Jump to content

Секс пре брака

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Иван Ц. рече

Баш тако...

Било би занимљиво да неки добар познавалац Писма и Отаца напише текст о корони са теолошког аспекта, нарочито да се направе поређења са старозаветним и ранохришћанским епидемијама овог типа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Натан рече

Било би занимљиво да неки добар познавалац Писма и Отаца напише текст о корони са теолошког аспекта, нарочито да се направе поређења са старозаветним и ранохришћанским епидемијама овог типа. 

Одлична тема... мислим да имам човека за то :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Jelena.3 рече

Да ли као хришћани ступате у интимне односе пре брака или се уздржавате док се не венчате у цркви?

Široka tema, uska staza.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Натан рече

Било би занимљиво да неки добар познавалац Писма и Отаца напише текст о корони са теолошког аспекта, нарочито да се направе поређења са старозаветним и ранохришћанским епидемијама овог типа. 

Korona najviše kači one koji imaju najmanje seksa - stare i bolesne. Zar nisu polno prenosive bolesti tu da kazne degeneričko ponašanje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dok bejah mlađi, naivniji i "pravoslavniji" verovao sam u priče tipa: "nikako sex pre braka ako želiš da blagoslov Božiji bude na tom braku i da potraje". Život me je naučio da to baš i nema mnogo veze sa realnošću i da je nešto drugo mnogo važnije za uspešan brak.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Vasilije. рече

Džaba im, jer nemaju blagodati.

Arhimandrit Joil Bulatović

Немају благодати у цркви.. али пошто они вероватно нису имали од кога да чују за православље.. Бог их постепено може увести у православље и они са тим врлинама које су стекли и пре православља испадају и бољи хришћани од нас квази православаца који се само хвалимо како смо ми православни и да је Бог на нашој страни, а да његове заповести не испуњавамо. Ужасно тужно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Juanito рече

Поштују, поштују, зато имају невиђен број тинејџерских трудноћа... :smeh1:

Вероватно су то католици/протестанти који не верују него ето њихова баба верује у то па ајд као и ми смо или су једноставно атеисти којих има много више.. Као што код нас има много више “православних верника” који верују због традиције и национализма, а не зато што заиста верују у Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Jelena.3 рече

Вероватно су то католици/протестанти који не верују него ето њихова баба верује у то па ајд као и ми смо или су једноставно атеисти којих има много више.. Као што код нас има много више “православних верника” који верују због традиције и национализма, а не зато што заиста верују у Бога.

То су тинејџери васпитавани у вери од рођења, који иду сваке недеље у цркву. Али с обзиром на то да су људска и биолошка бића, нешто баш и не помажу те проповеди о чедности кад их стрпају у домове да живе заједно у периоду у ком хормони бујају. А пошто је контрацепција грех, ето трудноћа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Иван Ц. рече

Дефинитивно живимо у доба потпуне распусности, исмејавања чедности и светиње брака. Зато не треба да те чуде и коментари хришћана или тзв. хришћана који се исмејавају са браком и са целомудреношћу. Добро је да сам видео ову тему и брзо схватио да ће се овде често јављати потпуно неодговорни људи који ће Вашу поруку исмејати. Наравно, не узимајте све здраво за готово, ни озбиљно.

Дакле, увек ће чедност и светиња брака бити врлине, шта год мислио овај луди свет који својим начином постојања хрли ка својој пропасти.

 

Наравно, само ми није јасно шта ти људи раде на овом форуму.. по чему се то они разликују од атеиста? 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Juanito рече

То су тинејџери васпитавани у вери од рођења, који иду сваке недеље у цркву. Али с обзиром на то да су људска и биолошка бића, нешто баш и не помажу те проповеди о чедности кад их стрпају у домове да живе заједно у периоду у ком хормони бујају. А пошто је контрацепција грех, ето трудноћа. 

Što reče neko: "neće vatra i slama"

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

То су тинејџери васпитавани у вери од рођења, који иду сваке недеље у цркву. Али с обзиром на то да су људска и биолошка бића, нешто баш и не помажу те проповеди о чедности кад их стрпају у домове да живе заједно у периоду у ком хормони бујају. А пошто је контрацепција грех, ето трудноћа. 

Не разумем у какве домове их “стрпају” док су у средњој школи? Дефинитивно причамо о различитим људима..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Jelena.3 рече

Наравно, само ми није јасно шта ти људи раде на овом форуму.. по чему се то они разликују од атеиста? 

I jedni i drugi su ovde obitavali i obitavaju. Svi su dobrodošli.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Jelena.3 рече

Наравно, само ми није јасно шта ти људи раде на овом форуму.. по чему се то они разликују од атеиста? 

Нису сви људи који пишу на форуму православни хришћани, а чак и да јесу - не значи да су они који веру практикују. Просто, имају неко своје мишљење. Такође, ова тема може да се сагледава са различитих углова. Дефинитивно живимо у свету, као што рекох, у коме праве вредности немају никакву тежину. Довољно је да погледате медије. Добра вести НИЈЕ ВЕСТ. Зато и овде,јављају се људи који хоће да ћаскају, који се понашају неодговорно према другоме, а чудно ми је да се још нико није јавио да каже како сте Ви провокатор или неко ко жели да тролује.

Нажалост, то је наша реалност. 

Ваше питање је одлично и битно. Не треба ствари идеализовати. Мислим да смо имали заиста добрих темâ на ово, о којима се пре дискутовало.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Jelena.3 рече

Не разумем у какве домове их “стрпају” док су у средњој школи? Дефинитивно причамо о различитим људима..

Католици и протестанти, нарочито у Америци, о њима је била реч, зар не? 

Многе школе су интернатског типа. Поред тога, на факултет они крећу често знатно раније, некад и са 16 година, а са 17 редовно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...