Jump to content

Протести у Београду, јул 2020

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Не ниси. Али нека буде да ти све знаш а да су људи без интелигениције, воље и знања. Нема везе, нека те.

Da jesam, ko je shvatio shvatio, ko nije...neka vas

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад ћемо опет на власт, сад можемо да објашњавамо пропусте, грешке, сад све може, само вас молим за стрпљење. 

Као да слушам представу: 

Жао ми је ових лекара поред овакве власти. Него, нека те, полако те. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Дејан рече

Ne treba. Ta priča o masovnom zaražavanju na izborima je šuplja koliko i glave koju tu priču forsiraju.

Bio sam na izborima , više od pola Srbije nije ni izašlo na izbore.

Prvo te isprskaju, u redu držana distanca, maska , rukavice, ko nije imao dobio je na izbornom mestu. Nije smelo više od dvoje da udje na glasačko mesto.

Svaki, ali svaki odlazak u prodavnicu je daleko rizičniji. Prvo 90 posto Srbije ide u prodavnicu jednom dnevno, jednom u dva dana, jednom nedeljno, a na izbore si išao aamo jednom ove godine. 

Šuplje glave pa šuplje i priče. Nije Srbija jedina organizovala izbore.

Svakako da utakmice, svadbe i ostale stvari nisu smele da se dopuste. Da li. Neko treba da odgovara?

Ako će neko zbog toga da odgovara, onda treba da odgovara svako ko je išao i podržavao proteste

Pa, bio sam kontrolor na birackom mestu,..... prskanje jednog prsta i to kada glasac uzme sve papire i potpise se na listu za indentifikaciju (kasnije u toku dana ni to nije bilo).... distanca je drzana, vise od dvoje nije smelo,..... rukavice i maska nisu bili obavezni, samo ko zeli,..... odprilike 50% nije imalo maske,.... rukavice jos manji procenat (uglavnom neki stariji glasaci).

U principu, prostorija za glasanje (sud u smederevu) bila je velika, ali posle par sati je bilo stvarno zagusljivo u prostoriji sve do kraja izbora (iako je bilo neko provetravanje). Sama komisija, kako ko nosi maske, uglavnom se ne nose, rukavice jos manje. Bliske kontakte je skoro tesko izbeci, narocito kada se broje glasovi, ....kao na vasaru skoro.

 Oko 470 glasaca je proslo kroz prostoriju, pola bez maski i rukavica, komisija bez maski, distance izmedju komisije i glasace, pa, nije bas bilo zadovoljavajuce, .... licne karte iz ruku glasaca u clanove komisije (tri clana), pa na kraju opet kod glasaca, .... potpisi istom olovkom, papiri, .... pa, i jos ko zna sta i kada se uzme sve u obzir, odredjeni rizik je itekako postojao sa izborima. Da, ne pricamo o predizbornim aktivnostima i okupljanjima.

Pa, kada se doda i fudbal (tri utakmice sa nekoliko desetina hiljada ljudi), i tenis i Djokovic, i Ceca i slavlja (i druga slavlja).... jer su vlasti proglasile skoro pobedu nad koroncicem i slobodno kretanje i delovanje (recimo, odmah po ukidanju venr. stanja,....scena, izlazak prve smene u smeder. zeljezari,... pa, to kao na vasaru i utakmnici, skoro jedni drugima sede na glavi...i retko ko ima masku....)....i sve to kada se skupi na gomilu, sasvim je ocekivano da bukne ponovo korona.

Kao, i sada ovo oko protesta i skupljanja ljudi, opet se rizikuje dodatna zaraza i buktanje korone. Znaci, za ponovno i jace razbuktavanje korone, prvenstveno su krivi Vucko i ekipa i krizni stab,....i posle svi mi ostali, jer ako su oni neodgovorni, trebali smo i mi malo vise da se cuvamo. Ali, zato i drzava postoji, ne mozes bas od ljudi kao mase da trazis da savesno ispunjava neke stvari, mora i odgovarajuce drzavne i razne odredbe da disciplinuju ljude....ali, pusti' izbori i sve ostalo su sve poremetili sto se postiglo sa van. merama i borbi protiv korone....itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Edmund рече

Brnaba je sou!

