Jump to content

Чудо у Грузији: „Нисмо имали епидемију иако цркве никада нису затваране“


Препоручена порука

dstl7428.jpg
 
Народ који је веран Богу и својој отаџбини биће чудесно Боогм благословен, рекао је митрополит кјатурски и сахкерски Данило из Грузијске православне цркве у својој недељној проповеди у Саборној цркви Свете Тројице.
 
Чудо је виђено у Грузији, где није дошло до ерупције епидемије вируса короне упркос чињеници да цркве никада нису биле затворене, као у многим другим земљама, нагласио је митрополит Данило.
 
„У питању је на првом месту грузијски етос ". „Неко може питати како је преживео. Преживео  је из два разлога: био је посвећен отаџбини и Богу. Онога ко је посвећен Богу и отаџбини, Бог неће  напустити и избавиће га Његова велика милост. "
 
„Данас смо видели пример ове милости“, наставио је митрополит. „Ова држава се, упркос многим проблемима, показала много заштићенијом од већих држава, и то се догодило зато што је наш народ дао све од себе, а људи који се до краја боре за земљу, љубав и морал - видеће чудо Божје. "
 
"Видели смо чудо које се догодило у Грузији", нагласио је он. „У упркос томе што богослужења никада нису престала, епидемија није избила у Грузији", митрополит Данило је рекао.
 
„Бог ће учинити чудо  народу који је одан Богу и отаџбини. Грузија је имала такве одане патриоте и зато је преживела," напоменуо је архијереј.
 
„Живот без Христа је смрт, а смрт са Христом је живот. То веровање нас је избавило од ове епидемије “, рекао је архијереј.
 
У марту је Грузијска патријаршија изјавила да је затварање цркава "неоправдана  увреда Бога".
 
 
Извор: Orthochristian.com (са енглеског Инфо-служба СПЦ)

View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наслов је мало без везе, а што би па била епидемија? 

То што смо затварали цркве док је епидемија је била глупост државе, али тако је држава одлучила, а у Грузији није.

И Трамп је тражио да се отворе Цкрве јер треба виче молтве, али га гувернери нису слушали. Лукашенко исто није затварао Цркве.

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo cika Vule, tatko na mafiju, zatvori nas sve, al dobro zna on sta radi a zna i da nece dugo.

Tuga velika za narod, ali je pitanje i koliko je naroda zaista verno?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema nikakvog čuda, već je država na vreme prepoznala opasnost i mesec dana pre prvog potvrđenog slučaja infekcije započela s ozbiljnim pripremama za borbu s epidemijom, a potom preduzela sve što je potrebno da se ona obuzda. Ovde je sve lepo objašnjeno:

https://www.bbc.com/news/world-europe-53269000

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_Georgia_(country)

Dok je Srbija pred Vaskrs beležila između 300 i 400 novih slučajeva dnevno i već imala 6000 inficiranih ( zvanične i dokazano krivotvorene tj. umanjene cifre ), u Gruziji je pred Vaskrs bilo ukupno manje od 400 inficiranih i u proseku 20-tak novih slučajeva dnevno, da bi u danima posle Vaskrsa ta brojka pala na manje od 10 novoinficiranih dnevno.

Sem toga, iako su crkve za Vaskrs bile otvorene veliki broj vernika poštovao je preporuke lekara i nije učestvovao u crkvenim službama. Crkve su doslovno bile poluprazne, a od onih koji su ih posećivali većina je poštovala mere zaštite, što se može videti na snimcima koji su dostupni. 

https://www.youtube.com/watch?v=_o7WDJlM34A

https://www.youtube.com/watch?v=JaUkwjm9nec

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Flojd рече

Samo cika Vule, tatko na mafiju, zatvori nas sve, al dobro zna on sta radi a zna i da nece dugo.

Tuga velika za narod, ali je pitanje i koliko je naroda zaista verno?

Изгледа у Грузији и Белорусији је ситуација много боља него у Србији, али не одлучује народ него власт јер верни народ не затвара Цркве, а и не мора да гласа. И ако је власт неправославна то не значи много.

