Jump to content

Секс пре брака

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Срндаћ рече

Сад си ме подсјетио на видео који гледах прије пар дана. Жена која се професионално бавила проводаџисањем (да, плаћали су је за то), углавном за женску клијентелу, избацила је видео како престаје да ради са женама јер је немогуће испунити њихове стандарде. Мушки клијенти су јој тражили само нека жена фино изгледа и нека је фина као особа, док су јој жене тражиле да је мушкарац најмање 187 цм висок, да зарађује одређену своту новца, да ово, да оно... Преломила је када је схватила да ниједна од њених клијенткиња не би уопште ни изашла на састанак са њеним мужом.

Од срца сам се исмијао колико се жена стварно изнервирала у видеу колико је лично ово доживјела :smeh1:

 

Ma ajde bre, a ove naše još se okite " verom " u stvari dižu sebi cenu ko na pijaci. I sole pamet svima

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Jelena.3 рече

Јел ти имаш девојку/жену/маче/куче? Иди молим те забави се негде другде.. стварно смараш.. немаш више ништа да кажеш само лупеташ у круг јер сам ти погодила его..доста више циркуса само сам се јавила да помогнем дечку.. не да се препирем са залудником као што си ти..

Tako je sokole, juče si otišla, tamo i ostani. 

Ako je dečko malo u bedaku samo.mu ti fališ sa svojim savetima i riki martinom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дејан рече

Tako je sokole, juče si otišla, tamo i ostani. 

Ako je dečko malo u bedaku samo.mu ti fališ sa svojim savetima i riki martinom.

Нећеш ти мени говорити шта ћу ја да радим ахахах много си се умислио дечко ? Као што и нећеш ти мени одређивати шта ћу ја да причам и дал ћу савете да дајем.. ајде вожња 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Jelena.3 рече

Нећеш ти мени говорити шта ћу ја да радим ахахах много си се умислио дечко ? Као што и нећеш ти мени одређивати шта ћу ја да причам и дал ћу савете да дајем.. ајде вожња 

Kad smo kod vožnje, pa pa

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10.7.2020. at 6:12, Jelena.3 рече

А у браку се то односи на уздржање од полни односа супружника на празнике, црвена слова, и све посне дане и сваки дан пре поста (што је значи сваке среде и петка јер су то посни дани.. а и уторком јер је то дан пре среде- посни дан, четвртка јер је то дан пре петка-посни дан и наравно не у недељу јер је то увек црвено слово.. што значи да у браку можеш само понедељком да имаш односе са супружником и то ако није за време поста или црвеног слова. И када то испуњаваш У БРАКУ онда си целомудрен и у браку.. 

Ljudi, ajde da se malo manje bavimo drugima... 

Meni je ovaj deo posebno interesantan. Jasno je da ovakva mišljenja nisu ništa novo i da postoje u Crkvi, ali odakle su potekla i da li su ispravna? Da li se ovde radi o Božijoj ili o ljudskoj zapovesti? Da li je u redu polni odnos u hrišćanskom braku u potpunosti podrediti nekakvom pravilu, ili je to nešto što treba da bude individualno, slobodno, spontano? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Дејан рече

Ma ajde bre, a ove naše još se okite " verom " u stvari dižu sebi cenu ko na pijaci. I sole pamet svima

Па љубавно тржиште и јесте тржиште у пуном смислу те ријечи. Подигни цијену и направи тиме тражњу за своју понуду, јер ће људи од високе цијене да грабе мислећи да купују квалитет или статусни симбол :smeh1:

Пре сат времена, fsa рече

Ljudi, ajde da se malo manje bavimo drugima... 

Meni je ovaj deo posebno interesantan. Jasno je da ovakva mišljenja nisu ništa novo i da postoje u Crkvi, ali odakle su potekla i da li su ispravna? Da li se ovde radi o Božijoj ili o ljudskoj zapovesti? Da li je u redu polni odnos u hrišćanskom braku u potpunosti podrediti nekakvom pravilu, ili je to nešto što treba da bude individualno, slobodno, spontano? 

Мени изгледа да је једини исправан одговор тај да супружници, али и људи прије брака, имају секс када желе и како желе под условом да се све ради искрено и из истинске љубави, а не само из чисте страсти (мада, људи смо сви, па увијек буде чистог сладострашћа). Љубав као осјећај и однос према другом човјеку није здраво ни исправно потпуно ограничавати неким арбитрерним правилима, али није исто тако ни здраво ни исправно сводити то на чисти нагон и потребу.

Индивидуално и спонтано, слободно, али у границама нормале, разума и морала. Аскетизам је за монахе, у сваком случају.

Зато мислим да је и претјерано размишљање око овога беспредметно. Ако немаш вољу да гужваш постељу прије брака - немој. Ако имаш - гужвај. Само је неопходно схватити да је најбоље тражити пун однос са другом особом, а не само чисти тјелести. 

А и то ако се "омакне", опет је, на крају крајева, најбитније стање духа и ума код особе и како приступа читавом овом питању. Постоје такве особе које немају пуно сексуалног искуства, али им приступ сексу просто није "чист", док постоје и оне особе које се имају чиме и похвалити али опет имају неки нормалан однос према томе.

Људи су чудо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Срндаћ рече

Па љубавно тржиште и јесте тржиште у пуном смислу те ријечи. Подигни цијену и направи тиме тражњу за своју понуду, јер ће људи од високе цијене да грабе мислећи да купују квалитет или статусни симбол :smeh1:

Ovo si lepo rekao.

Mislim koja fora on me smarao on je sotona ima kola pare stan, ja sam andjelcic i nevinasce i jos slatki, cini mi se da je tako napisala. 