 

А Драган покушава да буде вожд на навијачи, како се мени чини он поведе ову песму :0212_rolleyes: Лудило, да ми је неко причао не би веровао да се ово дешава, Брнаба отац, Драган ултрас...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако погледате објаве на фејсу Данаса, Н1 и осталих портала о корони, видећете једну занимљиву ствар. Чак и када су у питању лоше и тешке вести о великом броју заражених, умрлих, људима на респираторима...једно минимум 20-30% реакција читалаца је Хахаха (фб верзија овог смајлија :smeh1:). Зашто се људи смеју на овакве ствари?

Зато што је својим поступцима током ванредног стања власт изгубила апсолутно сваки легитимитет и кредибилитет код људи. И тај вакуум су испунили разни теоретичари завера - антивакцери, корона не постоји, 5Г, фармакомафија, чиповање, Сорош, Гејтс, кијавица је гора од короне, итд. Људи више не верују апсолутно ничему што долази од власти или кризног штаба. Са почетком протеста ту су се сада накачиле и разне антифе, десничари, антивакцери и богзна ко све не.

 Када је Вучић оно најавио полицијски час, рекао је још нешто што је многима промакло - али овима што протестују није. Да ће на јесен два милиона људи у Србији морати да се вакцинише против грипа да не бисмо дочекали зиму у судару грипа и короне. Мени се чини, макар по ономе што гледам сваки дан по друштвеним мрежама, да је ово била иницијална каписла која је започела протесте. Наравно, ту је била и најава полицијског часа, али ми се чини да је много више људи огорчено због овог првог. Опет, због понашања власти.

Ови протести у оваквој ситуацији са епидемијом су сигурно јако лоша ствар. Али је људима прекипело и бес, страх и очајање су нажалост потиснули рационално код већине. Када се осам година људима обраћаш искључиво претњама, уценама, наређењима и лажима, једном ћеш да удариш главом у зид. То се сада десило.

Шта ће даље да буде са овом земљом, ко би га знао...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemam šta ni da dodam ni da oduzmem. Jasno, jednostavno, kulturno. Svi zahtevi koje imaju razni ljudi na protestu se slivaju u samo jedan: da se skloni ova vlast. A taj zahtev može da se ostvari jedino zahtevom za obaranjem lažnih izbora od kojih vlast i zavisi. Jedan zahtev menja sve.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bokisd рече

Pa, bio sam kontrolor na birackom mestu,..... prskanje jednog prsta i to kada glasac uzme sve papire i potpise se na listu za indentifikaciju (kasnije u toku dana ni to nije bilo).... distanca je drzana, vise od dvoje nije smelo,..... rukavice i maska nisu bili obavezni, samo ko zeli,..... odprilike 50% nije imalo maske,.... rukavice jos manji procenat (uglavnom neki stariji glasaci).

U principu, prostorija za glasanje (sud u smederevu) bila je velika, ali posle par sati je bilo stvarno zagusljivo u prostoriji sve do kraja izbora (iako je bilo neko provetravanje). Sama komisija, kako ko nosi maske, uglavnom se ne nose, rukavice jos manje. Bliske kontakte je skoro tesko izbeci, narocito kada se broje glasovi, ....kao na vasaru skoro.

 Oko 470 glasaca je proslo kroz prostoriju, pola bez maski i rukavica, komisija bez maski, distance izmedju komisije i glasace, pa, nije bas bilo zadovoljavajuce, .... licne karte iz ruku glasaca u clanove komisije (tri clana), pa na kraju opet kod glasaca, .... potpisi istom olovkom, papiri, .... pa, i jos ko zna sta i kada se uzme sve u obzir, odredjeni rizik je itekako postojao sa izborima. Da, ne pricamo o predizbornim aktivnostima i okupljanjima.

Pa, kada se doda i fudbal (tri utakmice sa nekoliko desetina hiljada ljudi), i tenis i Djokovic, i Ceca i slavlja (i druga slavlja).... jer su vlasti proglasile skoro pobedu nad koroncicem i slobodno kretanje i delovanje (recimo, odmah po ukidanju venr. stanja,....scena, izlazak prve smene u smeder. zeljezari,... pa, to kao na vasaru i utakmnici, skoro jedni drugima sede na glavi...i retko ko ima masku....)....i sve to kada se skupi na gomilu, sasvim je ocekivano da bukne ponovo korona.

