Jump to content

Društvene mreže - čučavci interneta i izvor rasejanosti

Оцени ову тему


Препоручена порука

Poslednjih nekoliko nedelja sam drastično skresao svoje prisustvo na internetu. Obrisao sam nalog na Reddit-u i na Facebook-u (drugi po redu). Ostali su mi je još samo Instagram (uglavnom zbog powerlifting drugara i još nekih bitnih kontakata) i Linkedin zbog ponuda za posao.

Mreža koju sam napustio prvu, pre ove dve pomenute bila je Twitter. Nedavno sam bacio pogled šta se tamo radi i sada vidim koliko je to dobra odluka. U pitanju je mreža na kojoj se ljudi banuju zbog misgendering-a trans osoba, a promocija pedofilije se odobrava (MAPs - minor attracted people, paedosexuals...).
Od javnih ličnosti se zahteva da kao kakvu mantru ponavljaju odobrene, propisane BLM slogane i kada zbog toga izgube na stotine ili čak hiljade pratilaca, kreće pljuvačina po ljudima koji su ih tiho kliknuli na unfollow.
Obesne rulje samozvanih antifašista maltretiraju ljude čiji im se postovi ne sviđaju i histerišu njihovim poslodavcima da ih zbog pomenutih postova otpuste. Balavci od 20 i nešto godina, bez dana radnog staža, našli su način kako da unište ljude sa karijerama, koji su nešto postigli.
Među pomenutima se najviše ističu trans aktivisti kojima su meta svi koji se ne slažu sa njihovim suludim doktrinama.

Facebook je kudikamo bolji, ali sam shvatio da više nije vredan moje pažnje, niti vremena.

Shvatio sam da dosta toga kod sebe moram da promenim da ne bih bio digitalni zombi. Da prestanem da posežem za internetom kada mi je dosadno, da mi slušalice u ušima ne budu pravilo, nego da ih stavim ako baš želim nešto da slušam i da tome nečemu posvetim pažnju i da se prilikom vožnje u prevozu malo više bavim svojim okruženjem, a ne nasumičnim rovarenjem po internetu.

Da li ste i vi osetili potrebu da obnovite svoju pažnju da bude kakva je bila u vreme pre društvenih mreža?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Vasilije. рече

Poslednjih nekoliko nedelja sam drastično skresao svoje prisustvo na internetu. Obrisao sam nalog na Reddit-u i na Facebook-u (drugi po redu). Ostali su mi je još samo Instagram (uglavnom zbog powerlifting drugara i još nekih bitnih kontakata) i Linkedin zbog ponuda za posao.

Mreža koju sam napustio prvu, pre ove dve pomenute bila je Twitter. Nedavno sam bacio pogled šta se tamo radi i sada vidim koliko je to dobra odluka. U pitanju je mreža na kojoj se ljudi banuju zbog misgendering-a trans osoba, a promocija pedofilije se odobrava (MAPs - minor attracted people, paedosexuals...).
Od javnih ličnosti se zahteva da kao kakvu mantru ponavljaju odobrene, propisane BLM slogane i kada zbog toga izgube na stotine ili čak hiljade pratilaca, kreće pljuvačina po ljudima koji su ih tiho kliknuli na unfollow.
Obesne rulje samozvanih antifašista maltretiraju ljude čiji im se postovi ne sviđaju i histerišu njihovim poslodavcima da ih zbog pomenutih postova otpuste. Balavci od 20 i nešto godina, bez dana radnog staža, našli su način kako da unište ljude sa karijerama, koji su nešto postigli.
Među pomenutima se najviše ističu trans aktivisti kojima su meta svi koji se ne slažu sa njihovim suludim doktrinama.

Facebook je kudikamo bolji, ali sam shvatio da više nije vredan moje pažnje, niti vremena.

Shvatio sam da dosta toga kod sebe moram da promenim da ne bih bio digitalni zombi. Da prestanem da posežem za internetom kada mi je dosadno, da mi slušalice u ušima ne budu pravilo, nego da ih stavim ako baš želim nešto da slušam i da tome nečemu posvetim pažnju i da se prilikom vožnje u prevozu malo više bavim svojim okruženjem, a ne nasumičnim rovarenjem po internetu.

Da li ste i vi osetili potrebu da obnovite svoju pažnju da bude kakva je bila u vreme pre društvenih mreža?

Da 

Imao sam potrebu

Kad sam deaktivirao prvi fb nalog (jedno godinu ipo sam bio bez fejsa) kao da mi se deo mozga oslobodio.

