Jump to content

Ponovo onlajn nastava: Nezadovoljni i nastavnici i roditelji


Препоручена порука

пре 40 минута, Александар Милојков рече

Дај Боже да за тим више не буде потребе.

:dobro:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kolega ima petoro dece skolskog uzrasta. Odlepili su i on i supruga. Morali su da nabave uredjaje da bi deca mogla da prate nastavu, onda kontrolisanje svega sto su uradili, svakodnevno kontaktiranje sa svim nastavnicima i uciteljima....
Odlepili su, blago receno.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Danijela рече

Kolega ima petoro dece skolskog uzrasta. Odlepili su i on i supruga. Morali su da nabave uredjaje da bi deca mogla da prate nastavu, onda kontrolisanje svega sto su uradili, svakodnevno kontaktiranje sa svim nastavnicima i uciteljima....
Odlepili su, blago receno.

KATASTROFA! Online školovanje može da uspe ako jedan roditelj nije zaposlen i imaju jedno dete, eventualno dvoje (dakle, nije zaposlen, ne da radi od kuće). Plus da drugi dovoljno zarađuje da nadoknadi sve troškove za normalan život.

Koliko takvih porodica znamo u Srbiji?

Ako roditelji dece školskog uzrasta ne umru od korone, završiće na psihijatriji...i kakav je to život na kraju? Svi odlepili, niko se ni sa kim ne druži...beži bre. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

013INFO.RS

Omiljeni pančevački učitelj Predrag Starčević, čovek koji je višestruko nagrađivan za svoj rad, uputio je preko svog Fejsbuk...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко пита како је наставницима?

Било је осмака, а и њихових родитеља које је болело увце за све. Жале се да немају интернет, лош сигнал, а вас јуре колеге како ништа не раде, па се пишу извештаји школи, а онда испадате ви криви. Да су ми били пред очима у том тренутку, не знам како бих се суздржао да не измлатим мотком и родитеље и дете у комплету. 

Још ови из министарства увели пробни онлајн завршни, а људи не умеју да се улогују, па са 2/3 ученика се јуриш, зовеш, објашњаваш како да се пријаве, излудитис. Онда се сете да Војвођани раде тестове до 12 сати, Београђани од 12 до 16, а остатак Србије после њих. Онда све блокира, јер неки из прва два термина неће да раде у одговарајуће време, систем пукне, па свако тера како је замислио. Те недеље добро нисам полудео. 

Осмаци опет од јуна у школи, па опет пробни пријемни, па нови начин попуњавања тестова, ново шифрирање. Па, нови начин прегледања тестова преко компјутера уз, наравно, обуку. Онда припремна настава што онлајн, што у школи, па три дана са децом завршни, а плус и прегледач кога ће Завод за вредновање да оцени како је прегледао преко компјутера. О стресовима са листама жеља да не причам. 

Тврдим, ове године су највише надрљале одељењске старешине осмог разреда. 

Није лако деци, није лако ни родитељима, као ни наставницама, али убедљиво највише су надрљали они који су били одговорни, што деца, што родитељи, што наставници. Они који су хтели да хватају кривине, науживали су се. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, и лепо скоро рече наш свештеник нама просветарима: Почео сам да вас доживљавам као мученике! :smeh1:  Човек има петоро деце, три су школарци, зна шта прича. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da su mi deca skolskog uzrasta tačno bih završila na psihijatriji :0426_feel:. Nedostaje mi vrtić za starije, ali ajde da se suzdržimo dok ne dođu bolja vremena. Sad učimo na nošu i mnogo bi mi značilo da bude okružen decom, pa da vide jedni od drugih. Ovako je sam sa mnom plus tromesečna beba.

Nema puno veze sa temom, ali mi došlo da malo izbacim frustraciju :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, БанеЛ рече

Није лако деци, није лако ни родитељима, као ни наставницама,

zna se ko je kriv...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nastavnici solfeđa su po zaposlenosti odmah iza lekara! Jer solfeđo je muzički, praktičan predmet i online nastava je skoro nemoguća... za većinu đaka i nastavnika - pre svega, što nemamo svi iste tehničke mogućnosti! Treba otkucati melodijske i ritmičke primere (u programu za pisanje nota) koji će se obrađivati, od istih primera praviti zvučne snimke, posebno prekucavati note i praviti zvučne snimke za pevanje lestvice, terci i teoretski akorde, praviti zvučne snimke za muzički diktat (1 za diktat u celini + 4 za pisanje diktata po dvotaktima + mala pomoć tj. napisana prva nota u svakom dvotaktu) + u finalu dopisati strelice za taktiranje melodijskih i ritmičkih primera (jer i mali i veliki đaci tu redovno greše) + teorija muzike (tumačenje sa zvučnim snimcima) + telefonski razgovori sa đacima i roditeljima (i veliki račun!).

Često se priprema lekcija na opisani način, za nekoliko razreda (za 100 đaka), završi do kasno u noć. Da ne pominjem odlazak u prodavnicu, na pijacu, u poštu ili banku i dr. obaveze u kući i van kuće. Nastavnici solfeđa rade bez predaha, jedini odmor je nekoliko sati sna tokom noći i glavna 3 obroka u toku dana.

Dakle, MRZIM KOMPJUTER I NASTAVU ONLINE! :0426_feel: :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, JESSY рече

zna se ko je kriv...

Свемирци! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

it`s something like autism...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или као што рекоше: Ко овде не полуди, тај није нормалан! 

  • Радостан 1

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.7.2020. at 20:55, БанеЛ рече

Овај је превејан, глас модеран, 'рапав и прозук'о. Једно мисли, друго прича, треће ради. 

 

ja bih reko da je "samo" bahat i glup

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...