Jump to content

Ko je umro na krstu?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, Volim_Sina_Bozjeg рече

Tu na istom Krstu se dešava smrt i vaskrsenje večnoga života.

Ono što nam apostol Pavle piše i opisuje kao poslednju trubu, kao tren treptaj prelaska u vaskrslo duhovno telo.

Pa, treptaj oka, jeste VSB,.... na kraju svega,.... jeste treptaj, ali to nam je svima na kraju, .... jer imamo i poslednju trubu - koja je na tom kraju,.....zato se valjda i zove -poslednja.... 0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Pa, treptaj oka, jeste VSB,.... na kraju svega,.... jeste treptaj, ali to nam je svima na kraju, .... jer imamo i poslednju trubu - koja je na tom kraju,.....zato se valjda i zove -poslednja.... 0703_read

Koliko ti vremenski traje treptaj?

Možda ap.Pavle nije treptao nekoliko dana?

Šta ćemo sa onim iz Pisma, da Isus govori kako neki neće videti smrti već će preći u večni život. Hoćemo ih sve staviti u poslednju trubu kraja vremena ili ćemo verovati Hristu koji ne spominje u tom delu Pisma poslednju trubu kraja vremena, niti to dovodi u vezu sa tim.?

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sveopšte vaskrsenje se nalazi u Hristu a ne u vremenu.

Vreme je stvorenje, kako kaže Maksim Ispovednik,te kao takvo ima kraj, zato ne utiče na Telo Hristovo, jer je Njemu podložno.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ima veze sa temom

Da li je smrtnost stvorenja posledica pada ili posledica stvaranja tvorevine ni iz čega?

Smrtnost tvorevine je posledica i stvaranja ni iz cega i pada..... to ide zajedno u paketu, ..... nema,....ili,.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Volim_Sina_Bozjeg рече

Koliko ti vremenski traje treptaj?

Možda ap.Pavle nije treptao nekoliko dana?

Šta ćemo sa onim iz Pisma, da Isus govori kako neki neće videti smrti već će preći u večni život. Hoćemo ih sve staviti u poslednju trubu kraja vremena ili ćemo verovati Hristu koji ne spominje u tom delu Pisma poslednju trubu kraja vremena, niti to dovodi u vezu sa tim.?

 

VSB, ti nasi treptaji oka su na kraju vremena,.... jer ako ap. Pavle pise o tim dogadjajima koji ce se desitu.... u treptaju oka - na sta misli konkretno, pa na vaskrsenje ovog naseg tela koje ce biti polozeno u grob i svih drugih tela koji su sada u grobovima..... a, nesto ne vidim da su groblja prazna....:D

(to Hristos govori o vecnom zivotu i spasenju nase duse i bica i postojanja.....i ima tamo VSB gde Hristos kaze ovo za kraj vremena ,.... И послаће анђеле своје с великим гласом трубним;.... itd..)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bokisd рече

Smrtnost tvorevine je posledica i stvaranja ni iz cega i pada..... to ide zajedno u paketu, ..... nema,....ili,.... 

Ne.

Smrtnost nije posledica pada, već je posledica stvorenosti.

Prvi čovek je odbio da se sjedini sa Bogom, te je takav nastavio da ide prema smrti, prema ništavilu. Tek kad se čovek sjedinio sa Bogom preko Marije Djeve, čovek je krenuo prema Životu.

I nemoj sada reći da se ovo uklapa u tvoju misao.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vasilije. рече

Ja se sećam da si ti nekada kategorički negirao ništavilo kao opciju za čoveka.

Da, u kontekstu Tela Hristovog u kom se nalazimo.

A ako nisam u tom kontekstu, onda sam verovatno ćutao pred apokastazom ali ne origenovom.

I sveti oci su menjali mišljenja, nije to ništa čudno, inače ja ne insistiram na svojem mišljenju kao konačnom. 

Učim polako, teme su teške.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Vasilije. рече

Onda nije na krstu nego u grobu.

Duh nije ni umro a telo je vaskrsnuto posle tri dana, koliko se ja razumem u fudbal...

  • Свиђа ми се 1

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ne.

Smrtnost nije posledica pada, već je posledica stvorenosti.

Prvi čovek je odbio da se sjedini sa Bogom, te je takav nastavio da ide prema smrti, prema ništavilu. Tek kad se čovek sjedinio sa Bogom preko Marije Djeve, čovek je krenuo prema Životu.

I nemoj sada reći da se ovo uklapa u tvoju misao.

Smrtnost i propadanje jeste posledica stvorenosti iz nicega i iz nebica (- u bice i postojanje).

Ali, ako je prvi covek odbio da se sjedini sa Bogom - sta nam takva postavka stvari sugerise VSB ? Pa, zar nije to da je prvi covek bio, imao je neko stanje u Raju koje mu je pruzalo mogucnost da se sjedini sa Bogom i koje mu je sam Bog stvorio i dato mu je kao blagodat i duhovni dar od strane Boga..... i to osnovno stanje je bilo upravo takvo, da nije bio podlozan smrti i propadanju kao neko ko je stvoren iz nicega i ne bica.

Ima i ona druga logika,..... a, zasto bi Bog stvorio smrt i truleznost, da bi posle Sam dosao da ukine tu istu smrt i truleznost - koju je sam Bog i stvorio. Ne deluje kao smisleno, zar ne VSB ? 

To je ono sto se uklapa u tu moju misao sto pominjes. :laie_14:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

dar od strane Boga..... i to osnovno stanje je bilo upravo takvo, da nije bio podlozan smrti i propadanju kao neko ko je stvoren iz nicega i ne bica.

Netačno.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ono što je prvi čovek imao, je blagodat da se sjedini sa Bogom.

Ništa van toga ne bi trebalo ni da ima, budući da mi svoju smrtnu prirodu možemo prevazići jedino, sjedinjeni u samom Hristu Sinu Božjem.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Volim_Sina_Bozjeg рече
Пре сат времена, Bokisd рече

dar od strane Boga..... i to osnovno stanje je bilo upravo takvo, da nije bio podlozan smrti i propadanju kao neko ko je stvoren iz nicega i ne bica.

Netačno.

Pa, sta je i kakav je onda bio Raj u koga je Bog postavio tog prvog coveka ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...