Jump to content

Интровертност/екстровертност

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 29 минута, Дејан рече

To može i da se menja tokom vremena, više sam introvert.

Нисам сигурна да то може да се мења.. мислим да се једноставно родиш као једно или друго, наравно да зависи од ситуације/људи/догађаја да ћеш ‘деловати’ више или мање интровертан/екстровертан.. али то не мења твоју суштину.. :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, fsa рече

Verovatno su manje raspoloženi za površna poznanstva... ali možda i grešim. 

Верујем да их више замара потрага за пријатељем и пошто већ дуго могу да се забаве уз добру књигу, интернет, итд.. тешко им пада да изађу и “нађу” некога ?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, florenntina рече

Nemam pojma iskreno. I jedno i drugo sam s vremena na vreme. Imam i drugara i jednih i drugih... Nisam sigurna da bih mogla izvuci neke zakljucke. Doduse, sada bi mi verovatno odgovaralo vise malo ekstrovertno drustvo posto su Kanadjani vecinom introvertni i tihi. :)

Чини ми се да и у зависности од државе већина људи је или интровертна или екстровертна.. а опет можда грешим.. али ми делује да су на западу (енглеска, холандија, немачка, скандинавске земље, па и канада) доста интровертне земље ако може уопше тако да се каже ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Jelena.3 рече

Нисам сигурна да то може да се мења.. мислим да се једноставно родиш као једно или друго, наравно да зависи од ситуације/људи/догађаја да ћеш ‘деловати’ више или мање интровертан/екстровертан.. али то не мења твоју суштину.. :) 

Za suštinu ne znam, možda je nečija suština promenljiva.

Ali sigurno je da može da se menja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, fsa рече

Primetio sam da većina mojih ekstrovertnih prijatelja/poznanika ponekad ima problem sa time da ih "ne drži mesto", da im je dosadno i ne znaju kako da "ubiju vreme". Ja ne znam kakav je to osećaj i nije mi lako da ga razumem... 

Тако је.. и мени је то чудно.. али мислим да сам нашла одговор у једној књизи где каже психолог Марти Олсен Ланеј да интровертни и екстровертни мозгови другачије функционишу..интровертни су више фокусирани у свој унутрашњи (духовни/психички свет) док су екстровертни више фокусирани на околину и шта се дешава око њих.. ако дуго стоје на једном месту ништа се не дешава дуго и они се досађују.. тако наши мозгови природно другачије функционишу..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Jelena.3 рече

Тако је.. и мени је то чудно.. али мислим да сам нашла одговор у једној књизи где каже психолог Марти Олсен Ланеј да интровертни и екстровертни мозгови другачије функционишу..интровертни су више фокусирани у свој унутрашњи (духовни/психички свет) док су екстровертни више фокусирани на околину и шта се дешава око њих.. ако дуго стоје на једном месту ништа се не дешава дуго и они се досађују.. тако наши мозгови природно другачије функционишу..

Da... tako nekako... fokusiran sam na sebe i na svoj mikrosvet koji je i moja primarna realnost, jer ga sam stvaram/kontrolišem i dobro se u njemu osećam... i čiji deo postaje samo neko ili nešto do čega mi je stalo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...