Jump to content

Препоручена порука

Запад (Западна Европа и Америка) има како лоших тако има и добрих ствари.... Једна од позитивних детаља треба истаћи је то да много држе до тога, да се одговори на достављену пошту како папирну тако и електронску и то у року од једне до три недеље углавном...... У сваком случају много раније увек одговоре ако је у питању електронска преписка небитно да ли је у питању фирма/организација или приватно лице...по овом питању нема шта људи су права Господа...

Какво је ваше искуство што се тиче преписке са људима/организацијама/фирмама.... код нас мислим на Р. Србију, Црну Гору и Р. Српску.?

Дакле ако сте некоме послали писмо (цивилном лицу/фирми/организацији...) на папиру или електронским путем via email да ли сте увек добили одговор и ако јесте колико сте чекали дуго?

И колико се старате о томе да одговорите на време тј. ако вам неко пише обраћа вам се.... да ли се трудите/настојите да што пре одговорите или вас баш брига кад ће те одговорити или можа уопште не размишљате о томе тј. баш вас брига да ли ће те уопште одговорити?....

Можда вам се догодило некад на улици да тражите нешто на пример књижару и да питате човека на улици културно опростите ако можда знате где се налази то и то.... и тај човек вас само прође као да не постојите.... вероватно сте били одушевљени са оваквом ситуацијом?

 

Дакле шта кажете ви конкретно на горе постављена питања и уопштено шта мислите о томе...

 

Поздрав за све људе добре воље  :mahmah:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, uomo del Ve.Te. рече

Запад (Западна Европа и Америка) има како лоших тако има и добрих ствари.... Једна од позитивних детаља треба истаћи је то да много држе до тога, да се одговори на достављену пошту како папирну тако и електронску и то у року од једне до три недеље углавном...... У сваком случају много раније увек одговоре ако је у питању електронска преписка небитно да ли је у питању фирма/организација или приватно лице...по овом питању нема шта људи су права Господа...

Какво је ваше искуство што се тиче преписке са људима/организацијама/фирмама.... код нас мислим на Р. Србију, Црну Гору и Р. Српску.?

Дакле ако сте некоме послали писмо (цивилном лицу/фирми/организацији...) на папиру или електронским путем via email да ли сте увек добили одговор и ако јесте колико сте чекали дуго?

И колико се старате о томе да одговорите на време тј. ако вам неко пише обраћа вам се.... да ли се трудите/настојите да што пре одговорите или вас баш брига кад ће те одговорити или можа уопште не размишљате о томе тј. баш вас брига да ли ће те уопште одговорити?....

Можда вам се догодило некад на улици да тражите нешто на пример књижару и да питате човека на улици културно опростите ако можда знате где се налази то и то.... и тај човек вас само прође као да не постојите.... вероватно сте били одушевљени са оваквом ситуацијом?

 

Дакле шта кажете ви конкретно на горе постављена питања и уопштено шта мислите о томе...

 

Поздрав за све људе добре воље  :mahmah:

 

 

Slažem se, ono što volim na Zapadu između ostalog je (bar tamo gde sam zalazio) kada zaustaviš bilo koga na ulici da pitaš za nešto, ta osoba se nekako "obavezala" da ti pomogne do kraja, čak je bio slučaj da je žena izvadila mobilni i otvorila gugl mapu da nam pomogne, pa sam tražio drugu rutu, pa je i to izguglala. Da ne kažem o tome kako je neka gospođa kinula iza nas pa se ja šalio "pis maco" a ona krenula da se izvinjava :)

A prepiska kod nas....evo slučaj

Imam koleginicu muzičarku, njena koleginica isto muzičarka, vodi neki hor, svojevremeno je jednoj našoj instituciji pisala molbu mailom , da li mogu da joj iznajme salu za probe hora, značilo bi i platila bi. 

Odgovora nije bilo (jer za ljubav....što kaže pesma)

Ali eto prođe godina, ona od te institucije dobije poziv telefonom ili mailom, pitaju je da na nekoj proslavi nastupi sa njenim horom bla bla....devojka ih je pitala "samo me zanima odakle vam moj kontakt?" na kraju su priznali da ga imaju od kad je ona slala upit iako nisu odgovorili na isti.

