Jump to content

Ispovest Makedonca koji je PRIMIO VAKCINU protiv KORONE: Osećam se SIGURNO


Препоручена порука

jedina osoba sa područja Balkana koja je primila test-vakcinu, sada već čuvenu "Oksford vakcinu", podelila je svoje iskustvo.

makedonac.pngIZVOR: YOUTUBE/СИТЕЛ ТЕЛЕВИЗИЈА

Svet drži dah, vakcina protiv korona virusa u koju se najviše polaže nade, a koju razvija tim sa Oksforda, upravo je započela poslednju fazu testiranja.

Vakcina AZD1222, popularno nazvana “Oksford vakcina” ušla je u poslednju, treću fazu ispitivanja i već u septembru bi trebalo da bude u upotrebi u Britaniji, SAD i nekoliko evropskih zemalja.

Makedonac Borko Andreevski koji živi u Engleskoj, prva je osoba iz regiona Zapadnog Balkana koja je testirana na vakcinu protiv virusa korona. Tri meseca nakon što je primio vakcinu za kovid-19, preneo je svoje iskustvo.

"U svakodnevnom životu i zdravlju nema promena. Nisam imao nikakvih nuspojava. Osećam se dobro i sigurno, jer znam da ne mogu da dobijem korona virus, niti da ga bilo kome prenesem. To je dobar osećaj. Prošao sam tri testiranja krvi i još jedno me čeka u novembru",  rekao je Andreevski u pisanoj izjavi za Sitel.

Očekuje se da će vakcina, koju pravi farmaceutska kompanija "AstraZeneca", biti odobrena do kraja godine. Ova kompanija potpisala je licencirani ugovor za isporuku milijardu doza vakcine zemljama sa niskim i srednjim prihodima, pod uslovom da obezbedi 400 miliona doza do kraja 2020. godine.

Sredinom prošlog meseca četiri članice Evropske unije – Nemačka, Francuska, Italija i Holandija - sklopile su ugovor sa "AstraZenecom" o kupoprodaji najmanje 300 miliona doza vakcine protiv kovida-19 koja se trenutno testira na Univerzitetu Oksford, piše Blic.

MONDO.RS

jedina osoba sa područja Balkana koja je primila test-vakcinu, sada već čuvenu "Oksford vakcinu", podelila je svoje...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Руси направили вакцину: До краја године 200 милиона доза

Директор Руског фонда за директна улагања Кирил Дмитријев изјавио је да је до краја 2020. године могуће произвести 200 милиона доза вакцине против вируса корона, коју је развио Институт „Гамалеј“.

„Захваљујући производњи ове вакцине уз партнерство са неколико земаља моћи ћемо да проширимо њену производњу на 200 милиона доза до краја године“, написао је Дмитријев у својој колумни за „Њузвик“.

Он истиче да су овакве аденовирусне вакцине развили руски Институт „Н.Ф. Гамалеј“ и Универзитет у Оксфорду у сарадњи са компанијом „Астра Зенека“ и кинеском компанијом „Кансино бајолоџикс“.   

Према његовим речима, на тржишту ће се прво појавити вакцине засноване на аденовирусу које ће добити званично одобрење у септембру ове године, а вакцина заснована на новој технологији мРНК најраније ће се појавити почетком следеће године, јер је још увек потребно да се испита на безбедност и утицај на плодност.

Дмитријев процењује да ће следеће године бити произведено више од три милијарде доза вакцина, заснованих на аденовирусним векторима, „што ће омогућити свету да се ефикасно бори против вируса корона“.

Дмитриев је додао и да се први руски лек за вирус корона „Авифавир“ већ испоручује у иностранству, а његова производња повећана је на 300 хиљада доза месечно. Купују га, између осталог, Белорусија, Казахстан, Колумбија, Бразил, Бугарска, Мексико, Саудијска Арабија, Перу – укупно више од 50 земаља.

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Директор Руског фонда за директна улагања Кирил Дмитријев изјавио је да је до краја 2020. године могуће произвести 200 милиона доза вакцине против вируса...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...