sad jos da provalis ekonomski aspekt.... i na konju smo. :)

Nije tesko, samo odbaci sve komunisticke vrednosti, posto si odbacio drustvene, sada odbaci ekonomske i to je to... 

prosto umesto tog mita o solidarnosti,  pogledaj najgore ljude koje znas tvojih godina, alkoholicare, narkomane, kockare... koji su dosli u starost, ziveli totalno neodgovorno i shvati da tvoja deca, kada placaju pare - placaju za njihovu penziju, dok su njihova deca verovatno na socijalnoj pomoci, koju isto placaju tvoja deca.... a pare koje si ti placao.. umesto da su se stedele su se trosile... i sada ti drzava placa mnogo manje nego sto si stedeo.... 

Jer pored toga koliko se ne slazem sa tobom oko ovih tvojih prica, ja znam da si samoodgovoran i radan lik i dobar roditelj pre svega. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, haveaniceday рече

Lepo ja kazem.. 50 godina ispiranja mozga marksizmom, komunizmom/socijalizmom u ljudima je dovela do toga da kod nas ljudi koji se nazivaju antikomunisti imaju ovakvu logiku. 

Moja logika: Ljudi trebaju da budu samoodgovorni i treba da stede svoj novac za svoju penziju. Penzija staraca nije odgovornost mladih. 
Tvoja logika: Mladi treba da budu solidarni i da daju svoj novac za koji tesko rade starima u drustvu generalno. 

 

Tvoja logika je da nemas pameti ...

Jesi li cuo za staru komunisticku poslovicu "pitace te starost sta ti je radila maldost"?

Toliko si glup da nisi u stanju da shvatis da je moje danasnje ulaganje u penzioni fond za danasnje penzionere vid stednje koji ce mi se vratiti kroz penziju jednoga dana... i to bez ikakvog rizika kome su izlozeni na primer oviu japanci ili norvezani iz "penziono-investicionih" fondova ...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bilbija рече

Tvoja logika je da nemas pameti ...

Jesi li cuo za staru komunisticku poslovicu "pitace te starost sta ti je radila maldost"?

Toliko si glup da nisi u stanju da shvatis da je moje danasnje ulaganje u penzioni fond za danasnje penzionere vid stednje koji ce mi se vratiti kroz penziju jednoga dana... i to bez ikakvog rizika kome su izlozeni na primer oviu japanci ili norvezani iz "penziono-investicionih" fondova ...

 

Jeste ja nemam pameti, a ti zaboravljas da bi taj sistem radio dvoje ljudi moraju da imaju minimum dvoje dece... 

kao sto ti rekoh, ja u srbiji placam 35 000 poreza mesecno, dobrim delom zbog penzosa koji glasaju za svakog ko im obeca povecanje penzija. Toliko su solidarni da ne razmisljaju koliko opterecuju svoju mladost i koliko im koce prilike i napredak u zivotu. 

A moja firma je pausalac programer u krusevcu... idi na net pa pogledaj koliko nas trse.. 

i to sam ja jedva uspeo da nadjem posao, jer sam se sam obrazovao i snasao. A sad zamisli kako je glupljima od mene (znam da ti je tesko da verujes al ima i takvih ;)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, haveaniceday рече

Jeste ja nemam pameti, a ti zaboravljas da bi taj sistem radio dvoje ljudi moraju da imaju minimum dvoje dece... 

kao sto ti rekoh, ja u srbiji placam 35 000 poreza mesecno, dobrim delom zbog penzosa koji glasaju za svakog ko im obeca povecanje penzija. Toliko su solidarni da ne razmisljaju koliko opterecuju svoju mladost i koliko im koce prilike i napredak u zivotu. 
 

Bices i ti penzos jednog dana nista se ne brini za taj novac koji danas placas... dobices ga nazad ... a ne kao japanci ... :)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Bilbija рече

Bices i ti penzos jednog dana nista se ne brini za taj novac koji danas placas... dobices ga nazad ... a ne kao japanci ... :)) 

Razmisljaj logicno.. ako je u japanu pala ekonomija... i ako u Srbiji padne ekonomija.. znaci da drzavi pada prihod (manje novca dobija iz poreza) ali troskovi ostaju isti... sta ce onda da se desi sa gradjanima Srbije? Oce li dobiti iste penzije ili manje? 

A sta ce da se desi kroz jos 40 godina sa ovakvim sistemom.. posto je mladih u Srbiji sve manje i manje a starih sve vise i vise... koliko ce poreskog opterecenja imati jedan radnik u srbiji za 20 godina da bi mogli da izguramo sistem o kom pricamo? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Razmisljaj logicno.. ako je u japanu pala ekonomija... i ako u Srbiji padne ekonomija.. znaci da drzavi pada prihod (manje novca dobija iz poreza) ali troskovi ostaju isti... sta ce onda da se desi sa gradjanima Srbije? Oce li dobiti iste penzije ili manje? 

A sta ce da se desi kroz jos 40 godina sa ovakvim sistemom.. posto je mladih u Srbiji sve manje i manje a starih sve vise i vise... koliko ce poreskog opterecenja imati jedan radnik u srbiji za 20 godina da bi mogli da izguramo sistem o kom pricamo? 

Doci ce stranci da rade ... kao na celom zapadu posto i ovde opada natalitet ... Sgize afrika, azija, indija ... ne sekiraj se za radnu snagu, nje nece faliti ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.8.2020. at 6:06, Bilbija рече

Penzija je oblik solidarnosti mladih, zdravih i radno sposobnih clanova zajednice sa starim i nemocnim

Ово што си написао је Јеванђеље на делу, оно о чему је Христос говорио, учио, проповедао... Да нам наш ближњи заиста буде ближњи, и да смо ми у стању, ако треба, да положимо живот за ближњег. А и пензионери су наши ближњи.

У познатој ”јутарњој молитви Светог Филарета, митрополита Московског и Чудотворца”, између осталог стоји:

”...Научи ме да се правично односим према својим ближњима, да никог не разгневим и не ожалостим... Дај ми храбрости да Ти постојано служим: да ставим правду изнад користи, да ставим остварење племенитих дела изнад тренутних задовољстава, да ставим друге изнад себе
и испуним Твоју заповест о љубави...”

Брига о пензионерима (и осталим потребитима) наш је дуг према Христу и нема никакве везе са комунизмом, још мање са капитализмом.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...