Jump to content

Секс пре брака

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Jelena.3 рече

по чему се то они разликују од атеиста?

Ja kao ateista mogu da kažem po čemu se razlikujem od vernika.

Ja sam po hrišćanskim standardima grešan i iskvaren. Zadovoljan sam svojom palom prirodom, nemam ambiciju da postanem bog po blagodati i ne želim večni život po uslovima pod kojima ga ova vera nudi. Zato sam nečastivi u poređenju sa vernicima koji hoće da se upodobe Hristu, iako spolja gledano, i ja i vernik podležemo istim animalnim nagonima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, fsa рече

Dating Fails - marriage - Page 5 - Dating FAILs & WINs | Funny ...

Као прво секс не треба да буде главни циљ брака, већ деца кроз коју због родитељске жртве добијамо Царство Небеско. А наравно да би дошло до деце треба прво да буде и секса. Да ли је секс добар или лош прве брачне ноћи нема никалве везе са даљим напретком брака јер: 1. Све се вежба и 2. Ако си чекао толико дуго да некога упознаш и волиш ту особу секс не може да буде лош јер је то чин љубави који је благословен од Бога после брака и потпуно се разликује од секса пре брака јер је то грех. То никако не можеш да схватиш ако живиш у духовној тами. Јер је то тајна брака.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vasilije. рече

Ja kao ateista mogu da kažem po čemu se razlikujem od vernika.

Ja sam po hrišćanskim standardima grešan i iskvaren. Zadovoljan sam svojom palom prirodom, nemam ambiciju da postanem bog po blagodati i ne želim večni život po uslovima pod kojima ga ova vera nudi. Zato sam nečastivi u poređenju sa vernicima koji hoće da se upodobe Hristu, iako spolja gledano, i ja i vernik podležemo istim animalnim nagonima.

Ах ето сад ми је јасно.. па Василије шта ти радиш на православном форуму? ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Jelena.3 рече

Као прво секс не треба да буде главни циљ брака, већ деца кроз коју због родитељске жртве добијамо Царство Небеско. А наравно да би дошло до деце треба прво да буде и секса. Да ли је секс добар или лош прве брачне ноћи нема никалве везе са даљем напретком брака јер: 1. Све се вежба и 2. Ако си чекао толико дуго да некога упознаш и волиш ту особу секс не може да буде лош јер је то чин љубави који је благословен од Бога после брака и потпуно се разликује од секса пре брака јер је то грех. То никако не можеш да схватиш ако живиш у духовној тами.

Sestro, deca nisu smisao hrišćanskog braka , Hristos je centar i smisao hrišćanskog braka a deca su najveći dar u braku.

Ima brakova bez dece koji su trajali i bili primer dobrog braka.

Što se tiče ostatka poruke, to je individualno i ne može biti pravilo. I seks može biti loš, nemoj da te neiskustvo zavara :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Vasilije. рече

Ja kao ateista mogu da kažem po čemu se razlikujem od vernika.

Ja sam po hrišćanskim standardima grešan i iskvaren. Zadovoljan sam svojom palom prirodom, nemam ambiciju da postanem bog po blagodati i ne želim večni život po uslovima pod kojima ga ova vera nudi. Zato sam nečastivi u poređenju sa vernicima koji hoće da se upodobe Hristu, iako spolja gledano, i ja i vernik podležemo istim animalnim nagonima.

I gotivan si lik i znaš da te mnogo volimo ovde na sajtu :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Jelena.3 рече

Ах ето сад ми је јасно.. па Василије шта ти радиш на православном форуму? ?

Ovo je pitanje za nas iz uredništva a ne za njega

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Jelena.3 рече

Ах ето сад ми је јасно.. па Василије шта ти радиш на православном форуму? ?

Došao kao trol da nerviram ljude, a sada više ne znam šta radim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

Sestro, deca nisu smisao hrišćanskog braka , Hristos je centar i smisao hrišćanskog braka a deca su najveći dar u braku.

Ima brakova bez dece koji su trajali i bili primer dobrog braka.

Što se tiče ostatka poruke, to je individualno i ne može biti pravilo. I seks može biti loš, nemoj da te neiskustvo zavara :)

Брате, то се подразумева да је Христос центар и смисао брака као што је Христос синоним за безусловну љубав, милост, доброту, итд. Али да би спознали бар делић те безусловне љубави ми морамо да се жртвујемо у браку за децу, за мужа, жену, итд. Јер кроз то жртвовање ми спознајемо шта је то љубав (Христос) и како да се све више усавршимо у њој.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Jelena.3 рече

Као прво секс не треба да буде главни циљ брака, већ деца кроз коју због родитељске жртве добијамо Царство Небеско. А наравно да би дошло до деце треба прво да буде и секса. Да ли је секс добар или лош прве брачне ноћи нема никалве везе са даљим напретком брака јер: 1. Све се вежба и 2. Ако си чекао толико дуго да некога упознаш и волиш ту особу секс не може да буде лош јер је то чин љубави који је благословен од Бога после брака и потпуно се разликује од секса пре брака јер је то грех. То никако не можеш да схватиш ако живиш у духовној тами. Јер је то тајна брака.

Tako nekako sam i ja razmišljao sa 20 godina, ali ljudska duša i telo ne mogu da se isprogramiraju da uvek slede unapred zadate šablone. Život ume da bude mnogo komplikovaniji od teorije, i tu unapred pripremljena rešenja ne daju željeni rezultat. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Jelena.3 рече

Брате, то се подразумева да је Христос центар и смисао брака као што је Христос синоним за безусловну љубав, милост, доброту, итд. Али да би спознали бар делић те безусловне љубави ми морамо да се жртвујемо у браку за децу, за мужа, жену, итд. Јер кроз то жртвовање ми спознајемо шта је то љубав (Христос) и како да се све више усавршимо у њој.

Ne volim reč " morati"

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, fsa рече

Tako nekako sam i ja razmišljao sa 20 godina, ali ljudska duša i telo ne mogu da se isprogramiraju da uvek slede unapred zadate šablone. Život ume da bude mnogo komplikovaniji od teorije, i tu unapred pripremljena rešenja ne daju željeni rezultat. 

Наравно, живот је непредвидљив, а ми смо слаби људи.. али када се приближиш Христу и слушаш његове речи/читаш, све ти је лакше да га слушаш и испуњаваш његове заповести јер ти Он сам мења срце. :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

Ne volim reč " morati"

Ништа се не мора, мора се само умрети.. али шта кад умреш па све што си могао, а ниси испунио на добро.. шта ће онда бити ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Juanito рече

Католици и протестанти, нарочито у Америци, о њима је била реч, зар не? 

Многе школе су интернатског типа. Поред тога, на факултет они крећу често знатно раније, некад и са 16 година, а са 17 редовно.

И даље је то дечурлија која нема везе са Богом. То што неко иде у цркву јер га је мама, тетка, баба натерала.. али баш никакве везе нема са вером. Чак нема потребе ни да се спомиње тако нешто. Ја причам о истинским верницима који верују зато што верују, а не зато што их неко натерао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eh čuj...gledano na to da se ljudi ne žene i ne udaju više sa 15 godina... onda se prosto nezakonito dovate drugoga ili nezakonito dohvate sebe...trećeg nema..možda ipak ima...ali eto, to ide u podvrstu svetaca... illi drugih vanzemaljaca.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...