E sad gledaj sad kontraverzu u to prici, da je ona zaista pobozna i devstvena devojka on na nju ne bi obratio paznju, ali da je ona savremena devojka koja nosi mini suknje, helanke itd, pri tom jos vezba i lepo izgleda takav decko bi sigurno na nju obratio paznju (sotona) a ona o sebi ima previsoko misljenje ili eto princeza pa treba vise princeva da se bori oko nje :smeh2:Decija posla. Nemam nista protiv takvih cura i takvih ljudi, ali sestro budi bre to sto jesi i ne predstavljaj se boljim nego sto jesi. Ja sam to i to, volim to i to i kraj. Nema tu foliranja. :)))

 A to dizanje cene je za malu decu.:pivo:

 

A na ovu sliku bi jos dodao " cek da se pricestim pa cu ti ja reci." :smeh1:

107805316_3241651082521682_8069257355503853821_n.jpg

 

Al definitivno vezano za ovu Jelenu, da ako nije trol nego je ziva osoba, da je totalno nezrela osoba i da je jos u nekim nekim oblacima, sta vise pitam se dal zaista ima 25 ili 15 godina?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, fsa рече

Ljudi, ajde da se malo manje bavimo drugima... 

Meni je ovaj deo posebno interesantan. Jasno je da ovakva mišljenja nisu ništa novo i da postoje u Crkvi, ali odakle su potekla i da li su ispravna? Da li se ovde radi o Božijoj ili o ljudskoj zapovesti? Da li je u redu polni odnos u hrišćanskom braku u potpunosti podrediti nekakvom pravilu, ili je to nešto što treba da bude individualno, slobodno, spontano? 

Ima istine. Mnogima je s.Ksenija pomogla nakon citanja akatista 40 dana. sve ostalo sto je napisala je cist" zakon privlacenja" od Ane Bucevic i savremenih " gurua" i dto kaze admin Dejan, cista kalkulacija.

Ti Bogu mozes da se obratis da ti posalje nekoga, ali ces biti kao ona uvek nezadovoljan, zto molis Boga da ti posalje sve ono sto je najbolje za tebe i da ti salje onda kad je to za tebe najbolje, i dobices sve sto si hteo. Jer Bog zna tvoje zelje i nece ti dati ono sto ti ne zelis. A kad zelis kako ti zelis i to trazis i dosadjujes mu sa time, e on ti posalje po zelji ali sa nekom manom da bi te oprobao, koliko ti to zaista zelis. Jer vidis sta kazu iskusni duhovnici " kad je nesto od Boga to ide glatko, kad nije to je sa druge strane".

A sve ostalo sto je napi

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Jelena.3 рече

Има логике.. мени се не жури :ani_biggrin:

 

Screenshot_20200712-072109_Chrome.jpg

  • Волим 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

E a nismo otvorili drugu temu, vezano za ovu temu.

Zašto je ljude sramota da kažu da su nevini? Pogotovu muškarce.

Zato sto je zenama smejurija kada to cuju, a jos kad cuju da je neiskusan beze od njega galopom, plus ga ismevaju i uvek kazu za njega "mukica", a u muakom drustvu ga ismevaju i nazivaju geek ( smotan glup, koji ne ume zensku da smuva) prosto ge gledaju pocenjivacki, da ne kazem da misle da je gej. A i zaista se u mnogome razlikuje ponasanje muskarca koji je nevin i onaj ko nije.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Дејан рече

Ma ajde bre, a ove naše još se okite " verom " u stvari dižu sebi cenu ko na pijaci. I sole pamet svima

Potpuno kontraproduktivno. Ne valja da preterano ističu svoje blagočešće, jer će privlačiti samo teodule koji blagočestivo uzdišu, a opšte je poznato da teoduli ne umeju da potpale strast u njima.

Treba da istaknu svoj vrc.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, sanja84 рече

E a nismo otvorili drugu temu, vezano za ovu temu.

Zašto je ljude sramota da kažu da su nevini? Pogotovu muškarce.

Глупо ти питање, да простиш :smeh1:

"Мање си мушко" ако се испостави да си неспособан да заведеш жену. Или ако си незаинтересован, онда се увијек постави питање "да ти ниси геј". Па ако се испостави да ниси геј - онда си само чудан. У сваком случају ти је минус.

Осим ако не наиђеш на неку којој је то "слатко ајооој мииицааа".

И тај комплекс не набијају мушкарцима толико други мушкарци, него управо жене. Јер ипак и то се гледа на тржишту љубави. Ако имају утисак да си искусан, већ помало гризу уснице као да си Твикс чоколадица :smeh1:

Зато момци прибјегавају... маркетингу у погледу својих способности и освајања :coolio:

А са женама је углавном потпуно супротно. Невиност и чистота код дјевојке су привлачни, чешће и више од отворене сексуалности :stadaradim:

пре 6 часа, Flojd рече

A i zaista se u mnogome razlikuje ponasanje muskarca koji je nevin i onaj ko nije.

Једино у неким врелијим ситуацијама, али иначе нисам примјетио да је тако. Ваљда зависи од нивоа комплекса код човјека колико ће се промијенити, ако ће се мијењати уопште.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, sanja84 рече

Ma da, kad se samo setim kako sam lagala da sam imala "bludne odnose", samo zato što sam se plašila da me ne izoluju iz društva. NIje lako...

ma....

najbitnije je imati svoju intimu, sta druge zabole dal sam ja radio :)

mi muski volimo da se hvalimo i to puca na sujetu, ali je u sustini bez veze

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...