Kao, i sada ovo oko protesta i skupljanja ljudi, opet se rizikuje dodatna zaraza i buktanje korone. Znaci, za ponovno i jace razbuktavanje korone, prvenstveno su krivi Vucko i ekipa i krizni stab,....i posle svi mi ostali, jer ako su oni neodgovorni, trebali smo i mi malo vise da se cuvamo. Ali, zato i drzava postoji, ne mozes bas od ljudi kao mase da trazis da savesno ispunjava neke stvari, mora i odgovarajuce drzavne i razne odredbe da disciplinuju ljude....ali, pusti' izbori i sve ostalo su sve poremetili sto se postiglo sa van. merama i borbi protiv korone....itd...

Znači, kao u prodavnici svakodnevno?

Za utakmice se slažem

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NOVA.RS

Ispred Centralnog zavoda okupila se grupa građana nezavodovoljna zbog, kako tvrde, bespravnog i neopravdanog hapšenja pojedinih demonstarnata tokom protesta prethodnih...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Дејан рече

Nisam ni ja za totalni karantin. 

Ok, znam da nisi, samo ti objasnjavam sto ljudi besne. I nije totalni karantin, vec policijski cas. Policijski cas, vanredno stanje itd je odredjen pravni termin kada drzava i vlast imaju odredjena prava da hapse i optuzuju ljude mnogo lakse nego inace.

Oni mogu da uvedu karantin, bez policijskog casa.

Prva prakticna razlika jeste sto u vreme karantina ti mozes da izadjes da se prosetas oko kraja po suncu da naberes vitamin D za vreme policijskog casa ne smes.

A to mnogo znaci ljudima, da mogu malo da izadju iz kuce i prosetaju se oko bloka, posebno ako zive u stancicima po 50 kvadrata.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, haveaniceday рече

Ok, znam da nisi, samo ti objasnjavam sto ljudi besne. I nije totalni karantin, vec policijski cas. Policijski cas, vanredno stanje itd je odredjen pravni termin kada drzava i vlast imaju odredjena prava da hapse i optuzuju ljude mnogo lakse nego inace.

Oni mogu da uvedu karantin, bez policijskog casa.

Prva prakticna razlika jeste sto u vreme karantina ti mozes da izadjes da se prosetas oko kraja po suncu da naberes vitamin D za vreme policijskog casa ne smes.

A to mnogo znaci ljudima, da mogu malo da izadju iz kuce i prosetaju se oko bloka, posebno ako zive u stancicima po 50 kvadrata.

Mladjo, nisam retardiran i nema potrebe da ti koji živiš u kući meni objašnjavaš šta znači policiski čas i karantin koji sam proveo na terasi 3 sa 2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

image.png.c7d81a488072764ea1dc0789e9215162.png

 

Pored toga što je prihvatio ideju: jedan zahtev menja sve, Obradović je dodao, parafraziram, da se zalaže da se nakon obaranja izbora formira tehnička prelazna vlada koja bi organizovala nove izbore na svim nivoima ali da je svakako neophodan preduslov za to da se prvo obore izbori jer od lažne vlade dobijene iz falsifikovanih izbora ništa novo osim novog haosa ne može da se očekuje.

Složio se i da je dobra ideja Radulovića da se sutra u utorak održi protest u 13:30 ispred Upravnog suda koji namerava da verifikuje falsifikovane izbore.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Дејан рече

Mladjo, nisam retardiran i nema potrebe da ti koji živiš u kući meni objašnjavaš šta znači policiski čas i karantin koji sam proveo na terasi 3 sa 2

Vise sam pisao generalno, nisam mislio da si retardiran, izvini. :) Ja sam cak i mogao da se setam, meni je suma odmah iza kuce, tu policija sigurno nece da me sretne...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, БанеЛ рече

Ана Брнабић: Погрешили смо, али нисмо криви ми, крива је СЗО.

Ок, криви су Марсовци. 

Ona se pravi kao da je završila pola osnovne škole, i to samo boravak!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...