Jump to content

Саопштење Митрополита Порфирија поводом јавних претњи Епископу бачком

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Prozor na krovu рече

Nije nužno da se svuda nastupa pod punim imenom i prezimenom, takvo mesto je na primer forum, pa i twiter. Naprosto, takva je koncepcija. Može, ali ne mora. Ali, kada neko reši da postavi ovakav sadržaj, kao što je paljenje slike, mora da snosi odgovornost, i ne može ga štititi udobnost anonimnosti. Policija tu mora da odradi svoj deo posla.

Nije nužno, slažem se, ali kad prozivaš ljude za neka dela, onda bi bilo fer, pošteno, ljudski da se predstaviš ko si  šta si, a ne ovako licemerno, kukavički, ko nesoj. Ako hoces da budes junak, budi junak do kraja a ne vagina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

Nije nužno, slažem se, ali kad prozivaš ljude za neka dela, onda bi bilo fer, pošteno, ljudski da se predstaviš ko si  šta si, a ne ovako licemerno, kukavički, ko nesoj. Ako hoces da budes junak, budi junak do kraja a ne vagina.

Naravno, slažem se u potpunosti. I snosi odgovornost. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Дејан рече

Nije nužno, slažem se, ali kad prozivaš ljude za neka dela, onda bi bilo fer, pošteno, ljudski da se predstaviš ko si  šta si, a ne ovako licemerno, kukavički, ko nesoj. Ako hoces da budes junak, budi junak do kraja a ne vagina.

Видите како је уредник фин и неће да користи просте речи :)

Него, молим све да ми не шаљете шта онај опакљени човек пише за мене по твитеру. Тотално ми је небитан, имам милион својих обавеза и послушања, тако да ме је најмање брига шта анонимна фукара пише по твитеру за шачицу залудних типоса. Кад се буде представио и јавно пред судом одговарао за своје поступке, тада можемо да разговарамо. До тада је само још један анонимус, фукара и бедник који се јуначи сакривен иза "ника"...

Ево, нека се профа и такви типоси друже и удружују против кога год хоће. Баш ме брига...

А за ово рутуално паљење слике, свакако ако је истина да је то неко ко је активан у Цркви и на доста високом месту, треба да сноси канонске последице, с тим што суд то треба да докаже. Но, верујем да се он својим духом већ одрекао Цркве, чим то ради.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веома скандалозан поступак. Ово је недопустив акт за грађанина који поштује државне законе, а камоли за једног хришћанина или члана цркве.

Шта нам се ово дешава, прво неко напише за владику Григорија да је антиСрбин, сад неко пали фотографију владике Иринеја... Да ли ће ико да поднесе црквене санкције за ове срамотне гестове недостојне човјека и хришћанина?

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Иван Ц. рече

Видите како је уредник фин и неће да користи просте речи :)

Него, молим све да ми не шаљете шта онај опакљени човек пише за мене по твитеру.

Poručuje da te više neće spominjati.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Ристо Подвожњак рече

Веома скандалозан поступак. Ово је недопустив акт за грађанина који поштује државне законе, а камоли за једног хришћанина или члана цркве.

Шта нам се ово дешава, прво неко напише за владику Григорија да је антиСрбин, сад неко пали фотографију владике Иринеја... Да ли ће ико да поднесе црквене санкције за ове срамотне гестове недостојне човјека и хришћанина?

Ristane, čuvaj se ti da ne potpadneš pod te sankcije .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Ристо Подвожњак рече

Веома скандалозан поступак. Ово је недопустив акт за грађанина који поштује државне законе, а камоли за једног хришћанина или члана цркве.

Шта нам се ово дешава, прво неко напише за владику Григорија да је антиСрбин, сад неко пали фотографију владике Иринеја... Да ли ће ико да поднесе црквене санкције за ове срамотне гестове недостојне човјека и хришћанина?

“Drz’ um svoj u adu i ne ocajavaj”. Sve ce ovo proci i dace Bog mira i dobra. Evo bas sada me podseti na jedan lep i jednostavan intervju vl. Grigorija, kad ga vec pomenu, na tu temu...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Дејан рече

Ristane, čuvaj se ti da ne potpadneš pod te sankcije .

Не разумијем?

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вукашин рече

Хоће да те банује :smeh1:

Не видим због чега. Ја сам само повукао паралелу, паљење фотографије и називање некога антиСрбином је стављање мете на чело. И то је јасно као дан. Ја имам доста критички став према владици бачком, али сматрам да је недопустиво да било ко ово уради, а да не поднесе црквене и грађанске санкције.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Ристо Подвожњак рече

Не видим због чега. Ја сам само повукао паралелу, паљење фотографије и називање некога антиСрбином је стављање мете на чело. И то је јасно као дан. Ја имам доста критички став према владици бачком, али сматрам да је недопустиво да било ко ово уради, а да не поднесе црквене и грађанске санкције.

Ne padaj na "teorije zavera" naših forumaša

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...