Pokušavam da napustim forum ali uzalud

Twiter imam, ima dobrih likova tamo ali je u suštini kloaka raznolikih frustracija (uglavnom reciklaza političkih kvazi vesti....to jest djubreta)

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam bila godinu dana vez interneta.Zanimljivo je bilo.

A fejsbuk sam otvorila pre mesec dana. Prvi nalog sam ugasila stolećima nazad.

Forum - da, mora da me nema...

i drugde me stvarno nema.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemam nijedan nalog na drustvenim mrezama. Imala sam facebook, pa skoro od samog pojavljivanja kod nas, pa tako par godina...i kad sam osjetila da sam pretjerala, ugasila sam profil i nisam se vise vracala. 

Meni je najveca promjena bila u odnosima sa ljudima, nekako se najvise toga odvijalo preko fba, a poslije se smanjio krug ljudi, al ovo sto je ostalo i dan danas traje. 

Nisam totalno protiv drustvenih mreza, nego nisu za mene, brzo se navucem :) i nemam granicu onda...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vasilije. рече

Linkedin

Ovog sam ugasio pre svih. Najbeskorisnija mreza u Mlecnom putu, a skoro nadjoh da je MS vlasnik, pa mi bi jos draze.

Umereno do vrlo slabo se bavim na fb i na forumu - na forumu iskljucivo radi ljudi (kojih je mnogo manje nego pre), na fb samo radi nekolicine profila obrazovnog tipa, te zbog nekih ljudi koji su mi vazni, a samo tu mogu da ih nadjem i kontaktiram (za sad).

Imam profil na ruskom VK, ali neaktivan, drzim ga u rezervi u slucaju da fb mnogo posandrca i pocne da lici na nesrecni tnjiter. Ako do toga dodje, ocekujem masovnu migraciju mnogih na VK, jer je manje-vise slicne koncepcije kao fb.

A apsolutno jedina mreza koja mi stvarno koristi i koju posecujem redovno je Pinterest. Ali tamo nema price, nema politike, nema bljuvotina i budalastina poma`nitalih sjw olosa. Samo slike. To je mesto koje vrlo lako moze da se upotrebi kao odlicna baza ideja za razne potrebe, a sve kroz slike, bez ikakvog trabunjanja u prazno.

Ostalo prosto ne poznajem.

...

109076000_10213925478250666_4732829928877620159_n.jpg.aa0b16daddfcf17b4544b9f0fa05fa78.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

FB mi je neaktivan već 5 godina. Imam ga samo zbog nekolicine ljudi čije pisanje pratim.

Tnjiter nikad nisam koristio i nikad neću koristiti, potpuno beskorisna mreža za prosječnog korisnika.

Instagram također, nešto malo postovao i onda sam odlučio da više ne gubim vrijeme tu, jer također kao tnjiter, potpuno beskorisna mreža. 

Pinterest imam profil, također ne koristima ga i ne pratim, osim kada mi treba neka sličica. 

Ostale koje su još tu, snapchat, tiktok, i šta joše već pojmam nema ni šta su niti me uopšte interesuje.

Imam VK profil i mnogo mi se više dopada jer kombinuje elemente FB i instagrama u jednom i nema politički korektne cenzure koja je počela na tnjiteru i FB, ali ga ne koristim za sad. Ako i jednu drugu društvenu mrežu budem koristio biće to samo VK svakako. 

Пре сат времена, Vasilije. рече

A zombi ponašanje, kao na primer kompulsivno hvatanje za telefon u prevozu, potreba da nešto trešti sa slušalica ili pregled notifikacija na ulici, u hodu?

To nam je svima boljka danas, o tome razmišljam stalno i gledam kako da to malo redukujem. Baterija bi prosječno trajal 4 -5 dana kada se ne bi vatao za telefon malo pa malo. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, obi-wan рече

Ovog sam ugasio pre svih. Najbeskorisnija mreza u Mlecnom putu, a skoro nadjoh da je MS vlasnik, pa mi bi jos draze.

Zaista...mnogo je beskoristan...Isto kao i XING. Taj koncept prosto fasuje. Naplaćuju ti papreno mjesečnu naknadu za premium, XING nešto jefitniji a zapravo ti nude prepakovan fejsbuk. Zapravo da imam neki sopstveni biznis, sam fejsbuk bi mi bio korisniji za poslovanje nego linkedin. Pretrage za mnoga specifična zanimanja a za određenu lokaciju ne postoje, tako ja recimo ne mogu da napravim sortiranje poslova za moju užu ublast u nekoj državi koju ja hoću, i onda kad stavim ono što bi moglo biti najpribližnije dolazi mi gomila prijedloga za posao koji zapravo nema nikakve dodirne tačke sa mnom. 

