Jump to content

Секс пре брака

Оцени ову тему


Препоручена порука

Izvinjavam se, nisam pročitao sve strane pa sam možda i propustio, ali me interesuje kakav je stav o Solomonu? On je bio pravednik, a imao je je 700 žena i 300 inoča. Znam da je Solomon deo starozavetne istorije, i da su se dolaskom Hristosa stvari promenile, ali ima li smisla toliku težinu stavljati na seks pre braka, dok je jedan Solomon bio sa njih 1000? Naravno, to ne znači da ne smatram da je devstvenost podvig, čak naprotiv, ali jednostavno, mislim da se prevelik značaj pridaje tome. Znam da je ovo vrlo liberalan stav, ali interesuju me mišljenja.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Вилер Текс рече

Али ако млада улази невина мора и знам баклаву мотати и млад да улази невин и да море њиву изорат и сабит литру вина и кило јањетине!

To se podrazumjeva. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Степекс рече

Izvinjavam se, nisam pročitao sve strane pa sam možda i propustio, ali me interesuje kakav je stav o Solomonu? On je bio pravednik, a imao je je 700 žena i 300 inoča. Znam da je Solomon deo starozavetne istorije, i da su se dolaskom Hristosa stvari promenile, ali ima li smisla toliku težinu stavljati na seks pre braka, dok je jedan Solomon bio sa njih 1000? Naravno, to ne znači da ne smatram da je devstvenost podvig, čak naprotiv, ali jednostavno, mislim da se prevelik značaj pridaje tome. Znam da je ovo vrlo liberalan stav, ali interesuju me mišljenja.

Sam si rekao da su se stvari promenile dolaskom Hristosa. U starozavetnom vremenu su vazila jedna pravila, danas vise nije starozavetno vreme i pravila igre su drugacija. Tad je vazilo i pravilo oko  za oko, zub za zub. Da li je danas ispravno takvo razmisljanje? U jevandjelju je na dosta mesta receno, u starom zavetu je bilo tako i tako, ali... pa da ne nabrajam, ne znam napamet da citiram.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto se toliko značaja pridaje seksu ne_shvata? Ima toliko bitnijih i pogubnijih stvari...npr. lenjost, čamotinja, nedostatak vere, motivacije...zašto toliko važnosti pridajemo seksu, gotovo opsednutosti, ponekad i mističnosti ne_shvata.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Natasa. рече

Zašto se toliko značaja pridaje seksu ne_shvata? Ima toliko bitnijih i pogubnijih stvari...npr. lenjost, čamotinja, nedostatak vere, motivacije...zašto toliko važnosti pridajemo seksu, gotovo opsednutosti, ponekad i mističnosti ne_shvata.

Кажу да статистички велики број развода ступа ''на снагу'' након пар година брака. Евентуално након што се добије прво дете. Ето, то је резултат твог питања. И у потпуности си у праву и за ово друго. Када схватимо шта су приоритети тада ће мање и развода да буде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

дете

Dete je veliko iskušenje za brak. Supružnici više nisu okrenuti jedno drugom, nedostatak vremena, preokupiranost bebom, izgubi se bliskost vremenom. Dodaj tome neredovno spavanje što izbiljno utiče na psihu, pa time i na odnose među ljudima.

To su realne, životne stvari, pravi problemi, teme kojima treba posvetiti pažnju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Natasa. рече

zašto toliko važnosti pridajemo seksu, gotovo opsednutosti, ponekad i mističnosti ne_shvata.

Па ево вако. Кад га има довољно (а индивидуално је колико је коме довољно, неком једном месечно, неком сваки дан), секс је потпуно небитна ствар. А кад га нема онолико колико особи треба, постаје веома битан.

Секс је једна од неколико ствари које су истовремено и јако прецењене и јако потцењене.

Поред тога, табузизиран је до имбецилности, а све што је табуизирано постаје мистично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Juanito рече

табузизиран је до имбецилности,

Ne da nije tabuiziran, pre bih rekla da je istrivijalizovan do imbecilnosti koliko ga ima na svakom koraku, do krajnjih vulgarnosti. Nije više x-rated, ima ga na Pinku u sred bela dana. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Natasa. рече

Ne da nije tabuiziran, pre bih rekla da je istrivijalizovan do imbecilnosti koliko ga ima na svakom koraku, do krajnjih vulgarnosti. Nije više x-rated, ima ga na Pinku u sred bela dana. 

У ствари, и ту имамо лудило. Истовремено је и стабуизиран и банализован. И како ту психа да се не збуни?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2.8.2020. at 15:46, Juanito рече

Па ево вако. Кад га има довољно (а индивидуално је колико је коме довољно, неком једном месечно, неком сваки дан), секс је потпуно небитна ствар.

Prvo, seks nikome ne može biti ni dovoljan ni nedovoljan, jer se ne radi o potrebi nego o nagonu. Drugo, koliko će biti čest, zavisi od mnogo toga. Naravno da će ga imati mnogo češće onaj ko nema čime da se zanima, a žene ga saleću. I ne može da postane potpuno nebitna stvar, samo zato što neko pomisli da ga ima “dovoljno”.

On 2.8.2020. at 15:46, Juanito рече

Секс је једна од неколико ствари које су истовремено и јако прецењене и јако потцењене.

Otkad to može da bude istovremeno?

Kao kad bi za nešto rekao da je istovremeno i crno i belo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...