 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, uomo del Ve.Te. рече

Дакле ако сте некоме послали писмо (цивилном лицу/фирми/организацији...) на папиру или електронским путем via email да ли сте увек добили одговор и ако јесте колико сте чекали дуго?

da, nekoliko puta...i jako sam bila iznenadjena čak i brzim odgovorima...to ranije nije bio slučaj...

 

пре 50 минута, uomo del Ve.Te. рече

колико се старате о томе да одговорите на време

ja to uradim istog momenta...

 

пре 51 минута, uomo del Ve.Te. рече

питате човека на улици културно опростите ако можда знате где се налази то и то.... и тај човек вас само прође као да не постојите...

to mi se nije desilo...:)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 31.7.2020. at 9:07, uomo del Ve.Te. рече

Какво је ваше искуство што се тиче преписке са људима/организацијама/фирмама.... код нас мислим на Р. Србију, Црну Гору и Р. Српску.?

Где ме нађе, о овоме бих могао да пишем сатима! :) Искуство је катастрофално, на свим нивоима. Студентске службе, државне фирме, државне установе, банке, црква, министарства, приватне фирме. Ако је у питању нешто за шта ниси ти њима потребан, најчешће се не потруде ни да одговоре, а и ако одговоре, боље да нису. У одговорима се не поштује правопис, нити форма. Част изузецима, које препознајем као истинску господу.

Оно што ми је посебно поражавајуће је ситуација у Хрватској! Значи, небо и земља у односу на нас! У пар наврата сам у туђе име електронски писао њиховим институцијама и унапред уверавао људе да нико то не чита, да највероватније неће ни одговорити, а још 10 пута вероватније јер пишемо из Србије. На моје запрепашћење, одговарали су екстремно брзо, културно и писмено, решавали ствари и слали битне информације, чак у једном случају дали доказ да је наша бирократија забрљала, а што су овде покушале да прикрију наше службе, а које, наравно, нити одговарају на мејлове, нити подижу слушалицу, него све као Чварков и Торбица - дођи, чекај четири сата да предаш захтев, па дођи лично у наредни четвртак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poslala sam mejl nekom ruskom naučniku, zamolila ga da mi pošalje radove. Lik mi brzo odgovorio i ono što me fasciniralo-zahvalio mi se što sam zainteresovana za njegovo istraživanje. Ovde sam vazda dobijala neki usrani "nosom dodirujem nebo, treba da ti bude čast" tretman. 

Nije zapadnjak, ali ima tu kulturu brzog odgovora i ljubaznosti...pa čak i skromnosti jer se bar formalno zahvaljuje za nečije interesovanje za njegove radove.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Natasa. рече

Poslala sam mejl nekom ruskom naučniku, zamolila ga da mi pošalje radove. Lik mi brzo odgovorio i ono što me fasciniralo-zahvalio mi se što sam zainteresovana za njegovo istraživanje.

Иста ситуација самном у два случаја.....никако нисам могао да нађем/ископам два чланака/текста која сам требао..... један чаланак је био у електронском формату а други чланак је био само у штампаној форми и жена је ладно скенирала све то и послалa ми via email......

...а код нас велики број професора (не кажем да су сви такви) има комплекс знања/мисле да нешто знају/ да су образовани .... и гледају да се иживљава над студентима.....углавном добро су се ухлебили.....а што се тиче науке заболе их уво (стојко).... битно је да месечна плата иде редовно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jako lose iskustvo. Da krenem od firme gde radim pa nadalje. Jednostavno potpuno ignorisanje sem kad je potreba s druge strane, tad postoji komunikacija koja je retko pismena, u poslovnom tonu, civilizovana i tonu resavanja situacije.

Primer, danas sam morala da licno odem u banku jer ni na jedan kontakt telefon centra za korisnike se niko ne javlja vec 3 dana, ni na jedan mail nisu odgovorili, kao ni na poruke na njihovoj FB stranici. Jos me zaposlena pita sto sam dosla kad sam sve to mogla jednim telfonskim pozivom, samo sam joj pokazala koliko puta sam zvala kontakt centar Just_Cuz_19 Ucutala se i resila mi problem.

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...