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, fsa рече

Nema nikakvog čuda, već je država na vreme prepoznala opasnost i mesec dana pre prvog potvrđenog slučaja infekcije započela s ozbiljnim pripremama za borbu s epidemijom, a potom preduzela sve što je potrebno da se ona obuzda. Ovde je sve lepo objašnjeno:

https://www.bbc.com/news/world-europe-53269000

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_Georgia_(country)

Dok je Srbija pred Vaskrs beležila između 300 i 400 novih slučajeva dnevno i već imala 6000 inficiranih ( zvanične i dokazano krivotvorene tj. umanjene cifre ), u Gruziji je pred Vaskrs bilo ukupno manje od 400 inficiranih i u proseku 20-tak novih slučajeva dnevno, da bi u danima posle Vaskrsa ta brojka pala na manje od 10 novoinficiranih dnevno.

Sem toga, iako su crkve za Vaskrs bile otvorene veliki broj vernika poštovao je preporuke lekara i nije učestvovao u crkvenim službama. Crkve su doslovno bile poluprazne, a od onih koji su ih posećivali većina je poštovala mere zaštite, što se može videti na snimcima koji su dostupni. 

https://www.youtube.com/watch?v=_o7WDJlM34A

https://www.youtube.com/watch?v=JaUkwjm9nec

 

Pa postuju jer ih u suprotnom ne bi pustali u crkve, i kada bi nama rekli da ne mozemo uci u crkvu dok ne stavimo masku i mi bi je nosili, bitnije je da budes na Bogosluzenju nego da ne nosis masku, ili da teras kontru da bi nesto dokazao, ne znam samo kome. Kod nas je bilo to da trebamo da mozemo drzati sluzbe ali izvan crkve i to se postovalo. Ne vidim kako to mi nismo postovaliKrstove i ikone sto ciste, cistimo i mi pre i posle sluzbe. 

I kako da se ne desi cudo kad su ljudi veri i bili na Vaskrs u crkvama? Ja se samo pitam koje si ti vere i u sta verujes? U Boga, vlast, virus?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda se poštovalo tamo gde si ti, ali ovde gde sam ja nije se poštovalo ništa. Što bi se štitili ljudi koji ne veruju da virus postoji, misle da je to samo "običan grip" ili u svemu vide globalističku zaveru protiv Pravoslavlja? Iz inata su neki skidali maske samo u crkvi, ljubili i ikone koje inače ne ljube, družili se ( jeli, pili, razgovarali ) posle bogosluženja i sl. Pisao sam svojevremeno o tome. Imali su više sreće nego pameti pa je sve prošlo bez posledica ( bar koliko ja znam ).

Čini mi se da nisi shvatio poentu. Čudo bi bilo da je epidemija u Gruziji bila veoma raširena, da su ljudi dolazili na bogosluženja bez zaštite, a ipak se nisu zarazili. To s Gruzijom nije slučaj, i zato je smešno govoriti o nekom čudu tamo gde potrebe za čudom nije bilo. Neko je pomenuo Belorusiju, gde takođe crkve nisu zatvarane, ali njih eto ni čudo nije sačuvalo jer imaju predsednika koji je sabotirao napore lekara da se epidemiji pristupi ozbiljno. Čudo nije bilo potrebno ni u komunističkom Vijetnamu koji ima mnogo bolje rezultate čak i od same Gruzije... Ili to ili se virus petokrake više boji nego krsta.

Ne znam zašto neko pokušava da meša Boga u sve i svašta i da se kiti tuđim perjem. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Virus postoji i tu je. I nije opasan koliko se prica i dize panika ali nije bas ni bezazlen, ali panika je rasirena sa namerom da se unisti ekonomija i kad malo bolje procackas, da se bogati jos obogate a ostali da propadnu i rade zarad sake nitkova, to je ustvari to.

Boga pominjem iz jednog prostog razloga, ko ne veruje u cuda ne veruje u Boga.

Vidis da su i te inadzije " nekim cudom" spasene, pitam se samo koje li je to cudo? 

Ne brate moj, svi su cudom spaseni, pa i mi. 

A to sto se stvari laziraju zarad " viseg cilja" to je druga prica koju ces mozda nekada shvatiti.

Kao i sto  sam vidis frljaju se svim i svacim a posle se " vade".

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...