Za traženje posla mnogo je ozbiljniji.

WWW.DEVELOPMENTAID.ORG

Innovative membership organisation offering services to the international sector. Instant access to high quality CV’s...

Tu lijepo kreiraš svoj nalog kao ekspert gdje detaljno navedeš svoje preferencije i onda ti stižu ponude prema tim preferencijama, a možeš i sam da pretražuješ prema zemljama, oblastima itd...

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justin Waters puno profila za nekog koga društvene mreže ne zanimaju. Šalim se. Nisam ni znala da ih ima toliko. :)

 

DA, svi smo navučeni na internet. Sigurno bi nam dali neku dijagnozu i terapiju....

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фејсбук сам почео да користим крајем 2008. После месец, два коришћења, профил сам деактивирао на више од две године, па онда опет враћао, па опет деактивирао, па правио други профил, да га сведем на мањи број људи, и онда ми је свануло кад се појавила опција да се профил брише, а не деактивира. Прошле године у неко ово време сам се коначно откачио фејсбука. За неких 10 и по година колико сам имао профил, бар половину времена ми је профил био деактивиран. Приметио сам да ми је профил извор незадовољства и изнова сам се питао зашто се враћам. Вероватно из досаде. 

Твитер сам користио кратко у два маха, док ми је фејс био угашен. Нисам се ту нашао. Инстаграм сам имао крајем прошле године исто јако кратко, ни ту се нисам нашао. 

Сем скајпа и вибера који ми требају за посао ништа од ових најпопуларних друштвених мрежа немам. Сетио сам се,  имам Линкедин и Пинтерест, али то једва и да користим.  Ту су и Поуке и све што уз њих иде и друго ми не треба. А и овде, има ме на махове више, на махове мање, како ми обавезе дозвољавају. 

 

  • Свиђа ми се 1

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, sanja84 рече

puno profila za nekog koga društvene mreže ne zanimaju. Šalim se. Nisam ni znala da ih ima toliko.

To je samo 4 -5 profila...problem su ostali profili kojih ima jedno 50..a sve zbog interneta. A ne mogu reći da me ne interesuje internet. :smeh1:

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Justin Waters рече

To nam je svima boljka danas, o tome razmišljam stalno i gledam kako da to malo redukujem. Baterija bi prosječno trajal 4 -5 dana kada se ne bi vatao za telefon malo pa malo. 

Inace, telefon ne koristim ni za kakvu drustvenu mrezu i internet uopste. Za to koristim iskljucivo racunar.
Telefon koristim za - telefoniranje.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

kad stavim ono što bi moglo biti najpribližnije dolazi mi gomila prijedloga za posao koji zapravo nema nikakve dodirne tačke sa mnom

Upravo. Ni najblaze veze. Sto se poslova tice, za mene je pojam platforma (ne drustvena mreza), i to neka tipa 99designs ili Designcrowd, na kojima ja radim i bavim se kad stignem. Ima pomalo komunikacije, ali je svedena samo na uska pitanja u vezi samog tog datog posla, nikakvo mlataranje u prazno.

I to je, razume se, sve profilisano unapred: ovo sto sam naveo, npr., su dizajnerske platforme. Postoje programerske, prevodilacke, kao i mnogobrojne druge, sve napravljene prema samoj prirodi datog posla kojim se bave. Tu lepo dodjes, napravis nalog, procitas osnovne uslove i pravila koriscenja i - radis. Toliko je to prosto, i kad pogledam taj Linkedin prema svima takvima, prosto mi nije jasno cemu oni uopste sluze.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, gledano samo po izgledu, najprijatniji za oko mi je ruski OK, sto je skraceno od "OdnoKlasniki" (= vrsnjaci). Sve izgleda po principu "skracenog" fb-a, tematski usmerenog da se povezete sa - vrsnjacima.

Kad se otvori strana, sve se odvija u na-dole-skrolujucem maniru, vrlo pojednostavljeno i na oko ukusno.

...

OK.RU

Развлекательная социальная сеть – общение с друзьями, фото и видео, фильмы и сериалы, музыка, игры, группы по...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Socijalne mreze su glupost. Zvanicno ne korsitim ni jednu iako na par imam registrovane akaunte koje koristim samo da bih se prijavljivao na odredjene sajtove.

Forumi su bili dobri, ali ta prica je polako ugusena. Jer tu ima jedna ogranicena ekipa, sa kojom se upoznajes. Ovamo svako moze da ti napise svasta, ne znas nista o njima ni ko su ni sta su, i zaboravis ih posle nedelju dana a dodju neki sasvim drugi.

Drustvene mreze unistavaju osecaj zajednice i zajednistva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...